Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор budesta_maika (начинаещ)
Публикувано19.03.06 10:21



Здравейте доц. Кременски!!!
Първо искам да Ви благодаря за оказаната помощ и подкрепа и да кажа на всички на които не са се срещали с вас и не са се убедили в това какъв Човек сте : Мили момичета, това за мен е истински лекар. Дай боже все повече такива професионалисти!!!
Благодаря Ви още веднъж!
В петък направих амниоцентезата, сега сме в мъчитено чакане на резултатите. От Шейново др.Велев ми позволи да си донеса сама пробите при вас. Прегледа ме пак много внимателно и детайлно и каза че морфологично всичко е наред с бебето, имало добра подвижност и т.н.
Ами дай боже всичко да е наред. Колегите Ви ми казаха че в сряда по обяд резултатите ще трябва да са готови.
Нищо не ни остава освен да чакаме. Дано всичко с бебето да е наред!!!
Благодаря Ви пак от сърце и Ви желая здраве и успехи!!!!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор eviv (непознат )
Публикувано20.03.06 21:44



Zdraveite doc. Kremenski!
Iskam da wi pitam kak se preobrazuva ng/ml v mIU/ml. Kakva e vryzkata mejdu dvete merni edinici?
Blagodarq wi predvaritelno.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: eviv]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.03.06 08:45



Уважаема Госпожо,
За кой показател става дума?
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор eviv (непознат )
Публикувано21.03.06 08:58



Здравейте доц. Кременски!
Питането ми е относно бета хорионгонадотропния хормон.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: eviv]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.03.06 18:45



Уважаема Госпожо,

Тъй като има две форми на бета-хорионгонадотропин с коренно различни нормални стойности и има опасност да не се разберем, Ви предлагам да посочите телефон за контакт или да напишете в "бележки" точно какво е написано в резултата Ви и коя е лабораторията.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Разминаване в резултати за хепатит Б. На кого да внови [re: eviv]  
Автор air79 (непознат )
Публикувано21.03.06 18:50



Здравейте, доц. Кременски!
Първо искам да се извиня за постинга си, защото мисля, че не е за тук, но просто вече не знам към кого да се обърна.

При рутинните изследвания при бременност( 11г.с. съм), от лабораторията, в която са ми били изпратени изследванията, идва положителен резултат за австралийски антиген (хепатит Б). Естествено, аз преживях доста кошмарна вечер и на другата сутрин заедно със съпруга ми отидохме в Хеи (Пловдив). Резулата беше отриЦателен и на двамата. От Хеи казаха , че техния резултат е достоверен. Аз обаче се обадих в лабораторията, която ми даде положителния резултат и на тях им потърсих сметка, защо е така. Заобясняваха ми, че работели със съвременни апарати, който отчитали по стойности и ако имало дори и минимална разлика в тях им показвало положителен резултат, а в Хеи работели с лентички, които отчитали само положителен или отрицателен вариант.
От лабораторията ми предложиха да отида пак в края на седмицата. Ами ако излезе пак положителен?

В такъв случай на кого да вярвам? КоЙ ще ми каже носител ли съм или не? Все пак не става въпрос за кашлица, а за сериозно заболяване.
Извинявам ви се още веднъж, че ви занимавам с моя проблем.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от air79 на 21.03.06 18:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от air79 на 21.03.06 18:53.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор didiga (новак)
Публикувано21.03.06 19:43



Здравейте, доц.Кременски!
Много Ви благодаря за успокоителните думи във връзка с моето питане по-горе!!!
Позволявам си отново да Ви безпокоя с моите въпроси, но след репортажа по ТВ снощи относно спина бефида се притесних още повече. След направените генетични изследвания и резултата "Генетичен вариант на С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза- хетерозиготен носител по мутантен алел" разбрах, че трябва да започна прием на фолиева киселина 4 мг на ден /досега в продължение на около 3 години пия всеки ден по 0.4 мг в окакване на така желаното бебе/. Нямала съм проблеми с приема на фол.киселина досега, но след като увеличих дозата на 4 мг /вече 3 пъти - от два различни производителя и 1 път - разделяйки хапчето на части/ не се чувствам добре, имам усещането, че ще колабирам и това продължава с часове. На какво може да се дължи това състояние - на състоянието на организма ми, на допълнителните съставки в хапчето или друго? Възможно ли е да повлиява на кръвното налягане? В такъв случай как мога да си набавя необходимата доза от 4 мг?
Благодаря отново за Вашата отзивчивост и готовност за помощ! Желая Ви много успехи!



Тема Re: Разминаване в резултати за хепатит Б. На кого да в [re: air79]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.03.06 20:04



Здравейте Госпожо,

Искрено Ви съчуствам за това, което Ви се е случило.
Всъщност, нищо страшно не е станало - просто Сте се сблъскала с неприятната реалност на нашите лаборатории. Впрочем, аз съм лабораторен лекар от1972 г. За да не внасям допълнителен шум в системата, Ви предлагам да ми посочите телефон за връзка или да кореспондираме в "бележки".

В момента, според мен, е по-важно да Ви направят ултразвуков преглед за измерване на т.нар "нухална транслуценция". Това със сигурност се прави в Пловдив и се препоръчна на всички бременни.

Бъдете здрава.

Кременски
9172 268



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: didiga]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.03.06 20:20



Здравейте Госпожо,

Искрено съжалявам, че съм Ви притеснил допълнително с моето появяване по телевизията. Аз лично не съм гледал предаването. Направих го с намерението да помогна. Никога не съм твърдял, че трябва да се пие 4 милиграма фолиева киселиа, освен в случаите, когато е имало предишно дете със спина бифида или друг дефект на невралнота тръба.

Не мога да си обясня, че 4 милиграма от безвредния витамин В9 Ви причинява неудобства. Но, ако приемем, че това е много рядък случай на "непоносимост", просто пийте 0,4 милиграма - това е достатъчно. Колкото до т.нар. генетичен вариант - просто забравете.

Желая Ви успех.
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор gerry32 (непознат )
Публикувано22.03.06 16:02



здравейте доц. Кременски,
аз съм на 32 г. ,съпругът ми на 38 г.
дъщеря ни /3 г.8 м/ е с туберозна склероза.
какво трябва да направим, за да преценим риска от генетични увреждания при евентуална следваща бременост?




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.