Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: ....нови [re: Oли]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.08.09 20:25



Стига бе хораа! Вместо да изкажете съчуствие на човека като му е тежко вие сипете обиди и упреци! Ми, извинете, ама направо сте гадняри! Направил (а) е каквото е могла за обезопасяване. Няма готов учебник за всяка ситуация в живота, така че да не грешим.

Но наистина не би трябвало да има улични кучета. В белите страни ги прибират, обгрижват ги и им търсят дом. За съжаление сме далеч от това светло бъдеще.

Сори, Рапидфайър, за това, което се е случило. Ужасно е!



Тема Re: ....нови [re: Ekna]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано21.08.09 20:38



В белите страни, мила Екна, няма и пълчища котки по улиците! Малкото, които можеш да мернеш по здрач са домашни изрядно обгрижвани животни. А това включва в повечето случай звънче на вратлето, така че и другите бозайници и птички да не стават жертви! Освен това са и кастрирани, за да не се спъват после гражданите на съответните държави в поколеният им, защото точно както Рапидфайър не обича кучета, така не всички са длъжни да харесват котки и да се кефят на смрадта на урина на разгонените мъжкари! Така че проблемът е доста по-комплексен.
Жалко за красивото коте! Поредната жертва на човешката глупост и безотговорност! Точно както и кучетата развъдени по строежите за здравето на кучките, които ги раждат по няколко пъти годишно!



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.08.09 20:51



Няма нищо по-лошо от това да гледаш едостранчиво на някои неща. Нищо друго няма да коментирам освен факта, че ако се разровиш малко из другите форуми ще видиш, че има колкото противници на кучетата, толкова и на котките. Хората не искат котки във вътрешните дворове, нито между кооперациите. Без значение дали са бездомни или домашни. Във форума на бг мама съвсем открито се разменят съвети за тровене на котките и трябва да ти кажа, че според тях болестите, които разнасят И ДОМАШНИТЕ котки са не по-малко страшни от тези на кучетата.

А кучетата? Повече от сигурна съм, че ако ги питаш няма да ти кажат, че са щастливи да бъдат на улицата.

Освен че гледаш едностранчиво имаш и още един проблем. Сама си написала, че строителите са пуснали кучета, които са държали на вериги. В момента, в който те вече е им трябват ги освобождават на улицата. Следователно не кучетата са виновни че са там, за да бъдат избивани, а хората. Нали? Всяко едно кученце, което се ражда се ражда сладко и малко. Условията, при които живее го правят това, което е. Ритано от работници, държано години на верига, после пуснато, за да бъде ритано от други хора.

И не мога ама изобщо не мога да разбера защо намесваш децата. Ето това е големият проблем. Кучетата имат инстинкти да ловят. Също като котките. Не си ли чувала поредицата мишка-котка-куче. Куче, което разкъсва котка не е сигурно, че ще разкъса дете. А ти го изкарваш така. Аз мога по същата логика да те питам котка, която разкъсва гълъб утре може да скочи и върху лицето на двумесечното ми бебе. Не е като да не сме чували подобни истории.

Съжалявам, мисля, че доводите срещу кучетата от гледна точка на децата в този конкретен случай издишат. А друг аргумент за това да изтрепем кучетата пък да оставим котките май нямаш.

Къде отидоха възгледите за природата да му се не види? Ми на моето село където котките си живеят баш по природно нашето домашно куче изяде една камара малки котенца? Да го утрепя ли, кажи? Просто се измъкваше от оградата и каквото малко види по пътя го удушава. На баба ми не й дремеше особено, та се наложи ние да поправим оградата.



Тема Re: ....нови [re: MechoPuh.]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.08.09 20:56



Мда, смрадта на маркиране. Точно миналата седмица видях как мъж изрита един такъв мъжкар, който най-спокойно си маркираше гумата на колата му. Това в центъра, там където, знаеш как е - вътрешни дворове, бъкани от котки. И то едни котки - снимките са им в темата ми за търсене на временни домове. Паразити, всякакви, слаботелесни котенца с гноясали очи - гледка да се размажеш от кеф.



Тема Само да попитамнови [re: Rapidfire]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано21.08.09 23:03



А за това кой носи отговорност уважаеми любители на бездомни кучета?
Или тези дечица сами са си виновни, защото не са стояли на килимчето?
Всеки който храни уличните кучета, има пряко отношение към тези картинки.
Хайде лека ви нощ.











И малко четене за обща култура.


[image][/image]

Редактирано от Rapidfire на 21.08.09 23:08.



Тема Re: Само да попитамнови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.08.09 23:19



Отговорност носят същите твоите строителите, пуснали кучета навън след като си ги гледали при отвратителни условия и са ги "възпитали" да бъдат такива.

Не разбираш ли? И доброто и злото, всичко тръгва от човека. Ние сме виновниците, а не кучетата. Масово хората изхвърлят навън. Е, това е резултатът от човешкото безхаберие. Тия кучета не са се взели от небето по улиците, разберете го най-сетне.



Тема Re: Само да попитамнови [re: denii]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.08.09 23:35



Доброто и злото тръгват от хората - така е.
Ама в случая говорим за това кое е опасно за хората. А агресивни кучета научени да разкъсват - могат да разкъсат деца. И никой не говори кучетата да бъдат наказани. Защото никой не може да наказва недееспособни. А просто да бъдат приспани. Както е в целия цивилизован свят. В цивилизования свят бездомни кучета в градовете няма. Когато се появят такива - биват прибирани, и ако психолог прецени че стават за осиновяване, ги оставят за осиновяване. И ако не стават за осиновяване, или няма кой да ги осинови - биват приспивани.

Котки мен не са ме мякали докато си карам колелото.
Между другото - колкото и да не ти се вярва, кучетата пренасят по опасни за човека болести. Няма аналог на кучешката тения, пренасян от котки.
Котаците препикават - и вони. А кучетата - осират всичко и не само вони а човек не може да мине по улиците.

Та не става дума за вина. Никой не обвинява кучетата. Никой не иска кучетата да бъдат затваряни в затвор. Става дума за решаване на проблема. А проблема са вилнеещи глутници опасни и за хора.
Проблема може да бъде решен по много начини.
1. Да изчакаме докато бъдат разкъсани достатъчно много хора.
2. Кучетата да бъдат приспани.
3. Загрижените за бездомните кучета да ги осиновят.

Най странни са ми онези пловдивчани които реват за това че улиците им не били покрити с кучешки лайна като софийските.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано22.08.09 00:16



Абсолютно си права, Rapidfire! Заставам зад всяка твоя дума. Но не очаквай такава подкрепа от всички, защото за мнозина от този, а и от други форуми, човекът пет пари не струва пред котките, кучетата и т.н.
Съжалявам за Хитрана. Направила си каквото си могла за нея, браво на теб. Успокой се и продължавай напред.



Тема Re: ....нови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано22.08.09 00:23



Дении

кучетата както и котките живеят в градската среда където за тяхно нещастие най-силното животно е човека. И ще трябва да спазват правилата наложени от човека. Иначе няма да оцелеят.

Да и да спомена, конституцията и еволюцията ми дават право да защитя себе си и имуществото си. За разлика от нахапаните и с ампутирани карака баби, съм млад и силен и мога да се защитя. И когато това означава да зашеметя с електрошок куче което ме е захапало без провокация от моят страна или ми се зъби и ме лае с очевидното намерение да ме нападне, и продължи да го прави след електрошока ще се намеси естествения подбор и кучето ще се окаже със счупен врат. И бъди сигурна че никой не може да ми каже копче за това - справка - Конституцията на Република България. Обърни внимание че по закон котката е мое имущество, така че имам право да утрепя кучетата влезли в моят двор въпреки оградата.

За тези които правят това за удовлствие, стелят с въздушни пушки, и заговорничат за нарушаване на закони - има си НПК. Включително и за мамите които са организирали заговор за тровене на котки и са обменяли информация за това трябва да бъдат преследвани по НПК, по същество това си е съучастие в организирана престъпна банда.

Разбираш ли - хората може да накажеш по НПК за неоснователно проявена агресия, животните се наказват за същото с умъртвяване в развитите страни.

Не ми излизай с това че кучетата нямат избор. Вълците, рисовете и мечките живеят ли в градовете? Не. Да не би да са нещо глупави? Ами не са. Просто знаят какво ще им се случи, приели са правилата на най-силното животно - човека и не му се изпрекчват за да не пострадат. Ествествен подбор в действие.

Можем да решим много бързо и радикално проблема със всички бездомни - излизаме и ги застрелваме, след това продължаваме с превенция. И това ще бъде единственото решение на проблема - така се прави по "развитите" страни. Обявява се предварително акцията, който милее за някой безстопанствена животинка си я осиновява преди началото и после си я държи при него. Същото важи и за домашните поснати свободно - по време на акциите са прибрани. И ако някое домашно нападне човек ще бъде умъртвено също така в същите тези страни.

Редактирано от Tapaлe Ж на 22.08.09 00:28.



Тема Re: Само да попитамнови [re: bira_more]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано22.08.09 00:25



В целия цивилизован свят не съм виждала такова количество бездомни котки, колкото има по нашите улици и чиято бройка стремглаво расте с намаляването на кучешката популация. Кой ще играе ролята на регулатор на бройката им ако всички кучета изчезнат??? Ще започнат масово да ги тровят и стрелят. Тогава кой ще ви е крив за поредната пострадала котка? Гадните хора, които не могат да разберат, че за такива като вас е висш идеал да отглеждат в къщите си по 7-8 котки, че и малки от тях? Онези, които не намират за приемлива играчка котешките изпражнения в пясъчниците по градинките? Бълхите не ходят само по кучетата също! В центъра на София на двор за 1 минута краката ми почерняха от стотици бълхи, а наоколо кучета няма ... В онази част на цивилизования свят, в която все още хората не са разбрали, че не бива да развъждат домашните си котки приспиват милиони здрави и прави котки, само защото няма кой да ги вземе! Това ли искате да се случи и у нас? С темповете, с които всички плодят и множат уникалните си и неповторими котки е въпрос само на година-две бройката на бездомните котки да стане буквално страшна. Не че искам да виждам по улиците трупове на разкъсани от кучета котки, но не по-малко неприятни са ми и премазаните от коли! Да забраним и тях ли, че да ви докараме околната градска среда на вкус? Изобщо не ми допада манипулативния метод, по който извъртате нещата и двойния аршин, с който мерите. Особено предвид на факта, че вие с нищо не сте по-добри от онези хора, които си множат безотговорно кучетата и чието поколение виждаме по улиците. Ми влезте им в положението поне малко де! Вие искате да имате пълноценни котки, които редовно да предават неповторимите си гени на тяхно поколение. Някой друг пък е решил, че е отгледал невероятни кучета-пазачи и те обезателно трябва да дадат своя принос за света.
Още веднъж да уточня, че безкрайно съжалявам за невинното създание, което е станало жертва на обстоятелствата, но за вас думи на утеха и съжаление нямам. Във всяка житейска ситуация едни хора са част от проблема, а други част от решението. Вие за съжаление сте от първия вид ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.