Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Бързи кредитинови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.01.22 15:31



Кредитът има три основни характеристики сума, срок и лихва, всичко останало не е задължителен реквизит. Какъв е размерът им, е въпрос на преговори и много други фактори. Размерът на лихвата зависи от средната лихва в икономиката, а тя от средната норма на печалбата, инфлацията и риска.

Така че, ако лихвата е, да кажем 50%, това много ли е???

Зависи.


А ако годината е 1997...? А ако кредитополучателят няма никакви доходи и имущество??? - това висока лихва ли е??? Даже е ниска.

Така че, голямото число на лихвени процент сам по себе си нищо не означава.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: LAMBl]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.01.22 15:36



Нищо не забранява Търговският закон, но и да забраняваше, няма връзка с това, което казвам.
Ако лихвата по един заем е отрицателна, това очевидно не е само заем и не е само лихва. Заем значи да ти правя услуга на тебе, на заемателя. Ако ще ти плащам, не е чист заем.
Ако не си съгласен, обясни ми как така цената на дивана ми е отрицателна. ;)

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 22.01.22 15:45.



Тема Re: Бързи кредитинови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано22.01.22 15:50



принципно е така.

аз говоря за лихвите на тези финансови институции, съпоставени към всички останали...
отделно имат някакви допълнителни клаузи с неустойки и лихвата може да достигне до 100 процента и повече...

аз не съм толкова прагматична, затова съвсем нелогично бих отсякла, че за да започнеш подобен бизнес има две изисквания-да имаш пари и да бъдеш завършен задник(не моментно, в определени области, ситуации...-цялостен и завършен)...може да има и други, но без тези две, не става...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Бързи кредитинови [re: MupaM]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.01.22 15:52



Да, не забранява, но вие юристите го тълкуват така, както теб. Дал си пари на Банката, значи тя трябва да ти плати, не да ти вземе лихва за това. Това прави незаконно прилагането на отрицателни лихви. А те реално съществуват, примерно БНБ прилага такива.





Тема Re: Бързи кредитинови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.01.22 15:57



Има и трета гл. точка - ти си един благодетел да даваш пари на толкова нуждаещи се хора, на които никой не ще да даде.





Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.01.22 16:12



Малиииии, егати титаничната мисъл...аз съм семпъл човек



Тема Re: Бързи кредитинови [re: Baldrian]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.01.22 16:14



да бъдеш завършен задник

Това защо? Както вече става ясно (май) - огромната част от кредитираните СИ ВРЪЩАТ парите заедно с големите лихви (така и май никой не каза колко са лихвите, средно). Значи - могат. Значи услугата ги устройва. Защо да е задник този, който задоволява нуждите им, при приемливи (очевидно) условия, щом никой друг не го прави?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Бързи кредитинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.01.22 17:37



егати титаничната мисъл... аз съм семпъл човек


Титанични мисли произвеждаш ти, когато твърдиш, че НИКОГА не ти се приисква нещо, което не можеш да си разрешиш. Или можеш, но решаваш да си го спестеш, в името на някаква разумна спестителност. ВЕрно си семпъл човек май, без мечти и въображение.

Прогресът често сe дължи на невъзможност в даден момент да изпълниш някоя мечта...

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Бързи кредитинови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.01.22 17:41



Щом казваш



Тема Re: Бързи кредитинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано22.01.22 18:24



Млъкни бе, млъкни. Пусни си некой филм. Стига се занимава с глупости




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.