Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво ми става?нови [re: Жrмъц]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано01.11.05 12:03



никъде не бъркаш според мен. просто трябва търпение. това с кантара е мнооого несигурно. по ред причини. затова хората препоръчват да се мериш със сантиметър, вместо да се теглиш.
от това че ще ти идва може да задържаш вода.
иначе се храниш на ръба, 1200 доколкото знам са минимума. пък и щом и тренираш може да са ти малко... такива застои често се получават при НВД. за по-сигурно виж тук

или направо питай във форума



Тема Ден 1нови [re: Жrмъц]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано01.11.05 12:38



Ето ме и мен - от днес съм сериозно на НВД !
Не се притеснявай , за този килограм и половина - човек може да варира до 5 килограма само от течности - каза , че ще ти идва - аз преди да ми дойде съм с по две кила повече.
На мен ми дойде вчера и днес ми е доста криво - та не ми е много до ядене .
Менюто ми днес не е от най - перфектните - нещо не ги догодих мазнинките - но пак е по добре от спагети и сладолед !

Гр П М В Калории
Закуска :
яйце 1бр /6,45 /5,6/0,35/ 80
Обяд:
зеле 300/8,4/0,6/13,8/78
моркови/100/0,8/0,2/8/38
пиле/200/43,2/7,8/0/250
сметана/100/2,2/20/3/201
Вечеря:
извара /200/34,4/1,2/3,6/160
яйца /2бр/12,9/11,2/0,7/160
броколи/300/8,64/1,22/21,54/105

Общо калории 1072 ( а искам да са поне 1300 даже 1400 - утре ще ги направя )
П- 43,5 % М-- 37,5% В- 19% ( даже са по -малко , защото въглехидратите в броколите са по - голямата част от фибри , които организма не усвоява напълно )
Вода 3л
Бърнери 3 по 2 преди ядене (малко помощт )
Колелото 40 м - незнам дали ще успея ( все пак днес ми дойде )

Да си призная не ям чисто пилешко месо , а си пека на скарата бутче - много по - вкусно ми е - а и нали при НВД няма проблем да хапваш повече мазнинки
И сметаната ми е от тази на Данон - по - вкусна е и колкото да не я препоръчват , немога да ям безвкусни неща и да се тормозя - стига ми това , че се моря да броя калории и да спортувам - остава и да ям безвкусни неща и съвсем ще зарежа всичко
А тази салатка със зелето , настъргани моркови и сметана си е просто номер едно вече в мойта класация за зимни салати при НВД !
Броколите смятам довечера да ги сваря и след това да ги пусна в тигана с яйцата и изварата - ще видим какво ще докарам на вкус - без олио естествено !
Щях да забравя най - важното - стартирам от 76 кг - това става като тъпчеш близо седмица и нещо спагети !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 1нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (непознат)
Публикувано01.11.05 13:36



Дано не ме четат преподавателите ми по Висша математика, защото ще се замислят бая сериозно как са ми писали 4 и 5 през годините, а не ми вярваха, като има разправях, че математическата му за ми е дошла в 12 клас...даже и с дробите се справям трудно, ако изобщо се справям!
Фениксче, как ги смяташ тия проценти? Защото аз чак сега загрявам, че иде реч за проценти! Досега изчислявах съдържанието на храната в грамове...и вече лудвах как и какво трябва да ям, че да имам под 20% въглехидрати например! И това при положение, че тях си ги набавям само от зеленчуците!

Аз яйцето досега го броях за 160 калории!

Да увелича и аз малко калорииките, ам?

Сори, че те плагиатствам!


УСПЕШЕН СТАРТ!



Тема Re: Ден 1нови [re: fenixx]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано01.11.05 13:49



сложи масълце в яйцата и ще пооправиш мазнините и калориите
Феникс, това с варирането до 5 кг. от течности ми подейства силно успокояващо щото аз напоследък много варирам, от 62 до 68 ама дано поне половината е вариране



Тема Re: Ден 1нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 14:06



Добре дошла!
Аз се мъча вече 2 месеца. В момента съм 52кг. Имам още 5 за сваляне и се инатят. Днес лентичката ми вече е лилава. Супер доволна съм.
Обаче не ми е ясно как се смятат тези проценти.
Моля те, напиши по-подробно.
Ако имаш някаква табличка за смятане може ли да ми я пратиш?



Тема Re: Ден 2нови [re: fenixx]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано01.11.05 14:20



Феникс, да ти пожелая успех и да си пусна и моето меню. Уточнявам, че ми е малко трудно да започна на чисто след седмици на безразборно хранене, особено на сладко, затова няколко дена ще си позволявам повече плодове, като същевременно съм извадила млечните храни, а по-нататък ще мина към истинско НВД. Не изчислявам грамове и проценти, защото е голяма играчка, но... засега ще го карам така.

31.10.05

7,30 - чай, 1 круша, 1 банан, 2 яйца, 1 лимон с вода
9,30 - зелен чай
10,30 - 1 круша
12,30 - пилешка пържола, домати и краставици, 25 гр. сурово кашу, 1 круша, зелен чай
15,30 - 25 гр. кашу; 1 яйце; 1 банан, тиквено семе печено
19 - сурова салата; туршия; 70 гр. сардини в раст. масло; 1 купа леща; 1 ябълка, 1 круша


1.11.05

7,30 - зелен чай, 1 лимон с вода; 100 гр. риба тон в раст. масло; 1 яйце
9,30 - 1 дъвчащ бонбон [почерпиха ме]
10,30 - 1 ябълка; 15 гр. сурови орехи
12,30 - свинско със зеле, мешана салата
14,30 - 1 ябълка
15,30 - 1 яйце, 15 гр. сурови орехи
19 - 2 бъркани яйца с лук и масло; сурова салата



Тема Re: Ден 2нови [re: Cornflake]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано01.11.05 15:21



Cornflake, защо не замениш бананите с ябълка например или нещо по-безобидно! Много са си калорични, а пък и бъкат от въглехидрати! да не говорим, че ги комбинираш с круша...

Имаш ли идея колко са калориите в рибата тон, защото и аз я консумирам редовно, но никъде не намирам стойностите...и смятам 400 кал. на консерва...пък много ли са, малко ли са-не знам!

И аз като теб гледам да не криввам в страни, с каквото и да било, защото почна ли, не мога да спра...

Ще се подкрепяме тук, нали?




Тема Re: Ден 2нови [re: Жrмъц]  
Автор ambiciranata (havana)
Публикувано01.11.05 16:00



май на 100 гр.бяха 96 калории за риба тон в собствен сос



Тема Re: Ден 2нови [re: Жrмъц]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано01.11.05 16:35



ще се подкрепяме
бананите бяха само първия ден, за да не ги заменя с вафла днес съм на 3 малки ябълки. иначе за плодовете и други въглехидрати като филийка черен хляб или овесени ядки е добре да се консумират до обяд или около тренировка. например половин банан след тренировка не е фатално според мен. а след тежка тренировка е добре да се ядат белтъчини и въглехидрати, така казва Галя
риба тон въобще не е толкова калорична, най-добре е в собствен сос, че растителните масла са няква гадост, аз вкъщи имам такива консерви и сега си ги дояждам... на консервата трябва да си пише... ама забравих колко точно беше, нещо между 100 и 150 кал. на 100 гр.
риба тон в собствен сос си е чист протеин без грам въглехидрат и мазнини.
аз сутринта почнах една консерва от 180 гр. и не можах да я изям цялата, малко сухичка идва...



Тема Re: Ден 1нови [re: t_manolova]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано01.11.05 21:23



Ползвам ето тази таблица за хранителните стойности

!
Това което не намирам там търся в USDA - безплатна програма , която може да си свалите от сайта на спайдерите.
Само за информация - програмката е на английски .
Процентите си ги смятам , както се смятат проценти - моля ви момичета не е възможно да не го знаете !
Но все пак ....
Най - лесния начин да кажа е с елката естествено ... пример менюто ви е 1300 калории и ви трябват 20 % въглехидрати - 1300 умножено по 20 натискате % и ето - 260 ( това са калориите ) делите ги на 4 ( толкова калории има един грам въглехидрати ) и се получава 65 гр въглехидрати ( до това количество може да консумирате ) !
По аналогичният начин изчислявате протеините ( 1 гр = 4 кал ) и мазнините ( 1 гр = 9 кал ) !
Протеините да са около 35 % - 40 % или най - много два грама на килограм живо тегло , а мазнините около 50 % !


Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.