Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 17.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.06.06 16:32



А ти нали уж авторските права защитаваше...
Май се оказва, че защитаваш всички права.
Стройна за теб сбъркана за мен... явно няма да постигнем консенсус.
Чудя се на хора които проповядват овчедушие, за да могат още и още да си налагат интересите!
И не ми говори за справедливост и всемир, те съвсем пък нямат общо тук.

Welcome to the real world



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Mopфиyc]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано29.06.06 16:36



Колко бързо искаш да стават измененията, за да ги забележиш?
Знаеш ли колко напред са нещата в области като фармацевтиката само в сравнение с преди десет години? Толкова, че в момента не се вземат насериозно проучвания, правени в началото на 90-те по простата причина, че има ужасно много неща, които са открити след това и през 94-та примерно изобщо не са били известни на науката.
А я си помисли колко се е променил собствения ти живот през последните 15 години? Достъпът до комуникации, до технологии за обработка и пренос на разстояние на данни, звук, картна. Технологиите в сферата на битовата електроника, на автомобилостроенето... има някои браншове в относителен застой (например енергетиката), но дори там развитието е огромно - за последните 10 години например използването на вятърна енергия в Германия е нарастнало с 40% и сега възлиза на 16% (да, шестнадесет) от цялото производство на енергия в страната.
Животът ни се променя бясно, а ти ми говориш, че не виждаш изобретения. Революционните пробиви стават всеки ден, но са неразбираеми за широката публика и затова на практика ги научават само тесните специалисти.
В тази ти позиция виждам по-скоро проява на описания от Тофлър още през 70-те шок от бъдещето.



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Mopфиyc]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано29.06.06 16:38



Аз защитавам разумната и осъзната промяна. Правата в сегашния им вид са част от статуквото, което изобщо не е толкова лошо, колкото се опитваш да го изкараш. Има какво да се промени, разбира се, но не и някаква спешна нужда от животоспасяащи промени.



Тема Re: Я да се уточним...нови [re: Mopфиyc]  
Автор Jill (на война)
Публикувано29.06.06 16:47



Именно за сделка говорим. Ако няма сделка всяко посегателство върху труда на другите се нарича кражба. Иначе цената и условията зависият единствено от този, които предлага даден продукт. Как той се влияе от търсенето е съвсем друг въпрос, тъй като хората не са изцяло рационални същества.

Което по никакъв начин не променя принципа на авторското право. Ако приемеш веднъж, че автора притежава такова - от там нататък си е само негова работа как ще разполага с него.

Защо приемаш, че всички, които не са на твоята позиция имат интерес от нещо си?! Не може ли просто да си имаме мнение.



...if men are to be ruled, then the enemy is reason.

Тема Re: Не, защо да е неудачен..?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Jill (на война)
Публикувано29.06.06 16:51



Недостатъците на държавната система и не справянето й с проблемите не отменят достойнствата на идеята. Единствените критерии тук са - може ли да се спазва в голямата си част или не. Ако може - търси проблема в институциите.

бтв аз абсолютно не одобрявам удължаването на срока на авторските права.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Я да се уточним...нови [re: Jill]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.06.06 16:53



Иначе цената и условията зависият единствено от този, които предлага даден продукт.
Това е в сила само ако имаме МОНОПОЛ!
И точно тук лъсва недомислеността на системата от гледна точка на създателя и потребителя... недомисленост облагодетелстваща прекупвач монополист.

Welcome to the real world



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.06.06 16:56



Когато и тук влязат в сила закони по американския тип и се окаже, че някой е патентовал всичко което можеш да се досетиш и живееш в свят на монополи - тогава ще разбереш позицията ми.
Точно животоспасяващи са промените - за болните например - справка фармацевтичните патентни практики.

Welcome to the real world



Тема Re: Не, защо да е неудачен..?нови [re: Jill]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.06.06 17:00



Държавата в случая (издателите още повече) се възползват от недостатъци в идеята.
Нали това опитвам да кажа, че трябва да се промени идеята... за да се избегнат недостатъците и, без да се губят достойнствата (защото изопаченото и прилагане води до там, че все повече хора - не само у нас, вече смятат за свой обществен дълг да нарушават тези права... справка astalavista, piratbay и рекациите в швеция).

Welcome to the real world



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.06.06 17:07



Е ти ме разби


Шок от бъдещето...
Не давай нас за пример, ние в тия 15 години наваксваме и 45 комунизъм.
Да променят се технологиите но няма качествен скок - процесорите все още са си силициеви, автомобилите си карат на бензин, програмира се в двоична логика.
Подобряването на една технология не е изобретение - в краен случай имаш иновация.
Дай няколко такива пробива от 2000 година до сега?

Welcome to the real world


Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Mopфиyc]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано29.06.06 17:08



Алгоритми не се патентоват, защото цялото програмиране се гради на все някакви алгоритми. Ако можеха да се патентоват, представи си какво щеше да стане - аз ще си патентовам примерно всички алгоритми за подреждане в масив и всеки един който реши да подрежда масиви ще трябва да ми плаща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.