Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано08.10.09 22:50



Ами...какво да кажа...съчувствам ти много! Защото...знам добре как се преживява загубата на любимо същество, още повече, когато е в резултат на човешка престъпна немарливост и жестокост. Кучетата са кучета - то е ясно, че хората са тези, които носят ВИНА.
Само за снимката...беше много брутално

Не знам дали си постигнал/а ефекта точно тук...доколкото тук се предполага че пишат и четат хора със сърце и култура към животните - и особено към котките...но мен лично ме разстрои.

За твоя случай, както го описваш, бих ти препоръчала да вземеш нещата в свои ръце. Снимки в нета няма да решат проблема - доколкото той не се изчерпва с това зловещо събитие... А, явно не е и първото, затова се чудя, защо не си взел/а мерки до сега?
Лудите и безотговорните да си носят последствията - но всеки отговаря за себе си.
В този случай е следвало да уведомиш съответните общински и санитарни органи - да дойдат да си ги приберат в кучкарници или да ги умъртвят./ Ако не го сторят - съдиш общината за виновно бездействие и вреди.
За "стопаните" на тези зверове - можеш да им търсиш гражданска отговорност на няма да изреждам колко основания.
И, при всички случаи, ако предните две не проработят, можеш да вземеш самосиндикално мерки за необходимото умъртвяване на тези животни.
Аз не бих спала спокойно ако знам, че в квартала ми има бесни кучета, влизащи, налитащи и нападащи на месо - кога, къде и каквото падне. И не бих стояла и чакала.
Иначе, моралният въпрос е ясен. Но това не решава проблема по същество.

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: абе я ...нови [re: papyy]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано09.10.09 11:31



Прибирам се снощи от работа и що да видя: квартален пес гони младо коте, което пищи пронизително. Затичах се, за да предотвратя ужаса. Изпревари ме съсед, който изхвръкна от колата си. Мацето мълниеносно се скри в едно мазе. Днес разбрах, че е мъжко и било любимец на семейство от съседна кооперация. Но наскоро стопаните го изхвърлили. Абе, поредната гадория. Довечера ще потърся бездомничето.





Тема Re: абе я ...нови [re: lady_bird]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.10.09 12:40



Прибирам се вчера и що да видя - кварталната ни котка носи малко птиче, все още не може да лети. Пищеше в устата й, а тя търчеше да го занесе на единственото си малко коте, за да си поиграе с него докато агонизира. Затичах се, но смъртта ме изпревари. Главичката на птичето увисна и писъците спряха.

Редактирано от denii на 11.10.09 12:41.



Тема Re: абе я ...нови [re: denii]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано11.10.09 18:45



QUIDQUID AGIS, PRUDENTER AGAS ET RESPICE FINEM!





Тема Re: абе я ...нови [re: lady_bird]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано11.10.09 20:41



quidquid agis, prudenter age, et respice finem (квидквид агис прудентер аге ет респице финем) — каквото вършиш, благоразумно го върши и мисли за краят му.

превод от марсиански (да вметна)



Тема Re: абе я ...нови [re: Людмил Ц]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано12.10.09 12:05



Преводът е коректен. Това е латинска мъдрост. За съжаление доста често правим обратното, т.е. хвърляме се да вършим нещо без да мислим за края му.
Очевидно сте и начетен (също и възпитан и умерен човек и грижовен котколюбец). Харесва ми чувството Ви за хумор. Марсианка ме нарече един приятел - завършила съм астрофизика.
За разведряване на атмосферата в началото на седмицата ще почерпя Вас и останалите участници във форума с разказче, което чух от велик българин, вече покойник.
Учителка възлага на първокласници да напишат съчинение, включващо природна картина, екшън и изводи. Иванчо приключва пръв. Ето творбата му.
Внезапно падна първият сняг. Врабчето на стряхата на съседите измръзна и тупна в пряспа на двора. Минавайки край него, кравата Бонка го наака. То живна, но нямаше сили да излезе от акото. Котката на комшиите го измъкна и го изяде. Изводите са следните. Първо, не всеки, който те наака, ти мисли злото. Второ, не всеки, който те измъкне от акото, ти мисли доброто.
Моля за извинение за нецензурните думи.
Приятна седмица. Дано бездомните котенца се спасят от предстоящия студ.



Редактирано от lady_bird на 12.10.09 12:07.



Тема Re: абе я ...нови [re: lady_bird]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано13.10.09 09:54



Допълвам себе си, с извинение към аудиторията. Забравих да напиша третия извод на Иванчо от историята с врабчето. А той е много важен: КОГАТО СИ НААКАН, НЕ ЧУРУЛИКАЙ!



Тема Re: абе я ...нови [re: lady_bird]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано13.10.09 15:30



Прикрепвам се към последното мнение без да отговарям лично, а на всички към "абе я ...".
Движа се в средите и на коткари и на кучкари. Притежатели на елитни клубни животни и на непородисти и на бивши улични.
Ако искате вярвайте, но всичко написано тук по отношение на кучетата въобще и стопаните им въобще, на бездомните кучета и на бездомните животни въобще, ... СЪМ ГО ЧУВАЛА ПО ОТНОШЕНИЕ НА КОТКИТЕ - ВЪОБЩЕ! НА ТЕХНИТЕ СТОПАНИ - ВЪОБЩЕ! ВИЖДАЛА СЪМ ДА НАСЪСКВАТ ДОМАШНИ КУЧЕТА, КОИТО РАЗКЪСВАТ И ДОМАШНИ И БЕЗДОМНИ КОТКИ! Тази сутрин видях разкъсаното копие на котката от снимката. Домашна! Тези собственици на кучета говорят същия език на автора на "абе я ..."
Изводът какъв е?
ОМРАЗАТА Е ВСЕОБЩА!
ОМРАЗАТА Е КЪМ ВСИЧКО, което не е мое И КЪМ ВСИЧКИ "ВЪОБЩЕ"!



Тема Re: абе я ...нови [re: ssiberia]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано13.10.09 20:23



Нека не слагаме всичко като прикачен файл към ОМРАЗАТА!
Не само омразата движи света, обикновено го прави любовта. Аз обичам себе си, децата си, внуците си( повече от децата), дългогодишния спътник в живота, децата - всички деца, моите котки, котките, моето куче и нека спрем дотук, всичко друго е вече по принцип. С повечето хора е така. Обикновените притежатели на домашни любимци също имат някакъв кръг любими същества. Някак не ги разделям на коткари и кучкари. За съжаление се появяват едни лица величаещи се като кучкари. Изживяват се някак като благородници примерно граф дьо Дог или принц Кучиар...Смятат останалите стопани на други домашни любимци втора категория хора, недопускани в техните благороднически кръгове. Позволяват си да насъскват кучетата си по други животни/не само котки/ говорят с омерзение за Онези женици от форума БГмама, които искали да се забрани на Техните величествени екземпляри да серат и пикаят в градинките при децата. Поставят на пиедестал всяко куче, а човешките деца да внимават как точно стъпват около кучетата, да не ги предизвикат, да не се каже нещо лошичко за Т.В. Кученките им...Хората са виновни за всичко, бездомните помияри имат всички права, хората никакви. Длъжни сме да ги храним, да стъпваме на пръсти около тях, да ги заобикаляме, да им разрешаваме да екскрементират навсякъде и по всяко време.
Не съм съгласна с това. Както се каза по-нагоре: АЗ като човек съм на върха на хранителната верига. МОИТЕ/ЧОВЕШКИ/ интереси са на ПЪРВО място.
Отдавна не пиша в клуба защото клубният лаф замря, клуба стана дъска за обяви, останаха теми като : "Да намерим дом на...", "100 бездомни търсят стопани" и др. подобни, но сега ми дойде в повече случая. Не е единичен...





Тема Re: абе я ...нови [re: papyy]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано13.10.09 21:07



papy.. аз пък не съм убедена, че е съвсем така.. тази втората част..

"говорят с омерзение за Онези женици от форума БГмама, които искали да се забрани на Техните величествени екземпляри да серат и пикаят в градинките при децата. Поставят на пиедестал всяко куче, а човешките деца да внимават как точно стъпват около кучетата, да не ги предизвикат, да не се каже нещо лошичко за Т.В. Кученките им..."

Никой от кучкарите по форумите (или поне в тези, които аз пиша и чета) не е говорил с омерзение за мамите и едва ли не ги оплюл, че не харесват кучета.. Да, говореха, че е нагло една мамичка, в един момент да се кара, как кучето се изходило в парка (при условие, че е почистено след него!), а в следващия да преобува бебето си и да мята използвания памперс в храстите.. Е, това и според мен вече е нагло!! Не твърдя, че всички майки са такива.. не, дори напротив - повечето са културни и разбрани жени, но примери като дадения по-горе от мен съществуват.. за жалост..


Никой кучкар, който е отговорен, не би завел кучето си в парк с дечурлига и мамита, ако знае, че животното му може да прояви агресия.. или ако преминава от там, със сигурност няма да пусне кучето си от повода.. (е, както знаем, всяко правило си има изключения..)

"Хората са виновни за всичко, бездомните помияри имат всички права, хората никакви. Длъжни сме да ги храним, да стъпваме на пръсти около тях, да ги заобикаляме, да им разрешаваме да екскрементират навсякъде и по всяко време. "
А не са ли? Тия бездомния "помияри" сами са се изритали на улицата сигурно? Уличните кучета, нямат всички права, но ако не се бъркам имат някакви.. тях пък кой ли ги зачита..
Никой никого не задължава да прави нещо, най-малко да храни уличните животни.. даже по лично впечатление мисля, че всички кучкари си мечтаят за това - никакви кучета по улиците, зоо полиция и приюти за животни.. ама не би.. още не сме дорасли за такива "екстри".

Сигурно ще кажеш защитавам кучкарите.. ама не.. изказвам личното си мнение.. и нямам нищо против котките, дори скоро ще си взимам една..
Та да обобщя.. исках да кажа, че не всички кучкари обичат само кучета, мразят котки и насъскват любимците си по тях.. Не всички мами са ангелчета и не всички са научили дечурлигата си как да се отнасят към животните (не визирам само кучета).. И да - хората са виновни за всичко, точно защото са на върха на хранителната верига и имат разум..

Редактирано от Miss Zhekova на 13.10.09 21:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.