Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 23.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: fenixx]  
Автор Dragonesss (Драконка)
Публикувано26.10.05 14:17



Поздравления, догодина магистър А колко още успехи и радости те чакат, наслаждавай им се.

time takes time :)


Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Жrмъц]  
Автор slunchice ()
Публикувано26.10.05 14:22



Аз вече съм 13-ти ден на НДВ и резултата е мноооогооо малък. Свалиласъм около кило, което е вариращо - ту с него,ту без него.
Кажи ти за 11 дена колко кг свали?



Тема Re: ...нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 14:47



Изчислих си дневния енергиен разход на 1500калории.
Според вас колко калории трябва да приемам дневно, за да отслабна?
И по колко грама въглехидрати ми се полагат дневно?
Не мога да разбера 20% въглехидрати от грамажа ли се смятат или от калориите и как се превръщат калориите в грамове.

Поздравления за бакалавъра!!!
Пожелания и за магистърска диплома!



Тема Re: ...нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано26.10.05 15:23



Благодаря на всички за поздравленията и аз съм много доволна ...
Сега за диетите ...
20 % въглехидрати от общият прием калории .
Значи ако си на 1500 калории - 20 % от 1500 са 300 - от тук 300 са калориите които трябва да идват от въглехидрати - делиш 300 на 4 ( 1 грам въглехидрати има 4 калории ) и получаваш колко грама трябва да приемаш на ден от въглехидрати - 75 гр !
Така може да се сметне за каквито и да е калории.!

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: ...нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 16:50



Мерси много!
Как Ви се струва, дали ще има резултат ако приемам около 1500 калории и само 50гр. въглехидрати?
Идеята ми е да намаля само въглехидратите, не и калориите. Дали ще се получи отслабване, в случай че организма е в кетоза.



Тема Re: ...нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано26.10.05 22:30



Със сигурност !Поне при мен действа без проблемно .

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: slunchice]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано26.10.05 22:32



Днес ми е 12 ден! По обед злоупотребих с един зрънчо...но въпреки това, не мисля че съм увеличила калориите кой знае колко, защото не консумирам нищо освен месо, зеленчуци и риба понякога! Колегите ми непрекуснато ме питат защо не ям, а днес ме спукаха от бъзици с този зрънчо-щял само по зъбите ми да остане, да съм си взела нещо нормално, но за тях нормално нещо е сандвич с месо и пържени картофки + някаква добавка! А на зрънчото пишеше, че е здравословен и подходящ за подобен на моя начин на живот (поне за в момента)!

Искам да ви се оплача...страшно съм разочарована, защото стрелката на кантара стои на същата цифра, където стоеше и преди седмица!
От утре мисля, да започна да се храня в по-оскъдни количества! Нали така пишеше, за периода, когато спрем да сваляме! То и сега не мисля, че ям кой знае колко много...е, не мога да се храня по 4-5 пъти на ден, ама какво да направя!

Миналият път кантара отчете -3-4 кг....и това за 5 дни! А сега какво му става...или по-скоро на мен какво ми става - не знам! Може би тогава така се стекоха обстоятелствата, че направих един ден на грозде...
Някакви преложения?



Тема Re: ...нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано26.10.05 22:37



А какво е "кетоза" и кога организмът навлиза в нея? Учила съм за кетозата по физикохимия!



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Жrмъц]  
Автор sisi_7O (непознат )
Публикувано27.10.05 10:11



Не се притеснявай и при други е така. И аз съм вече пети ден на едно място. Направо ми се къса сърцето, а снощи с тези празници си хапнах и помечко печени орехчета, поне само това прегреших. Дано не се окаже фатално за седмичната мисия. Радвам се, че поне не дебелея, а все пак си хапвам. Не е като да стоиш гладна непрекъснато, нали?



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: sisi_7O]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано27.10.05 10:54



Направо си се сдухах...следобед като се прибера яхвам "мотопеда", а малко по-късно ще вечерям салата от моркови...и ако съвсем ми прилошее-малко пилешка пържолка! Тази седмица ще е така-повече спорт и по-малко хапване...пък да видим до къде ще го докарам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.