Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор dejzi (непознат )
Публикувано16.05.05 22:28



Благодаря Ви д-р Кременски за успокоението и информацията.
Смятам да се възползвам от такъв вид преглед
Желая Ви всичко най-добро



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор traianova (непознат)
Публикувано25.05.05 17:07



Здравейте д-р Кременски,

Бих искала да разбера Вашето мнение относно това какъв е риска едно дете да развие диабет при положение, че бащата има диабет тип1, но е първия в рода си с такова заболяване.

Благодаря Ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: traianova]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.05.05 18:50



Уважаема Госпожо,

Мисля, че няма да Ви затрудня изключително, ако обсъдим проблема в детайли в нашанта консултация. Тя ще бъде безплатна. Диабетът във всичките му форми не е закономерно наследствено заболяване. За по-точен отговор на Вашия въпрос ще се наложат вероятно допълнителни изследвания.
Във всеки случай ще става дума само за уточняване на рискове, които в никакъв случай не озвачават обреченост или нещо подобно.

Искрино се надявам, че проблемът Ви не носи особени рискове.

Бъдете здрава.

Кременски.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Bella13 (непознат)
Публикувано29.05.05 19:59



Здравейте Доц. Кременски,
вчера се установи на феталната морфология при Др Марков,че имам единична пъпна артерия...в 22 седмица съм и съм на 25 год...тои не видя никакви аномалии...даже каза,че нямало да обърне внимание ако прегледа не е бил за фетална морфология...защото каза,че всичко останало си е наред...няма изменения! Посъветва ме да отида на генетична консултация за мое успокоение...И мисля да отида другата седмица,че пък после си и заминавам(тъй като не живея в България)....
Уж нямаше да се шашкам, но май само се опитвах да го прикрия
Биохимичен скрининг не съм правила,нито амниоцентеза тъй като досега нямах никакви притеснения....Чудя се какво да правя!Дайте ми съвет,а и не намерих много информация онлайн
Какво да правя оттък натам,но все пак мисля да отида и при друг специалист на фетална морфология,знам ли?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Bella13]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано30.05.05 08:12



Здравейте,

От тук нататък правете, това което правят болшинството от бременните - износват спокойно бременността си. Нямате основание за шашване. Ако мислите, че това ще Ви успокои бихте могли да отиде и при друг специалист за фетална морфология (според мен на Марков може да се вярва изцяло). Колкото до генетична консултация - запоявдайте при нас.

Искрено се надявам и Ви пожелавам всичко да приключи благополучно.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор ttc (непознат )
Публикувано30.05.05 15:37



Уважаеми д-р Кременски,
Пиша Ви във връзка с току-що прекъсналата бременност на сестра ми в 12 г.с.

Тя има 3 спонтанни аборта, като задържа плода до 12г.с. максимум, след което й казват, че няма сърдечна дейност плода и я кюртират. Това се случи 3 пъти преди 5 години. След това забременя 2000г. и роди живо и здраво момиченце, което сега е на 4.5 години.

Сега иска второ дете и забременя отново, но се оказа, че отново е спряла сърдечната дейност на плода и пак трябва да я кюртират.
Правила е някакви изследвания преди да се роди племенницата ми, но не знам точно какви, а и смятам че трябва да ги направи на ново, тъй като е минало доста време от тогава. Искам да ви попитам според Вас какви изследвания трябва да направи и колко горе долу ще струват?

Благодаря Ви от сърце!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: ttc]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.06.05 18:19



Уважаема Госпожо,

Насочете сестра си и зет Ви към нас с цялата налична медицинска документация от предишни изследвания.
На място ще решим какви изследвания да се направят.
Ще направя всичко възможно да им спестя плащания.
В краен случай може да се наложи да платят не повече от 20 лева.

Бъдете здрава.
Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор viiv (непознат )
Публикувано09.06.05 20:19



В 37 седмица съмДнес бях на преглед и лекарят ми казаче има някакви съмнения,че там където е легенчето на бъбрека чашките са малко по-големи(не съм на ти с биологията),но няма никакво място за притеснение.Плюс това на размерите от ехогра фа не може да се разчита 100%.Евентуално,когато бебето стане на 5-6 месеца и вдига някаква температура без видима причина да се има впредвид това и да му се изследва урината.Но каза да носяснимките от ехографа при раждането да се направи сравнение.При первоначалните изследвания на новороденото моце ли да се разбере ако наистина има лекоуголемяване. Aко наистина са уголемени(което не е сигурно) това нещо сериозно ли е и какви последствия може да има моля да пише.На досегашните прегледи всичко е било нормално,но от няколко дни е с по-добър ехограф



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Liliy (непознат )
Публикувано10.06.05 16:37



Здравейте Д-р Кременски !

Добре, че има доктори като Вас !

Жалко, че аз прекалено късно започнах да чета по сайтовете и сега вече съм с два missed aborted - единият в 11 г.с, а вторият в 8-9 г.с. - двуплодна бременност. От болницата ме насочиха да търся проф. Симеонов, разбрах, че той вече работи с лабораторията в партера на Майчин дом.
Там същите изследвания като при Вас ли правят или първо ще се направят някави там и след това при Вас на 14 етаж или на 13 етаж?

Какво включва кръвна проба за кариотип на двамата родители ?
Кариотип на родителите еднакво ли е с хромозомни изследвания, генетични изследвания: Фактор V Lieden гена, Протромбинов ген или е нещо съвсем различно ?

Защо не са задължени в болниците при аборти (по медицински причини) да правят генетично изследване на плода, така поне ще се знае дали наистина не става въпрос за някаква случайна аномалия !!! На моето хистологично изследване (от вторият аборт) пише : Децидуална тъкан с кръв - нищо повече !

Има ли в Майчин дом специализирани кабинети, които се занимават с такива като мен....( с няколко аборта) за изследвания, лечение (ако се налага) и наблюдение при евентуална бременност ?

Благодаря Ви предварително !

Дано не Ви писна от питанки като мен ?!

До скоро ! Бъдете здрав !



Тема С БЛАГОДАРНОСТ !!! [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор deni_beni (traveller)
Публикувано15.06.05 08:37



Здравейте д-р Кременски,
Благодаря Ви за съдействието в понеделник! Действително останах много доволна от прегледа при д-р Марков. За разлика от арогантното поведение на негова прехвалена колега(която отказа да ме приеме за амниоцентеза само затова, че педпочетох да направи манипулацията в Майчин дом, а не в частния и кабинет?!), той беше много внимателен и изчерпателен в обясненията. Мисля, че в 22 седмица ще пътувам пак до София за да направя фет.морфология пак при него.
Тъй като пътувах в чужбина, направих амниоцентеза в Цюрих, където не ми поставиха никакви условия, напротив - лично професор Цимерман (директор на Университетската АГ болница) дойде да направи манипулацията!
Срамувам се за това, което ми се случи в България! Лекарите колкото и да са велики, преди всичко са лекари и не мога да си преставя, че такова поведение е възможно! Още повече, че този лекар работи и на двете места!!!
Поздрави.
Дафина Манукян
Варна




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.