Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 21.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор amiga ()
Публикувано14.06.10 23:09



Ако въпреки че не ти се яде, си наложиш да хапваш малко сутрин и през деня по-начестичко, но малко като количество, тогава вечерта няма да ти се яде толкова. Не от първия път, но организмът ще свикне с режима, който му съставиш.



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано14.06.10 23:41



Е, хайде да не е до 17 ч, ами до 19 часа най-късно. И да, ако ядеш плодове късно вечер няма да сваляш, или много бавно. Личен опит.



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано15.06.10 08:27



Тиквички, пипер, зелен боб с доматен сос.
Спанак, лапад, гъби, тиквички с ориз (ограничено к-во)
Зеленчукова супа - броколи, пипер, домат, зеле, карфиол, морков, зелен лук...
Патладжани с лук, моркови домати...
Прясно зеле на фурна с домати
Печен пипер

Аз бобови не ям, че ми пречат...



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано15.06.10 22:18



Всъщност трябва да си призная нещо. Не спирам да мисля шоколада и вафлите и всичките щандове със сладка. Не успявам да спра да ги мисля, но не съм ги лизнала. А най интереснотот е,че се чувствам странно добре. Малко по спокойна и не усещам от стомаха и жлъчката онази гадна тежест и леко пренавиване на пружини като, че ли ей сега ще ме разкъса нещо от вътре. И тази вечер ядох след 20ч, просто се прибрах тогава, но беше салата и риба. А първото ми ядене за деня беше в 16ч. Така се получи, защото реших да не харча пари навън, да си свърша работата и да се прибера.
Ще препиша всичките неща, които си ми дала за хапване. Определено в тях има малко калорий. И всъщност не знаех, че само домати и зеле може да се прави на манджа. Ако не се сърдиш и по точно ако не прозвучи нахално, дай рецепта някъква. По точно как например правиш тази манджа с домати и зеле, сигурно и нещичко друго добавяш. Благодаря ти.
Патладжана съм го изключила тотално, защото такава криза на жлъчката ми прави, че раждането ряпа да яде. Много боли от патладжан а е толкова вкусно нещо.

Редактирано от дoбpo мoмичe на 15.06.10 22:26.



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано16.06.10 22:16



Ами и при мен би било така ако много усилено си мисля че не трябва да ям определени неща. В интерес на истината никога не съм успявала насила. И онзи ден се препънах жестоко като ядох кекс против моята воля. Две парчета бяха, не е края на света и не се самоубвинявам. Обаче не исках да ги ям, но не можех, нямах волята, нямах сила. Аз когато се опитвам да поставя нещата под контрол и да ги поробя на мен, поробвам само себе си. Така и с храната.

А за храненето вечер, ами аз почти винаги се храня преди лягане. Просто след 3-4 часа след вечеря съм гладна и така. Преди обаче ядях нещо на филийка или мюсли, сега кисело мляко или ядки. Пак си отслабнах за този месец. Незнам как да не ям преди да легна, пробвала съм преди да легна на гладно, тогава се събуждам в 3 часа от шума на корема ми и знам че трябва да ям ако искам да спя. Пробвала съм и да си кажа не, вече е девет, няма да ядеш, но до 11 часа аз прегладнявам ужасно и най-накрая ям. За мен целта е да не ям между 23 и 7 часа, освен ако не съм била на дискотека.

Предполагам че това да не ям преди сън е постижимо, но ако имам изграден режим на сутрин, обяд и вечеря в определено време. Може и това да ми се случи някой ден.

Аз тази седмци съм намалила плодовете и изпитвам някакъв въглехидратен глад. Ама ужасен. Радвам се че мога да ви чета тук и да научавам полезни неща - бананите смятам да ги махна от храненето си за момента. Тази седмица няма да спортувам, но другата започвам пак. За моя радост съм по-малко обсебена от манията си за килограми и отслабване и просто си гледам режима, намирам си нови неща за ядене, готвя си, ей такива разни работи. И дано без да се усетя да мине и още един месец.



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: jennifer_]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано17.06.10 10:06



Не се притеснявай за храненията преди лягане. Според "Зоната" трябва да се яде (но по малко!) един час преди лягане. Аз си мислех, че това не може да е вярно и правилно, но установих, че "нощното" хранене не ми се отразява на килограмите. Така че ако ми се дояде - ям, ако не - пропускам.



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: Blake]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано17.06.10 21:36



т.е ако не е сладко, преди лягане, а нещо друго, може. Така ли. Добре. Поважното е да знае мозъка че може. А пък ако случайно се улисам в нещи и забравя , за корема-ще е добре дошло.
Днес чувствам вече много силно липсата на сладкото. Мотивацията ми за работа отслабна, едно отпуснато ми е и като че ли не ме държи тялото. Натроението не ми е както трябва и това се усеща от километри. Но не съм лизнала. Дано това не е бомба със закъснител. За ината ще го бъде-ще устоя на сладкото, дай БОЖЕ да е вечно.И все пак печения хляб от домашната фурна-да го премахна ли. Да полезни неща има в него, но е брашно, макар и ръжено и макар да има поне 4-5 вида ядки.



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано18.06.10 10:05



Хляба, щом е такъв - може, но с мярка, и по възможност да не е вечер. Предполагам че е страхотен и на вид и на вкус

Аз също съм голям хлебоман, но напоследък ям много малко хляб - основно само сутрин - по един от триъгълните сандвичи. Иначе преди няколко години отмахвах по 1/3 до 1/2 хляб на ядене, ама то и затова съм стигнал дотук



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: Blake]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано18.06.10 23:50



Добре, ще внимавам
В момента точно хляба ми е заместителя на сладкото. И го усещам

Редактирано от дoбpo мoмичe на 18.06.10 23:51.



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: Blake]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано19.06.10 12:34



Мерси за отговора! Сега поне не чуствам че греша прекалено много като ям вечер. За мен най-важното нещо в храненето е КОЛИЧЕСТВОТО! И сега от както не ям хляб виждам че и качеството си оказва голямо влияние.

Знам и за теориите за калориен дефицит и според тях няма значение кога ядеш а само количеството калории. Аз не броя калории и предполагам че ям доста защото ядките и млечните продукти са мазни, но съм отслабнала малко и ще продължавам напред. От другата седмица пак ще почна спорт по малко - тялото ми се радва да спортува.

Единственото нещо което трябва да оправя е нередовното ми хранене. Стомаха нещо ми се е свил и не мога да ям големи количества както преди и ям през няколко часа и все по различно време. Уж било добре за метаболизма но имам чуството че постоянно дъвча нещо и корема нещо ме боли, защото вече не знае какво и кога ще яде. Идеята ми е следната:

Закуска - ядки с плод (кисело мляко)
Обед - месо(яйца, бобови или сирене) със зеленчуци
Следобед - ядки с плод (кисело мляко)
Вечеря - месо (яйца, бобови или сирене) със зеленчуци. Ще се опитам да изтегля вечерята по-късно.

Фитнеса би трябвало да заема място след следобедната закуска или преди сутрешната закуска. И поне един ден почивка между спортни сесии. А и вече не ям банани :)) Ще докладвам след няколко седмици как ми се отразява горния режим и дали изобщо съм успяла да създам ред във времето на хранене!

И ако ми отслабне мотивацията ще си купя 5 литрова бутилка минерална водя за да си напомням че в тялото си нося всеки ден поне такава тежест мазнина. Но не бих носила бутилката с мен навсякъде, тогава защо да трябва да разнасям гадните сланинки???!

Не си спомням кога беше последния път когато имах талия. А пък го заслужавам! Ще пипна собственото си коремче някой ден, не мазнината която го покрива, а мускула който го изгражда! Заслужавам го пък!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.