Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 14.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Бързи кредитинови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.01.22 15:48



Аз сложих жилището (собствено или под наем - все е разход) при наложителните. Ако нямаш покрив над главата ... си извън играта, ставаш клошар.

Говорим си колко да не зАспим...



Наложително е да имаш покрив над главата, да, но може и под наем да живееш. Щом можеш да плащаш месечна вноска на кредит - значи колкото за наем на гарсониера имаш.

Пък и темата беше за БЪРЗИТЕ КРЕДИТИ. С бърз кредит "покрив над главата" не се купува.

Жилищните ипотечни кредити са друга бира. Даже 2бири!

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Бързи кредитинови [re: Crrafterr]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано24.01.22 15:55



То и в БНБ - Сф. на пл. Батенберг има данни за кредитната история на всекиго. Вкарат ли те там в черния списък, никоя банка няма да ти отпусне кредит.
Доколкото знам, всеки може да направи справка за себе си. Вероятно и банките първо там проверяват.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: LAMBl]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.01.22 15:58



Сега ако кажеш и защо ги даваш, вместо да си ги държиш в банкноти/злато/сметка (примерно щото има някакви санкции, задето ги държиш, или нямаш право да държиш толкова злато и банкноти) - и ето ти го другото отношение, съпровождащо заема, което не е заем.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 24.01.22 16:39.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано24.01.22 16:13



Цената по онова време предполагам е била еднаква, независимо дали апартаментът се намира в София, Варна или Павликени.
Забравят се и други два фактора. Първо - месечните разходи за живот и второ, което е по-важно, факта, че реално почти никой тогава не е взимал сто лева заплата, а доста повече.
Два примера, които вече съм давал:
1. Мой селски, баща му се пенсионира. Човекът почина за съжаление, но приятелят ми беше извадил документи за доходите му да ги покаже. Края на 80-те, месечен доход - заплати, премии, награди, етц - малко под 1000 лева. Шофьор на камион, не член на БКП и директор нали.
2. Колегите. Назначен като млад инженер във вуза, началото на 80-те, след завършване. Дори не преподавател. Заплата - 120лв. Работа по договори и премии, месечен доход над 500лв. За 25 годишен, току-що завършил.

Така, че ето ти поне две причини за масовото притежаване на жилища по онова време.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.01.22 16:16



Естествено, че има контрол на достъпа. Както и регистрация на всяко влизане (на-малкото логове).
Което е препоставка за казаното от мен "ровят си"

Това, че те проверяват не означава, че публикуват резултата във форуми и социални мрежи. Макар че и това се прави от анонимни ченгета, като решат да дискредитират някого.

Пример 1: /===/

Пример 2: /===/

И те тека. Връзкарство Не съм чул да ги санкционират, явно си имат оправдание.

ПП: примерите - кой видял, видял

Редактирано от Crrafterr на 24.01.22 18:54.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: Noy BG]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.01.22 16:23



Това се подразбира, естествено че и там.
Но не само по отн. на черен списък. Знаят и в момента с коя друга банка имаш лихварски отношения... Въобще, нещо като пълно досие при необходимост. Съвременна информационна ера, братче.

Почти съм сигурен, че мобилните оператори пък си менкат бази данни. За всеки случай, да знаят с кого си имат работа.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.01.22 16:39



Сигурна съм, че почти никой не е взимал, колкото му е заплатата по фиш, да. Ни даскал, ни чиновник, ни лекар, ни чистачка. Всички през 1980 г. са имали доход поне 500 лева. Айде, не всички, ама повечето. Кадърните и работливите.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 24.01.22 16:42.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: Noy BG]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.01.22 16:52



То и в БНБ - Сф. на пл. Батенберг има данни за кредитната история на всекиго. Вкарат ли те там в черния списък, никоя банка няма да ти отпусне кредит.

Всичко е относително. На моя клиентка точно след справка в БНБ й отказаха кредит от Пощенска, после я одобриха в ДСК без всякакви връзки, а в Пощенска беше СЪС.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Бързи кредитинови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано24.01.22 16:59



Е, даскалите, лекарите и чиновниците бяха зле.
Затова няма даскал, лекар или чиновник от онуй време със собствено жилище.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.01.22 17:01



Нали? Зле като сега. Е, не чак толкова, толкова зле чак не може да бъдат, ама почти. И сега никой не купува жилища.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.