Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 14.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано22.01.22 19:23



забравила си темата ми "Бяла карта".
Там се разбра и как си вземат парите.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано22.01.22 19:40



А парите и лихвата как ще ти вземат, ако си безработен, нямаш пари и имоти

Е, как - ми от 700, 800, 900% лихва от който плати, но плати със закъснение.

Мен по ми е интересно след като са "НЕбанкова институция" кой им разрешава да дават пари под лихва?
Ей и затуй ги подозирам, че са нещо като скрити "подклонове" на банките, а самите банки дават само най сигурните кредити и се уреждат със сигурни клиенти само. И са целите в бяло!
А така и за "отрязаните клиенти" са уверени, че ако са на зор, неминуемо ще налетят на чакащите ги отвън и протриващи доволно ръце фирми за бързи рекети.
Опс, кредити, исках да кажа.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.01.22 19:59



Мен по ми е интересно след като са "НЕбанкова институция" кой им разрешава да дават пари под лихва?

Ами тва беше и моят подтекст като попитах няколко пъти дали лихварството е забранено или не, но категоричен отговор така и не получих...

По едно време също така щях да попитам защо банките отрязват някакви клиенти като неблагонадеждни, а после те се оказват съвсем благонадеждни, връщайки си парите до стотинка и то с огромни лихви... В този смисъл твойто подозрение, че са нещо като скрити "подклонове" на банките, е АБСОЛЮТНО ОСНОВАТЕЛНО!!

Темата ти за бялата карта някак съм я пропуснала, сори.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано22.01.22 20:34



зарад теб, щот си мой човек - накратко:

Преди 5-6-7 години някъде, синковеца взел 100/сто/ лева бърз кредит и дал мен за лице за контакт.
Аз им казах, че той не работи и пари да не му дават!
Но те му дали стоте лева. Смешна сума, нали?


Взел ги за приятел, който да ги изплаща.
Но, момчето платило чинно две вноски/по 15 лева на месец/ и почина. На 24/25 години.
Както и да е - остава главницата някъде към 70 лева.
Значи, платени са две вноски по 15 лева/ноември и декември/ и на нова година умира приятелчето му, лека му пръст.
Синковеца не ебава нищо и на 1 март сумата ми се обадиха, е 259 лева, която да плати. Значи близо 200 лева за два месеца е лихвата. Ламберто да сметне като специалист колко % е това за година.
Подпуках ги ​чрез полиция за тормоз по тел. - не можело.
Чрез дежурен прокурор - файда йок.
През Господарите на ефира - до три дена, но не се и обадиха повече.
През омбудсмана К. Пенчев - не се намесвали във фин. отношения между граждани и институции. И не били финансова институция тези, от Бялата карта.
Даже и от тук ме посъветваха да платя, което и направих, за да не минела сумата над колко си там лева и да стане изискуема през съд.
Също и верна съклубарка ми рече от К. Пенчев да не чакам решение, тъй като зет му имал колекторска фирма.

Та, щом има живи родители, които за да се не срамят ще платят, юруш на бързите кредити.
Туй доволно ли ти е?



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано22.01.22 21:40



Аз съм взимала.

По едно време я бях закъсала - кредити, закъснях, сложиха ме в "черния списък" на банките. Дечко зейна: "Ще ходя на лагер, дай 350 утре." Е дай, ама нямам. Майка и татко и те нямаха - началото на месеца, пенсиите не са дошли. Помислих, помислих, досрамя ме да звъня по спешност на приятелки, беше неголяма сума и хоп - сдобих се с бърз кредит. Естествено като хич нямаш кеш в момента, взимаш повече. Та 1000 лв си ги взех и после изплатих. Ужасна беше лихвата, безумна. После ми звъняха редовно, че имат промоции и ще спечеля раничка или одеалце

С банките се оправих и сега ако се наложи, те са на линия.

Някои сме с ееееееееей такива широки пръсти. Аз поне не разбирам как ще трупам пари и ще се стискам. Те са за харчене. Синът е свидлив и спестовен. И майка ми и баща ми нищо нямат заделено. Караме я както дойде и така съм научена. При проблем - заем и изплащаш. Те затова съществуват банките, защото има такива като нас



Тема Re: Бързи кредитинови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано22.01.22 21:42



майката на приятелка...пенсионерка, алцхаймер и т.н. преместили се на село, особено през лятото...някъде монтанско. налазили я цигани и я убедили, че в околността има много злато. сигурна работа! вече няколко човека са забогатели...тя пази тайна и им плаща надници да копаят...хайде бърз кредит! докъм 5к беше стигнала лятото, когато си дойде приятелката от чужбина.
носи медицински по полиции и не знам къде...върна ги може би 6. искаха и повече.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано22.01.22 21:43



и Силверадо ти е обяснил надолу...
връщат-да...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Бързи кредитинови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.01.22 23:22



Разликата е, че за банките доверието им в теб се изчерпва с доверието им в работодателя ти, докато тия давали пари и без да са наясно с работодателя ти. Аз си превъртам по една панелка годишно през сметката, ама като поисках да видя ще дадат ли кредит, ми не дават. Банката това.



Тема Re: Ми данови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.01.22 23:26



Тези наистина не дават да се изрече "лихва", в Дубай трябваше да работя с някаква такава банка и там всичко бе оформено като такси, никаква лихва.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.01.22 23:33



Аз се чудя как може да се тегли заем за море, за дрехи.
Хората по същество са американци, всички. Още помня как европейци и най вече българи се присмиваха на американците, че карали SUV. И какво стана, сега Мерцедес, БМВ, Волво, Фолксваген/Ауди, даже Алфа Ромео се наложи да правят SUV, щото народа се поамериканчи и иска ги купува.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.