Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор pachikrak (гъба)
Публикувано10.07.05 12:49



Уважаеми доктор Кременски,
Имам "процедурно" запитване към Вас:
Започвам 17 г.с. и възнамерявам до няколко дни да замина на почивка извън София, от която ще се върна в началато на 21 г.с.
Въпросът ми е: кога е по-добре ми бъдат направени БХС и 3д ехограф - сега, или в 21 г.с.? И по-точно - късно ли е да се направят тези изследвания в 21 г.с.?
Предварително Ви благодаря за отговора.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: pachikrak]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.07.05 08:06



Уважаема Госпожо,

Биохимичния скрининг - веднага (до 20 г.с.).
Ултразвуковото изследване фетална морфология 19-22 г.с.

Бъдете здрава

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор klarra (непознат)
Публикувано11.07.05 10:52



Здравейте д-р Кременски

Преди няколко дена бях задала към вас въпрос относно заболяването си " СПЯ"- под което имам предвид синдром на поликистозни яйчници
Благодаря за бързия отговор и за телефоните които сте ми посочените за обратна връзка
Понеже не съм от София, днес се обадих за да си запиша час при вас.На единия телефон ми обесниха,че не е нужно да си записвам час,а на другия ми казаха да се обадя на доц. Георгиева тъй като първо при нея трябва да се запиша.
Бих искала да направя генетична консултация относно заболяването ми и съмненията които ме безпокоят.Лекарят който следи бременноста ми (гинеколог-едокринолог) ми каза,че след три седмици може да говорим за по-подробни изледвания. Сега единственно ми вдигна "преднизолона" от 0,5 на 1 таблетка.
Вече съм в 8г.с и ако трябва да ми се направят изледвания като CVS не искам да изпускам срока.
Много съм притеснена и затова бихте ли ми обеснили как става записването при Вас или първо трябва да се консултирам с д-р Георгиева


Благодаря Ви отново!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор alomita (непознат)
Публикувано11.07.05 13:15



Здравейте д-р Kpeмeнckи. Аз съм в 9 г. с. и си направих троен тест като резултатите са следните: total b HCG - 99400, free b HCG - 87.3, AFP - 5.14. Обръщам се към вас за коментар, понеже не съм от София и такъв коментар ще ми бъде направен едва след 3-седмици, когато имам насрочен час за преглед. Ще бъда доволна дори и да ги опеделите само като добри или лоши.

[img]http://lilypie.com/days/060210/3/0/1/+2/.png[/img]


Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: alomita]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.07.05 07:22



Здравейте Уважаема Госпожо,

Това, което са Ви направили не е "троен" тест.
У нас се прави само "двоен":
1) В навършена 15-та до 19-та седмица. По-добре по-рано - веднага след 15.
2) След определяне ултразвуково на седмицата + дни.
3) По принцип стойностите на Free-b-hGC и AFP (това е двойния тест)имат ниска информативна стойност - важна е оценката на риска със специална компютърна програма.
4) За сега това се прави само при нас (Майчин дом) и във Варна.
Препоръка:
В 11-та - 13-та седмица на ултразвук да се измери "нухалната транслуценция" на плода и се изчисли риска в цифри. Ако и това не може, сменете си наблюдаващия акушер-гинеколог - той не е подходящ за опредеялне на генетични рискове.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: klarra]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.07.05 07:42



Уважаема Госпожо,

Нямате основание за безпокойство. CVS (хорион биопсия) се прави в 12-13 седмица само при точно определени показания. От описаното от Вас - такива при Вас няма.
Синдром на поликистозен яйчник и адрено-генитален синдром са две различни състояния.
За Ваше успокоение Вие наистина се нуждаете от компетентна генетична консултация. Такава може да получите от доц. Георгиева и от мен, разбира се. Въпрос на желание. Не е необходимо записване. Ако все пак решите да ни посетите, носете цялата налична медицинска документация, свързана с Вашето състояние - изследвания, епикризи, рецепти и т.н.

Опитайте пак на тел. 9172 268 или 9172 476 от 8л30 до 13 часа да се свържете с доц. Георгиева.

Искрено се надявам, че при Вас всичко ще завърши благополучно.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано12.07.05 13:37



Как е "нухалната транслуценция" на английски?
Не живея в БГ и бих искала да помоля докторите тук да ми го измерят.
А за Тройния тест - тук правят такъв, но ми казаха,че понеже кървя вече 3та седмица, ако се направи има вероятност да даде гранични лъжливи стоности и това много да ме притесни и затова било по-добре да не го правя. За амниоцинтезата също ми казаха, че ако продължавам да кървя, няма да ми направят.

Искам съвет какво мога да поискам като изследване или измерване на видеозона. Какви въпроси мога да задам. Имам насрочен преглед понеделник при специалист, който може би най-накрая ще ми даде отговор откъде идва кървенето(досега имам направени 6 видеозона без да има яснота по въпроса, единственото което е потвърдено е, че 10та седмица загубих близнак, и няма отлепване на плацентата).

Малко история - това ми е 5та бременност, 30 годишна, 2 деца, 2 спонтанни аборта - в 8ма и в 10та седмица, по един след всяка успешна бременност, няма установена причина за абортите.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор DeepBlueSth (непознат )
Публикувано12.07.05 20:10



Здравейте, Д-р Кременски,

Макар да се повтарям, първо искам да Ви кажа, че искрено се възхищавам на това, което правите - на търпението Ви, на изчерпателната информация и бързината на отговорите Ви!

Ето и моят случай; на 28 години съм, в 17 гс, първа бременност. Досега с гинеколога ми не сме обсъждали въпроса за генетичните изследвания, мисля да говоря с него на следващия контролен преглед, но тъй като до тогава има време, реших да се обърна към Вас. В 12-13 седмица ми изследваха кръвта и урината - лекарят каза, че резултатите са много добри.

Притесних се, когато прочетох, че има важни генетични изследвания, които трябва да се направят до 13-та седмица, а аз съм в доста по-напреднал етап. Интересува ме късно ли е през тази или следващата седмица да се определи риска за синдром на Даун и други генетични заболявания?
Трябва ли да си направя биохимичен скрининг и УЗ изследване фетална морфология?
Много благодаря предварително за отговора Ви и Ви пожелавам здраве и успех!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: [desi]]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано13.07.05 08:41



"Nuchal Translucency"
измерва се в 10-14-та седмица.

Уважаема Госпожо,
Просто се доверете на лекарите.
Така както описвате ситуацията, действат напълно правилно.

Желая Ви успех
Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: DeepBlueSth]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано13.07.05 08:53



Уважаема Госпожо,

Нищо фатално не се е случило, че сте пропуснали някои изследвания. А може и гинекологът да ги е направил без да сте разбрали по време на ултразвуков преглед.

Оценка за риска от Даун и дефекти на невралната тръба (спина бифида и аненцефалия) се провеждат в 15-19 седмица, чрез ултразвуков преглед и биохимичния кръвен двоен тест. Последното изследване за сега се прави само в Майчин дом - София и Варна. Запознайте се с писмената информация на лабораториите преди да предприемете изследването.

Това, което силно се препоръчва е провеждането на ултразвуковото изследване "Фетална морфология" в 19-22 седмица. Изледването е високо-специализирано и може да се провежда от ограничен брой ултразвукови специалисти.

Бъдете здрава
Кременски




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.