Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Психичното ми състояние след раждането на детето2!нови [re: desykv]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано29.01.07 00:06



Аз разбира се не отричам следродилната депресия. Тя винаги си има причини и те се коренят в проблеми на индивида (в случая майката), а не заради самото бебешоче и не заради раждането... Ти си се натоварила с прекалено много стоицизъм. Кому е нужен - не е изключено в един следващ момент да те няма, мдам. Колкото и както мога. Старая се разбира се, но аз ще остана най-добрата майка на детето си, защото съм единствената му. Също и най-лошата мога да бъда, т.е. всичко. Но дори и да сгреша, винаги имам нагласата да се реванширам или извиня, когато му дойде времето. (Децата растат бързо хе) Нямам нищо против в очите на детето си да съм крехка и нежна, нормален човек, а не богиня.

Имала съм предпоставки за депресия, но според мен зависи от човека. Бях редовна студентка и родих по време на лятната сесия втори курс. Мъжът ми беше също студент и учеше в друг град и беше родом от друг; аз учех в моя. Не му дадох да премине задочно, за да не бъде ощетен, но той все пак работеше. И така, млади, бедни и разделени години наред. Но не ми се връща назад сега... с хубавите, ще си спомня и лошите моменти, а никак не го искам.

Pure new pleasure-seeker


Тема Ти ме разби сега!нови [re: *щypчo*]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано29.01.07 14:04



Не стига, че не слуша, че си има мнение за всичко и че не се отнася сериозно към забраните и наказанията си, ами и любовчия сега

. Ох какво чудо съм родила, бе?

п.с. Благодаря за пожеланията! Още не виждам чаровната усмивка на Александър!(сещаш се кво имам предвид, нали?)


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Психичното ми състояние след раждането на детенови [re: desykv]  
Автор fina28 (непознат )
Публикувано29.01.07 17:02



Здравей Desykv,
След раждането на детето ми получих страхове, непрекъснато ме е страх че ще ми бъде отнето щастието да съм майка, че нещо лошо ще се случи на мен или детето ми...пълен кошмар, вече и физически се чувствам зле. Може ли да ми препоръчаш добър психолог към който да се обърна за помощ?
Поздрави



Zdravei Desykv,
Sled rajdaneto na deteto mi polu4ih strahove, neprekasnato me e strah 4e shte mi bade otneto shtastieto da sam maika, 4e neshto losho shte se slu4i na men ili deteto mi...palen koshmar, ve4e i fizi4eski se 4uvstvam zle. Moje li da mi preporachash dobar psiholog kam koito da se obarna za pomosht?
Pozdravi

Редактирано от Teди на 29.01.07 17:14.



Тема Re: Ти ме разби сега!нови [re: cchery]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано29.01.07 19:31



Сещам се...да






дали сега е добре?

Редактирано от *щypчo* на 29.01.07 19:52.



Тема Re: Ти ме разби сега!нови [re: *щypчo*]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано29.01.07 21:41



Т`ва е друго вече! Няма само аз да му се радвам я (наживо)!




Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Психичното ми състояние след раждането на детенови [re: fina28]  
Автор yoanence (минаващ)
Публикувано29.01.07 23:32



И при мен го има този момент доста често.И незнам просто от кьде идват тези невероятни и отвратителни мисли в главата ми ,все да мисля лошото.Не минава ден да не се чувствам виновна за нещо пред маничето и не минава ден да не сьм се страхувала за живота му .дали няма да сгреша ,дали ще го опазя и такива.И все лошото.Вече имам чувството ,че демон се е вселил в мен.И ме срива с тези мисли.И незнам дали точно психолога ще помогне или сьм си направо за психиатрична клиника и лекарства.



Тема fina 28, ...нови [re: yoanence]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано30.01.07 11:09



Fina 28,само не си помисляй ,че нещо не е наред с теб.Просто много майчета имат страхове ,свързани с бебетата си.Аз си спомням първите дни у нас с бебето-нощно време не можех да спя ,защото го следях дали диша.Аз си реагирам в някои ситуации по принцип с повече страхливост или паника.
Ако имаш нужда от лекарска помощ,обърни се към психиатър,по-скоро към психоаналитик,който не просто да изписва хапчета,а който да проведе разговори с теб и да открие първопричините(понякога те се крият от детството ни у нас).Адрес обаче не мога да ти посоча-дано да се включат "Desykv" или "blizna4e".
Все пак някой друг съвет от мен-не оставай по цял ден сама у вас-намери си компания през част от деня.И излизайте често-ако имаш възможност,нека разходките да са повече сред природата(парк,градинки и т.нат.).Тълпите ,градската атмосфера действат често стресиращо.
Гушкай си бебето колкото се може повече-лягай на леглото например и го слагай в/у корема си-физическия контакт действа добре и на двама ви.
Води си дневник-описвай растежа на бебето,но и твоите чувства.Белият лист действа пречистващо.


И не забравяй,че всичко лошо е само временно.А и сезона предразполага към по-мрачни мисли.
Дано се успокоиш и намериш повече спокойствие в теб! Успех !!!



Fina 28,samo ne si pomisljaj ,4e neshto ne e nared s teb.Prosto mnogo maj4eta imat strahove ,svqrzani s bebetata si.Az si spomnjam pqrvite dni u nas s bebeto-noshtno vreme ne mojeh da spja ,zashtoto go sledjah dali disha.Az si reagiram v njakoi situazii po prinzip s pove4e strahlivost ili panika.
Ako imash nujda ot lekarska pomosht,obqrni se kqm psihiatqr,po-skoro kqm psihoanalitik,kojto ne prosto da izpisva hap4eta,a kojto da provede razgovori s teb i da otkrie pqrvopri4inite(ponjakoga te se krijat ot detstvoto ni u nas).Adres oba4e ne moga da ti poso4a-dano da se vklju4at "Desykv" ili "blizna4e".
Vse pak njakoj drug sqvet ot men-ne ostavaj po zjal den sama u vas-nameri si kompanija prez 4ast ot denja.I izlizajte 4esto-ako imash vqzmojnost,neka razhodkite da sa pove4e sred prirodata(park,gradinki i t.nat.).Tqlpite ,gradskata atmosfera dejstvat 4esto stresirashto.
Gushkaj si bebeto kolkoto se moje pove4e-ljagaj na legloto naprimer i go slagaj v/u korema si-fizi4eskija kontakt dejstva dobre i na dvama vi.
Vodi si dnevnik-opisvaj rasteja na bebeto,no i tvoite 4uvstva.Belijat list dejstva pre4istvashto.
I ne zabravjaj,4e vsi4ko losho e samo vremenno.A i sezona predrazpolaga kqm po-mra4ni misli.
Dano se uspokoish i namerish pove4e spokojstvie v teb! Uspeh !!!

Редактирано от Teди на 30.01.07 12:28.



Тема pre.stoнови [re: pre.sto]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано31.01.07 10:55



мисля, че си дала много добри, ефективни и ефикасни съвети на момичето, благодаря ти от сърце за емпатията към нея и моралната подкрепа!


писах на фина 28 на лична бележка, с която се опитвам по мой си начин да й вдъхна кураж и сила да се пребори с гадните страхове... дано успея да й помогна!!!
радвам се, че има оживление по тази тема защото според мен тя наистина е важна
щурчо, чета те с интерес и внимание
защо ти е толкова трудно да приемеш, че може да съществува именно СЛЕДРОДИЛНА депресия, като тя си съществува съвсем реално?!? /това не е заяждане, в никакъв случай, по-скоро недоумение, да не вземеш да се засегнеш /
без да обвинявам Алекс за каквото и да било, само ще спомена, че неговото вечно мрънкяне и реване като бебе без причина, страшно много допринесе за това аз да бъда потисната и самообвиняваща се майка
ако след хубаво накърмяне примерно спеше по 2 часа тихо, спокойно и блажено, изобщо не мисля, че щях да се депресирам чак толкова много!!!
аз просто известно време не можех да правя нищо на тишина и спокойствие!!! /нито да ям, нито да пишкам дори, нито да простирам, нито да готвя, нито да чета - нищо!!!/
наистина исках той да е едно доволно, усмихнато и гукащо бебче!!!
а имаше моменти, в които го усещах като тиранично, нещастно и все недоволно бебе...



Хубавото на всичко това е, че свършва все някога!
И че второто бебе може да не е такова!
Или пък че най-малкото вече ще знам какво да очаквам и да не се шашкам толкова!





Тема Re: Психичното ми състояние след раждането на детето2!нови [re: desykv]  
Автор kasmet4e (Мама на ИВКА)
Публикувано31.01.07 12:03



да се включа и аз
не съм имала никаква следродилна депресия. Като се роди Ива изпитах истинско облекчение, че имам дете , че е здраво, че вече не съм бременна, че нещата вече до голяма степен зависят от мен и са под мой контрол- е доколкото е възможно.
Мисля ,че се чувствах така защото преди Ивка имах една несполучлива бременност, и много ама много исках бебе. Преживях много трудно спонтанният аборт, без причина се чувствах ужасно виновна, най- виновна се чувствах от факта, че сърчицето на бебчо е спряло, а аз не съм го почувствала, - тогава си мислех, че добрата майка - а за мен и бременната е майка, трябва да ги чувства със сърцето си тези неща. Много се притеснявах дали ще забременея отново- не че е имало някакъв конкретен проблем,но аз си се притеснявах, дали всичко ще е наред, ако успея да забременея. Много ме плашеше факта ,че лекарите не знаят защо се е случил аборта, а съответно като не знаеш причината , може да продължи да се случва....
та така....прекарах изпълнена със страх бременност, треперех си през цялото време.....и накрая настъпи облекчението - Ива ми беше в ръцете - не ме притесни дори факта че се роди месец по рано беше 2450гр. и 46 см. Цялото ми щастие, целият ми живот беше съсредоточен в това бебче. и така и до днес. Толкова бях щастлива и доволна че се роди, че изобщо не ми е идвало наум, че не мога да се справя , че съм уморена, че не излизам на кафе, че не ходя на работа...




Тема Точно в това ми беше идеята!!!нови [re: kasmet4e]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано31.01.07 13:04



Да пишат всякакви майчета тук - и преживели, и непреживели депресия...

Късметче, много ти благодаря за мнението!!!



Ще съм истински щастлива, ако повечето майки пишат, че не познават чувството на потиснатост след раждането!!!

Но на ВСИЧКИ ЖЕНИ продължавам да казвам ДОБРЕ ДОШЛИ в темата!!!

От мен всяка писала ще срещне само искрено доброжелателство!!!



П.П. Аз съм жив пример, че е възможно да се изпита следродова депресия, дори ако много силно си желаела дете!!! От дълги години да стана и да бъда майка ми беше съкровена мечта!!! И въпреки това ми се случи... така че застраховани просто няма... и ако мога да бъда полезна дори само на 1 човек - ще съм доволна и удовлетворена, че изобщо пуснах тази лична и болезнено изстрадана от мен тема...

Редактирано от desykv на 31.01.07 13:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.