Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема ccheryнови [re: cchery]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано27.01.07 22:42



извини ме, но нещо не разбрах твоята позиция

ще разясниш ли моля те за вашия тати и за непоисканото добро, моля те



Тема Re: ccheryнови [re: desykv]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано28.01.07 11:20



Да, с удоволствие - с теб е приятно да се разговаря!

Специално между връзката на цитираните от мен две неща и нашия тати, имах предвид, че засега не забелязвам такова нещо в съпруга ми - да предпочита да работи, вместо да се прибира в нас и да бъде с мен и децата. И изразих увереност, че това, всъщност, няма да се случи - дано наистина го познавам толкова добре, колкото си мисля!

А иначе съм напълно съгласна с щурчо за татковците работохолици - има една такава категория, които предпочитат да се заровят в работа, вместо да слушат бебешки плачове и детски мрънкания, и да ползват тази си заетост като извинение, че трябват пари. Парите са основното нещо за съществуването ни, но не единственото и най-важното.

А за непоисканото добро - еми понякога от престараване да направиш нещо, става още по-лошо и дразнещо за човека, на който се опитваш, уж, да помогнеш! По-добре е да питаш има ли нужда от помощ и тогава да я даваш!


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Редактирано от cchery на 28.01.07 13:59.



Тема Re: Привет!нови [re: desykv]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано28.01.07 13:52



Имам чувството,че някои майчета не ра3бират ,че има раЗлика м/у депресия и хронична умора и лекарите не са си иЗмислили това понятие,zа да му предадат по_голяма драматичност.Просто депресията е донякЪде промяна на личността и е свЪрЗана с нежелание За живот дори.
Имам приятелка,която премина преЗ такава фаЗа,макар и депресията да не беШе следродилна , и беШе стигнала до момент,когато дори собствените и деца не я интересуваха.Добре, че това сЪстояние се хвана навреме и се почна лечение.
Така 4е определено някои реагират по_раЗлиЧен наЧин на предиЗвикателствата на живота,които му се иЗпреЧват .Невинаги можеШ да бЪдеШ цар на положението.



Тема Re: Привет!нови [re: pre.sto]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано28.01.07 15:10



абсолютно си права, миличка
благодаря ти за постинга
и за разбирането...





Тема Re: Психичното ми състояние след раждането на детето2!нови [re: desykv]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано28.01.07 17:21



Съвсем накратичко и окастрено... твърде отдавна беше, за да си позволя излияние по темата.

Няма друг момент в живота ми, в който да съм се чувствала по-силна, по-смела, по-горда. Това е смисълът на живота. Еуфорията, както прочетох някъде, е като перманентна вътрешна заря, но не можеш да я задържиш в себе си. Ендорфинно-окситоцинно-адреналинова. Чудеса стават и ти си била част от едно. Не можеш да повярваш на очите си - има една мигаща малка душица с бузки нежни като цветче на роза. Ти все още не можеш да повярваш. Аз ли го създадох? Аз ли дадох живот на това съвършенство и немислима нежност.

Но докога тези портно-актъори ще се мотат около мен. Защо рожбата ми е увита в разкъсано парче кафяво, грозно одеяло. Сложена на нещо като тезгях. Маха с ръчички, разглежда, мига, отворена устичка... затвори ли я изчезва долното устенце. Пух

. Но не ми го дават... както казват комиците от Monty Pyton: You're not qualified... Така беше преди време, ще е жалко, ако това положение на нещата в България не се е променило.

----

А иначе си мечтая да родя и отгледам детенце без майки и свекърви наоколо. Не мога да си представя нещо по-потискащо от това да не се насладя на всичко - и хубавите, и трудните моменти, сама (без напътствия). Копнея за този здравословен егоизъм. Авторитетът за моето собствено дете съм аз. С всичките ми недостатъци, то има нужда само от мен и от баща си.

----

Не разбирам понятието следродилна депресия... знам всичко за него, но не го разбирам. Не може детето ми, смисълът на живота ми, да ме депресира. Ако все пак се почувствам депресирана, то със сигурност причините ще бъдат някъде другаде, но не в раждането и не в майчинството ми.

Pure new pleasure-seeker

Тема Re: Психичното ми състояние след раждането на детето2!нови [re: Ramalama]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано28.01.07 17:38



благодаря и на теб за отговора ти
и аз не разбирах понятието "следродилна депресия" докато не я изпитах лично
на теория знаех всичко
явно има неща в живота ни, които няма начин да разберем, освен от личен опит
честно казано - ЩАСТЛИВА СЪМ, че не си изпаднала в такава депресия
честно казано - знам що е МАЙЧИНА ЕУФОРИЯ, защото първите 2 месеца след раждането бях почти непрекъснато потопена в такава


може би затова и депресията ми се видя после още по-кошмарна
пълен антипод на това, което съм чувствала досега
приеми, че нито всички майки са еднакви, нито всички бебета са такива
това може би ще ти помогне да разбереш по-лесно следродилната депресия
стига да искаш де...



Тема Re: Добре, тогава нека аз първа да разкажа...нови [re: cchery]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано28.01.07 20:42



О..не се съмнявам,че Коко ще промени отношението ти към зодията..
Не,че аз мисля,че зодиите са най-важни де



Чери, ти се справяш страхотно с дребосъците..Много ти се радвам.Пожелавам ти всички в къщи(не само децата) да те обичат, уважават и да ти носят цветя, както Коко(много ме впечатли с кокичетата..,но..те скорпионите са си любовчии и знаят какво харесват жените...)




Тема Re: Привет!нови [re: desykv]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано28.01.07 20:45



ха така...Сигурна съм,че ще се справиш страхотно..а и баткото ще е много горд



Стискам палци и таткото да помага




Тема Re: Привет!нови [re: pre.sto]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано28.01.07 21:15



Миличка,нека говорим направо, а не с "някой майчета"

.
Съгласна съм с теб. Някой майчета наистина не правят разлика между хронична умора и депресия и..точно поради това е възможно да прибягнат набързо към антидепресанти, вместо да мобилизират съпрузи, баби и дядовци да помагат с каквото могат.
Разбира се,че съществува депресия, която не е хронична умора. Понякога е осъзнаване на някакъв комплекс. Понякога е осъзнаване на грешната посока в която години наред си се движил и си хвърлял усилията си..
Във всеки случай, независимо от какво е породена, депресията е състояние в което човека който е изпаднал в него осъзнава,че не може повече така да продължава ..
ОБАЧЕ..тук говорим за СЛЕДРОДИЛНА депресия..
Лично аз вярвам,че е възможно човек да изпадне в състояние да не му се живее(по този начин)..точно за това мисля,че трябва да се търсят начини да се смени НАЧИНА ..
Нека психолозите тук ме поправят, ако греша, но..дори психолозите препоръчват ОСВЕН антидепресантите и промяна на гледаната точка или на начина на живот..(най-малкото на начина по който се гледа на случващото се в него)..
За това си мисля,че ако човек започва да изпада в депресия, но прояви някакъв вид природна интелигентност за справяне с такива ситуации и вземе адекватно решение за своя си случай, това не го прави"цар на положението". а просто му помага да се справи без да драматизира нещата.
Далеч съм от мисълта,че всички жени са еднакви..
Както имаме различни прагове на болка, така имаме и различни реакции..Има майки, които се паникьосват от всичко свързано с децата им, а други, които не се впечатляват особено..
Лично аз мисля,че жените, които са преживели следродилна депресия в никакъв случай не с апо-лоши майки или по-некадърни съпруги или домакини...от тези, които не са преживели такава..Просто..има много фактори, които влияят на това кой как възприема една и съща ситуация..(отделно няма две еднакви ситуации)..
Та..има хора, за които е лесно да са царе на положението, дори когато то не е розово и..други, за които е трудно, дори когато от всички страни им слагат корони..




Тема Re: Психичното ми състояние след раждането на детето2!нови [re: Ramalama]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано28.01.07 21:19



Абсолютно подкрепям!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.