Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: angala]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.02.05 13:31



Здравейте,

Първо, мойте съчувствия за това, което се е случило.

Спина бифида наистина се случва при 1:1000 бременности, но "лош късмет" е да не бъде открита до 15-17 седмица.
Тъй като при Вас се случило събитието:
1) фолива киселина по 4-5 милиграма (10 пъти повече от обичайната доза 0,4 милиграма) дневно.
2) Ултразвуков преглед в 12-14 седмица.
3) Ултразвуков преглед в навършена 15-седмица при наш специалист, за да избегнете максимално "лошия късмет".
4) Алфа-фетопротеин или серумен скрининг в навършена 15-та седмица.
5) Ултразвуков преглед за "фетална морфология" в 19-22 седмица, пак при наш специалист за предпочитане.

Искрено се надявам, следващия път всичко ще бъде наред.

Бъдете здрава

Кременски.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор angala ()
Публикувано21.02.05 08:24



Здравейте, благодеря за отговора, но неразбрах дали аз и съпруга ми трябва да се изследваме преди бременност. Четох някъде, че може да имаме увредени едни и същи гени и винаги да се получава тази аномалия. Това вярно ли е? Каква е вероятността при следваща бременност да се получи тази аномалия или някоя друга?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор ger4o (непознат)
Публикувано21.02.05 15:31



Уважаеми доц. д-р Кременски,
Ще Ви бъда благодарна ако ми помогнете със съвет!
На 25 години съм. При първа бременност се оказа че имам Гроздовидна бременност (Molla hidatidosa). Според докторите най-вероятно става дума за т.нар. частична мола. В 14 г.с. (на 20.01.2005) ми направиха абразио. Всичко мина нормално. Стойността на бета ЧХГ преди абразиото беше над 10000 единици. Една седмица след това беше 182 единици. Сега отново ще си правя изследване. Казаха ми че не трябва да забременявам поне 6 месеца през които да следя стойността на бета ЧХГ. Искам да ви попитам трябва ли да си направя някакви други изследвания или след като минат тези 6 месеца мога отново да правя опити за забременяване? И може ли приемането на противозачатъчни (Regulon) да окаже влияние върху резултата от изследването? Каква е вероятността следващата бременност отново да е с аномалия? И трябва ли да пия фолиева киселина?
Благодаря Ви предварително!
Приятен ден!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: angala]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.02.05 15:36



Уважаема Госпожо,

Мисля, че е най-добре да обсъдим проблема Ви на място.
При мен консултациите са безплатни.

И все пак, ако във Вашия случай е било само (изолирана) спина бифида и хидроцефалия, рискът да се повтори е около 1% - при вземане на фолиева киселина, дори по-нисък. Това не е наследствено заболяване. Не се налагат изследвания преди бременността, а по време на бременността Ви написах какво трябва да се прави в предишното писмо.

Колкото до всички останали генетични рискове, наистина мисля, че е най-добре да ги обсъдим на място.

Бъдете здрава

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: ger4o]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.02.05 16:12



Уважаема Госпожо,

Първо, мойте съчувствия за това, което Ви се е случило. Това, че молата е частична е много добре. Независимо от това:
1) Следете бета-ЧХГ всеки месец до 6 месеца и 2 пъти месечно до 1 година, ако разбира се след 6 месеца не забременеете. Най-добре е да се изследвате при нас, ако сте от София. Ако бета-ЧХГ е в норма, не е необходимо да правите други изследвания. Вземането на противозачатъчни не би трябвало да повлияе резултата.
2) Вземането на фолиева киселина е препоръчително 2 месеца преди и 2 месеца след забременяване. И тъй като Вие не знаете кога ще забременеете, най-добре е да я пиете постоянно в очакване на бременността. Тя не е вредна.

Ако, имате допълнителни въпроси, можете да посетите нашата консултация.
При мен консултациите са безплатни.

Бъдете здрава.
Кременски
9172 268
9172 476
"Майчин дом"



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор ger4o (непознат)
Публикувано21.02.05 16:37



Много Ви благодаря за бързия и изчерпателен отговор!
На мен процедурата ми я правиха при Вас в "Майчин дом". Бях на 10-ти етаж при д-р Хранов. Отново искам да му благодаря за грижите! Това е истински професионалист! В началото на другия месец съм на консултация при него. И за в бъдеще смятам да ходя само там. Мнението ми е че в Майчин дом са най-добрите специалисти!
Ако възникнат някакви въпроси ще се обърна и към Вас!
Благодаря че ми оставихте координатите си!
Пожелавам Ви щастие и успех в живота!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Didi_b (усмихната)
Публикувано22.02.05 14:34



Здравейте доц.Кременски!
Първо искам да Ви благодаря, че сте тук при нас и ни помагате с така ценната информация за нашето и на бъдещите ни деца здраве.
А сега имам едно питане - имам направление и утре ще посетя Майчин дом, за да ми вземат кръв за БХС. Въпроса ми е - след колко време най-рано стават готови резултатите и къде мога да Ви открия, за да се консултирам с Вас?
Предварително благодаря за отзивчивостта и Ви пожелавам крепко здраве.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Didi_b]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.02.05 15:07



Уважаема Госпожо,

Резултатът е готов за 2 дни.

На жълтата информационна листовка, която са длъжни да Ви предоставят ще намерите моя адрес и телефон за резултат.
И все пак:
1) Предварителна консултация не Ви е необходима, освен, ако Вие много я желаете. В информационната листовка е казано почти всичко.
2) Изследването струва 20 лева + 2 лева вземане на кръв. Това включва и консултация при получаване на резултата.
2) Аз се намирам на 14 етаж в Майичн дом.


Бъдете здрава
Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Didi_b (усмихната)
Публикувано22.02.05 15:13



Благодаря Ви за бързия отговор, предварително ще Ви се обадя, за да разбера кога ще Ви е най-удобно да дойда на консултация.

Поздрави



Тема Моля ви дайте ми съветнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано23.02.05 10:54



Става въпрос за начална бременност 8-9 г.с. В 6-7 г.с. са приемани 12 хапчета Тримезол. Докторът препоръчва аборт. Кажете ми как е най-правилно да се постъпи в случая. Моля ви




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.