Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 07.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано06.06.10 08:55



А може би прекалено се вторачваш в проблема как изглеждаш.

Въпросът в същност е ЗАЩО не можеш да контролираш количеството храна. Аз например качих като спрях да пуша. Знам, че се тъпчех от нерви, от нямане какво да правя, стрес, или просто за удоволствие. Но външния ми вид никога не ме е притеснявал. Мотивацията е според човека. Аз трябва да отслабна по здравословни причини. Имам заболяване на което килограмите се отразяват доста зле. Здравето ти, вътрешното спокойствие и комфорт са най-важни. Ако някой не те харесва дебела то бъди сигурна, че е повърхностен и не заслужава вниманието ти. Това разбира се не означава да се тъпчеш непрестанно. Погрижи се за себе си заради самата теб.
Относно линка. Ако преди не си чела подобна литература може да ти се стори странна. Ако си търпелива обаче и искаш да погледнеш на нещата от несветски аспект наистина ще ти хареса.



Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано06.06.10 18:14



"Не, не го бях погледнала. Но сега ще го направя.
Виж аз като, че ли тъся мотивация за да се ограничавам. колко ли пъти не започвах и всеки път се провалям,независимо-3 месеца , 6 месеца или една година, връщането на килограмите и нахвърлянето на сладкото се връща. Но днес вече усещам в себе си отчаянието и липсата на такава мотивация. И всъщност до сега мотивациите ми бяха предимно-земни неща-да изглеждам добре в дрехите си и да им е приятно на хората с мен.."

И аз все съм се проваляла до сега и мотивацията ми е била подобна. Сега пробвам малко по-различен начин. Искам да го направя за себе си и за тялото си. Защото на мен ми писна да нося тези тежки килограми където и да съм. Защото заслужавам да живея без да съм тежда, без да измъчвам сърцето си с наднормено тегло. Защото сърцето ми не е спряло да бие въпреки всичко което съм си причинила до сега - преяждането, цигарите, алкохола. Вече не искам да наранявам себе си по този начин. Искам да се грижа за тялото си с любов, за да му е добре. И за сега това ми харесва много, спортувам по-често и ми харесва новота ми по-стегната фигура. Знам само че ако искам да имам това тяло и днес, аз трябва и днес да не преяждам.

Незнам дали този път ще успея с килограмите, но ще се опитам да направя нещата по-различно и ще видя какво ще стане.



Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: *Paл*]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано07.06.10 08:28



Ето виждаш ли ти имаш своята мотивация. А за мен се оказва, че този тип мотиовация-не е достатъчен. Явно съм много слабохарактерно и безжизнено същество за да си давам много добра сметка в момента наистина какво си причинявам на здравето, и пак да не успявам да контролирам нещата.
Всъщност няма да ти изброявам болестите, които имам, само ще ти кажа, че ги имам и че на мен също ми е забранено да вдигам килограмите. И това е сериозно-защото, ето едно от нещата които се случват с мен. На 32 години съм и нямам цикъл, имам поликистозни яйчници вследствие на това, жлъчка пълна с камъни, болки в гръбначния стълб след сън И мотивацията е няма. Зная последствията, зная до къде ще се доведа. Нещо в мозъчето ми явно не е в ред. Най вероятно и хормонални проблеми има, защото от липсата на цикъл докторите ме тъпчат от 15 годишна с каквото им падне.
По отношение на православната литература, да много литература съм прочела и съм наясно с основните неща. Хареса ми това което ми прати. Може би един от проблемите е, че се опитвам сама да се справя със себе си и недостатъчно да се моля на ДЯДО БОЖЕ.
Иска ми се и аз като теб да имах мотивацията, че здравето ми е най важно.
А дали не съм пощелива-



Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: jennifer_]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано07.06.10 08:37



М, добре звучиш. Сега сядам и си го приписвам и ще си го попоглеждам. Наистина си права. Просто не съзнавам истински какво точно си причинявам.
Кажи ми какво ядеш през деня.
Кажи ми продуктите, които слагаш на масата и които не купуваш ототдавна.
Просто ми ги изброй-моляте.
Сега ще ти кажа аз какво обичам-масло на филия, макарони с масло и сирене, масло и филия и мед, вафли, и всичко що е сладко, пилешки крила, ориз с пилешко, пастети на филия, кисело мляко над 3 %, шоколади, домати краставици със сирене.
И сигурно има още- но ти никъде не прочете храна с по малко мазнини и калории нали. Е кажи -ако тези неща спра да ги обичам със сигурност, няма да съм тук и да ви тормозя.
Никъде не прочете за постно ядене нали. Е сигурно мога да се насиля да ям, но най вероятно ще е за кратко. Защото аз от бебе съм гледана ето с тези неща.
А и мекиците и бухтите на баба ги забравих-те си бяха всекидневно меню.
Филиите с маслата също са неин патент.
Благодаря за търпението

Редактирано от дoбpo мoмичe на 07.06.10 08:40.



Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано07.06.10 10:22



Така само на първо четене мога да ти препоръчам да премахнеш или поне да намалиш драстично ФИЛИИТЕ (щото гледам са най-срещаното нещо в списъка ти). Другото - намали, даже направо спри ориз и картофи...
Само за пример мога да ти дам последния ми уикенд (при тъщата) - 2 дни -> +2 кг. Понеже не ям ориз, картофи и тестени, държа горе-долу постоянни килограми с лееек спад (1-2 кила на мецес). Този уикенд менюто ми включваше мусака, макарони, мекици, пиле с ориз и бял хляб, и резултата е 2 кила нагоре при непроменена физическа активност и непроменено количество храна.



Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: Blake]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано07.06.10 12:33



Точно и на мен филиите ми направиха впечатление. Сладкото и соленото също не са за пренебрегване... Опитай да вечеряш 3-4 часа преди да си легнеш. Аз бях започнала да ям по всяко време. Вървя и забърсвам по нещо... ей така, защото ми е вкусно или просто защото тя си седи тая храна там и ме чака...

Обаче минах на лека вечеря и бира. Като пия бира не съм толкова раздразнена че не ям. И безразборното кльопане ми е проблем само през почивните дни... иначе нямам време.

Пилето с ориз си е добре ако няма филии...

към момичето - опитай с ябълки вместо сладките неща. Представяй си как ябълките почистват като с метла стените на кръвоносните ти съдове. Как ставаш силна и здрава. А и има доста сладки ябълки.



Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: *Paл*]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано07.06.10 13:40



Не е добре ориза!
Поликистозните яйчници са свързани с инсулинова резистентност, а при нея ориза е от забранените ястия във всякакъв вид.

Въобще ето линк към диетата, която трябва да се спазва, и която по мое мнение (и личен опит) работи чудесно:





Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: Blake]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано07.06.10 22:47



Благодаря за линка. Ще се наложи да го преведе мъжа ми. Но ще се справим. Много благодаря за подкрепата



Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: *Paл*]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано07.06.10 22:49



за ябълките ясно. Друго какво-като гледам и ориза и картофите категорично трябва да ги няма. Значи единствения начин за да живея нормалем=н живот без заболявания и тлъстини-остават, салатите, плодовете, рибата и боба и лещата. С това ли да живея до 70 години. И на 70-тата няма да ми липсват елементите важни за организма така ли.



Тема Re: Сетивно и надсетивно удоволствиенови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано07.06.10 23:33



Ама големи сте "талибани" ей...
Нещата, които не трябва да се ядат няма да те отровят. Като ти се доядат картофи - хапни си... Същото и за сладки работи и прочее... Важното е да не е всеки ден, да не ти е стереотип на хранене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.