Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 26.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема НВД (ниско въглехидратна диета )  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано22.10.05 06:02



В тази тема , ще се радвам да пишат всички спазващи НВД!
Какво похапват и досега какъв резултат са постигнали с нея !
За всички останали ще пусна малко разяснения относно принципите на режима .
Има си цял сайт специализиран само за този начин на хранене , но все пак сме клуб диети и нека имаме инфо и за тази !
Като зарибявка нека ви споделя моите резултати постигнати главно с НВД - за около 7 месеца свалени общо 47 кг към днешна дата , почти без никакво гладуване ( изключваме дните с безуспешни опити да ям само плодове )!
Част от принципите на НВД

1.Има два типа НВД - НВД ( ниско въглехидратна диета и ) НВД - ВМ ( ниско въглехидратна - високо мазнинна ) .
Първата има за цел приема на въглехидрати от общия прием за деня да е под 20 % , вторият тип - мазнините са над 50 % от общия прием за деня , протеините се репоръчва да са около 35 % , а въглехидратите до 20 % или под 20 % !

2.Храни подходящи при НВД

Всички видове месо, риба, субпродукти (дроб и дробчета разбира се), бекон, без колбаси (може само сухи и много чисти филета, като пуешко, пилешко, свинско). Ако използвате мляно месо, смилайте го на място в магазина, за да знете какво съдържа.
При приготвяне на месо избягвайте пърженето. Задушавайте месото със сметана, зехтин, масло, вино, подправки, като избягвате готовите подправки и тези с много сол (като Вегета и подобните на нея).
Всички млечни (мляко, сирена), без топените и вносни неща (гледайте опаковките за съставките, често имат маргарин или други хидрогинезирани мазнини)...Хубави варианти са: изкиснато краве или овче бяло сирене, фета, катък, моцарела, кашкавал, чедар и гауда.
Яйца, приготвени по всякакъв начин.
Мазнини: масло, зехтин и сметана. Органичете или напълно изключете олиото, маргарина и други мазнини от недоказан произход. Придържайте се към студено пресовани и качествени растителни масла, ако ги употребявате. Като добавка към храната може да включите ленено олио.
Зеленчуци: всички, за които се сетите, особено зелените на цвят като броколи и спанак; карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби....Избягвайте картофи и други корени с много нишесте. Употребявайте варива (боб, леща)в умерени количества, като винаги предварително ги накисвате поне за 1 нощ преди да ги сготвите. не употребявайте соя и производните и продукти.
Плодове: максимум до 2 по възможност по-кисели плода (грейпфрути и лимони всеки ден). Във времето около тренировка може да си позволите повече плодове. Избягвайте банани, грозде, диня. Добре дошли са боровинки, малини, къпини и други дребни плодове.

3.За да започнете да сваляте е нужно да намалите енергоприхода си за деня с поне 500 кал - лесно може да остановите нужните ви калории при вашият ръст и тегло в някой от многото сайтове с калкулатори на калории !

Това са малка част от нещата .
Порзвала съм инфо от

- моля не ме съдете за авторски права - за парите от рекламата ще се разберем допълнително ( сега да не се вържат форумките )!

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.

Тема Copy\Paste от заключената тема...нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано22.10.05 10:14



Позволявам си да копирам постинга си, тъй като имам въпрос накрая, който малко или много ме вълнува...
Може ли и аз да се прикача към тази тема? Отворих тема преди няколко дни, с питане за витамините...тогава не бях регистрирана и се подписвах като L., но вече си имам запазен прякор! Та, на салатки и месце съм от 15.10. като до момента съм свалила 4-5 килограма, изобщо не претендирам какво са-мазнини или вода...по принцип свалям много бързо, за жалост по същия начин и качвам! Последните дни бях болна-изкарах тежък грип, но въпреки това злоупотребих само с една опаковка хапчета за смучене...хич не ми се взимаха, но почти не можех да говоря и реших, че в тях има по-малко въглехидрати, от колкото в няколко чая с мед! И тренировките бях спряла...
Но от събота (вече днес) започвам с пълна сила...тренировки и много строг режим! Защото докато бях болна си позволявах мнооого повече зеленчуци...изяждах сигурно по 1 килограм на ден! И по малко месо! От утре ще давам строг отчет- хаха...не, че ми го иска някой, но аз да го дам!

Имам питане! Може ли да се яде заквасената сметана на Данон - пише, че има 3 гр. въглехидрати в 100 гр. продукт!?

Поздрави и успешен ден!




Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Жrмъц]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано22.10.05 10:18



Опа...Феникс е писала, че може и сметана, но аз по принцип не консумирам млечните продукти, много рядко сиренце или кашкавал и то в минимали количества (ако се храня в заведение), та все пак, не вреди, нали?

И от време на време могат да се консумират царевица и грах, защото много ги обичам, но пък са си високо въглехидратни!



Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Жrмъц]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано22.10.05 12:46



сметаната е добре дошла, ама на Данон е гадна. най-хубавата, която съм яла е на Добрич (в Халите имат щанд), също и Елби става.
да спомена още нещо: прясното мляко по принцип не се препоръчва при НВД, защото има много въглехидрати, а и пастьоризирано е вредно.
за царевицата е ясно - уви, това е храна за угояване на прасенцата
за грахът - не знам колко са му въглехидратите, но ако спада към бобовите, значи все пак може - от време на време и по малко.



Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Cornflake]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано22.10.05 14:32



На мен пък ми харесва Данонската, но може би това се дължи на факта, че не съм пробвала другите две-ще поправя този пропуск!
Преди малко привърших с една салатка от доматки, краставичка, лук, печена червена чушка + сметана! Довечера ще хапна пилешко + салата! Хич не си падам по месото, но както беше писала Феникс, за да отслабна ще ям, ако трябва и печени киселици (тя направи друго сравнение)!
А за царевицата питах, защото вчера си сложих в салатата за вечеря! Но май не е трябвало!

След малко яхвам велоергометъра...



Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Жrмъц]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано22.10.05 14:59



Данонската сметана котката ми категорично я отхвърля, а аз на нея й имам вяра
доколкото знам е добре да има белтъчини на всяко ядене, затова май беше добре да включиш и 1-2 яйца за обяд примерно сметанката е повече мазнини, а зеленчуците имат малко въглехидрати под формата на фибри.
от месото може да включваш за разнообразие консерва риба тон или сардини, в собствен сос.
иначе и аз ям с по-голяма страст баничка или сладкиш отколкото месо, но като мина на НВД за известно време и тези вредни вкусови предпочитания се променят изненадващо!



Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Жrмъц]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано22.10.05 15:34



Царевицата не е най добрия избор за НВД - съдържа 65% въглехидрати. Със същия успех може да си позволиш хляб



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 16:18



Тъкмо се включа и аз и вземете, че затворите темата.
Аз започнах на 26.09
Тегло 55кг
Ръст 150
Години 31
В момента 26-ти ден -50кг.
Имам нужда от свалянето на още няколко килограма.
Мисля да продължа без почивка до постигане на желаното тегло.
Въпросът ми е имам ли нужда сега от някакво захранване или не ми е необходимо ?
Въобще чудя се как да продължа, за да си запазя килограмите?



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: t_manolova]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано22.10.05 18:10



Според мен НВД е добър начин на хранене по принцип. Не мисля, че трябва да се променя начина, а по-скоро може да се вдигнат малко калориите за да спре отслабването и се поддържа постигнатото тегло. Иначе какво се получава - смятате че НВД е временна диета и следва захранване. Тагава кой е нормалния начин на хранене та да се премине плавно към него?
Хранене с месо, млечни продукти, зехтин, ядки, зеленчуци, кисели плодове от това по-здравословно........



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 21:29



И аз съм НВД от няколко месеца ту спирам ту пак почвам както и да е сега ми е 5 ден стриктно НВД без млечни даже ( аз от тях много качвам) обаче някак си не мога да падна под 1500 калории на ден може би съм в някаква такава фаза на привикване знам ли ям като прасе гледам да е предимно зеле и домати и тук таме по някоя пържолка или яйца че ако се отпусна току виж цяло прасе съм изяла :(



Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Doris]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано23.10.05 00:00



Аз уж си го знам това за царевицата...преди няколко дни с твърда воля домашно сварена царевичка, а как ми се ядеше...! Но пък все си мислех, че от време на време мога да кривна...и ако го направя с царевица, ще е по-малката беля от хляба!



Тема Re: Copy\Paste от заключената тема...нови [re: Жrмъц]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано24.10.05 09:16



Разбирам те много добре!
Разбира се, че от време на време може. Лошото при мен е, че трудно спирам после и затова предпочитам просто да не държа такива изкушения в къщи



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Lora]  
Автор slunchice ()
Публикувано24.10.05 10:53



Моля пуснете някоя таблица с точки или с калории, но копирана защото не мога да отварям много сайтове от работата.
Вече близо 2 седмици съм на НДВ и въобще не свалям. Явно нещо не правя както трябва.
Храня се предимно с пилешко и риба. Не ям никакви млечни продукти. Само месо и салатки и НИЩО. Е, не е съвсем нищо. Чувствам се доста по - енергична и жизнена, но не забелязвам промяна в теглото си.



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: slunchice]  
Автор sisi_7O (непознат )
Публикувано24.10.05 12:39



Здравейте, и аз съм на Вашия режим. Започнах на 18.10. имам да свалям много килограми. Сега съм 96 кг. при ръст 169 см. Към днешна дата т.е. за 7 дни съм свалила 2 кг. и аз незнам как. Всъщност знам, но ми е чудно при положение, че хапвам доста. Сега се храня само със салати и месо. Никакви млечни и прочие. Месо ям всякакво. Ако Ви интересува по-точно в клуб диети има една наречена безвъглехидратна диета- на Алена. Тя изобщо не е без въглехидратна ако човек се вгледа в нея имайки предвид, че салатите съдършат много въглехидрати- е не чак толкова колкото вредните банички и прочие вкусни неща, но все пак. Опитвам се да се ръководя от нея, надявам се резултатите ми да са очакваните за тази диета и най-вече трайни.



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: sisi_7O]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано25.10.05 22:21



На мен днес ми е 11 ден! В момента се залъгвам с някакъв разтворим малинов сок, на който изрично пише БЕЗ ЗАХАР! А ми е едно мързеливооооо, хич не ми се тренира! Ще видим какво ще стане утре...ден за кантар ми е! Дано не се разочаровам, защото съвсем ще намаля храната, а това май не е много препоръчително!



Тема ...нови [re: Жrмъц]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано26.10.05 12:35



От днес се присъединявам към вас !
Минавам на НВД , че след плодовете , само как си похапвах тези дни - незнам колко съм качила и дали съм качила , не ми се мери !
За първи път почвам диета без да знам точно колко кила съм - но в момента не ми е до мерене !
Да се похваля - взех си държавния изпит ( заради него беше и цялото тъпчене от нерви ) и вече официално съм бакалавър !
Вчера си купих фет бърнери и от днес ще ги пия и едновременно започвам сериозни тренировки .
Да видим какъв ще ефекта .
Няма да се меря поне докато не осетя , че съм свалила каченото от последните дни хапване !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: ...нови [re: fenixx]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 13:29



Хора помощ, как се вместват кебапчетата в НВД-то ? а когато са 4 кебапчета?
Ужасна съм изяждам огромни количества направо от както съм на НВД няколко дена не мога да вляза в релси
например за днес
закуска топено сирене президент половин кутия, Лютеница домашна без захар
обяд Кебапчета ама 4 броя май общо 200 гр
сл закуска топено сирене (останалото),Лютеница
а вечерята още не е дошла ......
Как да си огранича калориите до 1200 като нон стоп съм гладна



Тема Re: ...нови [re: fenixx]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 13:42



Б Р А В О!!!
Поздравления за бакалавъра!
Хем Убава, хем Умна!~!!!
Да не отслабнеш много ей!
Успех и в живота ти желая, не само в учението!
Бъди щастлива!



Тема Re: ...нови [re: Lora]  
Автор Dragonesss (Драконка)
Публикувано26.10.05 14:01



Добави повечко салата към обяда, овкуси я по твое желание, запълваш стомаха с треволяк и няма да хапва по 4кебапчета, а и пушеното сирене е доста калорично, може да го заместиш с обикновено саламурено, върви с лютеничката

time takes time :)


Тема Re: ...нови [re: Keти]  
Автор sisi_7O (непознат )
Публикувано26.10.05 14:09



Здравейте отново. Уж се бях зарекла да не се меря, докато не мине седмицата, но днес не издържах на любопитството и се качих на кантара-гадост, не съм свалила нищо, дори бях 500 гр.повече.
Много лесно се обезкуражавам. Сигурно прекалявам с мазничките пържолки. Ама много ми се яде, понякога особено вечер се чувствам ужасно от глад. При вас случвало ли се е?
Правех си планове,ако за месеца сваля 8 кг. да започна да вкарвам и помалко млечни в режима си, но вече се страхувам, че ще стане по-лошо.



Тема Re: ...нови [re: fenixx]  
Автор Dragonesss (Драконка)
Публикувано26.10.05 14:17



Поздравления, догодина магистър А колко още успехи и радости те чакат, наслаждавай им се.

time takes time :)


Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Жrмъц]  
Автор slunchice ()
Публикувано26.10.05 14:22



Аз вече съм 13-ти ден на НДВ и резултата е мноооогооо малък. Свалиласъм около кило, което е вариращо - ту с него,ту без него.
Кажи ти за 11 дена колко кг свали?



Тема Re: ...нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 14:47



Изчислих си дневния енергиен разход на 1500калории.
Според вас колко калории трябва да приемам дневно, за да отслабна?
И по колко грама въглехидрати ми се полагат дневно?
Не мога да разбера 20% въглехидрати от грамажа ли се смятат или от калориите и как се превръщат калориите в грамове.

Поздравления за бакалавъра!!!
Пожелания и за магистърска диплома!



Тема Re: ...нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано26.10.05 15:23



Благодаря на всички за поздравленията и аз съм много доволна ...
Сега за диетите ...
20 % въглехидрати от общият прием калории .
Значи ако си на 1500 калории - 20 % от 1500 са 300 - от тук 300 са калориите които трябва да идват от въглехидрати - делиш 300 на 4 ( 1 грам въглехидрати има 4 калории ) и получаваш колко грама трябва да приемаш на ден от въглехидрати - 75 гр !
Така може да се сметне за каквито и да е калории.!

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: ...нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 16:50



Мерси много!
Как Ви се струва, дали ще има резултат ако приемам около 1500 калории и само 50гр. въглехидрати?
Идеята ми е да намаля само въглехидратите, не и калориите. Дали ще се получи отслабване, в случай че организма е в кетоза.



Тема Re: ...нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано26.10.05 22:30



Със сигурност !Поне при мен действа без проблемно .

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: slunchice]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано26.10.05 22:32



Днес ми е 12 ден! По обед злоупотребих с един зрънчо...но въпреки това, не мисля че съм увеличила калориите кой знае колко, защото не консумирам нищо освен месо, зеленчуци и риба понякога! Колегите ми непрекуснато ме питат защо не ям, а днес ме спукаха от бъзици с този зрънчо-щял само по зъбите ми да остане, да съм си взела нещо нормално, но за тях нормално нещо е сандвич с месо и пържени картофки + някаква добавка! А на зрънчото пишеше, че е здравословен и подходящ за подобен на моя начин на живот (поне за в момента)!

Искам да ви се оплача...страшно съм разочарована, защото стрелката на кантара стои на същата цифра, където стоеше и преди седмица!
От утре мисля, да започна да се храня в по-оскъдни количества! Нали така пишеше, за периода, когато спрем да сваляме! То и сега не мисля, че ям кой знае колко много...е, не мога да се храня по 4-5 пъти на ден, ама какво да направя!

Миналият път кантара отчете -3-4 кг....и това за 5 дни! А сега какво му става...или по-скоро на мен какво ми става - не знам! Може би тогава така се стекоха обстоятелствата, че направих един ден на грозде...
Някакви преложения?



Тема Re: ...нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано26.10.05 22:37



А какво е "кетоза" и кога организмът навлиза в нея? Учила съм за кетозата по физикохимия!



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Жrмъц]  
Автор sisi_7O (непознат )
Публикувано27.10.05 10:11



Не се притеснявай и при други е така. И аз съм вече пети ден на едно място. Направо ми се къса сърцето, а снощи с тези празници си хапнах и помечко печени орехчета, поне само това прегреших. Дано не се окаже фатално за седмичната мисия. Радвам се, че поне не дебелея, а все пак си хапвам. Не е като да стоиш гладна непрекъснато, нали?



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: sisi_7O]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано27.10.05 10:54



Направо си се сдухах...следобед като се прибера яхвам "мотопеда", а малко по-късно ще вечерям салата от моркови...и ако съвсем ми прилошее-малко пилешка пържолка! Тази седмица ще е така-повече спорт и по-малко хапване...пък да видим до къде ще го докарам!



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Жrмъц]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано27.10.05 13:42



По-добре хапни пилешка пържола, а ако (като) озверееш хапни салата и то по-добре от краставици и маруля. Внимавай с морковите - много въглехидрати! По добре яж салати от зелени зеленчуци. За разнообразие можеш да приготвяш пилето с гъби, спанак, пресен лук, зелен боб с малко доматен сок....



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Doris]  
Автормoни (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 13:59



Момичета,
започнах от 55кг. За петнадесет дни постигнах 52кг и се заковах на тях. Една седмица вече отвратителната стрелка на кантара не мърда. Тренирам един път в седмицата на фитнес, а всяка вечер правя гимнастика.
Въпроса ми е: не може ли НВД да се комбинира с някоя хранителна добавка от аптеките. Все пак малко да помогне, та пак да тръгнат нещата.
Има разни неща: Хитозан, Сил, Фет бърнъри, Л-karnitin и т.н.
Ако някой комбинира нещата и има ефект нека сподели, моля Ви!



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: мoни]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано27.10.05 18:57



Аз преди пиех ел карнитин ( течен ) и фет бърнери !
Бърнерите се пият две таблетки три пъти на ден заедно с храната , ел карнитина 30 мин преди тренировка - кардио 60 минути на ден .
Ефекта при мен е около 30 % по - бързо сваляне - доказано поне три пъти пробвам с и без добавкси дали ще има разлика .
Взимам ги от магазина на Дженезис на ул . Пиротска - в безистена номер 3 !
Бърнерите са 26 лв 100 таблетки опаковка стигат за около 25 дена , ел карнитина е 36 лв за 16 дни - тоест ако спортуваш през ден ти е за месец !
Аз сега съм си взела бърнерите и ел карнитина .
От първи ги почвам - заедно с тренировки тае бо и фитнес !

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано28.10.05 00:42



Днес си изчислих белтъчините, мазнините, въглехидратите и калориите и май установих къде бъркам - в белтъчините! Ето и самите неща, които съм изяла днес и техните стойности общо за целия ден:

300 гр. пилешка пържола
100 гр. домат
300 гр. краствица
10-ина ролца от раци

Белтъчини - 72.2 гр.
Мазнини - 12.7 гр.
Въглехидрати 14.3 гр.
Калории - 459 кал.

Ролцата не съм ги описала, защото трябва да си препиша стойностите от опаковката им, а тя е в хладилника!:)))))
Май въглехидратите ми са добре, но трябва да намаля белтъчините и да увелича мазнините...КАК???




Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Жrмъц]  
Автор Coнaтa (Arctica)
Публикувано28.10.05 10:44



Ако си изяла само тези калории, много сериозно бъркаш в количествата храна.
Много сериозно!

Why don't you take me for a little while? Singing me songs, you know, will make me cry!

Редактирано от Coнaтa на 28.10.05 10:45.



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Coнaтa]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано28.10.05 10:58



Знам, че изглеждат много малко, но не мога да изям повече...всъщност през миналата седмица си позволявах и сметана, която е по-високо калорична, и не знам в резултат на какво, но свалих и грам! Сега като се замисля, освен, че не съм включила и рачетата, съм пропуснала и зехтина в салатата...така че калориите отиват към около 700, надали повече!



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Жrмъц]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано28.10.05 11:03



Прекалено малко са ти калориите.
Така само предизвикваш застой .
Менюто си го изготвяй сутрин или предния ден , като се стремиш да не падаш под 1200 калории и спазваш съотношението П - М - В !
След като не ти се ядат големи количества наблегни на по - калорични храни - от там и калориите ще се вдигнат без да е нужно да ядеш много !
Сиренце към салатката , зехтин , сметана към пилето , ленено семе към млякото - все неща които вдигат доста калориите без да се налага да ядеш кой знае колко от тях !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано28.10.05 11:19



Добре, днес ще си направя бъркани яйца и салатка...след това ще посмятам-не само за днес, но и за уикенда...и се надявам следващата ми среща с кантара да ме накара да скачам от радост!


Успешен ден!




Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 15:00



Момичета при мен стрелката спря да мърда на долу.
Но аз не се отказвам.
Имам две въпросчета:
1. Кога и по колко рибено масло пиете? (преди или след ядене)
2. Кога е добре да се пие водата: преди или след ядене? По колко литра вода на ден е добре да се пие?
Понеже правя всичко уж както трябва: смятам калориите (около 1500 на ден), въглехидратите ги държа под 50, спортувам, а стрелката не мърда.....и не мърда..
Та си викам да не е проблема във водата или в рибеното масло...



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: t_manolova]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 15:05



И с риск да стана досадна имам още едно питане:
1. Могат ли да се ползват в НВД бульоните на Маги? Аз много ги обичам и всичко подправям с тях. Също така харесва и една подправка Пикантина. Много вкусно се готви с нея.



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: t_manolova]  
Автор Dragonesss (Драконка)
Публикувано28.10.05 15:15



Водата пийваш и преди ядене и малко след това, минимум по 2 литра на ден, а калориите ако искаш да почнеш да сваляш трябва да ги намалиш на 1300 максимум, защото 1500- са за да поддържат сегашното ти тегло 50 кг.- на 150 см., мисля че някъде във форума ги беше споменала. Водата изключително помага ще забележиш промяната, ти даже може и 3 л. , защото спортуваш, т.е. отделяш доста вода. За рибеното масло не мога да ти кажа, не ползвам масла.

time takes time :)


Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Dragonesss]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 15:40



10x
Ще намаля калорииките.
А за бульончетата имате ли някаква идея?



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: t_manolova]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 20:06



Май само аз си пиша днес в тази тема. Но какво да направя като много неща ме вълнуват. Имам усещането, че нещо греша. Мисля си дали не е в сметките на калориите и въглехидратите. Кой калкулатор е по-добър за смятане. Разгледах доста и за някой неща има различни стойности.
Колко са, например калориите и въглехидратите в едно яйце?
Феникс, преди пускаше менюта. Пусни някое пак, плииз!



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: t_manolova]  
Автор ambiciranata (havana)
Публикувано28.10.05 20:34



Аз използвам тази таблица
http://calories.ru/



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: ambiciranata]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано28.10.05 22:04



Днес бая увеличих хапването, съответно и калорийките...но досега смятах и се оказа, че и стойностите на Белт., Въгл., Мазн.!

Ето какво съм яла за целия ден, естествено не наведнъж...
- Салати (краставица- 1 бр., доматчета- 2 бр., зеле- 300 гр.)
- Ролца от раци - 150 гр.
- 2 бр. бъркани яйца, без мазнина, на тефлонов тиган
- 150 гр. тиквички + изцедено кисело мляко
- 200 гр. маслини (изядох ги основно заради ниското съдържание на белт. и високото на мазнини)

Белтъчини - 89.8 гр.
Мазнини - 54.3 гр.
Въглехидрати - 76.9 гр.
Калории - 1250

Както става ясно май само калориите са си на мястото, най съм шокирана от въглехидратите! Май си провалих цялата диетка...а утре почвах 3 седмица, но не се отчайвам, а продължавам.........още сега ще си съставя меню, както ме посъветва Феникс! Уж днес внимавах...ама резултатът е налице! Ужасена съм от себе си...хем се ограничавам, хем бъркам...поне да си бях изяла един шоколад, че как ми се ядеее само - не е истина!

И аз се присъединявам към публикуваната по-горе молба за примерни менюта...




Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано28.10.05 23:42



Водата нужна на килограм собствено тегло е 35 мл .
Рибено масло не пия , защото го компенсирам с лененото семе , но ако си решила да пиеш мисля , че е към един грам на ден .
На фитофарма рибеното масло е на малки перлички - 20 от тях са ти нужни за деня .
Бульоните не са добър избор заради многото сол в тях , но няма да ти навредят съществено ако не прекаляваш - както казват важна е дозата !
Менютата ще си пускам от първи когато ще подновя НВД - то , че тези дни съм доста заета и от липса на време се храня доста нездравословно с каквото ми е най - близко и лесно.
Успех момичета !

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано28.10.05 23:44



fenix, мини през студиото ни да се видим и да си получиш хонорара:
- 74 кг. опушена сланина
- 200 л. каца кисело зеле
- 1 крава млекодайна
- 23 кокошки носачки


Не се шегувам, мини да се запознаем





Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Spidercho]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано29.10.05 06:35



Ok , разбрахме се !
Към 10 строй пред залата кокошките начело с кравата , зелето - за зелето не съм сигурна , но докато реша какво да го правя го претакайте редовно , а сланината я приспадам от хонорара - оцелихте промоция !
За кравата да не й забравите акта за раждане ( по възможност да е швейцарска ) и на пилетата имунизационият картон ( съображения за сигурност ) !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано30.10.05 12:17



Момичета, продължаваме, нали? С нетърпение чакам Феникс да се включи от първи и да започна да действам почти 1:1 като нея...голям ми е пример-питайте всички познати и вкъщи-на всички съм разказала!



Тема Какво ми става?нови [re: Жrмъц]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано01.11.05 10:42



То май ще се окаже, че в тази тема почти сама си пиша...с нетърпение очаквам и Феникс да се включи, нали днес е 1.11:)!

Та, пиша, защото съм шокирана и леко отчаяна...вчера сутринта кантарчето ми показа 1.5 по-малко и бях на седмото небе, след едноседмичния застой! Но тази сутрин си показва пак същите стойности (тоест този 1.5 кг. не е свален), че даже и малко грамчета отгоре!
На какво се дължи това чудо?
Тренирам всеки ден, храня се с около 1200 калории (броя си ги), въглехидратите ми идват от зеленчуците... Не знам къде бъркам!
Вчера си позволих 125 гр. сирене "Крема" + 100 гр. кисело мляко! Възможно ли е в това да е било проблемът? Около 20 дни ям само месо и зеленчуци и исках да разнообразя малко...
Другото, което се сещам сега, е че скоро ще ми идва, ако това има някакво значение!

Дайте съвет!




Тема Re: Какво ми става?нови [re: Жrмъц]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано01.11.05 12:03



никъде не бъркаш според мен. просто трябва търпение. това с кантара е мнооого несигурно. по ред причини. затова хората препоръчват да се мериш със сантиметър, вместо да се теглиш.
от това че ще ти идва може да задържаш вода.
иначе се храниш на ръба, 1200 доколкото знам са минимума. пък и щом и тренираш може да са ти малко... такива застои често се получават при НВД. за по-сигурно виж тук

или направо питай във форума



Тема Ден 1нови [re: Жrмъц]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано01.11.05 12:38



Ето ме и мен - от днес съм сериозно на НВД !
Не се притеснявай , за този килограм и половина - човек може да варира до 5 килограма само от течности - каза , че ще ти идва - аз преди да ми дойде съм с по две кила повече.
На мен ми дойде вчера и днес ми е доста криво - та не ми е много до ядене .
Менюто ми днес не е от най - перфектните - нещо не ги догодих мазнинките - но пак е по добре от спагети и сладолед !

Гр П М В Калории
Закуска :
яйце 1бр /6,45 /5,6/0,35/ 80
Обяд:
зеле 300/8,4/0,6/13,8/78
моркови/100/0,8/0,2/8/38
пиле/200/43,2/7,8/0/250
сметана/100/2,2/20/3/201
Вечеря:
извара /200/34,4/1,2/3,6/160
яйца /2бр/12,9/11,2/0,7/160
броколи/300/8,64/1,22/21,54/105

Общо калории 1072 ( а искам да са поне 1300 даже 1400 - утре ще ги направя )
П- 43,5 % М-- 37,5% В- 19% ( даже са по -малко , защото въглехидратите в броколите са по - голямата част от фибри , които организма не усвоява напълно )
Вода 3л
Бърнери 3 по 2 преди ядене (малко помощт )
Колелото 40 м - незнам дали ще успея ( все пак днес ми дойде )

Да си призная не ям чисто пилешко месо , а си пека на скарата бутче - много по - вкусно ми е - а и нали при НВД няма проблем да хапваш повече мазнинки
И сметаната ми е от тази на Данон - по - вкусна е и колкото да не я препоръчват , немога да ям безвкусни неща и да се тормозя - стига ми това , че се моря да броя калории и да спортувам - остава и да ям безвкусни неща и съвсем ще зарежа всичко
А тази салатка със зелето , настъргани моркови и сметана си е просто номер едно вече в мойта класация за зимни салати при НВД !
Броколите смятам довечера да ги сваря и след това да ги пусна в тигана с яйцата и изварата - ще видим какво ще докарам на вкус - без олио естествено !
Щях да забравя най - важното - стартирам от 76 кг - това става като тъпчеш близо седмица и нещо спагети !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 1нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано01.11.05 13:36



Дано не ме четат преподавателите ми по Висша математика, защото ще се замислят бая сериозно как са ми писали 4 и 5 през годините, а не ми вярваха, като има разправях, че математическата му за ми е дошла в 12 клас...даже и с дробите се справям трудно, ако изобщо се справям!
Фениксче, как ги смяташ тия проценти? Защото аз чак сега загрявам, че иде реч за проценти! Досега изчислявах съдържанието на храната в грамове...и вече лудвах как и какво трябва да ям, че да имам под 20% въглехидрати например! И това при положение, че тях си ги набавям само от зеленчуците!

Аз яйцето досега го броях за 160 калории!

Да увелича и аз малко калорииките, ам?

Сори, че те плагиатствам!


УСПЕШЕН СТАРТ!



Тема Re: Ден 1нови [re: fenixx]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано01.11.05 13:49



сложи масълце в яйцата и ще пооправиш мазнините и калориите
Феникс, това с варирането до 5 кг. от течности ми подейства силно успокояващо щото аз напоследък много варирам, от 62 до 68 ама дано поне половината е вариране



Тема Re: Ден 1нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 14:06



Добре дошла!
Аз се мъча вече 2 месеца. В момента съм 52кг. Имам още 5 за сваляне и се инатят. Днес лентичката ми вече е лилава. Супер доволна съм.
Обаче не ми е ясно как се смятат тези проценти.
Моля те, напиши по-подробно.
Ако имаш някаква табличка за смятане може ли да ми я пратиш?



Тема Re: Ден 2нови [re: fenixx]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано01.11.05 14:20



Феникс, да ти пожелая успех и да си пусна и моето меню. Уточнявам, че ми е малко трудно да започна на чисто след седмици на безразборно хранене, особено на сладко, затова няколко дена ще си позволявам повече плодове, като същевременно съм извадила млечните храни, а по-нататък ще мина към истинско НВД. Не изчислявам грамове и проценти, защото е голяма играчка, но... засега ще го карам така.

31.10.05

7,30 - чай, 1 круша, 1 банан, 2 яйца, 1 лимон с вода
9,30 - зелен чай
10,30 - 1 круша
12,30 - пилешка пържола, домати и краставици, 25 гр. сурово кашу, 1 круша, зелен чай
15,30 - 25 гр. кашу; 1 яйце; 1 банан, тиквено семе печено
19 - сурова салата; туршия; 70 гр. сардини в раст. масло; 1 купа леща; 1 ябълка, 1 круша


1.11.05

7,30 - зелен чай, 1 лимон с вода; 100 гр. риба тон в раст. масло; 1 яйце
9,30 - 1 дъвчащ бонбон [почерпиха ме]
10,30 - 1 ябълка; 15 гр. сурови орехи
12,30 - свинско със зеле, мешана салата
14,30 - 1 ябълка
15,30 - 1 яйце, 15 гр. сурови орехи
19 - 2 бъркани яйца с лук и масло; сурова салата



Тема Re: Ден 2нови [re: Cornflake]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано01.11.05 15:21



Cornflake, защо не замениш бананите с ябълка например или нещо по-безобидно! Много са си калорични, а пък и бъкат от въглехидрати! да не говорим, че ги комбинираш с круша...

Имаш ли идея колко са калориите в рибата тон, защото и аз я консумирам редовно, но никъде не намирам стойностите...и смятам 400 кал. на консерва...пък много ли са, малко ли са-не знам!

И аз като теб гледам да не криввам в страни, с каквото и да било, защото почна ли, не мога да спра...

Ще се подкрепяме тук, нали?




Тема Re: Ден 2нови [re: Жrмъц]  
Автор ambiciranata (havana)
Публикувано01.11.05 16:00



май на 100 гр.бяха 96 калории за риба тон в собствен сос



Тема Re: Ден 2нови [re: Жrмъц]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано01.11.05 16:35



ще се подкрепяме
бананите бяха само първия ден, за да не ги заменя с вафла днес съм на 3 малки ябълки. иначе за плодовете и други въглехидрати като филийка черен хляб или овесени ядки е добре да се консумират до обяд или около тренировка. например половин банан след тренировка не е фатално според мен. а след тежка тренировка е добре да се ядат белтъчини и въглехидрати, така казва Галя
риба тон въобще не е толкова калорична, най-добре е в собствен сос, че растителните масла са няква гадост, аз вкъщи имам такива консерви и сега си ги дояждам... на консервата трябва да си пише... ама забравих колко точно беше, нещо между 100 и 150 кал. на 100 гр.
риба тон в собствен сос си е чист протеин без грам въглехидрат и мазнини.
аз сутринта почнах една консерва от 180 гр. и не можах да я изям цялата, малко сухичка идва...



Тема Re: Ден 1нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано01.11.05 21:23



Ползвам ето тази таблица за хранителните стойности

!
Това което не намирам там търся в USDA - безплатна програма , която може да си свалите от сайта на спайдерите.
Само за информация - програмката е на английски .
Процентите си ги смятам , както се смятат проценти - моля ви момичета не е възможно да не го знаете !
Но все пак ....
Най - лесния начин да кажа е с елката естествено ... пример менюто ви е 1300 калории и ви трябват 20 % въглехидрати - 1300 умножено по 20 натискате % и ето - 260 ( това са калориите ) делите ги на 4 ( толкова калории има един грам въглехидрати ) и се получава 65 гр въглехидрати ( до това количество може да консумирате ) !
По аналогичният начин изчислявате протеините ( 1 гр = 4 кал ) и мазнините ( 1 гр = 9 кал ) !
Протеините да са около 35 % - 40 % или най - много два грама на килограм живо тегло , а мазнините около 50 % !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.

Тема Re: Ден 1нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 22:04



Ето та това беше, което ми се губеше: протеините дават 4 калории, мазнините 9, а въглехидратите 4. Днес след дълго засичане на твоите сметки достигнах и сама до този извод. Сега съм си сметнала всичките менюта седмици назад. Направих си план и за следващата седмица. Да видим какво ще стане с тези проклети 5килограма.
Хайде успех!
Да знаеш някъде да има и инфо за въглехидратите в алкохола?
Знам, че е вредно ама все пак винско време е .....



Тема Re: Ден 1нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано01.11.05 22:30



Оказва се, че и при мен проблема е бил, в това, че не знаех колко калории се съдържат в един грам! Значи не съм била толкова зле...до сега смятам, смятам и все не излизат сметките...е, сега излезнаха! Не знаех, че се дели на 4 и 9! Феникс, мерси пак!



Тема Ден 2нови [re: fenixx]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.11.05 11:33



Закуска:
кисело мляко 200 гр
ленено семе 20 гр

Обяд:
пиле 200 гр
домати 150 гр
краставица 200 гр
сирене 50 гр
чушка 100 гр

Вечеря :
броколи 300 гр
сирене 50 гр
яйца 3 бр


Калории 1200
П- 35 % М - 47% В - 18 %
Вода 3 л - към половин литър зелен чай ( реших да почна да пия , нали бил много полезен - антиоксиданти , въобще сумати неща добри прочетох за него )
Бърнери 3 по 2 преди ядене ( за какво ли ги пия ако не спортувам )
Нещо спорта ми куца - вчера ми беше зле и карах едва 5 минути - познайте как ли пък няма да спортувам , като ми беше първи ден - бляк
Днес дано не ме свива толкова корем - искрено се надявам да си въртя колелото предвидените 40 мин - но силно се съмнявам !
Страхотно съм настинала - сутринта бях с температура и немога да смогна на носни кърпички !
Не ми се яде въобще - незнам как ще ги ям нещата днес !
Аз като съм болна обикновенно карам на чай и супи - но боледувам веднъж на сто години от настинка , та затова още не съм станала фиданка от режима на супички !

Добре , че тези дни съм си в нас та някак си ще се оправя - но от утре пак на работа - как ще мъкна салатките - пак ще има да ме бъзикат !

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 3 за меннови [re: Cornflake]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано02.11.05 16:08



хм, вчера сутринта бях 68 кг, а тази сутрин - 66 абсурдно е да съм свалила 2 кг. за 24 часа още повече, че към вечерята вчера прибавих и 2 круши още едно потвърждение за ненадеждността на тегленето... но тази сутрин определено не се чувствах подпухнала както предните дни

ето днес какво се получи:

7 - зелен чай и 1 лимон с вода
8 - 1 круша, 2 варени яйца
10,30 - малко сурови ядки; 1 ябълка
12,30 - бяла риба, салата мешена; малко печен нахут и печена соя [след като се наобядвам се чувствам ного гладна ]
15,30 - 1 круша
16,30 - зелен чай
17 - 1 варено яйце; сурови ядки към 30 гр.
19,30 пиле на грил; салата

+ сутрешна домашна гимнастика, рибено масло по 1 гр. на ден и 3 л. вода



Тема Re: Ден 3 за меннови [re: Cornflake]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.11.05 16:15



Две кила , а какво ще кажеш за разлика за един ден три кила и половина ( това ми показва , почти винаги когато почна НВД след период на доста ядене ) - ясно това е остатъци и вода - не е мазнинки колкото и да ми се иска.
Ама си е друго да се качиш на кантара и да покаже някаква разлика[ smeq se] , така че мери се със сантиметър - там няма лъжа няма измама - ако се мериш точно де !

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 3 за меннови [re: fenixx]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано02.11.05 16:57



дамм, явно НВД действа диуретично ;))) и затова ми харесва, защото се храниш нормално, без да си стресираш организма и пак постигаш ефекта, който преди постигах предимно с гладуване - свиване на корема, спадане на подпухналостта и по-свеж тен и здрав вид



Тема Re: Ден 3 за меннови [re: Cornflake]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано02.11.05 20:06



Момичета, пропадна ми днес лунната!
Започнах деня с чист билков чай...ама в ранния следобед ме сви стомахчето и...хапнах един диетичен зрънчо! През целия ден имах упражнения, а в сградата, където ги провеждаме имаме възможност да се храним с вафли, шоколади, натурални сокчета, коли...зрънчо...сещате се за какви мини бюфетчета говоря! Просто няма избор...а не мога да си помъкна каквото и да било, защото няма кога да се консумира, а и работим с химикали! Та, това зрънчо го ядох на 3 пъти-имаме 4 почивки по 5 минутки!
До сега вечерях - огромна порция броколи и карфиол на пара, подправени...и едно миниатюрно парченце пилешка пържолка, може би около 30 гр., и малко домашно приготвено кьопулу-само млени чушки и патладжан (грабнах тази идейка от спайдерфорума)!

Някой има ли предположения какви са стойностите в зрънчото и дали много съм си навредила на НВД? Единствено пише, че калориите му са 350/100 гр., а и че е диетичен и т.н.!

Колебая се дали и да спортувам, защото много малко калории, но не мога и да помисля за повече ядене!



Тема Re: Ден 3 за меннови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 20:14



Някой може ли да ми каже колко калории дава точно един грам белтъчини, въглехидрати и мазнини.
Аз ги намерих приблизително така:
Белтъчини-4
мазнини-9.37
Въглехидрати-3.75



Тема Re: Ден 3 за меннови [re: t_manolova]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано02.11.05 20:54



Феникс го е написала по-горе...
Белтъчини - 4
Мазнини - 9
Въглеходрати - 4

Правилно си ги намерила...просто са закръглени!




Тема Re: Ден 3 за меннови [re: Жrмъц]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 21:22



Когато се вземат закръглени цифрите малко играят калорииките.
Тези дни си припомних как се решават системи с три неизвестни...
Учудва ме, че в таблиците, на http://www.bb-team.org/ на повечето продукти не им се получават калориите точно. Просто се чудя от къде идват отлконенията.
Например маслото 81.6гр. мазнини по 9кал=734.40. Разликата е около 30кал.
Мисля обаче, че това не толкова фатално.

Имам един въпрос към всички на НВД:
1. Ядете ли ленено семе и на коя фирма? Питам, защото днес едва не си счупих зъба с нещо в семето. Не си спомням на коя фирма беше моето защото е смляно в хладилника, ама е много гадно. Постоянно нещо ми хруска в устата. Препоръчайте някое по-чисто, моля Ви.



Тема Re: Ден 3 за меннови [re: t_manolova]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано02.11.05 21:40



Аз лично не...но Феникс със сигурност! Тя редовно си пише за него, така че изчакай да се включи!
Иначе мисля, че всяка фирма може да допусна подобна грешка - попадане на страничен и нежелан, а и нездравословен продукт в опаковката на храната...въпросът е да не им става система!




Тема Re: Ден 3 за меннови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.11.05 23:09



Знам , че на някои продукти не съвпадат точно калориите - в различни таблици дават и различни стойност - в една таблица доматите са 21 к в другата са 20 к - но не смятам , че това ще повлияе по какъвто и да е начин на диетата .
Както се вика това да ни е кусура - с мед да го намажеш !
Аз затова и вече не се вманиачавам - запаметила съм си определени стойности и по тях се водя - не гледам какво пише на опаковките !
Лененото семе си купувам от халите - щанда със семена и ядки .Доволна съм , досега не съм попадала на лошо !
И найстина ви го препоръчвам да го взимате - има страхотен ефект върху косата , ноктите и кожата , както и това , че подпомага възстановяването на мускулите , има фибри - след определен период на тази диета запека е почти сигурен при липсата им !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Ден 3нови [re: fenixx]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано03.11.05 01:18



закуска :
ленено семе 20 гр
кисело мляко 200 гр
обяд:
пиле 200 гр
зеле 300 гр
морков 100 гр
сметана 100 гр
вечеря:
орехи 50 гр
извара 200 гр
домат 150 гр
краставица 200 гр
чушка 100 гр

Калории 1360 ( най - накрая ги докарах повечко - да живеят орехите )
п- 29% м- 51 % в - 20 %
Вода 2,5 л
Бърнери 3 по 2
зелен чай 500 мл
спорт - не се знае още


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 3нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано03.11.05 08:12



Феникс, мериш ли се ти на кантарчето? Аз утре сутрин официално! Но май ще започна както ме съветвахте - с метър да се меря, защото не мога да повярвам, че за 2 седмици горе- долу стриктно спазване на НВД и всекидневно спортуване...резултатът да е 0!



Тема Re: Ден 3нови [re: Жrмъц]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано03.11.05 09:40



Меря се , но в момента все още не мога да кажа по - колко свалям точно .
Първата седмица докато се изчистя от остатъци и т.н.
Иначе след първия ден казах , че ми показа с 3, 500 по - малко - но не са мазнини за съжаление .
Днес след вторият ден съм с 400 гр по - малко - просто бързо махам това , което съм качила и не е било мазнини , а задържане на течности заради лошо хранене и голямо количество храна в корема .- бляк
Така , че съм 72 , 100 в момента !
Ще разбера колко свалям след като направя една седмица и следващата седмица след нея започвам да отчитам резултатите .
Но имам представа колко свалям - около 1 - 1,500 на седмица - ако не свалям калориите прекалено тоест не седя на 1000 като преди - тогава свалях към 2 кила , но имах периоди на задържане и реших , че по - добре бавно и славно отколкото да не помръдвам с дни и седмици.
Имах и периоди цяла седмица диета , спорт и се качвам на кантара едно кило повече - отначалото как се връзвах , то бяха ревове , то бяха чудесий - горката ми майка.
Но почнах да осъзнавам , че по - добре постепенно и бавно да отслабна отколкото след всяко разочарование на кантара да се натъпча и все дебела да седя - лафа Все сме на диета и все сме дебели !
Нали знаеш за платото - провери дали не превишаваш калориите , правилни ли са ти менютата и т.н. - има цяла тема в сайта на спайдерите - прочети я !
Също помага известно време - най - много около три дни да си похапнеш по - солидно ( не ти казвам да се тъпчеш с боклуци , а просто да вдигнеш калориите ) и после да продължиш с диетата - но не се мери след тези три дни - няма нужда да се шашкаш - след като направиш 10 след тях може да отчетеш резултат .
При мен действа !
А и е важен метър какво показва - кантара е нещо много относително !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема 3.11.05нови [re: fenixx]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано03.11.05 17:01



3.11.05

6,30: 1 круша; зелен чай и 1 лимон с вода
8: 1 яйце с резен бекон
9,30: 1 ябълка
11: 25 гр. ядки (на око)
12,30: свинско със зеле; мешана салата; зелен чай; малко тиквено семе
16: 1 яйце; 25 гр. ядки
19: пиле; салата с домат, краставица, карфиол и ленено семе

любопитен факт: от 1-2 седмици не пия кафе бях се разболяла нещо и не ми се пиеше. и от тогава се задоволявам с 1-2 зелени чая на ден



Тема Re: Ден 3нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 20:26



Момичета,
как Ви се струва за обяд една кофичка(200гр.) заквасена сметана на Данон. (знам, че продуктите на Данон не са много за предпочитане, ама няма друго)
Искам да си намеря подходящ обяд, който да си купувам от едно мини-маркетче близо до работата.
На опаковката пише: 2.2/20/3/201 съответно Б/М/В/К
Звучи ми добре, а на вас?



Тема Re: Ден 3нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано03.11.05 22:20



И аз ям от същата сметана на данон - най ми е вкусна !

Днес за съжаление си развалих НВД - то - толкова ме е яд !!!
Точно си почнах както трябва и спазвах всичко , силех с тоя зелен чай , пия бърнери , мъчех се да тренирам когато ми е лошо - абе всичко на макс и упс днес за секунди просто ми прещрака нещо и като казвам за секунди - точно за секунди.
Не ви ли се случва да сте на диета и целият ден да си тече нормално и изведнъж просто нещо ви прищраква , без да сте кой знае колко гладни и решавате и отивате и се наяждате.
Ако в този момент сами не се спрете , никой не може да ви спре от мисията ви да стигнете до проклетият хладилник - !
Значи случката стана така - черпих в работата за дипломирането , бях накупила сумати неща - естествено и бонбони .
Целият ден гледах как всички си похапват , а аз най - спокойно си седях и въобще даже и не си помислях да ям бонбони или пък нещо друго.
До вечерта - останаха много неща и аз каквато съм прибрана , реших , че няма да оставям половината кутия бонбони и разни други вкуснотии и ще ги занеса в нас на наште и те да си хапнат - да де - ама не предвидих момента в който останах сама в колата и както си карам , а до мен седи кутията с бонбони - и в един момент някаква тъжна песен - аз се сещам някакви глупости и хоп взех си един бонбон !
Естествено до нас почти на всеки сфетофар хапвах по един - накрая видях , че съм изяла близо 7 бонбона ! - много сфетофари , какво да правя !
Като се прибрах толкова ми беше криво , че реших тъй и тъй съм си развалила с тея бонбони нещата да си хапна от мусаката с тиквички и кайма на майка ми - ммм беше много вкусна !
Та така - днес НВД - то отиде на кино !
Утре продължавам и най -сериозно се заканвам , че повече никакви бонбони и каквито и да е сладки неща няма да качвам с мен на стоп
- не за друго , а има опастност за живота им !

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 3нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 10:08



Може ли вместо ленено семе да се яде сусам. Много ми е вкусен.
Къде мога да му намеря съдържанието на белтъчини, въглехидрати и мазнини?



Тема Re: Ден 3нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано04.11.05 10:22



Сусам - калории за 10 гр - 57 , протеини 1,77 , мазнини - 4,97 , въглехидрати - 2,35 от тях 1,2 фибри
Ако ти е вкусно яж си ги - но лененото семе е по -добро в случая !

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 3нови [re: t_manolova]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано04.11.05 12:19



здарсти,

уви въпросът с обяда в работата не е толкова лесно разрешим една сметанка не е оптималния обяд, колкото и да е вкусна (и аз я обожавам). за обяд, ако ти е едно от основните яденета, е добре да има белтъчини и зеленчуци. сметаната е много мазнини и калории наведнъж. по-добре по една лъжица към нещо друго или до 100 гр. ако се води междинна закуска някаква, така ми се струва.
аз в работата си нося яйца, сурову ядки, измити зеленчуци, а днес си нося и цяла салата с риба и пиле (остатъци от вчера) в кутия. от обикновен магазин единственото, което става да си купиш за офиса е кисело мляко и сметана... на мен най-удобно ми е да ходя в Тропс да обядвам.

за марките сметани: най-готина е на Добрич (в Халите я продават), на Елби и Фибела също става, ако няма от тези ям на Данон, но не ми е така вкусна като другите.



Тема Re: Ден 3нови [re: fenixx]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано04.11.05 17:16



спокойно, на мен подобни неща ми се случват откак се помня
или поне откакто се опитвам да се храня уж здравословно...
така е защото съм свръх несериозна, неамбициозна, немотивирана и без особено воля... та така сега си тренирам и дисциплината освен всичко друго.
аз съм сигурна, че ти си по-силна от мен, така че не мисли за стари "грехове", а продължавай нататък без да ти мигне окото



Тема Re: Ден 3нови [re: Cornflake]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано04.11.05 23:39



Да трябва да си тренираме волята и да се научим , че храната не трябва да ни е средство към което да посягаме , за да си оправяме настроенито !
Мерси за добрите думи ...

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.

Редактирано от fenixx на 05.11.05 00:14.



Тема Re: Ден 3нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано04.11.05 23:56



Егати, днес се премерих и катарчето не е мръднало с ни един грам, от 2 седмици...но пък ми и дойде привечер, така че се надявам наистина да задържам течности! Вчера и днес си дадох малка почивка...хапвах освен обикновеното и мляко и мюсли...а днес само мляко с мюсли! И уж с цел да увелича калорииките, ама пак си седят там-около 1200! Всъщност днес съм на 2 бурканчета кисело мляко с мюсли!
Това ми беше почивката...
Вкъщи всички съм хвърлила в джаза...дала съм си свободен ден за ядене и не омитам всички! Освен това ставам сутрин по-рано, за да карам велоергометър, което ще рече преди 5 часа! Не знам защо така го реших!
Феникс, от утре ще спазвам стриктно твоето меню...ще си взимам произволен ден от твоите приключили вече!
Така мисля, че е най-сигурно, че никъде не бъркам!
Сега след тези "свободни дни", при които не хапвах ниско-въглехидратно...дните от диетата на ново ли да ги броя? Или да си продължавам с 22 ден? Те, мюслите не са никак ниско калорични, но май не е кой знае какво, нали? Друго щеше да е една голяма торта...

Не се притеснявай за тия бонбонки...толкова килограми си свалила до сега, че мисля че няма лошо да си почерпиш волята от време на време!


Поздрави и успех на всички!



Тема Re: Ден 3нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано04.11.05 23:59



И аз това си мисля, чудно ще е, ако и занапред съм толкова въздържана към храната и нахъсана към спорта и себе си!

Нали знаете..."Храним се, за да живеем, а не живеем, за да се храним!"




Тема fat burnerнови [re: fenixx]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 18:40



hi fenixs
kakav barner si si vzela?az se 4uda kakav da si vzema



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
АвторLlLlT (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 12:50



Privet momi4eta!
Savsem naskoro otkrih tezi klubove i se izumih kolko mnogo hora imat moq problem s kilogramite i s dietite:)))
I taka re6ih da probvam NVD no az q imam vav variant v koito ne se konsumirat i mle4ni produkti, ta iskam da pitam koe 6te e po efikasno. Moje li da ne si iz4islqvame kaloriite 4e e mnogo dosadno a samo da si qdem po pravilata.
Dnes mi e parviq den i sam qla samo za obed 2qica na o4i i edin golqm domat- dali e pravilno?
Kak stoi vaprosa s alkohola ,za6toto v moq variant pi6e 4e sled 6den moga da piq po 1/2L. bqlo vino na den.




Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
Автор didi_sladurana (непознат )
Публикувано05.05.07 17:27



можете ли да ми кажете някаква НВД и как се спазва нещо повече за нея защото за 1 път мисля да я спазвам ама не знам каква в само чух че била мн ефикасна



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: didi_sladurana]  
АвторBorowinka (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 07:06



Диди,ти не реши ли да си на една от диетите на Байкова? Пусни търсачката и ще намериш каквото ти трябва,или иди при спайдърите,и изчети форума,там се говори само за нисковъглехидр.диета...Инфото е много и едва ли някой ще седне да ти разказва на дълго и широко...



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: Borowinka]  
Авторdidi_sladka (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 11:59



еми ето вижте сега аз изготвих една диетка вие ще ми кажете дали е добре иначе си прочетох необходимото info ;) ето какво ми е менюто за 1 ден а вие ще кажете дали е добре :)
6 h - закуска : 400 калории - 100 гр кашкавал и 1 яйце (30 М,27 Б и 0 В)
10 h - 200 kalorii - 1 кисело мляко 300 грама (10.8 М,9.6 Б и 5 В)
14 h - обед : 520 калории - краставица 200 грама, 25 грама зехтин, пилешко 100 грама, орехи 25 грама (43 М,25 Б и 6.5 В)
18 h вечеря - 300 калории : 2 яйца по панагюрски , 25 грама орехи (28 М,17.7 Б и 3.5 В )
общо 55% мазнини, 40% белтъци и 8 % въглехидрати



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: fenixx]  
Автор tani88 (непознат )
Публикувано09.12.08 14:44



Здрасти. Имам един много важен въпрос за мен и се надявам да ми помогнете. Предварително се извинявам, ако този въпрос не е за тук. Така, значи аз съм на 20 години, момче съм, тежа 50 килограма висок 180. Искам да направя коремни плочки и въпроса ми е подходящо ли ще е да се съчетая нисковъглехидратна диета с коремни преси? В смисъл подходяща ли е за мен тази диета, че съм 50 килограма доста под нормата. Искам да кажа - правя коремни преси, но плочки не излизат, не знам може би имам мазнини на корема, заради които плочките не се показват и корема ми е постоянно подут. Срава ли тази диета за мене и ако става колко време да съм на нея и става ли за постоянен начин на хранене или не? Искрено ви моля да ми отговорите. Много ви благодаря предварително.



Тема Re: НВД (ниско въглехидратна диета )нови [re: tani88]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.12.08 15:57



Уважаеми клубари,
Извадена е тема, която в по-голямата си част се е развивала през 2005 година.
Най-вероятно повечето от участниците не пишат вече в клуба.
Апелирам, създайте нова тема за НВД, а тази ще заключа, няма да я трия, споко!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.