Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 14.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.01.22 11:18



"А парите и лихвата как ще ти вземат, ако си безработен, нямаш пари и имоти?" Ако се абстрахираме от казаното от Балдриан, боя, не ти вземат нищо. Пият една студена вода. Затова лихвите са им високи, за да компенсират загубите от такива.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано22.01.22 11:28



Държавата ни се циганизира (към момента с аритметична прогресия), а пък основните потребители на тази "услуга" са именно те. Т.е. нищо чудно, че бизнесът процъфтява. Интересното е, че на банка можеш да се направиш на улав да не платиш, но при тези с бързите кредити няма такъв филм. Събират си парите до шушка.

"Механизмът" е - назначават си едни батко-подобни служители, които при минимум забава ти се появяват на вратата или на работното място и любезно (тази дума е за естетика само) ти събират неплатената вноска. Като едни мобилни гишета са те, улесняват те всякак - хем да не се разкарваш, хем да не ти хрумне повече да се забавиш. Като резултат бай Мангау си оставя децата да гладуват, но вноските си плаща чинно. Като изплати единия заем (тука нали няма смисъл да пояснявам, че връщанката е почти двойна на вземанката), на другия ден отива за друг. С две думи - кипят едни изключително коректни бизнес взаимоотношения.

А как това нещо е законно, за мен е загадка.




Тема Re: Ми данови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано22.01.22 11:25



Кой пророк? - някой си "ел-Бакара"

(пише го в чудния линк на 741)
Банките, хранейки се от лихва, са обладани от сатаната, повалени от лудост от него - така е написано! И видимо разбрано най-сетне, хранейки се и от такси Така са признали греха си и може да се уредят в някое Чистилище.



Тема Re: Ми данови [re: LAMBl]  
Автор 741 ()
Публикувано22.01.22 11:33



Е, как да не дават банките лихва?

Тук си прав, когато им изнася, дават :)
Преди година-две, купиха ме заедно с банката. В новата банка се оказа, че една от сметките не ми трябва и отидох да я закрия, предварително през онлайн банкирането съм я оставил на нула. Мацето тръгна да я закрива и ми вика, току що ви начислихме 5 ст лихва, ще ви я преведа в другата сметка. Да знаете обаче, че таксата за превода е 2 лева. Може и на каса да ви ги изплатим, ама на каса е по-скъпо. А без да ви ги изплатим, няма как да закрия сметката :))



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано22.01.22 11:39



"Как работи тази система" - не я познавам в детайли, нито съм я ползвал лично (знам за единия племенник, тайно от баща си... докато не опря той да му изчисти нещата), но като за чат форум мога набързо да кажа, че основата е честната дума, доверието.

На доверие работят и банките. Ако имаш пари в банка, значи си й дал кредит на доверие и си сигурен, че банката няма да избяга с парите ти. Обратно, тяхното доверие към теб като отделен кредитополучател е по-проверено, но и в този случай е налице. Получава се едно взаимно доверие. Като вложител си сигурен, че банката - работейки с твоите пари - няма да ги разпилее.

Между частните лица един заем също е на честна дума.


===
Честната дума пък е символ на себеуважението, личното достойнство. Ако не държиш на нея и на него, ако принцип в живота ти е да оцеляваш чрез мамене на другарчетата, то и те ще те изхвърлят от общественото стадо...

Общо взето, така виждам ролята на морала като фундамент дори на цялото общество, не само на финансите. Изключенията, черните овци не са малко, но са винаги по-малко от цялото стадо. На това се гради управлението на риска при бързите кредити.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.01.22 11:49



А случайно да ти е известно нещо за лихварството в по-дребни размери и дали е незаконно? Ако частно лице върти такава дейност - наказуемо ли е от закона?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Ми данови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.01.22 11:57



"Кой пророк? - някой си "ел-Бакара"..." А още по-порочно е да не познаваш Светия Коран!



Ал-Бакара не е пророк, а част от Корана.

Геврек, ще се пържиш в катрана на едно мен - лихваринът?!

Редактирано от LAMBl на 22.01.22 12:22.



Тема Re: Ми данови [re: 741]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано22.01.22 12:10



Aко човек дава акъл назаем, грях ли е? :)



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.01.22 12:16



Незаконно е да го извършваш по занятие, а законът е определил, че по занятие е над 30 броя дадени кредита. Това е по спомени, но съм 99% сигурен.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.01.22 12:27



Все още очаквам ТВ реклама, която да каже как се връща заем. За сега чак да ти стане мерак да вземеш заем-толкова просто е когато нямаш пари... просто хоп, отиваш и ти дават. Излизаш весел, щастлив, свиркаш си... Красив следзаемен живот





- Парите се прибират со кьотек

- Аз се чудя как може да се тегли заем за море, за дрехи. Значи после можеш да стискаш гъз и да връщаш, а не можеш да спестиш, без да връщаш повече.

- Веднъж в живота си теглихме заем за жилище. Свърши се, мина и замина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.