Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.08.09 23:06



Ми аз съм наясно че с животните имам общо. Ама това не ги поставя на равно с мен. Поне докато съм жив, а след това - определено няма да ми пука.
Разликата е че ти не виждаш разлика между себе си и животните приживе.
И за това аз ям животни, а те ще почакат докато ме хапнат мен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.08.09 23:11



А бе за теб кучето и човека може да са еднакво важни, ама за повечето хора не са.
И поради тази причина, надявам се скоро, градовете ще бъдат прочистени от бездомно кучета. Между другото - няма лошо да бъдат прочистени от бездомни същества изобщо (хора включително).

Интересно - ако видиш че може да спасиш или човек или куче - на кого ли би помогнала.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано23.08.09 23:18



Аха, така е - ти днес ядеш животни, после теб ще те хапнат други животни.



И да, ще почакат - те червейчетата са търпеливи твари, ще почакат.

Ми то така излиза, че най-значим и най-важен ще се окаже червеят, мама му стара

Щом ви се играе на кой е по-по-най- - не признавайте равенството си с всичко останало в Природата, смятайте се за по- и най- важни колкото си искате

Аз обаче на черното не мога и няма да кажа, че е бяло - въпреки и да осъзнавам колко ви обижда и разстройва този факт. Защо ли?



Тема Re: ....нови [re: lvaylo]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано23.08.09 23:36



Не ми стана много ясно - ти от някакви комплекси за малоценност ли старадаш, та все трябва да се сравняваш с някого и да си мериш нещо - я интелигентност, я значимост...



Че и да се обиждаш, ако някой ти напомни факта, че не си нещо повече от кое да е същество на този свят...

А глупавите въпроси е редно да получават глупави отговори, или никакви, макар, че намекнах отговорът си - като ти посочих, че определящо за тия понятия, с които боравиш -"важност", "значимост" - е спрямо кого се употребяват.
Няма смисъл да ме набутваш във субективни ситуацийки и измислени субективни сценарии - не това е важното.

Говорим за обективната важност и значимост - важността на всяко същество само по себе си, съотнесени към Всичкото, Вселената.
Всяко същество , включително човека е от еднаква важност, съотнесена към Цялото. Човекът не е по-важен от куче, тревичка или гущер - еднакво важен е.

Това е, което аз твърдя, ако не си доразбрал нещо.

Така че е леко неадекватно да ме питаш коя е моята субективна градация на важности. Тя не е от значение, нито пък твоята. Така че помисли пак какви въпроси ми задаваш и с каква цел? И какъв е смисълът да им отговарям?

Редактирано от Florinda на 23.08.09 23:38.



Тема Ivaylo,нови [re: lvaylo]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано23.08.09 23:44



ще помоля за малко по-умерен език, когато квалифицирате други пишещи в клуба. Мнение може да бъде изразено и без да обиждате.



Тема Re: ....нови [re: Ekna]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано24.08.09 00:00



За съжаление не мога да се съглася с упрека, че използвам груб и циничен език.
Нито някъде съм употребила обидни квалификации към моя опонент в спора.

За съжаление, същото не се отнася и за него. Но това е нормално и естествено. Когато в един спор свършат аргументите, започват да се вкарват в употреба обидните квалификации към опонента, и неговта личност започва да става обект на самият спор, като по този начин се измества фокусът от предмета на спора, към личността, на изразяващият мнение.



Е, също е и въпрос ии на възпитание и култура, разбира се

Както и да е - длъжна бях да си кажа забележката.

Редактирано от Florinda на 24.08.09 00:07.



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.08.09 00:05



Но мен не ме разстройва и обижда факта че ти смяташ че ти си равна с животните. Или че ти смяташ че аз съм равен с животните.
Това си е твое мнение. Всеки има правото на мнение за себе си и за останалите.
И аз също имам мнение - и то е че който счита че е равен с животните, наистина е равен с тях.
А червея не е най-важния - щото е стръвта на кукичката за рибата, която ще хапна с кеф.
ПП
Но не става въпрос за това кой е важен и кой не. Става въпрос за това че човек налага своите правила. За добро или зло - не е важно. Просто ги налага.
И когато вълците се размножат - се организират хайки за вълци. А когато оптровни змии плъпнат из града - или ги избиват или ги изхвърлят извън града.
И наближава деня, когато в града няма да има бездомни кучета. И градовете ще станат малко по чисти и малко по безопасни.
Така че макар и според теб човека и животните да са равни - животните (поне някои) няма да обитават градовете.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.08.09 00:14



Грубия език може да бъде доказателство за липса на аргументи, но може да бъде и реакция към изключително нагло, безочливо, безчовечно същество.
Изключителна наглост е да се говори за равенство между детето раскъсано от куче и кучето. Безчовечност е да се говори за равенство между възрастната жена разкъсана от кучета и кучетата. Много е безочливо да се слага знак на равенство между хората, които не могат да избият кучетата които ги разкъсват. Защото хората може според теб да са като кучетата, ама за хората има закони. Закони прокарани от четири лапи например. Закони тълкувани от стефан помиярски като правото Столицата да е под обсада от бездомни кучета - улиците да тънат в лайна, а хората - хапани.
Определено подобни нагли и безочливи твърдения, могат да накарат някой да си изтърве нервите.
А и нали всички сме равни? Нормално и естествено за животните е като някой не те кефи да му нашокаш кабелите, или направо да го разкъсаш! Ама изведнъж се сещаш че си човек. И искаш към теб да се отнасят като към човек. А не като към някоя хлебарка например. Щото и хлебарките са животни.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано24.08.09 00:19



И какво? Един ден в градовете може да няма и хора.Какво от това?

А това, че човек налага правилата си, лично за мен не е повод за гордост, а за срам. Но аз пък има надеждата, че един ден човекът ставайки малко по-духовен, ще има силата да осъзнае еднаквата си значимост със всяко друго същество, и ще започне да проявява малко по-голямо уважение към Живота като цяло.

Лошото е, че дотогава е възможно и да е унищожил почти всичко, различно от собствения си вид, а защо не и по-голямата част и от собственият си вид. Като нямаш уважение към живота на някого, когото считаш за по-малко значим, е лесно да направиш и следващата стъпка и да загубиш уважение и към еднаквите на теб.

Което положение всъщност наблюдаваме навсякъде около себе си. Телевизионните новини например са пълни със свидетелства на такова неуважение към живота.

Все едно.



Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано24.08.09 00:32



Аха, а човечност е да застреляш кучето, така ли?
Човечност е да смяташ, че не е човек някой, който е против убийството на каквото и ида е.
Да желаеш нечия смърт и унищожение е човечност, да извършиш убийство също е човечност, а нежеланието да умират какви да е същества се нарича безчовечност...ахааа не знаех това.

Ама си извъртате моралните понятия и етичните постановки ама както ви е удобно.

Жаждата за кръв и мъст било човечност...

Е, аз такъв човек не ща да съм, ако такива трябва да са хората - кръвожадни, отмъстителни, безжалостни и убийци - то тогава изглежда съм в грешка с равенството между видовете - човекът може и да е доста по-надолу по стълбицата на сравнението. Защото пък за разлика от животните е надарен с качеството осъзнатост - човек не извършва убийство за прехрана или по инстинкт, неосъзнато, а съвсем съзнателно и с наслада. А това за мен е определението за изверг.

Щом това, че не желая да бъда изверг и не желая ничия смърт ме прави безчовечна, добре.

Щом ти казваш

И още нещо - хич не ми оправдавай такава словесна агресия и то срещу изразяване на различно лично мнение - тва в реалния живот е равно на налитане на бой

И не ми обяснявай как това нещо е нормално, защото видиш ли нечии разсъждения за някой са "безчовечни", защото подобно поведение и изблик на нерви, щото някой мисли различно от някой друг ми намирисват на психологически проблеми, пък не знам

Редактирано от Florinda на 24.08.09 06:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.