Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Здрасти, Чери!нови [re: cchery]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано25.11.06 02:19



Мерси много, че и ти пишеш тук! Това означава много за мен!



Благодаря ти за милите думи лично към мен!!! Казваш, че се радваш, че отново съм на Земята /а не в ада или рая/... а аз, аз се радвам хиляди пъти повече, не - аз ЛИКУВАМ, за това, че вече съм ЩАСТЛИВА майка и жена, че наистина се чувствам БЛАГОСЛОВЕНА с живото и здравото си дете до мен!!!

Права си за толкова много неща... за толкова много!!! За балканския ни манталитет, според който жената трябва да понася всичко, при това с усмивка на уста, и който уви доста бавно се променя към по-европейски... за това, че подобни теми все още са почти табу... че са някак сконфузни ... не дотам популярни...

Позволявам си да те цитирам, тъй като този абзац илюстрира много точно и ярко как се чувствах и аз, когато Алекс ми беше бебе:

"Моят Коко се оказа едно доста ревливо и неспящо бебе. Спомням си, че само като чуех началните трели на ревливата му ария, главата ми се стягаше в обръч и веднага се напрягах - не стига че не е спал повече от половин час, ами сега трябва да минат към 2 часа до следващото спане, през които аз не знаех какво ще го правя. Завиждах зверски на мъжа ми, когато сутрин го изпращах на работа и ми се струваше, че той тръгваше с неверятно облекчение, че ще си почине и физически, и психически, а аз ще съм подложена цял ден на шумова атака. Е, не е било така, ама кой да знае!"

Що бе, ама точно така си е било?!? Той ли през целия ден е слушал ревове, той ли не е могъл спокойно и до тоалетната да отиде, и да се нахрани? Неее... И аз завиждах на мъжа си... много... и исках повече да си е вкъщи при мен и бебето!!!

Пак цитат:

"Изпадах, меко казано в гневна криза, как на другите майки бебета спят като заклани навън, как като са будни намират с какво да играят, а не реват, а Коко само се чудеше за какво да се разплаче. Кошмар. Сега виждам, че на депресията очите са големи, а видяното чрез тях - нереално. И си мислех, че така ще е завинаги, че вече няма да има спокойствие в моя живот, че щастието си отиде - а то, щастието е било през цялото време в ръцете ми, но е било под друга форма. За съжаление, много късно осъзнах, че майчинството променя начина ми на живот, а не самата мене. Този проблем ме тормозеше доста дълго време - не исках да се променям, не може да съм се изграждала 25 години като един човек, и изведнъж, след 5 часа контракции да стана друг - всичко крещеше в мен, че няма да се дам, по-скоро не ми се живее, отколкото да се променя."

Браво, по-добре от това не бих могла да го кажа!!! Как успяваш само да изразиш точно нещата, които и аз усещах, и мен ме влудяваха и притесняваха... Още веднъж ти благодаря за хубавия и мил постинг!!!


В отговор на:

Нали за следродилната депресия е характерно лашкането от едно настроение в друго.



Само тук бъркаш! За следродилната депресия не е характерно това люшкане от едната крайност в другата! За нея типично си е само лошото, гадното, потиснатото настроение!!! Има едно друго емоционално разстройство, на което аз съм подвластна за съжаление, при което има такива неприятни лашкания с големи амплитуди в настроението... И то е лечимо, както и депресията. Нарича се биполярно афективно разстройство. За него са типични редуващи се противоположни епизоди - ту депресивни, ту маниакални /в психиатрията така се наричат епизодите на еуфория, приповдигнатост, раздразнителност, съчетани с грандоманни идеи, т.нар. на ежедневен език мании за величие, забързана реч, промени в съня, апетита и сексуалността, голяма жизненост и активност и т.н./ Така че, Чери, нямаш място за безпокойство и тревога! Щом се чувстваш щастлива, нека така да бъде! Без излишни страхове и опасения!!! Продължавай в същия дух!!!

Може ли едно въпросче - Бела по-спокойно бебе ли ти е от Коко? Въобще по-различна ли е от него на нейната възраст? Разкажи нещо, моля те!



Тема Здрасти, Били!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано25.11.06 02:42



Мерси, че отново пишеш тук!


Цитирам те:
"сега изведнъж ми хрумва, че аз може би излизам лесно от депресиите, защото принципно съм си весел човек хахаха и намирам смешното във всяка ситуация"
По това си приличаме с тебе... аз също съм страхотен оптимист по принцип... все гледам да извлека положителното от нещата и хората... обичам смеха и купоните!

А сега сериозно за хлапетата ни - и моето, и твоето:
Пишеш ми доста познати неща, ама доста познати ти казвам - "... това моето диване командери всичко живо на ред, ама няма мама, баба, лелки от яслата, всички под ножа и за всичко ... и въобще то бива бива ама чак пък за всичко да има мнение ... и не знам как да се справя с този проблем ... щото ако не го послушаш и става страшно ... върви по теб и почва да крещи едно и също, примерно "Къпи мамо Митко"..."Къпи Митко" и това като ми се повтаря все по-силно и по-силно и аз накрая правя каквото иска. Ама това не може да продължава така. Ами че той като стане още малко по-голям и ще има абсолютно по всички въпроси становище и ако така мисли да ме командери ще се побъркам ... Ти как се справяш с това?"

Може и да не ти хареса моето становище по въпроса и моят начин на справяне, полусправяне ако трябва да бъда точна , но ще го споделя - ами ЗА ВАЖНИТЕ НЕЩА СЪМ БЕЗКОМПРОМИСНА!!! Точка. АЗ съм майката. ТО е детето. Засега аз отговарям за неговото поведение. Аз формирам у него ключови начини на правилно социално държане. И въпреки че аз съм Рибе, а той е Лъв, гледам да не му се давам... отпускам края за маловажните неща, правя се на глуха и сляпа понякога, но за наистина важните неща държа на моето - първо започвам с добро, повтарям с добро, но по по-категоричен и твърд тон, ако не подейства - заплашвам, че еди-какво-си ще му се случи, ако ... и накрая ИЗПЪЛНЯВАМ заканата! Това е.
При нас ситуацията е СХОДНА, но не е същата като при вас, защото всички ние НЕ му позволяваме да се държи лошо с нас! Санкционираме го на момента. Спираме го. Край. Няма да стане тиранин я! Детето може и да СЕ ОПИТВА да ни командва, но в крайна сметка повечето пъти НЕ УСПЯВА!!! От нас зависи... Желязото се кове докато е горещо - преведено на педагогически език тази позната ни фраза би звучала горе-долу така - детето се възпитава на основните неща докато е малко... Ако сега ядовете са големи, но неприемливите постъпки на детенцето, които ги причиняват, не се възпрат, след месеци и години ще стане с ПЪТИ по-трудно, да не кажа невъзможно, това възпиране... и тогава ще стане наистина СТРАШНО!!! /както за съжаление всички виждаме по новините... агресивни младежи, необуздани... непокорни... ОХХХ!!! - не казвам, че само родителите носят отговорност, не е така, разбира се.../

И още нещо различно - хубавото при Алекс е, че той слуша много госпожите си в яслата, ама много са доволни от него, пу-пу!!! Всичката дивотия и дяволия си я изкарва вкъщи... уморително и изтощително за нас, у дома, но е далеч по-добрият вариант!!! Нали?

Били, дано съм ти била полезна с нещо. Пиши пак!



Тема Привет, анакин!нови [re: anakin]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано25.11.06 02:51



И аз също си искам старите кг! Ако знаех, че толкова бавно и трудно ще ги свалям пустите натрупани през бременността, щях по-малко да си угаждам тогава, ама на! Вечно бях гладна...

Лошото е, че не спазвах здравословен режим на хранене... и сладко бая си похапвах, и тестенко...

Ето, да си кажа. Висока съм 150 см. В момента съм около 53-54 кг. Влязох да раждам 65 кг. Запознах се с мъжа ми 43 кг.! Омъжих се за него години след това 46 кг. Забременях на 49 кг. Та сега искам да съм 45-50 кг, ама тц... нямам май че достатъчно самодисциплина и воля... за да ги смъкна...

Дайте някакви хитри идейки, ама леснички!

Ех, време за себе си! Ех! Ето, в момента е ВРЕМЕ за мен си. Дечко спи. Мъж ми - в командировка. Нощ е. Тишинка и спокойствие. Аз се вихря пред компа. КЕЕФ!!!



Тема surflineнови [re: surfline]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано25.11.06 03:02



Мерси за постинга ти! Много момичета тук познаха себе си в твоя разказ! Ще се радвам да пишеш пак!

Интересното при мен е, че дори в моментите и периодите, в които се чувствах много зле и твърдях, че НИЩО не правя както трябва и че не ставам за майка, че не се справям изобщо и т.н., дори тогава близките ми ме уверяваха, че се справям добре, че съм добра майка... тогава си мислех, че ме лъжат... но и сега продължават да го твърдят...

Моля те, НЕ МРАЗИ ТЯЛОТО СИ!!! МОЛЯ ТЕ!!! Та това си е твоето хубаво, младо, здраво, хармонично, идеално приспособено за целите си тяло - ОБИЧАЙ СИ ГО!!! Обичай се!!!



Чета те и те разбирам. Напълно. Идеално. Разбирам те. Не си сама. Но трябва още малко време и търпение. После малкото човече няма да е пречка да ходиш на театър, кино или концерт, а приятна КОМПАНИЯ! Ще видиш. Много е сладко после... като видиш поотрасналото си детенце... и си спомниш, че си го отгледала от парче месо дет се вика, а сега е... пу-пу!!!



Тема Re: Психичното ми състояние след раждането на детето2!нови [re: desykv]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано25.11.06 14:41



Здравей скьпо ,моми4е,много се радвам за темета ,с която си започнала.Много сьм ти благодарна и сьжалявам ,че чак сега я откривам.Изчетох ,абсолютно всичко много внимателно-и отговорите и най вече това ,което ти пишеш.И установих,че май сьм попаднала в сьщиа капан ,но неискам да си го призная.Дали от интелигентност,дали от гордост,за която винаги сьм мислела ,че нямам,но сьвсем сериозно,четейки всеки един твои ред,разбирам,че нещата при мен никак не са добре.Всичко което си изживяла и описала поне на 90% сьвпада смоето ейедневие ,е най добре да го нарека,защото ако кажа живот ,мисля ,че ще е пресилено.Но пак си мисля ,че ти в някои аспекти си дори многопо добре от мен.
Едно на рька е ,това ,че се лулея между Ада и Рая,и че попадам в различни настроения,но сьвсем друго ми се струва вече когато след всички обвинения ,които непрекьснато сама си отправям,и непрекаснато се критикувам за вси4ко,аз започвам да се усещам,че много често КРАЩЯ на сина .Което си е вече страшно и непростимо.При мен сьстоянието е следното
-не тьрпя никаква критика от никой.
-карам се с всеки който се опита да ме критикува,най вече близките ми-майка,свекьр свекьрва,после се обвинявам,сьжалявам,извинявам
-крещя на детето си ,че не ме разбира,че неиска да ме чуе(тои е едва на 1,6 мес.)
-крещя му ,че не прави така както аз искам,че трябва да е добро послушно и като кажа нещо ,да е казано и изпьлнено-ужаст не мислиш ли
-за сьщото и по сьщиа начин и с мьжа ми
-всичко трябва да е под контрол,льснато изчистено-и е,ама до педантичност.
-трябва да сьм непрекьснато заета,трябва нещо да правя ,защото трабва да виждам резултата от труда си,иначе почва да ме удря пьк сьвестта-"как така целиа ден ми е минал,а нищо да не сьм свьршила,почвам да се обвинявам
-липса на самочувствие-това си мисля даже ,че е от години
-много и излишни приказки,споделям личните си проблеми с всеки и дори понякога и кьдето и с когото ми падне.Винаги сьм аз тази дето говоря много и винаги сьм си мислела ,че за това всеки запознал се с мен после рядко или никога не ме тьрси
-амбиции,много амбиции са ме обладали-искам да сьм такава ,такава ,такава и в момента даже ако ти кажа с колко неща сьм се захванала,ще ми се чудиш на акьла,и нито едно не е направено и не го правя както трябва.Това най много ме унищожава.Исках да стана,ама много исках да стана доктурант,защото мьжа ми е такьв и вече почти е пред защите-та как така тои да може аз не.И опитах,писменниа го взех,на устниа решиха ,че не сьм сигурна в себе си ,и аз наистина застанах пред комисията и замлькнах,на елементарни вьпроси не успях да отговоря.Целиа свят след това разбра,а аз още немога да се примиря,и още излизам от сьстоянието в което изпаднах.Сега пак кандидатствам,но пьк нямам време и стимул да чета,защото сьм се захванала с друго.Пратих си дететто на ясла за да работя в банка,защото е престижно ,да не говорим ,че сьм го превьрнала в мечта.И там не са доволни от мен.В банката отидох (просто незнам как ме харесаха на интервюто-дьржах се еуфорично-както казваш ти,може би затова ме взеха,показах е много амбицирана,което не ми се смята за нормално сьстояние сьщо)от желанието и амбициата да изкарвам пари,как така мьжа ми ще носи пари в кьщи ,а аз не.
-обвинявам се ,че сьм си пратила детето на ясла,а то боледува,не минат 2-3 и е болен,а тогава да видиш какви нерви ме лулеят,нито мога да мисля трезво,нито да взема правелното решение,по 50 лева телефон правя ,за да ми каже някои или по точно за да ме успокои ,че вси4ко ,ще е наред сьс сина ми.
-обвинявам родителите си,че не са ме вьзпитали добре,защото сьм нервна,обвинявам ги ,че не ме разбират и ,че неса успявали да ме разбират(впоследствие баща ми почина),но не спирах да тьрся кусурите на майка си и баща си и от там и своите.
-Осьзнавам ,занам го и го виждам ,че мьжа и детето ми са кротки,особенно след като ме тьрпят,но ме дразнят защото не правят така както аз сьм решила,измислила,казалаи т.н
-аз сьщо започнах да се страхувам ,че ще ми отнемат родителските права,след като сама,се виждам как реагирам спрямо детето си
-непрекьснато се обвинявам,че неуспявам да проявя повече тьрпение
-другите майки споделят-"да и аз много крещя на детето си",но от това нито за миг не мие олекнало,та аз след това ми се иска да ме няма,да се изпаря,да се завря в дьното на Ада,за това ,че сьм си позволила така да му крещя,сьвеста ме убива и по часове рева
-ужасно ревнувам малкиа и на никого не го давам ,а ако го дам за малко особенно на свекьр или свекьрва,само ми е в главата,да не би да ме забрави малкиа и да заобича повече тях
-темата с килограмите-та аз от 13 години сьм все на диети и комплексарка от това ,че сьм по пухкава.Цикьла ми се наруши от диети,в годината 4-5 пьти ако ми доидеше М пак щастлива бях.От 13-до 21 години кои ли гинеколог не смених,и накрая се оказа ,че сьм с поликистоза и на двата яйчника и буквално ме отрязаха да имам деца.Нямах и средства за лечениа.Шест години чакахме сина ми,а сега искам и второ,защото програмата ми не е запалнена както трябва.
Благодаря ви много ,че ме изслушахте,може би има още неща недоизказани ,благодаря за това ,че я има тази тема и ,че някои може да помогне сьс сьвет.
Може би би трябвало вече да сьм вьн от депресиата,или каквото и да е там,но сьзнанието ми неможе да признае факта ,все още ,че аз наистина сьм за лечение.А още по малко ,че трябва да влезна в психистричен кабинет.
И още дно нещо искам да допьлня,когато трябжаше да се роди момченцето ми,един месец предида се роди баща му замина за 5 месеца в Германия.И 4 месеца не го бяхме виждали нитоаз нито бебето ,нито мьжа ми ни беше виждал.А ние с мьжа ми не сме се деляли повече от 24 часа за 9 години..
Непрекьснато ревях ,много ми липсваше и никои неможеше да ми запьлни тази празнота.Да бяхме силни издьржахме,това ходене допринесе много положително за бьдещата му титла като доктор,но ме унищожи психически.И все още се чудя и все още се питам,толкова ли неможех малко по силна да бях,та това са само 5 месеца,но явно не сьм устроена да сьм повече силна от това което сьм.Да не говорим ,че майка ми винаги е намирала повод да ми каже ,че не сьм достатьчно силна като нея.Нейниа живот мина по друг начин тя устоя и за това има куража да го каже.Така ,че скьпо момоче ,аз мисля ,че няма да имам това разбиране от страна на майка си,което ти си имала.Винаги са ми натяквани грешките ми най вече от най близките.И си мисля ,че е така защото не искат да ми останат дльжни,защото все се карам с някого за да докажа ,че и аз сьм права,а от там ти се слага етикет"устата"
Благодаря ви още ведньж.



Тема Привет!нови [re: yoanence]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано25.11.06 16:20



Не си сама. Тук винаги можеш да намериш разбиране и подкрепа.



Знаеш ли, открила съм, че едни и същи симптоми предизвикват доста различни реакции при различните хора - например за мен лично беше непоносима мисълта, че живея без радост, без желание за това, както и усещането ми, че се провалям като майка... друга жена на моето място обаче би се чувствала по-непоносимо, ако плаче всеки ден... трета, като теб, се измъчва от това, че крещи на близките си... за всеки различни неща са горчивите буци, заседнали в гърлото... А и различните личности имат различен праг на поносимост към тъгата - едни я приемат за нещо много смущаващо и нередно, други някак са свикнали все едно с присъствието й или просто не я усещат толкова демобилизиращо... така че това, че при мен лично някои симптоми са ме завели в кабинета на психиатър, далеч не означава, че същите симптоми трябва и теб да те заведат точно там... има и други специалисти по психично здраве, освен психиатрите - има психолози, невролози, хомеопати, терапевти, народни лечители ако щеш... има и билки, които помагат... ти защо веднага реши, че си за психиатър? Мислиш ли примерно за самоубийство? Имаш ли халюцинации? Ако да - най-вероятно наистина имаш нужда от психиатър. Но ако нямаш чак такива силни оплаквания... може да се обърнеш за съвет първо към личния ти лекар... Недей сама да си поставяш страшни диагнози, моля те! На страха наистина очите са големи...

Останах с впечатлението, че гледаш до голяма степен на живота си като на състезание, в което обезателно трябва да спечелиш... ок, състезателният дух понякога е полезен, но може и да навреди, разбираш ли? Защо не опиташ да приемеш съществуването като игра, като свободно леещ се процес, като сътрудничество между различни сили, а не непременно да го виждаш като борба и враждуващи страни? Защо вместо да се сравняваш с другите по успехи и постижения, не се вгледаш дълбоко в себе си - ТИ самата какво желаеш да правиш, каква искаш да бъдеш? Сърцето ти няма да те излъже, стига да се опиташ да го чуеш, разбереш и послушаш...

Аз лично мисля, че може би се нуждаеш от консултация с невролог заради избухванията ти /както казваш крясъците.../ и с психотерапевт, за да установиш кои са причините за тях и как да ги отстраниш... Това е мое мнение, разбира се! Ти сама решаваш за себе си!

Ех, сигурно си мислиш сега, че ми е доста лесно да давам съвети... но че не съм на твоето място... с твоята майка, съпруг и дете... и ще бъдеш права! Всеки човек е уникален и е поставен в уникална социална ситуация! Наистина като че ли на мен ми е по-лесно да давам правилни съвети на другите хора, но стане ли дума за мен си самата и запецвам - ни един точен съвет не мога да си дам...

Искрено се надявам да съм ти била полезна поне мъничко...
Ако искаш, можем да си пишем на лични бележки!
Засега всичко добро от мен, горе главата и мисли повече за Слънцето!



Тема Re: Привет!нови [re: desykv]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано25.11.06 20:26



Благодаря ти за бьрзиа отговор и най вече за разбирането което прояви.Да аз самата зная горе долу какво точно искам от живота.Хубаво е ,че след като прочете моята изповед така да се каже,ти ми даде едно задоволително определение за мен самата и то успя да го направиш ,буквално от няколко реда.Да зная ,че не трябва да се целя там кьдето няма да сьм в най добрата си форма,сьвсем естествено е да не ставам и за докторант и за банкерка и за добра майка,а покрай тези неща и други които пьк от в кьщи извьршвам на частно.
Нямам халюцинации,но от около година в мен непрекьснато се е появил един страх от смьртта и непрекьснато си представям как се случва нещо или на сина ми или на мьжа ми или на майками,защото това дефакто са най,най близките ми хора.Ходя на цьрква ,моля се ,против този демон който ме е обладал,защото за да си мислиш такива неща и за да имаш точно тези страхове си е чисто демонична работа.И в следващата секунда се сьсвяствам и започвам да се чудя на акьла си и да се питам ,ами как би издьржала психиката ми на такава загуба на един от тези мои най важни от живота ми хора,с какво трябва да се вьоража за да издьржа на такова нещо,и т.н.Да вярно е сравнявам се,а не трябва.Имам талант в някои неща,за който мога само най искрено да благодаря на Бога,но от многото книги които сьм прочела,защото аз тьрся решенията за много от нещата в живота ,от книгите-та там пише,че когато едно начинание се започне,в началото е трудно,трябва усилие и тьрпение за да се усьваршенства и най вече да мине време през което да се практикува и чак тогава може да се каже ,че го владееш напално.А когато го овладееш и то така ,че да си ценен за него,сякаш си вече привикнал и се стремиш кьм ново.Ето това е било винаги при мен стремежа ми кьм новото ,различното интересното и това най много например го беше вьодушевило шефа ми в банката.А в последно време усещам ,че не е това което исках ,там.Да исках банка,но работата ми не е свьрзана вьтре в самата банка ,да си седя в офиса така да се каже,а обикалям улиците и и тьрся клиенти,което никак не ми допада.
Да искам да си пишем на лични начела,адреса ми в интернет е digg@gbg.bg



Тема Re: surflineнови [re: desykv]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано26.11.06 10:47



Деси, обещавам, че ще пиша...чакам муzата и нови емоции(само положителни надявам се във връzка с предстоящите праzници)

.




Тема Re: Здрасти, Чери!нови [re: desykv]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано27.11.06 11:52



Здрасти Деси!

Като си препрочетох постинга и видях, че има толкова много неща, които съм искала още да напиша, но съм изпуснала. Ама нейсе! Мисля, че от всичко преживяно през бебешкия период на сладкия ми бандит, най-важното е това, че бебетата растат и стават деца, а децата се отглеждат по съвсем различен начин. Много от мъките, свързани с това да гледаш бебешор, ги няма при гледането на едно дете. Голямо удоволствие е да наблюдаваш как прави първите си крачки, как разучава играчките, как посочва лампичката, мама, тати и баба, примерно. Как може да ти посочи на картинката кученцето, котето, слончето и т.н., т.е. с две думи, как става разумен човек. А като проговори, много от догадките отпадат.

И аз съм на твоето мнение, че малки деца, малки грижи, големи деца - големи, не е вярно! В момента съм много щастлива, когато мога да бъда насаме с Коко. Той вече не е грижа, а компания! Ето, миналата седмица беше болен и не беше на градина! Толкова ми е приятно да мина покрай детската стая и да чуя как си играе, говори си от името на играчките, бръмчи и какво ли не. Днес, обаче, вече е на градина и ми е направо пусто из нас, да не кажа скучно

.

А за Бела, ако не бях я раждала аз, щях да кажа, че е невъзможно точно тя да е сестра на Коко. Толкова различно човече е! Още като ми я донесоха в родилния дом, аз я взех, гушках, мачках, изобщо - радвах й се. Накрая реших да си я върна в легълцето и, естествено, очаквах да се съпротивлява, да ревне, но каква ми беше изненадата, когато тя си лежа спокойно известно време, гледка, размахва ръчички и накрая ....... заспа. Без люшкане, без лашкане, без клатене или безкрайно разнасяне. Още тогава ми стана ясно, че тя ще е различно бебе. Така се и оказа!

През първия й месец, почти не й чувахме гласа - плачеше при пълен памперс и за ядене. Храня я, оставям я и си заспива сама. Вярвайте ми, но допреди половин година, Коко не заспиваше сам. Никога не е заспивал сам, дори след много рев, дори след като е нахранен, дори и след като му се спи зверски. Винаги трябваше някой да легне при него и докато не заспи, не можехме да се измъкнем. А пък какво носене му правехме с баща му първите 2 месеца, докато имаше колики. Часовият пояс 6-9 вечерта беше запазен за соло изявата му .

Белка освен че си заспива сама, спи по повече време, буди се с гукане. Е имали сме и няколко безсънни нощи, които май ще се увеличават сега с никненето на зъбите. Ама явно, че без това не може.

А иначе тя е много усмихната, контактна, позволява други хора да я гушкат, комуникира (по нейния си бебешки начин) и много се радва на други бебета като види, вкл. и бебето от огледалото, разбирай нея си. Но най-голямата усмивка е запазена за бати - досега той я е разсмивал най-много пъти на глас. Интересното е, че тя си седи сама и си се заиграва. Като й сложа достатъчно на брой играчки, може да изкара половин час в занимания без да й чуя гласа. Ако съм вярвала, че има такива бебета, то пък никога не съм си и мислила, че точно на мен ще ми се падне.

Това, което при нея не е както на мен ми се ще е спането навън. Спи по 20-30 минутки и това е. Но пък след като се събуди е бодра и с удоволствие разглежда света, а не реве. И нея изобщо не се чудя какво да я правя в часовете между спанетата й.

Изобщо всичко е различно и много хубаво, дали защото се бях подготвила пак за най-лошото, дали защото ако има справедливост, то беше редно второто ми бебе да е по-спокойно, но такива са нещата засега. Щом си позволих да се прибера от родния ми град, Горна Оряховица, до София сама с колата и децата, значи май наистина всичко е тип-топ!

Поздрави!


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: Привет!нови [re: yoanence]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.01.07 23:25



Здравей,
Изчетох темата на Деси много внимателно..чак сега я видях

..и..мисля,че имам доста неща, които мога д анапиша по нея, но..особено се впечатлих от твоя постинг и ..понеже е в края, ще започна с него..
Не зная на каква възраст си, но..четейки постинга ти оставам с впечатлението ,че си силно зависима от мнението на майка си за теб..Някак държиш да се докажеш..и..сякаш не вярваш,че заслужаваш да бъдеш обичана заради самата себе си, а все искаш да направиш още и още и повече, за да спечелиш любовта й, признанието й..(може би и със съпруга си така..) Това е някакъв модел на поведение, който си придобила в детството си , но..както усещам,искаш да го предадеш и на детенцето си с желанието ти да ти се подчинява и да е перфектен ..
Не казвам,че не правиш най-доброто за собственото си дете..просто..опитай да не го вкарваш в тази надпревара с целия свят, ако усещаш,че това няма да го направи щастлив..
За съпруга ти..имам чувството,че е работохолик и всъщност няма особено време за семейството..(може и да греша)
За майка ти..Мисля,че колкото и да е велика в твоите очи, трябва да се откъснеш от нейното влияние и да започнеш да живееш собствения си живот. Вгледай се в себе си, в нуждите си, желаниятаа си и помисли, кое те прави теб щастлива..какво искаш ти за себе си..Не какво е престижно, какво все още не си правила..за да се нагърбиш и с него ..
Живота не е надпревара..а щастието не е награда от състезание и не е само за победителите..
Щастието е в много прости неща..то е в удовлетворението от това, което правиш през по-голямата част от времето..
Наистина си мисля,че се иска голяма смелост да напишеш тук толкова самокритично и точно всичко, което те притеснява..и..наистина мисля,че ти можеш да се справиш с това, но..едва ли сама..Не е нужно да се справяш сама, понеже и без това си се натоварила с прекалено много ангажименти..
Ще се радвам, ако влизането ти в този клуб ти помага, но..това едва ли ще реши проблемите , които имаш.
Нужно е да заобичаш себе си такава, каквато си и да приемеш,че можеш да си обичана от детето си, съпруга си и дори от родителите си, дори да не се справяш с всичко блестящо..
Не превръщай живота си в състезание..Това е ужасно изморително и..в крайна сметка води до осъзнаването,че си живял нечий друг живот, а не своя...

Желая ти УСПЕХ и скоро да се похвалиш с положителни емоции..





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.