Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Привет!нови [re: *щypчo*]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано26.01.07 01:48



чета те и както винаги оставам с усещането колко силна и мъдра жена си
браво, щурчо
радвам ти се и гледам да се уча от теб за толкова много неща
благодаря ти
права си за всичко, което пишеш на момичето
трябва наистина да бъдем самите себе си и да се стараем заради самите себе си да се развиваме
а не заради другите, заради чуждото одобрение
заради някаква синовна признателност...
... искам още неща да напиша, но в момента нещо не ми идва музата ...


друг път ще да е тогава
лека нощ



Тема Re: закачам се за теб като за последна...нови [re: desykv]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано26.01.07 01:54



ами..не знам..Винаги ми е било странно,че някой лекар може да определи състоянието на една жена -майка като депресия..
Хронична умора - разбираемо
Притеснение,че няма да се справи,че не се справя - разбираемо
Страх,че другите майки са по-добри майки от нея - до някъде разбираемо
..
Но ДЕПРЕСИЯ????
..
Виж..ти си психолог и сигурно можеш да ми докажеш,че състоянието е депресия..
НО..
Според мен много малко състояния са истинска депресия...Такава, която е неизбежна..
А майчинството..като цяло е толкова положително нещо,че..просто ми е трудно да го съчетая с депресия..
Освен, ако хормоните тотално не са се объркали нещо..Макар,че..това е по-скоро преди да се роди детето..според мен..
Но..като чета темата виждам,че всички усещания твои са си били съвсем истински и ти си вярвала,че това е депресия..т.е..вероятно е било точно това..
..
Обаче искам да си помислиш и честно на себе си да отговориш, ако нямаше никой около теб и сама си гледаше детето, но имаше хора които да ти кажат какво да правиш в ситуациите в които не си знаела как да постъпиш...и също такива, които да ти помагат не за гледането на детето, а за домакинската работа..за това, което ти пречи да се радваш на майчинството...ДАЛИ би изпаднала в депресия?







Тема Re: щурчонови [re: desykv]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано26.01.07 02:04



Права си..Изобщо не ме обижда това, което си написала..
Надявам се и теб не те обижда написаното от мен..
Просто..
Някак си мисля,че професионалните лекари виждат симптомите на болестите по-добре и..дори там, където тези симптоми не винаги са признак на болест..
Допускам,че си се притеснила допълнително от факта,че познаваш признаците на депресията..за разлика от мен например.
Дори да съм била депресирана, не съм и допуснала,че е депресия и..съответно не съм взела "атандартните" мерки, като антидепресанти, а случайно или не съм налучкала верния за мен начин на справяне..
КАто съм написала,че човек може да се справи и без антидепресанти, съм имала впредвид,че всъщност..всяка промяна в модела на поведение сама по себе си е антидепресант..макар и не под форма на хапче..
Не казвамч,е не си направила това, което си сметнала за най-добро за себе си..Просто..вярвамч,е е имало и други начини..Може би за теб не са били възможни в онзи момент..може би не си ги видяла..а може да си опитала всичко и да не е помогнало..Просто..аз така мисля..-че е можело и без хапчета. Разбира се..не се съмнявам,че на теб хапчетата са ти помогнали..Нито в това,че те по принцип помагат в такива ситуации..

Най-важното от всичко е,че сега си добре.Истината е,че това,че една майка отчита състоянието си като депресия, а друга не ..не прави двете майки различно добри..
ВСЯКА майка е най-добрата за своето дете..


Ти си щастлива,че имаш обичта на детето си..а то е щастливо,че има твоята!!!




Тема Re: Привет!нови [re: desykv]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано26.01.07 02:08



Честно казано..мислех си и за теб, докато четях твоята история...,че майка ти, която ти е мила и която от най-добри чувства ти е помагала да гледаш детенцето..всъщност ..го е правила по начин, който допълнително те е комплексирал,че не се справяш ти самата добре..
ХЕЙ, момичета..справяте се чудесно!!!
Просто .. не е ллесно да поемеш отговорност за едно човече, което без теб е напълно безпомощно..Някой това ги плаши..А трябва да ги изпълва със сила и увереност..Щом природата те е дарила с дете, значи вярва в теб и способността ти да се справиш..






Тема Re: закачам се за теб като за последна...нови [re: *щypчo*]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано26.01.07 02:15



Обаче искам да си помислиш и честно на себе си да отговориш, ако нямаше никой около теб и сама си гледаше детето, но имаше хора които да ти кажат какво да правиш в ситуациите в които не си знаела как да постъпиш...и също такива, които да ти помагат не за гледането на детето, а за домакинската работа..за това, което ти пречи да се радваш на майчинството...ДАЛИ би изпаднала в депресия?

отговорът ми е - не знам, не съм сигурна дали бих изпаднала в депресия, просто наистина не зная



Тема Re: щурчонови [re: *щypчo*]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано26.01.07 02:23



Съгласна съм напълно с това:
"Не казвам, че не си направила това, което си сметнала за най-добро за себе си. Просто вярвам, че е имало и други начини. Може би за теб не са били възможни в онзи момент, може би не си ги видяла, а може да си опитала всичко и да не е помогнало... Просто аз така мисля-че е можело и без хапчета. Разбира се, не се съмнявам,,че на теб хапчетата са ти помогнали. Нито в това,че те по принцип помагат в такива ситуации. ... Най-важното от всичко е, че сега си добре! Ти си щастлива, че имаш обичта на детето си, а то е щастливо, че има твоята!"

Сигурна съм, че е имало и други начини за справяне със ситуацията... но аз исках да се избавя сигурно и спешно от състоянието си, което вече не ми позволяваше да функционирам адекватно и нормално нито като човек, нито като майка... бебето ми имаше нужда от истинската мен, а не от един психично разстроен родител... беше важно това да стане колкото е възможно по-бързо... разбираш ли???

Само те моля да не забравяш, че истински и дълбоко депресираният човек може да бъде опасен както за себе си, така и за детето си и другите си близки!!!



Редактирано от desykv на 26.01.07 02:25.



Тема Re: Привет!нови [re: *щypчo*]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано26.01.07 02:28



с майка ми нямаме проблеми със себедоказване, властнически чувства от нейна страна и т.н. мама е един от най-милите, меки, добри и отстъпчиви хора, които аз познавам, и много се обичаме и подкрепяме

майка ми никога не ме е комплексирала, нито се е опитвала да го прави, честно
благодаря ти все пак за обратната връзка
знаеш ли, напоследък се замислям за второ?



Тема Re: Привет!нови [re: desykv]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано26.01.07 09:30



Айде де


Не отричам, че с две деца е по-трудно отколкото с едно, обаче и щастието е двойно



Тема Re: Добре, тогава нека аз първа да разкажа...нови [re: *щypчo*]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано26.01.07 11:51



Две неща ме впечатлиха много силно - няма да ги коментирам, просто ще цитирам - ми така е, да му се не види. Засега не важат за мене и вярвам, че няма да почнат никога да важат.

В отговор на:

Съпруга ми така и не се научи да помага в къщи..-до толкова се вживя в работохолизма..понеже аз се справях с всичко и..той не знаеше какво да прави в къщи и..му беше по-лесно да работи

..и ако някога мога да помогна на някого - бих го направила само, ако той ме помоли, понеже знам колко може да навреди непоисканото добро...




А това вече не ми е по вкуса
В отговор на:

а аз съм просто една майка и..забравих да спомена,че съм скорпион


- тази зодия нещо не я долюбвам, но за сметка на това снесох сина си точно в нея . Майтапя се, разбира се, за мен зодиите не определят качеството на човека.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Привет!нови [re: Teди]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано27.01.07 22:39



Дано!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.