Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 30.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема яденето и удоволствиетонови  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано01.06.10 00:31



Кажете ми-тук съм сигурна, че има хора с много силна воля и непреклонност-когато решат, че никога повече няма да са дебели, та кажете ми защо се получава така. Защо храната се превръща в удоволствие за някой хора. Става въпрос за мен. Удоволствия много, зависимости също. Алкохол не лизвам, цигарен дим не понасям, но когато съм под стрес или искам да решавам проблеми, първото нещо за което се сещам е преди пристъпването към решението на проблема-да изям ппоредната вафла, шоколад или всичко от този род.
Реално удоволствието може да се прехвърли върху друго нещо, но защо аз не го откривам. Цялата теория иначе я знам-колко е вредно да си дебел, колко е вредно да ядеш сладко или сладкиши , а след тях колбаси, защото инсулина си е казал думата. Теории,теории, воля, но само докато настъпи следващата криза за сладко.
А съм само на 32. И вече ми писна да ми казват каква красива кожа имам, колко са ми зелено-сиви и сини очите, колко прекрасна -може би съм всъщносст, а как на 160 см.-88 килограма са си наистина множко и неестетично.
Та как се казва тази болест-превръщане на храната в удоволствие и заместител на удоволствие и какво е лечението-защото мисля, че вече докато спя хъркам, но аз не се чувам.....



Тема Re: яденето и удоволствиетонови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано01.06.10 11:09



Хиперфагия...
Тест дали сме болни :
1. Опитвам и не успявам да сваля тегло и/или да го поддържам.

2. Чувствам, че яденето ми е извън контрол.

3. Ям, без да изпитвам глад.

4. Посягам към храна, когато съм под стрес и потисната.

5. Ползвам храната като източник на удоволствие или като награда.

6. Храната е често в мислите ми.

7. Не съм в състояние да контролирам теглото си.

8. Ям разточително.

9. Срамувам се от себе си и от яденето си

10. Храната ми помага да се справя с чувствата си.



Тема Re: яденето и удоволствиетонови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано01.06.10 20:38



спортувай. не е лесно, в началото е отврат, но върши много работа.



Тема Re: яденето и удоволствиетонови [re: Ognen_Demon]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано02.06.10 00:02



Обичам спорта. 6 години играех народни танци-спрях защото никога не ме избираха за концерти, а редовно ходех на репетиции. И се започна всичкото това което Безподобна изброи. Много сладко и хубаво нещо е спорта, но с тези 88 кила в момента нещо никак не е добре.



Тема Re: яденето и удоволствиетонови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано02.06.10 00:08



Диагнозата я установихме. Сега обещавам да изровя целия нет и да намеря-що за чудо е това заболяване, защото вече ми писна. Но явно още не ми е писнало истински...
И всъщност вследствие на какво се получава така -по точно това заболяване. Или по точно в резултат на какво се получава. Единствения начин за лечние само спорта ли е.
За сладкото -ясно-то е излишно и трябва да не го лизвам. Ами друго.
Всъщност какво само мога да лизвам, обърках се от толкова четива по темата диети.
И има ли това лек-защото имам чувството, че се намирам в непрекъснат порочен кръг, от който излизане май няма.
Ей сегичка, започвам да ровя из болестта по нета-да видя аз, кой е по силния и ще се спре ли това чудо или ще ме мори





Тема Re: яденето и удоволствиетонови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано02.06.10 10:17



Ми то не е баш заболяване, всичко е в главата.

Принципно целта на яденето е да си набавяш необходимите вещества за да ти работи организма. По една и друга причина обаче, организма ти те подтиква да ядеш, награждавайки те с приятни чувства. Същото като секса - целта му е да си продължиш вида, но сигурно под 10% от сексуващите (какъв термин само, а), го използват по предназначение





Тема Re: яденето и удоволствиетонови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.06.10 11:35



Ми то не е баш заболяване, всичко е в главата.

Хаххаха баш си е заболяване, само че в главата ;)
От типа на анорексия, булимия и тем подобни хранителни разстройства. Хиперфагията е булимия без повръщане. Подобно на останалите се действа с психотерапевти и тем подобни. Тук не става въпрос за физически проблеми от рода на забавен метаболизъм, инсулинова резистентност и т.н.



Тема Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано02.06.10 11:41



"Всички сетивни наслади умират,
ако не храниш с тях своето тяло.
Но твойта жажда за тях не умира,
ако нямаш очи за висшето."

"Бхагавадгита" 2:11

При храненето го има естественото сетивно удоволствие!... Понякога, то може да е прекалено акцентирано, т.е. човек да има голяма необходимост от такова удоволствие (чревоугодничество), както и от други ( похотливост - сексуална зависимост, гневливост и т.н.). Това е така, защото човешката природа има някаква степен (различна при различните хора) на повреденост. Религиозността ( имам предвид най-вече православно християнската) се занимава и с този въпрос - борбата срещу страстите (за преобразуването им!), при която борба на помощ идва благодатта на Светия Дух, която носи надсетивно наслаждение , което може да "измести" сетивното, или ,най-малкото да го отслаби!





Тема Re: яденето и удоволствиетонови [re: Ognen_Demon]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.06.10 11:51



Дамммм спорт - в случая само тонус.

Ходя на Пилатес, Степ-аеробика или йога три пъти в седмицата, два пъти - фитнес, в къщи каланетика и на степа. Сега да не изляза някаква маниачка - но това е като ме прихванат добрите, има периоди и без спорт, но се старая да са кратки, че после не мога да започна :)
Фитнеса съм пробвала най-различни варианти - кардио до откат ( за мен това означава 1 час крос тренажор интервално), много серии с леки тежести, малки серии много тежко, базисни упражнения мъртва тяга, клек, лежанка. Според моите експерименти най-добри резултати даде последното с големи тежести. Единствен ефект от спорта при мен е стягане на мускулите и тонус, отслабване се получава само ако си прилагам стриктно хранителния режим.



Тема Re: яденето и удоволствиетонови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Foolosopher (amorous)
Публикувано02.06.10 12:50



Мдам, добре го разбирам това. И аз се храня с вредни храни, когато има стресови ситуации.
Храната не е любов, обаче.



Naughty by nature.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.