Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 25.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ден 3 за меннови [re: t_manolova]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано02.11.05 21:40



Аз лично не...но Феникс със сигурност! Тя редовно си пише за него, така че изчакай да се включи!
Иначе мисля, че всяка фирма може да допусна подобна грешка - попадане на страничен и нежелан, а и нездравословен продукт в опаковката на храната...въпросът е да не им става система!




Тема Re: Ден 3 за меннови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.11.05 23:09



Знам , че на някои продукти не съвпадат точно калориите - в различни таблици дават и различни стойност - в една таблица доматите са 21 к в другата са 20 к - но не смятам , че това ще повлияе по какъвто и да е начин на диетата .
Както се вика това да ни е кусура - с мед да го намажеш !
Аз затова и вече не се вманиачавам - запаметила съм си определени стойности и по тях се водя - не гледам какво пише на опаковките !
Лененото семе си купувам от халите - щанда със семена и ядки .Доволна съм , досега не съм попадала на лошо !
И найстина ви го препоръчвам да го взимате - има страхотен ефект върху косата , ноктите и кожата , както и това , че подпомага възстановяването на мускулите , има фибри - след определен период на тази диета запека е почти сигурен при липсата им !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Ден 3нови [re: fenixx]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано03.11.05 01:18



закуска :
ленено семе 20 гр
кисело мляко 200 гр
обяд:
пиле 200 гр
зеле 300 гр
морков 100 гр
сметана 100 гр
вечеря:
орехи 50 гр
извара 200 гр
домат 150 гр
краставица 200 гр
чушка 100 гр

Калории 1360 ( най - накрая ги докарах повечко - да живеят орехите )
п- 29% м- 51 % в - 20 %
Вода 2,5 л
Бърнери 3 по 2
зелен чай 500 мл
спорт - не се знае още


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 3нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано03.11.05 08:12



Феникс, мериш ли се ти на кантарчето? Аз утре сутрин официално! Но май ще започна както ме съветвахте - с метър да се меря, защото не мога да повярвам, че за 2 седмици горе- долу стриктно спазване на НВД и всекидневно спортуване...резултатът да е 0!



Тема Re: Ден 3нови [re: Жrмъц]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано03.11.05 09:40



Меря се , но в момента все още не мога да кажа по - колко свалям точно .
Първата седмица докато се изчистя от остатъци и т.н.
Иначе след първия ден казах , че ми показа с 3, 500 по - малко - но не са мазнини за съжаление .
Днес след вторият ден съм с 400 гр по - малко - просто бързо махам това , което съм качила и не е било мазнини , а задържане на течности заради лошо хранене и голямо количество храна в корема .- бляк
Така , че съм 72 , 100 в момента !
Ще разбера колко свалям след като направя една седмица и следващата седмица след нея започвам да отчитам резултатите .
Но имам представа колко свалям - около 1 - 1,500 на седмица - ако не свалям калориите прекалено тоест не седя на 1000 като преди - тогава свалях към 2 кила , но имах периоди на задържане и реших , че по - добре бавно и славно отколкото да не помръдвам с дни и седмици.
Имах и периоди цяла седмица диета , спорт и се качвам на кантара едно кило повече - отначалото как се връзвах , то бяха ревове , то бяха чудесий - горката ми майка.
Но почнах да осъзнавам , че по - добре постепенно и бавно да отслабна отколкото след всяко разочарование на кантара да се натъпча и все дебела да седя - лафа Все сме на диета и все сме дебели !
Нали знаеш за платото - провери дали не превишаваш калориите , правилни ли са ти менютата и т.н. - има цяла тема в сайта на спайдерите - прочети я !
Също помага известно време - най - много около три дни да си похапнеш по - солидно ( не ти казвам да се тъпчеш с боклуци , а просто да вдигнеш калориите ) и после да продължиш с диетата - но не се мери след тези три дни - няма нужда да се шашкаш - след като направиш 10 след тях може да отчетеш резултат .
При мен действа !
А и е важен метър какво показва - кантара е нещо много относително !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема 3.11.05нови [re: fenixx]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано03.11.05 17:01



3.11.05

6,30: 1 круша; зелен чай и 1 лимон с вода
8: 1 яйце с резен бекон
9,30: 1 ябълка
11: 25 гр. ядки (на око)
12,30: свинско със зеле; мешана салата; зелен чай; малко тиквено семе
16: 1 яйце; 25 гр. ядки
19: пиле; салата с домат, краставица, карфиол и ленено семе

любопитен факт: от 1-2 седмици не пия кафе бях се разболяла нещо и не ми се пиеше. и от тогава се задоволявам с 1-2 зелени чая на ден



Тема Re: Ден 3нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 20:26



Момичета,
как Ви се струва за обяд една кофичка(200гр.) заквасена сметана на Данон. (знам, че продуктите на Данон не са много за предпочитане, ама няма друго)
Искам да си намеря подходящ обяд, който да си купувам от едно мини-маркетче близо до работата.
На опаковката пише: 2.2/20/3/201 съответно Б/М/В/К
Звучи ми добре, а на вас?



Тема Re: Ден 3нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано03.11.05 22:20



И аз ям от същата сметана на данон - най ми е вкусна !

Днес за съжаление си развалих НВД - то - толкова ме е яд !!!
Точно си почнах както трябва и спазвах всичко , силех с тоя зелен чай , пия бърнери , мъчех се да тренирам когато ми е лошо - абе всичко на макс и упс днес за секунди просто ми прещрака нещо и като казвам за секунди - точно за секунди.
Не ви ли се случва да сте на диета и целият ден да си тече нормално и изведнъж просто нещо ви прищраква , без да сте кой знае колко гладни и решавате и отивате и се наяждате.
Ако в този момент сами не се спрете , никой не може да ви спре от мисията ви да стигнете до проклетият хладилник - !
Значи случката стана така - черпих в работата за дипломирането , бях накупила сумати неща - естествено и бонбони .
Целият ден гледах как всички си похапват , а аз най - спокойно си седях и въобще даже и не си помислях да ям бонбони или пък нещо друго.
До вечерта - останаха много неща и аз каквато съм прибрана , реших , че няма да оставям половината кутия бонбони и разни други вкуснотии и ще ги занеса в нас на наште и те да си хапнат - да де - ама не предвидих момента в който останах сама в колата и както си карам , а до мен седи кутията с бонбони - и в един момент някаква тъжна песен - аз се сещам някакви глупости и хоп взех си един бонбон !
Естествено до нас почти на всеки сфетофар хапвах по един - накрая видях , че съм изяла близо 7 бонбона ! - много сфетофари , какво да правя !
Като се прибрах толкова ми беше криво , че реших тъй и тъй съм си развалила с тея бонбони нещата да си хапна от мусаката с тиквички и кайма на майка ми - ммм беше много вкусна !
Та така - днес НВД - то отиде на кино !
Утре продължавам и най -сериозно се заканвам , че повече никакви бонбони и каквито и да е сладки неща няма да качвам с мен на стоп
- не за друго , а има опастност за живота им !

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 3нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 10:08



Може ли вместо ленено семе да се яде сусам. Много ми е вкусен.
Къде мога да му намеря съдържанието на белтъчини, въглехидрати и мазнини?



Тема Re: Ден 3нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано04.11.05 10:22



Сусам - калории за 10 гр - 57 , протеини 1,77 , мазнини - 4,97 , въглехидрати - 2,35 от тях 1,2 фибри
Ако ти е вкусно яж си ги - но лененото семе е по -добро в случая !

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.