Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: ....нови [re: lady_bird]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.09 14:24



Права си ама само до някъде.
От една страна аз време за безмислени спорове имам.
От друга - не виждам защо хора като споменатите трябва да бъдат оставени да окупират клуба.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Ekna]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.09 14:28



Така е - спора ни е сапунен мехур. Каквото и да решим кучетата ще продължат да си разкъсват, докато на хората не им писне да бъдат кучешка храна, и не ги ликвидират по максимално ефективен начин.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано28.08.09 15:48



Бедни ми Бира, чуй ме що ще ти река.
Първо, говориш за "някои хора, опитващи да окупират форума." Кажи, с 21 изказвания ти не стана ли номер 1 в тази тема?

Второ, за блуждаещите популации. Хуманните норми в нормалните държави не допускат да бъдат оставяни на произвол както кучета, така и котки. Приютите там обслужват кучета и котки по МНОГО причини. Наример, безстопанствени котки котки убиваха защитени птици в Ню Джерси, природозащитниците възроптаха.



Тема Re: ....нови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.09 17:01



Че аз напълно подкрепям да няма блуждаещи популации.
Аз съм за това в градовете да няма бездомни същества изобщо.
Сега остава да кажеш какво се случва с агресивните животни в споменатите от теб приюти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано28.08.09 17:33



Агресивни - евтаназия; неагресивни - ?????. Имай предвид, че признати организации за закрила на животните допускат евтаназията и като хуманно решение във всеки случай, когато на животно не може да бъде осигурен достатъчен и постоянен стандарт за оцеляване. Това са повече случаи на евтаназия, сравнено дори с 900-те хиляди умъртвявани питбула в САЩ.

Иначе в САЩ всяка година от автомобили загиват 24 млн. блуждаещи(домашни и безстопанствени) котки.



Тема Re: ....нови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.09 18:41



Ей - най накрая явно имаме някаква обща база. Неагресивните - определено трябва да се дават за осиновяване.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор netcat (mth)
Публикувано21.09.09 18:45



Отврат


Съжалявам за загубата ви Файър

Обичам и кучета и котки, имам и от двете, но такива озлобени същества по улиците нямат място. Не само по улиците, в къщите и дворовете също.
Животинчето не може да се върне, но пък може да предотвратите следващи подобни случки. За тези кучета варианта е само един, както и при хората убийци. Те няма да се осъзнаят никога. Нападнали ли са веднъж, ще нападнат отново. Най-добре се свържете с Екоравновесие или ако не ви помогнат се обединете от района и решете проблема.



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано23.09.09 14:26



При мен също се е случвало това ... Често! С бездомни котки ...
Виждал/а ли си какво правят бездомните котки с бездомните птички? Аз да!
Само не мога да проумея следното. Това е твоята котка? Тогава защо е бездомна сред бездомните кучета?



Тема Re: ....нови [re: ssiberia]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.09.09 19:33



Ми в тази тема няколко пъти беше обяснено едно - котките ходят и бродят където си щат...
Котка дете не може да разкъса.
Докато същата глутница дето изяжда котката, може да изяде и дете. Случвало се е, и пак ще се случва, докато има глутници.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано23.09.09 19:59



Някои посетители на този форум изобщо не четат както трябва постовете. Но това не им пречи да разсъждават и да задават безсмислени въпроси. Четете всичко отначало, сладури и сладурани!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.