Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: ....нови [re: lady_bird]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано22.08.09 01:27



Lady bird, не си права за съжаление, не направих всичко, което можех.
Когато преди седмица Хитрана се прибра с наполовина откъсната опашка и я заведох при ветеринарите за да я доампутират, вече знаех че в махалата има нова глутница и питах какво мога да направя по въпроса.
Те ми казаха да се обадя в Екоравновесие, обаче да знам че кучетата не се карат в приют, а се убиват.
И въпреки че заявих че ако трябва да избирам кое животно да умре, размисълът ми ще бъде много кратък, не се обадих.
Защото знам какво е да загубиш любимо животно и не исках някой да страда като мен.
Сега, след реакциите на хората тук и след като се поинтерсувах за постарадлите от помияри, виждам в пълнота каква грешка съм направила.
Няма да се повтаря.

Редактирано от Rapidfire на 22.08.09 01:30.



Тема Re: Само да попитамнови [re: bira_more]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.08.09 01:31



Едностранчиво и едностранчиво и пак едностранчиво. Което значи избирателно. А избирателното е грешно.

Вие не искате бездомни кучета. Аз пък не искам бездомни котки. Не искам да ми влизат на първия етаж, не искам да ми раждат под терасата, не искам ми акат в градинката, нито да ми маркират автомобила.

Казваш нямало кучета в цивилизования свят. А котки да не би да има?! Спрете с това избирателно отношение, да му се не види.

И как така научени? Кой е научил котката да обезглавява гълъби? Това вашето е супер ограничено мислене. Кучетата не бива да ядат котки, ама котките бива да ядат мишки? Не, не мога разбера как разсъждавате така. Убили са ви котката. Ами да, но защо вините инстикнта на кучето?!

Веднага се сещам за една потребителка в другия форум, която отглежда 5 котки и папагал. Спясява куче и пожене то е толкова болно се налага да го прибере у тях. Кучето не понася котки и се нахвърля върху тях. Защо тази жена не е убила кучето, защото то е научено да разкъсва котки? И как тази жена успява да живее месеци наред с тази вражда и да няма разкъсани котки?

Не мога да участвам повече в подобен глупав спор. До преди два дни вие се обявявахте за природния начин на живот на животните, сега апелирате да избием един вид само защото той е упражнил един от ловните си инстинкти. Това за мен е несериозно и ужасно глупаво.

Кучетата, които избиват коткит ви вършат най-нормалното нещо за едно куче. И това не значи, че утре тези кучета ще се нахвърлят върху дете. Съжалявам, но и аз и вие знаете това. Не знам дали мъката ви кара да сте толкова едностранчиви, надявам се да е това.

Лейди Бърд, безсмислено е този път, скъпа. Няма да ти опонирам





Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.08.09 01:38



Интересно, чакала си 7 котки да умрат, да ампутират опашката на 8-та котка и едва след това си разбрала какво става. Аз лично бих спряла да пускам котките навън след 1-вата убита.

Ако има нападнати хора, да, обаждането в Екоравновесие е най-правилното нещо. Но ако има изядени котки и ненападнати хора....това значи, че кучето просто си търси прехрана. Както и всяка една бездомна котка.



Тема Re: Само да попитамнови [re: MechoPuh.]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.08.09 03:25



Така - аз в момента говоря за опасността от разкъсване на хора. Такава опасност съществува и се реализира ежедневно.
И пак повтарям - проблемът с кучетата ще се реши. По един или друг начин. В смисъл те разкъсват и хора, и ще продължат да разкъсват и хора - деца и възрастни.
Кучешката тения означава много операции и неясен изход.
Определено трябва да се регулира и котешката популация.
Но как да говорим за регулация на котешката популация от която вредите са бълхи и пясъчници, като не можем да се разберем за кучешката популация от която вредите са разкъсани хора и кучешки тении?
Между другото - съседи сложиха мрежи на мазетата си - да не влизат котки да не им припикават и пресират. После ги махнаха. Щото плъховете им окупираха мазетата. А плъховете също носят бълхи.
Между другото - котешките бълхи избягват хората за разлика от кучешките и плъшите. В смисъл бълхите също са много видове, и онези които предпочитат кучета, харесват и хората и плъховете. Та - виж как сте с плъховете в района.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само да попитамнови [re: denii]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.08.09 03:30



А ми кучетата нападат хора. Едни и същи глутници нападат и хора и котки. Никакъв проблем нямат.
И в случая понеже клуба е клуб Котки, за това се и публикува снимка на котка. А иначе основния проблем са разкъсаните хора - снимките на пострадалите хора разгледа ли ги?
Значи - не коментирам чий инстинкт какъв е. Защото моя инстинкт е да изтребвам кучета и други вредители. Но до колкото трябва да живея в общество аз контролирам инстинктите си. И нямам против кучета които не ме лаят например. Ама странно - същите кучета, които не нападат хора, не нападат и котки. Има и такива в околността.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: denii]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.08.09 03:36



Ми котката не е играчка. Е има и такива породи - играчки. Тези породи най-се почитат от разните проповедници.
Истинските котки ходят и бродят където си щат.
Основно правило в медицината е превенцията. Основно правило в правото е превенцията. Не трябва да чакаме да има разкъсани хора, за обаждане в екоравновесие. Защото разкъсания човек означава телесни повреди, или смърт. А ако имаш възможност да предотвратиш телесни повреди или смърт (без опасност за живота си) и не го направиш - носиш наказателна отговорност.
И пак бих искал да знам - кой според теб трябва да изплати обезщетения на хората пострадали от глутници кучета?
ПП
Никак не ми харесва да се чувствам като възможна прехрана за глутница кучета.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано22.08.09 09:58



Нещо не разбираш, ти с тази Denii на глава няма да излезеш. Тя е винаги на отсрещния бряг


И аз имам опит с нападение от кучета. Ходя да бягам в близка до нас гора на края на Владиславово във Варна, които са от тук я знаят.
Та веднъж бях навлязал доста навътре с бягане и бех седнал да почивам со един дънер, по едно време зад гърба ми страшен лай. Докато се обърна и виждам 4 каракачански големи кучета, едвам успях да се метна на едно дърво и те вече бяха под него и скачаха и лаеха. Не ми се мисли какво можепше да стане, ако нямаше дърво на което да се покатеря, абе направо скоча, кат маймуна
Бях сам на 3-4 километра от града, е поне имах GSM, но не се знае дали щях да мога да го използвам, ако ме бяха докопали.
Накрая се оказа, че тия са на овчар, който дойде след 10 МИНУТИ, през което време аз стоях на дървото
Оня като дойде вика ми те не се подчиняват много и друг път са нападали хора- баси безхаберието
брат ми е въоражена охрана , тогава съжалих, че не съм на негово място - веднага щях да ги застрелам , пък после и овчаря ако се наложи хаха



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано22.08.09 10:37



Разбирам, че ти е кофти. Аз бих се чувствала по същия начин. Затова те призовавам да се успокоиш и да вървиш нататък. А що се отнася до мненията, които ще прочетеш тук - по тази и други теми - не се впечатлявай много. Хора разни, маниаци - също. Някои ще опитат да те изкарат откачалка, други - да ти внушат, че животните са по-важни от човеците.
Сърдечни поздрави!



Тема Re: ....нови [re: lady_bird]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано23.08.09 02:28



Животните не са по-важни от човеците.
Животните са точно толкова важни колкото човеците


Всички сме кал, която ще се върне при калта един ден, нищо повече...

Пък иначе може да си придаваме каквито си щем важности и да се залъгваме колкото си искаме за това колко сме важни или колко сме по- важни....
Е... не сме....



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано23.08.09 08:21



Добре е, че се принизяваш на нивото на животните. Явно мислиш, че там ти е мястото
Иначе аргумента, че от кал сме направени и в калта ще отидем е железен. Това наистина ни прави равни с тях - животните




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.