Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: въпроснови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор esprit (zelenooka....)
Публикувано12.05.05 12:46



Az sym zdraven rabotnik i spazvam vsichko tochno.Blagodaria Vi za otgovora.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор drinti (непознат)
Публикувано12.05.05 13:39



Здравейте Др. Кременски,
Имам въпрос, който е от изключителна важност за мен. Бременна съм в 17 г.с. На 23 април имах контакт с човек на 23 години, който три дни по късно се разболя от рубеола. Аз съм боледувала от рубеола на 3 години. Лекарят, който ме наблюдава ми ми даде направление за изследване. Направих си 3 последователни кръвни изследвания и показателите са следните.

1. Лаборатория Кандиларов - 25.04.2005
Рубеола Ig G - 73 IU/ml
Рубеола Ig M - отрицателен

2. Лаборатория Цибалаб - 29.04.2005
Рубеола Ig G - 240 IU/ml
Рубеола Ig M - отрицателен

3. Лаборатория Цибалаб - 11.05.2005
Рубеола Ig G - 240 IU/ml
Рубеола Ig M - отрицателен

Говорих с лекар от ХЕИ и според него няма място за притеснение. Според лекуващия ме лекар обаче трябва да махнем бебето. Тъй като решението, което трябва да взема е много трудно, ще съм ви благодарна, ако споделите вашето мнение и дали амиоцентеза или дружи специални изследвания ще дадат яснота пъ въпроса. Писах и в други теми във форумите, но за съжаление нямам отговор.

Предварително ви благодаря и ви желая успешен ден!
Адриана



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: drinti]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.05.05 17:15



Уважаема Адриана,

Моля, запазете спокойствие. Нещата не са чак толкова "трагични", колкото изглеждан на някои.
Най-добре е да обсъдим проблема на място.
Ако това не Ви е възможно, моля, посочете телефон за връзка.
Утре ще получите по-подробна информация.

Бъдете здрава
Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор RUNKA (непознат )
Публикувано12.05.05 20:48



Moje li tova izsledvane da se napravi vav Varna i kade?Mersi



Тема Re: ЗА Д-Р КРЕМЕНСКИнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор deni_beni (traveller)
Публикувано12.05.05 21:55



Благодаря Ви за коректния отговор, д-р Кременски!
.....И за готовността да ми помогнете
Точно през 16-17 г.с. ще бъда в чужбина и ще бъда в София най-вероятно на 12 или 13.06. Предполагам, че неделя не е подходящ ден? Колко по-рано би било добре да Ви позвъня, за да се уговорим?
Поздрави от мен!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор dejzi (непознат )
Публикувано13.05.05 10:45



Здравейте д-р Кременски
Извинявайте че задавам втори път този въпрос, по погрешка пратих бележка вместо да напиша запитването си тук
На 33 год. съм, бременна съм в 20г.с., лекарят който наблюдава бременността ми ми каза, че у нас все още не се правят изследвания, които със сигурност да могат да предвидят евентуални генетични проблеми на плода. Но четейки тази страница, се убедих, че не е точно така и искам да попитам :
Може ли на този етап на бременността с ултразвуков преглед да се определи дали бебето ми има някакви генетични отклонения. Имам пред вид, че Вие препоръчвате периодично наблюдение поне 3 пъти по време на бременността.
Благодаря Ви!




Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: dejzi]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.05.05 08:05



ДА, Госпожо.

Точно в този период 20-22 седмица се откриват най-точно евентуалните аномалии на плода чрез т.нар. ултразвуково изследване за "фетална морфология".
Такова изследване могат да Ви направят: от "Майчин дом" - София: д-р Димитрова(0888 597252), д-р Мазнейкова, д-р Марков (0899 130550) и др.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Chana (една)
Публикувано16.05.05 16:01



Здравейте дoц. д-p И. Kpeмeнckи,

Преди около 2 месеца забременях, но много рано направих спонтанен аборт.
Кръвната ми група е А1, Rh (-), а на съпруга ми 0, Rh(+).
Тъй-като имам вече предишна бременност - извънматочна, преди около година /с преливане и на кръв/, вероятно съм развила антитела /аглутинини анти резус/.
Сега правим нови опити за бебе.
Трябва ли сега да се изследвам за антитела и евентуално да ми се бие ''Анти Д Имуно Глобулин''?
Или това трябва да се направи след евентуално забременяване?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Chana]  
Автор drinti (непознат)
Публикувано16.05.05 17:41



Здравейте отново д-р Кременски,
за съжаление не прочетох навреме отговора ви. Бих желала да дойда на консултация при вас. Само ме насочете към ден и час когато ще ви е удобно.
Можете да ме потърсите и на телефон 0887 712180.
Желая ви лека вечер!
Адриана



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Chana]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.05.05 18:55



Здравейте Госпожо,

Мисля, че е най-добре да посетите нашата консултация.
Ако, това Ви затруднява изключително, ще се наложи да нарушим правилата и да проведете консултация по телефона или "бележки" на форума. Моля, посочете телефон за връзка.

Във всеки случай трябва да се изследват антителата. Rh несъвместимостта е една от причините за спонтанни аборти.

Бъдете здрава
Кременски




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.