Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 17.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.06.06 16:11



Остави разказа... отговори на моите въпроси?

Welcome to the real world



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Mopфиyc]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано28.06.06 16:15



Напротив, отговорих им нееднократно. Въпросът е не кое е кражба, на чия страна е законът и кое не е добре в ситуацията, а КАК да се промени. Ето това е големият проблем. Не могат да се разрушат дадени законови или обществени механизми, без да има алтернатива. А такава в момента няма.



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.06.06 16:17



И какво като съществува това копие?
Какво променя то за дебилчето от 2 етаж което мисли само с какво да се надруса?
Какво променя за чичото от 4 тия дето иска ракийка салатка и повече футбол по телевизията?
Дали приятеля ми ще чете моето копие или не, нали ще чете същото... пак без да генерира приход за издателството?
Я да те питам защо Майкрософт след като получиха договора с ДА и доказателства, че бизнеса се лицензира не настоя да бъдат гонени домашни потребители?

Welcome to the real world



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.06.06 16:18



Следователно отговора на темата ти е - в този си вид нямат бъдеще.
Търси се спешно алтернатива.
И никой не говори за разрушаване, а за спиране на затягането им до момента на намирането на такава.

Welcome to the real world



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Mopфиyc]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано28.06.06 16:26



Съществуването на второто копие не влияе чрез хората, които не биха си го купили. То влияе по косвен начин на цената на първото. Ще се опитам да обясня. Нека има един човек, който желае да даде пари за оригинала. Нека той знае за съществуването на копието и нека е в състояние да избира с кое от двете да се сдобие в зависимост от цената, на която се предлагат. Според теорията за рационалния избор той ще предопчете по-евтиния вариант, т. е. ще намали възможността на собственика на оригинала да вземе максимална цена. Така самото съществуване на копието ощетява интересите на собственика на оригинала.
Чичковците и наркоманчетата нямат отношение към темата.
Майкрософт пък съвсем не са фирма, която да бъде давана за пример с коректната си политика спрямо клиентите си. А отговорът е прост- защото ако биха подгонили частните потребители, М$ биха похарчили повече пари за това, отколкото биха си докарали.
Но пак се отклоняваме от въпроса. Ти се опитваш да ми докажеш, че ситуацията е кофти. Хубаво, това го знам.
Отговори ми на простия въпрос с не толкова прост отговор: КАК да се промени?



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Mopфиyc]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано28.06.06 16:28



Алтернатива ще се формира, трябва малко време. А затягането, за което говориш, само ще ускори процеса.





Тема Re: Я да се уточним...нови [re: Mopфиyc]  
Автор Jill (на война)
Публикувано28.06.06 16:38



Тази идея е ясна.. друго имах впредвид.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Не, защо да е неудачен..?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Jill (на война)
Публикувано28.06.06 16:42



Не знам защо се правиш, че не разбираш..
Аз не ти вменявам задължение, ти сам се съгласяваш да го поемеш, след като си решил да ползваш резултатите от нечий труд - дали са домати или литература няма голяма разлика.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема агреенови [re: Пивo]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано28.06.06 16:56



Съгласен съм с написаното от Пиво, но нямам сили да прочета около 100 последвали коментара, основно на 3-4 човека. Т.е. - на нeколцина, защитаващи тезата си.
Вашето е чат, не дискусия във форум



- няколко думи от читателя

Редактирано от Alvin на 28.06.06 16:58.



Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.06.06 17:46



По тая логика и сергиите с книги 2 ра употреба са пирати така ли?
Е при тая цена от 10 лева средно на книга, забрави да купя такава ако не съм сигурен, че си струва.
А как да знам, че си струва без да съм чел нещо от поредицата/автора?
Мерака за максимум кинти на всяка цена не е довод... точно той доведе до там, че научните изследвания се явяват спънка на прогреса!

Welcome to the real world




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.