Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 17.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.06.06 10:25



Ама те са създадени и приложени 80 - поне в америка... имаше ги изложени даже у нас ... куфарче е.
Забавянето м/у появата на технология вече не е 6 години, много по малко е... не масово но навлиза след 3 - 4 години... на 6 - 8 става масова.
А повечето вече патентовани нещица излизат по новините - провери ако не вярваш.
Дефинирай ми изобретение.

Welcome to the real world



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Mopфиyc]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано30.06.06 10:26



Нещата са повече от ясни - цялата тая полемика се води, защото някои хора не искат да плащат за нещо, което ползват. Опитват се да оправдаят действията си, като подменят определенията.
Е, аз също гледам пиратски филми, ползвам пиратски софтуер (всъщност в живота си не съм дали и една стотинка за софтуер), слушам пиратска музика, но за разлика от някои хора, го правя с пълното съзнание, че върша нещо нередно. Нека наричаме нещата с истинските им имена - нарушаването на закона е престъпление или най-малкото нарушение (в зависимост от юридическото определение).



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Mopфиyc]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано30.06.06 10:27



Брей, как така забавянето на навлизането на нови технологии било намаляло, като такива нямало? Май сам си противоречиш.


Ти ми дефинирай изобретение - ти започна да говориш за това, че такива липсвали, не някой друг.

Редактирано от Boby_ на 30.06.06 10:28.



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.06.06 10:34



Не - твоето е демагогия.
Първо влагаш ми свои думи... второ... обвиняваш ме в това което ти правиш - манипулация, трето... наумил си си, че сегашното положение е идеално и сучеш всякак само да го запазиш.
Патента не е зло, напротив. Бизнеса и инвестициите не са зло, но монопола е зло. И това е доказано именно в цивилизованите държави.
За последен път ти казвам - БАЛАНС!
Иноваторите искат по дълги срокове, генериците по къси, обществото иска по евтини лекарства... търси се баланса.
Същото е с авторското и издателското право... само за да се замислиш - какво би станало ако всеки издател можеше да сключи директен договор с автора и да го издава независимо от изданието на друг издател, дали пък автора нямаше да получи по добри условия?

Welcome to the real world



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.06.06 10:38



Да бе ... ама ако удариш шамар на просяк и с/у теб зинат че си убил полицай, няма ли да има значение как се нарича деянието?
Ползването е нарушение, печеленето от нелегални продукти е престъпление.
Схващаш ли разликата?
- Ако слушам мп3 може да нарушавам правата на издателя... но ако я продавам без да имам право на това - тогава става престъпление.

Welcome to the real world



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Mopфиyc]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано30.06.06 10:42



Какви думи точно ти влагам?
Нали досега твърдеше, че авторското и разпространителското право са зло?
Как изведнъж взе да говориш за баланс? Опитваш се да подмениш първоначалните си твърдения в движение, без да признаеш, че вече не си убеден в началната си позиция.





Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Mopфиyc]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано30.06.06 10:45



Тъй, тъй, имаме напредък. Вече признаваш, че слушането на пиратска музика е нарушение. Още малко и ще ти уври главата май.



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.06.06 11:02



Нема смисъл... спора стана безмислен.
Или бъркаш понятията или просто се заяждаш за спорта.

Welcome to the real world



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.06.06 11:04



В този им вид... а за баланс и нова система си приказвам от самото начало, но не ти изнася.



Welcome to the real world


Тема Re: ей сега ще ти скочатнови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.06.06 11:08



Абе не може да следи, може да арестува ученици и да затваря сайтове на слепи нали?
Нима ще отречеш, че е по добре да се разграничи ползване от препродаване и копиране от кражба?

Welcome to the real world




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.