Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Бързи кредитинови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.01.22 10:36



Туй нещо е като епидемия май... все повече такива фирми (значи има много клиенти), богатеят с дни (казвали са ми за къщите на собствениците им - уау!!!) Скъпи ТВ реклами...

Аз, като човек, който през живота си не е взел 1 стотинка заем - си задавам следните всякакви по характер въпроси.

--Това не е ли узаконено лихварство и при положение, че е така - защо държавата го позволява? Не е ли незаконно само по себе си? (Не че банките не са същото, ама те поне вършат и някаква работа, като дават друг вид кредити, пазят ти парите-доскоро, дават ти някакви лихви за пазенето-доскоро...)

--Как работи тази система, след като не залагаш нищо - как си прибират парите после? (Или залагаш?)

--Толкова ли позападняхме (тия там живеят целия си живот на кредит), та не можем без тая или оная вещ, и трябва да вземем "едни пари" набързо, без да сме сигурни, че ще можем да ги върнем?

--Вие ползвате ли такива "услуги"?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано22.01.22 10:51



заложните къщи и бързите кредити са от най-процъфтяващите бизнеси през последните 10 години...
клиентите са често тези, на които банката не би дала кредит...майката на приятелка го беше закъсала...пенсионерка. потрябвали и пари. надценила се...
имат си механизмите за събиране на дългове, вкл. и чрез ЧСИта...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Редактирано от Baldrian на 22.01.22 14:05.



Тема Ми данови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.01.22 10:55



Ми да, като епидемия стана. Явно има мераклии.

Ама с това "лихварство" изкарваш, сякаш лихвата е нещо порочно.





Тема Re: Ми данови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.01.22 10:56



Ама с това "лихварство" изкарваш, сякаш лихвата е нещо порочно.

Не подскачай, банкерино ниеден!!



Лихвата не, но доколкото знам - лихварството е забранено със закон? Или не?

И като не е порочно нещо лихвата, ЗАЩО не ни давате лихви по депозитите напоследък, аааа?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Бързи кредитинови [re: Baldrian]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.01.22 10:59



имат си механизмите за събиране на дългове, вкл. и чрез ЧСИта...

Анджак де, питах се точно КАКВИ са им механизмите. ЧСИ и колекторски фирми - в последните години Лая Манолова изгради рейтинг на тая тема, обаче освен тях - нещо друго? При залагане на вещ е ясно - не връщаш парите - взимат ти вещта. А парите и лихвата как ще ти вземат, ако си безработен, нямаш пари и имоти?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано22.01.22 11:05



ако нямаш съвсем нищо, те бият...
преди 4-5 години го бяха изпочупили един пишлигар в съседен блок.
познат му изплати дълга и май го връща на части...не е била грандиозна сума. нещо от порядъка на 6000 лева май.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Ми данови [re: LAMBl]  
Автор 741 ()
Публикувано22.01.22 11:09



сякаш лихвата е нещо порочно

Порочно е, Ламби. Пророкът е рекъл, че е голям грях, ще къкриш в катрана ако не внимаваш. Хич случайно ли е, че банките вече лихви не дават? :)





Тема Re: Ми данови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.01.22 11:09



Така де, какво е "лихварство"? Дейност, при която се използва лихва? Не е ли? Ми то във всяка икономическа сфера се из ползва лихва.
Негативният отенък е само в разговорния език.





Тема Re: Ми данови [re: 741]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.01.22 11:12



Кой пророк?
Щот пророк Ламби не е.



Е, как да не дават банките лихва?



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано22.01.22 11:11



В някои страни лихварството се преследва като престъпление. В Иран и Пакистан е забранено, а в Германия се наказва с до 3 години лишаване от свобода, а в особено тежки случаи – с лишаване от свобода от 6 месеца до 10 години.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.