Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: За заплащането на амниоцинтезатанови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано19.04.05 22:26



Многоуважаеми г-н Кременски,
Не съм дори и за миг отнасяла "доброволнита" дарения като част от вашата практика! Вие достатъчно често и тук, и в лични срещи доказвате компетентността си и своята добронамереност кам нас! Думата ми беше за болниците, които цитират подобни плащания като "доброволни" дарения, за да узаконят незаконието.
С огромно удоволствие бих опитала да помогна с каквото мога, но за съжаление малко се дамите, които биха ме подкрепили , а и стигаме до този постинг едва когато ни се наложи, а и поради притеснителния характер на цялото изследване, рядко някои се замисля сериозно за финансовата страна на въпроса и за това, че поради тази сума немалко жени остават извън програмата... а и поради липса на информация...
А после се пълнят домовете за изоставени деца :(



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор wasto (непознат )
Публикувано20.04.05 19:41



Уважаеми доц. Кременски,

вече два дена не успявам да вляза в контакт на дадените от Вас телефони и затова си позволявам да поискам Вашето компетентно мнение по този начин.
Според гинеколога ми съм в 20 г.с.
На 33г. съм, имам 1 нормална бременност и раждане на здраво дете през 1993г.
Направени ми бяха изследвания на AFP, HCG/серум/ и резултатите са следните
AFP- 45.80 ng/mL при референтни стойности на лабораторията 54.8- 62.1 и
HCG- 5 510.0 U/L при референтни стойности 4 099- 58 176.
Мнението на гинеколога ми беше, че било опасно когато стойностите са завишени, но ако толкова се притеснявам да се консултирам с Вас, защото лабораториите имали различия относно референтните стойности.
Има и още нещо- на ултразвуков преглед на частно двама различни гинеколози ми определят дата на раждане 11.09.05, докато моят гинеколог посочи за дата на раждане 01.09.05. Тоест според другите две мнения съм в 19г.с.
Моето желание е да направя лична консултация с Вас, но не успявам да се свържа на посочените телефони, за да си запиша час за консултация.
Как бихте коментирали посочените от мен резултати, имайки предвид всички обстоятелства?
Очаква с надежда Вашия отговор, защото тревогата ми е голяма!
С уважение С. Николова
ПС. Дори да не успея да си запиша час за консултация при Вас, в петък ще дойда в София и ще опитам да се срещна с Вас! Благодаря за вниманието!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: wasto]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.04.05 10:33



Уважаема Госпожо Николова,

Съжаялвам, че не сте успяла да се свържете по телефона.
Мисля, че решението Ви да дойдете в петък (утре 22.04.2005) и на място да обсъдим всичко е единствената възможност да изясним нещата.

Това, че си спестявам коментар на резултатите, моля, не го приемайте като сигнал, че съм видял нещо обезпокоително.

Бъдете здрава.
Кременски
02/9172 268
02/9172 476



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор wasto (непознат )
Публикувано21.04.05 10:44



Уважаеми доц. Кременски,
благодаря за вниманието.
Радвам се, че има такива хора като Вас!
До петък 22.09.05!
Лека и спорна работа!
С уважение Николова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор mama Galka (непознат )
Публикувано23.04.05 15:57




доц. Кременски,

имам големи проблеми. Бременна съм в 9-та седмица, съпругът ми има роднина по пряка линия /вуйчо/ - ДАУН. аз пък имам хламидална инфекция с висок титър и обърната матка . на 30 години съм; първа бременност. ходих на ехограф, казаха, че за сега плода се развива добре и нищо повече. вчера от една бременна приятелка разбрах че пие фолиева киселина още от първата седмица, а личната ми лекарка каза, че това са пълни глупости; и гениколожката се изрази по подобен начин. със съпруга ми ходихме в 3 болници за съдействие и ударихме на камък. може ли да започна да пия от сега и до кога да продължа, или вече е твърде късно. още не съм се записала на ЖК, препоръчаха ми да го направя в частна клиника, ще ми струва около 600 лв за целия период , което включвало всички изследвания, без раждането. живея в Пловдив, а положението ми не е много розово. не знам какво да правя, помогнете ми моля.

Редактирано от mama Galka на 23.04.05 16:06.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: mama Galka]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано23.04.05 19:07



Сигурна съм, че Кременски ще ти отговори компетентно, но до отговора му - пий фолиева киселина за бъдещи майки - по едно на ден от 0,4 мг. - тя се използава за профилактика - пиенето й намалява до 70 % риска да родиш дете със сериозни вродени увреждания. Това количество осигурява правилното развитие на главния и гръбначния мозък на плода, образуването на необходимите червени кръвни телца у майката и образуването и отделянето на мляко у кърмачките- това ти го преписвам от опаковката.
По принцип хубаво е да дойдеш на консултация в София и може би доцента ще ти препоръча генетични изследвания. Възрастта ти не е голяма, но имаш фамилна анамнеза, която допуска известен риск.
Не се плаши, амниоцинтезата е изследване, което се занимава точно с тези проблеми, но само с нея можеш да изключиш Синдром на Даун, така че ти препоръчвам да си я направиш. Тя не е задължителна, но е единствения начин ТИ да си сигурна. Най- подходящото време е 17 г.с., но доцента ще ти отговори по- компетентно от мен.
За добри лекари от Пловдив влез в темата Бъдещи майки от Пловдив- там сигурно ще ти пишат и ще те насочат. От опит знам, че частните клиники не са гаранция за качество, а и там рядко поемат рискови бременности, но не съм компетентна за твоят град!
Ако имаш още въпроси, пусни ми бележка, аз ще си правя амниоцинтеза, защото съм на 37 г. и доста се интересувах за тези неща.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: mama Galka]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.04.05 08:36



Уважаема Госпожо,

1) Даун е 2 вида (регулярен и наследствен (3-4% от всички Дауни). Какъв е Дауна за който съобщавате? Най-вероятно е регулярен - това означава, че рискът при вас се определя само от възрастта и той е нисък и зависи само от възрастта.
2) Фолиева киселина не е "пълна глупост" , но ивма ефект 2 цесеца преди раждане и 2 месеца след забременяване (до 28-им дин). Това, че не сте пили не ноже да бъде повод за безпокойство.
3) В 12-та седмица - ултразвуково изследване при нас за т.нар. "нухална транслуценция" - прави се при нас. - 20 лева.
4) В 15-седмица - "серумен биохимичен скрининг" - за Даун и спина бифида - прави се само при нас и вюв Варна - 20 лева с ултразвука.
5) в 18-22 седмица ултразвуково изследване - Прави се само при нас за "фетална морфология". - 20 лева.
Всички останали наблюдения са безплатни.
Ако сте от София се запишете в нашия център - безплатно е - касата покрива наблюдението със 210 лева.

Искрено се надявам, че всички ще мине добре.

Бъдете здрава
Кременски.



Тема до д-р Кременскинови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор pink angel (непознат )
Публикувано27.04.05 11:08



д-р Кременски, преди две години години направих много тежка депресия с булимия и в момента продължавам да се лекувам с БИОЗАК (българския аналог на ПРОЗАК). Много бих искала да забременея, но ме е страх лекарството да не навреди на плода, защото трябва да го пия поне още 1-2 години. Според вас това лекарство вреди ли?
В момента за подготвяне и подсилване на организма ми пия неофолик, центрум, омега-3, Q10, вит.Е - 400мг. Дали са достатъчни - на 33год., първа бременност.
Бях много слаба и нарочно напълнях 7кг. Сега съм 171см, 58кг.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор wasto (непознат )
Публикувано28.04.05 13:39



Уважаеми доц. Кременски,
пише Ви т.н. пациентка от интернет- на 22.04.05 си направих изследвания при Вас и днес от д-р Петрова научих резултатите.
Искам от сърце да благодаря на Вас, на д-р Петрова и на целия Ви екип за проявеното внимание и съпричастност. Вие ми направихте най-хубавия великденски подарък и ми върнахте радостта и надеждата.
Бих искала да помоля да ми изпратите получените резултати на wasto@mail.bg, ако това не представлява проблем разбира се.
Поздравявам Ви с настъпващите празници, желая Ви много здраве и успех!
Винаги на Ваше разположение - с уважение С.Николова



Тема Re: до д-р Кременскинови [re: pink angel]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.04.05 11:15



Уважаема Госпожо,

За ПРОЗАК има данни, че при експерименти с животни се предизвиква увреждане на плода. Независичо, че експериманти не са правени с хора не се препоръчва вземане на препарата в първите 28 дена от забременяването.
Препоръчват се вземане дневно на 0,4 мг фолиева киселина непрекъсното в очакване на забременяване и 2 месеца след това. По време на бременността да се избягват препарати с вит. А.

Бъдете здрава
Кременски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.