Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 26.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ден 1нови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 22:04



Ето та това беше, което ми се губеше: протеините дават 4 калории, мазнините 9, а въглехидратите 4. Днес след дълго засичане на твоите сметки достигнах и сама до този извод. Сега съм си сметнала всичките менюта седмици назад. Направих си план и за следващата седмица. Да видим какво ще стане с тези проклети 5килограма.
Хайде успех!
Да знаеш някъде да има и инфо за въглехидратите в алкохола?
Знам, че е вредно ама все пак винско време е .....



Тема Re: Ден 1нови [re: fenixx]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано01.11.05 22:30



Оказва се, че и при мен проблема е бил, в това, че не знаех колко калории се съдържат в един грам! Значи не съм била толкова зле...до сега смятам, смятам и все не излизат сметките...е, сега излезнаха! Не знаех, че се дели на 4 и 9! Феникс, мерси пак!



Тема Ден 2нови [re: fenixx]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.11.05 11:33



Закуска:
кисело мляко 200 гр
ленено семе 20 гр

Обяд:
пиле 200 гр
домати 150 гр
краставица 200 гр
сирене 50 гр
чушка 100 гр

Вечеря :
броколи 300 гр
сирене 50 гр
яйца 3 бр


Калории 1200
П- 35 % М - 47% В - 18 %
Вода 3 л - към половин литър зелен чай ( реших да почна да пия , нали бил много полезен - антиоксиданти , въобще сумати неща добри прочетох за него )
Бърнери 3 по 2 преди ядене ( за какво ли ги пия ако не спортувам )
Нещо спорта ми куца - вчера ми беше зле и карах едва 5 минути - познайте как ли пък няма да спортувам , като ми беше първи ден - бляк
Днес дано не ме свива толкова корем - искрено се надявам да си въртя колелото предвидените 40 мин - но силно се съмнявам !
Страхотно съм настинала - сутринта бях с температура и немога да смогна на носни кърпички !
Не ми се яде въобще - незнам как ще ги ям нещата днес !
Аз като съм болна обикновенно карам на чай и супи - но боледувам веднъж на сто години от настинка , та затова още не съм станала фиданка от режима на супички !

Добре , че тези дни съм си в нас та някак си ще се оправя - но от утре пак на работа - как ще мъкна салатките - пак ще има да ме бъзикат !

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 3 за меннови [re: Cornflake]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано02.11.05 16:08



хм, вчера сутринта бях 68 кг, а тази сутрин - 66 абсурдно е да съм свалила 2 кг. за 24 часа още повече, че към вечерята вчера прибавих и 2 круши още едно потвърждение за ненадеждността на тегленето... но тази сутрин определено не се чувствах подпухнала както предните дни

ето днес какво се получи:

7 - зелен чай и 1 лимон с вода
8 - 1 круша, 2 варени яйца
10,30 - малко сурови ядки; 1 ябълка
12,30 - бяла риба, салата мешена; малко печен нахут и печена соя [след като се наобядвам се чувствам ного гладна ]
15,30 - 1 круша
16,30 - зелен чай
17 - 1 варено яйце; сурови ядки към 30 гр.
19,30 пиле на грил; салата

+ сутрешна домашна гимнастика, рибено масло по 1 гр. на ден и 3 л. вода



Тема Re: Ден 3 за меннови [re: Cornflake]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано02.11.05 16:15



Две кила , а какво ще кажеш за разлика за един ден три кила и половина ( това ми показва , почти винаги когато почна НВД след период на доста ядене ) - ясно това е остатъци и вода - не е мазнинки колкото и да ми се иска.
Ама си е друго да се качиш на кантара и да покаже някаква разлика[ smeq se] , така че мери се със сантиметър - там няма лъжа няма измама - ако се мериш точно де !

Има две житейски правила: 1.Не се тревожи за дреболии. 2.Всички неща са дреболии.


Тема Re: Ден 3 за меннови [re: fenixx]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано02.11.05 16:57



дамм, явно НВД действа диуретично ;))) и затова ми харесва, защото се храниш нормално, без да си стресираш организма и пак постигаш ефекта, който преди постигах предимно с гладуване - свиване на корема, спадане на подпухналостта и по-свеж тен и здрав вид



Тема Re: Ден 3 за меннови [re: Cornflake]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано02.11.05 20:06



Момичета, пропадна ми днес лунната!
Започнах деня с чист билков чай...ама в ранния следобед ме сви стомахчето и...хапнах един диетичен зрънчо! През целия ден имах упражнения, а в сградата, където ги провеждаме имаме възможност да се храним с вафли, шоколади, натурални сокчета, коли...зрънчо...сещате се за какви мини бюфетчета говоря! Просто няма избор...а не мога да си помъкна каквото и да било, защото няма кога да се консумира, а и работим с химикали! Та, това зрънчо го ядох на 3 пъти-имаме 4 почивки по 5 минутки!
До сега вечерях - огромна порция броколи и карфиол на пара, подправени...и едно миниатюрно парченце пилешка пържолка, може би около 30 гр., и малко домашно приготвено кьопулу-само млени чушки и патладжан (грабнах тази идейка от спайдерфорума)!

Някой има ли предположения какви са стойностите в зрънчото и дали много съм си навредила на НВД? Единствено пише, че калориите му са 350/100 гр., а и че е диетичен и т.н.!

Колебая се дали и да спортувам, защото много малко калории, но не мога и да помисля за повече ядене!



Тема Re: Ден 3 за меннови [re: fenixx]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 20:14



Някой може ли да ми каже колко калории дава точно един грам белтъчини, въглехидрати и мазнини.
Аз ги намерих приблизително така:
Белтъчини-4
мазнини-9.37
Въглехидрати-3.75



Тема Re: Ден 3 за меннови [re: t_manolova]  
Автор Жrмъц (новак)
Публикувано02.11.05 20:54



Феникс го е написала по-горе...
Белтъчини - 4
Мазнини - 9
Въглеходрати - 4

Правилно си ги намерила...просто са закръглени!




Тема Re: Ден 3 за меннови [re: Жrмъц]  
Авторt_manolova (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 21:22



Когато се вземат закръглени цифрите малко играят калорииките.
Тези дни си припомних как се решават системи с три неизвестни...
Учудва ме, че в таблиците, на http://www.bb-team.org/ на повечето продукти не им се получават калориите точно. Просто се чудя от къде идват отлконенията.
Например маслото 81.6гр. мазнини по 9кал=734.40. Разликата е около 30кал.
Мисля обаче, че това не толкова фатално.

Имам един въпрос към всички на НВД:
1. Ядете ли ленено семе и на коя фирма? Питам, защото днес едва не си счупих зъба с нещо в семето. Не си спомням на коя фирма беше моето защото е смляно в хладилника, ама е много гадно. Постоянно нещо ми хруска в устата. Препоръчайте някое по-чисто, моля Ви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.