Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 01.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема По темата за промяната... от утренови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Kagura (отслабваме...)
Публикувано11.06.10 13:20



В отговор на:

Добре-от утре почвам




Аз нали и аз цял живот на диети - от понелник и все спортувам, ама от утре... та си позволявам да те поздравя с две песнички точно по темата... Първата направо е класика в жанра, ама втората е по забавна:
и


Макар че в случая утрешния ден е събота, така че може би няма да е лошо да почнеш по време на почивен ден, че да имаш два дена да се "аклиматизираш". Според мен достатъчно начало би било ако просто още днес спреш всичко сладко, чипсово, полуфабрикатно и сие - т.нар cold turkey: метод, по който отказват хероинозависимите.
И също както при хероинозависимите, първите три-четири дена - докато тялото се пребори с *физическата* зависимост - ще са доста брутални, но после ще ти е много леко Аз не че някога така съм отказвала сладкото де, просто щото не ям сладко - а за това че не го ям, най ми помага че не го купувам - но имах една диета, където се изключваха всички млечни и всички зърнени (да се провери човек дали е алергичен към тях) и баш по тоя начин ги спрях.
То малко като дърпането на анкерпласт - рррац - и го няма.

Отделно не знам колко ядеш, ама не ти препоръчвам да почваш диета с само това, което си изброила... Ако си ядяла много количествено ще ти трява време докато ти се "свие" стомаха, а и не всяко тяло издържа от "преяждане" да го сложат на "гладуване". Да не говорим, че ако си бил на "копанка" един вид е трудно да се смъкнеш на "малка супена паница"...
Лично аз бих ти предложила следното меню:

Още със ставането - след като си измила лице и зъби де, щото аз поне преди това не мога , но ти ако успееш: чудесно - голяма чаша вода, може и голяма чаша вода с една супена лъжица ябълков оцет и една чаена лъжичка мед - само че гледай ако пиеш оцетената вода, да имаш после време да отидеш до вц и гледай да не я пиеш ако имаш проблеми със стомаха...

Закуска: филия *1 брой* черен ръжен хляб, без масло, но да речем с горчица намазан, с едно тънко парче кашкавал или сирене - около 30 грама - калориите ще са грубо казано около 200. Може и шепа маслинки - да не са мазни и да не са солени - както и едно сърце от марула - сурово. Това би ти вдигнало калориите до 300, но смятам е приемливо. Всяка хапка се дъвче минимум по 15 пъти! преди да се глътне. За закуската се отделят поне по 15 минути, седнала, на маса, може и със семейството *мъж, деца, етц*. Никакви спорове и караници.
Алтернативно: кисело мляко *обезмаслено*, половин кофичка - с две супени лъжици овесени ядки - чисти, без плодове и ядки, с чаена лъжичка мед и ванилия - ванилията убива глада... Овесените ядки, освен ако не ти е железен стомаха е добре да са киснати няколко часа предварително във вода.

Междинна закуска: въпросните череши

Обяд: Месо - каквото обичаш, варено или печено и салата.. Ако избереш пилешко - да речем гърдите, бялото месо - и не е пръжено, около 200 гр с една салата ще са ти не повече от 500 калории.
Алтернативно - варивата. Ако е манджа от варива - гледай да е без картофи, което поне по заведения рядко се среща...не за друго, но мисля комбинацията картофи/ориз с варива трудно се смилаше от стомаха.
Алтернативно - порция варен! ориз или варени! картофи със салата
Същите правила като на закуска: дъвчи се поне по 20 пъти месото, седи се, хубацо е в компания, но никакви разговори, които да вдигат кръвното или да отвличат вниманието прекалено от яденето.

Следобедна закуска - варени бадеми или сурово кашу - не повече от 30 гр, дава ти около 200 калории. Или другата половина обезмаслено кисело мляко - около 150.. Или пак череши. До тука за деня имаш около 1000 кал.

След 17 часа - никакви въглехидрати *аз туй още не го успявам винагиде, ама карай

За вечеря - варени яйца или омлет със салата, варена риба с попарени зеленчуци етц...абе нещо дето да е около 400, макс 500 кал.

Много вода. Спорт - или поне гимнастика за началото, някакво движение там.
Бавно дъвчене. Никакви тежки разговори по време на ядене. И така... до края на света

... със хъс и спортна злоба и раздвоение на личността...



Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: jennifer_]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано11.06.10 19:44



И така, днес реших и се започна. Хайде да видим до къде съм я докарала, защото леко усещам, че пак изкарах влака от релсите.
Та реших да послушам и чувам ритъма на тялото или по точно на корема.
Да сладко не лизнах днес, подминах с гордо вдигната глава всички павилончета, мини маркетчета, супермаркетчета без да си сложа в устата любимата фавла или шоколад.
За това пък слушайки езика на тялото и корема- а явно си го представях като липса или наличие на глад, до обяд го карах само на вода. Явно предходната вечеря доста полезна и богата е била-най малкото калорична при всички положения. Но опрределено не ми се ядеше нищо-пак казвам вслушвайки се в гласа-глад. Определено не се чувствах обезумяло гладна, защото аз така се настроих -само при обезумление от глад да хапвам и то всичко друго но не и сладко. Към 14 часа реших да си помисля мозъчно за храна, за да вида реакцията на корема и се оказва, че май вече искам една пилешка супа. Но до 14 часа може би поне 3 пъти се досещах за слагане на нещо в устата, но реших спокойно да накарам корема да застърже. Нали така беше съвета.
По пътя за местенцето, където ще си поръчам и ще наляйя супата в стомаха си , си умувам...." А, там има и други вкусни неща, дали само със супата да мина и по малко разходи за деня или и нещо второ да си поръчам, но без 3-то". И докато стигнах колебанието не ме остави на мира.
Та освен супата си взех и любимата порция -ориз с пиле, водена от внушението, което ти ми каза, че все пак да не се отказвам от любимите неща от раз. Девойката, която ме обслужи все пак реши, че ми се полагало бонус малка бяла питка, независимо, че аз категорично не я исках в сметката. Но била бонус-ок съгласих се. Българска ненаситна душа, щом е на аванта.
След излизането от заведението започнаха угризения-най вече за 5-те лева които хвърлих на вятъра, а можеше да мина само с 1.50 за супата.
Половин час ме е яд на мене си-що сега се унесох и си не спестих парите, ами като капак и леко наруших режима. Нали ориза беше забранен.
До вечерта само вода-жега е все пак, то и само ме бута да пия. Поначало не се наливам с много вода, освен ако не ми се пие. А много ми се пие, след ядене на месо и сладко.
Но като стана 18 часа и като минах покрай щанда с плодоввете и зеленчуците, реших да се оляйя. 10 лева и там.
Наведнъж погълнах1 паница череши, 1 ягоди и не след дълго салата с домати и краставици с пълнозърнест хляб. Последното в 19 ч. И тук излезнах от нормата. Нали само до 17 часа трябваше да слагам нещо в тази паст. Сега не ми се яде нищо, но да си призная все на моменти ми се иска да си зарадвам осезанието с нещо сладко. Е.. няма да го направя, все пак обещала съм си да съм сериозна и да не се излагам пред вас.
Но много ми хареса това, което каза, за тялото, че то знае какво иска, а аз му причинявам поражения-създавайки в мозъка си цветущи картини при появата на блестящата хартийка на някой шоколад
Все пак ти си много по напред от мен в духовно отношение. БОГ ти показва пътя усеща се. Но аз още усещам, че демона ме държи в ръцете си.

Редактирано от дoбpo мoмичe на 11.06.10 19:52.



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: Kagura]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано11.06.10 20:00



Добре. Значи, овесените ядки сутрин. Аз до сега си правех мусли с мляко и нали се сещаш защо-защото да ми е сладичко.
Но това с ванилията ми хареса много. така опредленео ще излъжа мозъчето. Т.е вземам си една ванилийка за 0.10лв. и си я истърсвам да кажем в млякото или в чая. Да ще го направя. Благодаря ти. За движението ще започна със сигурност, но с тези 88 килограма ме е страх че други поражения ще си направя. И без това доктора още от януяри месец ми каза, че съмнява, че правя херния и, че коремната ми ципа отслабва под влияние на тежеста на корема. Е хирург не ме е гледал, но за сега не ме боли освен когато дълго съм стояла права и съм се преуморила. Та поне 10 килца да махна и започвам фитнеса-обещавам. Но сега се сещам, че пък поне на колело мога да карам



Тема е то...нови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Kagura (отслабваме...)
Публикувано11.06.10 23:24



аз нямам предвид да почнеш от днес за утре маратонстваш, а и честно казано щом има съмнения за херния, хич не ти и препоръчвам да почваш нещо по сериозно преди да си говорила със специалист.

С уговорката нали, че от хернии нищо не разбирам, това което поне аз си представях беше гимнастика вкъщи, повече ходене пеш - почваш да слизаш спирка преди твоята или да се разхождаш всеки ден в някоя градинка, около блока или в двора - няма значение къде, важното е да е движение. Започваш по малко: днеска 500 метра, утре 500 метра, ама за по малко време от вчера, други ден 500 метра за наполовината време от оня ден и хоп - 600 метра. И така...Или плуване - супер полезно и супер приятно, особено лятото, особено ако може и да плуваш. А аз нали плувам като ютия - ама от едновремешните, солидно железни - се плацикам. Заставам по навътр - и марширувам. Или вдигам краката настрани. Или нещо си там. Важното е да се щъка насам натам



... със хъс и спортна злоба и раздвоение на личността...



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано12.06.10 00:00



За начало на моето спортуване, след дълго обследване си бях избрала Каланетиката. Причини:
1. 95 килограма - как да ги подкарам в тръст? Ще си начупя колената ;)
2. Как да отида на фитнес като ме е срам? Освен дебела и грам двигателна култура нямам.
3. Освен, че мога да правя упражненията вкъщи без да изпопада тавана на съседите е полезна за всякакви там ставни проблечи.
Да ти кажа, не сгреших, два месеца тъпо и упорито сутрин и вечер х 15- 20 минути правих комплексите от книжката на Калан Пинкни

и в резултат - достатъчно тонизирани мускули видимо стягане на корема и бедрата и придобит навик за някаква активност.
След това дойде ред на фитнес, пилатес, йога, степ и всякакви подобни...



Тема а за разнообраизие...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Kagura (отслабваме...)
Публикувано12.06.10 02:38



- на мен поне по добре ми харесаха от каланетиката на Калан Пинкни - по разнообразни като упражнения и за различни части на тялото. Плюс, че са много добре структурирани по 4 различни упражнения за всеки ден, от понеделник до петък, заедно с упражнения за допълнително натоварване, за начинаещи, за профита и различни съвети
За последните 10 години съм сменила 8 квартири... факт е, че при всяко преместване първите книги, които опаковам са тези три... е, факт е и че не ги правя постоянно де, но когато се ентусиазирам бързо се постигат резултати - в смисъл на подобряване тонус и издържливост на мускулите

... със хъс и спортна злоба и раздвоение на личността...



Тема без нали да искамнови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Kagura (отслабваме...)
Публикувано12.06.10 03:12



да звуча крайно и да правя преценки... но според мен, поне така както си описваш деня, не си избрала най правилния режим.

Едно, че тяло, което редовно е било претъпквано - или айде, не претъпквано, но му е бил създаван изкуствен глад с разните там сладки, чипсови и полуфабрикатни отрви - няма как да осъзнае, кога чувства реален глад и то в рамките на един ден. То според мен не е наясно и каква е разликата между глад и жажда, тоже.
Това, което усеща тялото в първия момент е шок: ама защо? Моята вафличка в 10 часа я няма?!? А къде ми остана китката? Само една питка? О ужас!!! Има междудругото доста медицински изследвания, които доказват, че драстичното редуциране на калориен прием поставя тялото в една извънредна ситуация, където то гори минимум калории.. и в момента, в който се върнеш на нормално хранене, тялото почва да труда максимално мазнини - като защита срещу нови периоди на глад. Даже ако искаш ще ти дам и инфо към студията - заглавие, кой университет ги е провел, резултати етц...

Иначе хубаво за супата като идея, ама виж че не си се сдържала да си останеш само с едната супа и то защото, предполагам, преди това нищо не си яла. И в момента, в който е имало опция за храна и тялото се е нахвърлило. Така или иначе, това което описваш, че си яла, надали са повече от 1000 - 1200 калории за деня...което добре нали, ама нима си заслужава за целия тоя стрес и чувство на вина? Щото почнеш ли да се чувстваш виновна за храната, която си приела, когато уж би трябвало да си на диета - смятай че е утишъл коня и ряката и я пиши работата бегала, и то не в посока по малко килограми



Затуй - пробвай по лека лека. Супер че си се отказала от сладкото, дано и до лягане да си била така непреклонна и дано да продължиш все така. Това е едно страхотно начало. А не ти ли се иска да излезеш и на разходка сега? Или да поплуваш малко, а?

П.С. Какви са тия картинки на шоколадено фолио? И как така да са цветущи - това за твойто тяло е чиста отрова... Нима би предложила на наркоман дрога? *това тук е хипербола, да не вземе някой да ми скочи сега* Както не би предложила на някой подобен човек дрога, така и теб не би трябвало да те изкушават шоколад и сие. И помни, че каквото и да правиш, не го правиш за нас - а за себе си. За да си здрава, за да се харесаш като се погледнеш в огледалото, за да не се наложи след години да си викаш "бре боже, ква съм патка проста, що като млада се тъпках с такива боклуци, че сега да не мога да си живея спокойна и здрава старините"

... със хъс и спортна злоба и раздвоение на личността...



Тема Re: По темата за промяната... от утренови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано12.06.10 23:17



Абе и аз се замислих дали не отлагам започването на спорта от мързел и си намирам причини. ДОбре де, отивам на стадиона да потичам утре



Тема Re: без нали да искамнови [re: Kagura]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано12.06.10 23:23



Днес до обяд пак н е ми се ядеше и пак до 14 ч бях на череши. За обяд направих супа от зеленчуци. Но сложих и картофи и детето все пак ще яде..
Но направих и мекици. Така пожелаха двамата мъже. И 10 малки мекици май си ги махнах на 2 транша. Много ли сгазих лука.Половината от мекиците с мед. И вечерта пак супа. И в 21ч 1/4 ябълка. Но не ми се ядеше сутринта, аз сутрин поначало съм на вафли и сладкиши. Но пък за теиз два дни без сладкото писхически по добре се чувствам. Самомекиците ми направиха леко тежест в жлъчката, защото е пълна с лкамъни, но и физически ми е малко по добре.



Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор amiga ()
Публикувано12.06.10 23:33






Ето, за да ти е най-лесно възможно - на тази страница има телефони на терапевти, избери си трима и все един от тях ще те приеме (защото все пак си имат работа хората, не се отказвай, ако от първия не стане) и като отидеш един път, пиши тук как е било и дали е толкова страшно, колкото си си мислела. Ако не си уговориш втора среща и решиш, че няма да ти помогне, ще приема, че съм сгрешила. Но нищо не губиш, ако опиташ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.