Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 21.05.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Шпагат...  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано16.01.07 19:15



Някой може ли да ми каже как, и колко често трябва да тренирам за да мога да направя шпагат?

От една година се опитвам да го правя (наред с всичките ми останали упражнения) почти всеки ден, по 1 опит за около 10-15 секунди, но за тази една година не съм отбелязал почти никакъв прогрес. В началото чатала ми стигаше до 2 педи над земята (при мъжки), а сега до малко по-малко от 2 педи. С тоя темп си мисля, че за да успея да направя пълен мъжки шпагат ще ми трябват около 4-5 години всекидневни упражнения...?!

Какви упражнения да правя за да придобия необходимата гъвкавост на сухожилията?



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 00:21



За да паднеш на шпагат, на първо место трябва да си достатъчно загрял и разтегнат. Базови упражнения за разтягане при теб би следвало да са - качваш единият крак изпънат на определена височина и започваш да навеждаш тялото към него. Идеята тук е кракът да се качва все по-високо докато петата достигне точката на главата и над нея. Докато разтягаш се стремиш тялото да е напред и да не свиваш колената. Пружинирай по 3 -5 минути на всеки крак и така поне 3 пъти за тренировка. Ако хапваш месо повечко, имай предвид, че то пречи на гъвкавоста. Има и готини упражнения за разтягане от седеж на пода. Принципът е същия -изпънати крака и тялото пружинира към тях. И прочие и прочие. Принципно, ако разтягаш след загрявка около 30 минути дневно, би следвало бързо да паднеш на шпагат.





Тема Re: Шпагат...нови [re: fitgirl]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано17.01.07 14:10



Болката при тия упражнения е зверска! Освен това се притеснявам да не си разтегна някое сухожилие, понеже това ми се случи преди половин година. Опитвах женски шпагат и разтегнах сухожилието точно от задната част на бедрото. После не можех да правя това упражнение няколко месеца докато ми се възстанови.

И теб ли те боли когато разгряваш за шпагат?



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 16:05



Неее, не бива да има болка, а само леко напрежение. Именно затова ти казах, че първо трябва да загрееш хубаво и след това да разтягаш статично. Колкото по-загрято е тялото, толкова по-безопасно ще тренираш после. Ако опитваш да разтягаш хей тъй на - първо ще те боли и второ - няма да имаш кой знае какъв напредък... Прави кардио по 20 минути преди това, или нещо друго, но загрей!



Тема Re: Шпагат...нови [re: fitgirl]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано18.01.07 19:31



A какво е кардио?



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторbliz (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 00:18



ходи на йога.аз много се разтегнах от йогата.
а и действа добре на нервите,успокоява.



Тема Re: Шпагат...нови [re: bliz]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 18:54



Да, вярно е, че йогата, стречинга и другите подобни часове много помагат за развиване на гъвкавост. Въпроса е, че ако е момче, малко трудничко ще тръгне на аеробика... в другите страни не е така, но тук все още мъж в зала по аеробика си е екзотика





Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 10:37



Да се научиш да правиш шпагат отнема досто време, особенно , ако си на повече от 15-16 години.Аз се научих по следния начин:Натрупвам купчина книги, така, че като направя шпагат доколкото мога да се отпусна върху тях и тежестта на тялото да се предава на тях , а не на краката. Като се отпуснеш, започваш да махаш книгите една по една, но не бих ти препоръчал
да се отпускаш на повече от 10 см на тренировка.Една тренировка продължава около 2 часа и поне 2 пъти на ден. Итака около 3 месеца. За мъжки шпагат ти препоръчвам да го правиш тялото ти да е подпряно на стена и да се държи изправено. Ако имаш въпроси ми пиши на ivona_pet@abv.bg



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано22.01.07 12:36



Благодаря за изчерпателните отговори! Нямам толкова време, но бих отделял по 30 минути дневно за да се науча. Дано само не се контузя. Може би най-добре е да почна да ходя на йога, но това най-рано от февруари. Къде може да се тренира йога? Колко струва? Колко време са тренировките? Живея в Люлин.



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 13:07



Обикновено едно занимание йога е 60 минути. В някои зали е повече - към час и половина. Близо до теб не знам дали има зала с йога, провери в R5, там май е най-близо. Обади се после да видим, ако нищо не си намерил





Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 03:05



За 30 мин не можеш само да загрееш, просто нищо не правиш. А иначе бих ти препоръчала да ходиш на басейна Спартак, там имаше йога, и инструкторката можеше да прави шпагат, защото на повечето места не могат





Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.01.07 10:58



Йога има в НСА. ДОста ти е далече, но поне са сигурни. Проблемът е че май няма места там. Както и да е, йогата може да предложи много добро решение, но то е не единственото. Просто продължавай с упражненията за гъвкавост и разтягане ... всеки ден и ще има резултат доста по-скоро отколкото очакваш, веднъж започнал процесът се ускорява ако тренираш редовно.
А и доколкото разбирам не си гимнастик, т.е. това няма да ти трябва чак толлкова много и толкова скоро. В някои спортове е по важно да изпълниш техниката правилно, а не да можеш да направиш шпагат.
И нещо много важно: ДОКАТО РАЗТЯГАШ ЗА ШПАГАТ, ВНИМАВАЙ ДА НЕ СИ ПРЕЦАКАШ КОЛЕННИТЕ СТАВИ !!!!



Тема Re: Шпагат...нови [re: eFFeXX]  
Авторpower yoga (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 16:52



power yoga има часове в the gym на Стрелбище - това е жестоко за разтягане. аз ходя от 2 месеца и почти разтегнах до шпагат. влез в сайта им и виж часовете.
www.thegym.bg
пак там има и класическа йога, но пауър йогата е направо много добро решение





Тема Re: Шпагат...нови [re: power yoga]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 11:24



Да, това което предлагаш е добро,но ти само от заниманията във фитнеса ли се научи?



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 17:22



Докъде стигна, имаш ли напредък?



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторзa Ивoнa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 22:15



Да, аз ходя на power yoga от две години и точно в залата по аеробика направих шпагат. 60 минути през ден яка загрявка и разтягане, просто няма начин - става без проблем. Не помня дали ти казах, че в Джим на стрелбище Ани е много добра.



Тема Re: Шпагат...нови [re: зa Ивoнa]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 13:53



А и двата шпагата ли се научи да правищ?



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторpower yoga (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 21:04



абе, да ти кажа, аз в началоно отидох за да се науча на шпагати...но само в началото, после останах, защото е невероятно готино да усещаш тялото си гъвкаво и здраво, много ми допада. нямам грижи и с двата шпагата, но сега това някак бледнее пред останалото, просто пауър йогата за мен е връх.



Тема Re: Шпагат...нови [re: power yoga]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 07:38



И каква е разликата между Йога и Пауър Йога? И не е ли същото като стречинга?



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторpyoga (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 22:21



Разликата е, че в пауър йогата има доста силови техники, в които се използва собствената тежест. позите са силно повлияни от класическата йога и развити на по-силово ниво паралелно с гъвкавостта и баланса. Яко се изпотяваш, по принцип в Щатите се играе на много затоплена зала като правило. Супер готино е и развива и тялото и стяга едновременно. Няма много прилика с бавната класическа йога, къдете ритъма е съвсем друг. Няма как да ти преразкажа, трябва да опиташ сама. Ани в GYM е много добра. Днес бях пак - истинско удоволствие





Тема Re: Шпагат...нови [re: pyoga]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 18:01



Според мен е въпрос на мода, на ново име, навремето имаше стречинг, също те изпотяваше





Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторpower (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 11:15



не е точно така...иди и сама се увери. винаги ще има фръцли дето спортуват за мода, но мисля тях да не ги обсъждаме. пауър йогата е нещо съсвем различно от чистия стречинг, но включва и активно разтягане + развиване на сила





Тема Re: Шпагат...нови [re: power]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 12:18



Абе аз не говоря за мода в спортуването, а за мода в имената, то според мен всичко се свежда до 3 неща- аеробика, стречинг и фитнес, останалота са комбинации от трите неща. А иначе дай ми повече инфо за този фитнес



Тема the gymнови [re: ivona]  
Авторpower yoga (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 14:02



www.thegym.bg

Сайта е страхотен, има всичко, което те интересува + описание на стиловете+ презентация на инструктори + цени





Тема Re: the gymнови [re: power yoga]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 14:30



Видях нещо, което ми хареса - цтречипилатес, но не го видях в програмата. Знаеш ли нещо повече?



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано25.02.07 19:52



Еми докъде... Имам напредък, но е доста малък. Примерно, чатала ми вече стига с около 1-2мм по близо до земята, но все още ми остават поне 20 см. Не съм почнал да тренирам всеки ден, понеже... някакси или ме мързи или незнам. Аз понеже се занимавам още с плуване и с тичане, и с разни упражнения в къщи... и просто се притеснявам да не се контузя нещо.

През седмицата правя следното:

1 тип тренировка, през ден:
Обща Загрявка - 15-20 мин (упражненията за шпагат са точно в тази ОЗ, явно трябва да я увелича на 30-40 мин). После правя един Тест на Купър в парка (за 12 минути тичаш колкото можеш, аз правя средно по около 2500 +/- 50м, а терена е с лек наклон). След това правя набирания по схема "стълбица" като редувам с тесен и с широк хват съответно по 1,2, 3... стигам до 6 и после почвам отначало. Така ми се събират средно по около 70 набирания. Правя лицеви опори, обикновено 2х20. Коремни преси на една катерушка, която е като шведска стена - 2х10.

2 тип тренировка (обикновено в дните между 1я тип тренинг)
ОЗ. След това правя: Коремни преси - 16, 20, 20, 20, последните 3 с 5кг тежест зад врат. Лицеви опори - 16, 20, 20, 20, чат-пат на юмруци за по-яко. Клякания, 20, 20, 20, 20, всичките с 10 кг тежест, ако не съм много уморен, част от тях ги правя и с подскоци. Концентрирано упражнение за бицепс - 8, 8, 8, 8 с 20кг дъмбел, от седеж, лакета - на вътр. част от бедрото. Рамо - 2 серии ръцете настрани с около 12кг по 8-10 повт, и 2 серии повдигане на 20кг дъмбел с тесен хват. Гръб и кръст - повдигане на 20 кг дъмбел от наведен стоеж с единия крак опрян на креслото (сори, не мога да го обясня по-добре).

2 дни в седмицата - плуване. За около 50-60 минути правя обикновено по 1500-2000м, за последно координация (свободно плуване), но от тази седмица ще включвам упражнения с дъска, които са доста по-изтощителни.

Почивам в събота задължително, и ако съм много уморен и още 1 ден в седмицата.

При всички тези упражнения се притеснявам, дали няма да си претоваря организма с нови, за шпагат. Пък и просто не ми остава време. Тези тренировки ми отнемат обикновено поне час и половина, често и по 2 часа.

И все пак упражнявам шпагата, доста съм гъвкав за структурата ми (тежа 79 кг на 182см), и напредвам.



Тема Re: the gymнови [re: ivona]  
Авторcтpeчинr (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 19:53



Като отделен час няма само стречинг, защото това на практика е комбинация от няколко стила - часовете по йога, пауър йога и пилатес наблягат изключително много на стречинг. Абе, иди при Ани, няма да се минеш





Тема Между другото...нови [re: dido_1983]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.02.07 17:19



...пукат ми колената, когато клякам. Имам ли поводи за притеснения?



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.02.07 18:54



Днес се опитах да походя малко на ръце и си контузих доста лошо лявата ръка. Боли ме отвътре в областта на лакета и между него и рамото... Боли ме дори и да не го движа.





Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 19:13



Браво, продължавай, ако искаш мога да ти изпратя клипове за разтягане



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 19:14



Лошо, ходи на лекар, вземи си лакътник



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.02.07 20:06



прати ми филмчета, плс. иначе болката взе да отшумява още след 1я час почивка. просто ще намаля малко интензивността

Редактирано от dido_1983 на 26.02.07 20:07.



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторmilena (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 13:58



Отиди в Атлетик на булевард Мадрид, там има индивидуални уроци, ще ти помогнат



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторhrisi (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 12:24



Преди 2 години ходих в един фитне срещу басейна спартак, на гимнастиката по метода на Вили Кожухарова според мен много ще ти помогне



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторbalet magiq (Нерегистриран)
Публикувано07.04.07 22:10



hehehe!


ami sqda6 na zamqta s kraka napred.Bavno otvarq6.Kogato ne mojej pove4e povdiga6 s ruce i raztqga6 na mujki.sled tova pridvijvaj tqloto napred a krakata naad i se polu4ava 4e tqloto e legnalo po korem.

ВАЖНО:когато прави6 6пагат има жероятност да скъса6 девствената си жила по насилствен път.За това не се напрягай.С времето (най-много 2 месеца)6те успее6



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано26.04.07 15:56



Недей,няма да стане- да знаеш,ходя на аеробика и нашия инструктор по аеробика(мъж)-още не може да го направи!При това че растягането и тям подобни подготовки преди шпагат ги прави всеки ден

-просто мъжете са "много твърди",нали и вие това го твърдите???





Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.04.07 17:48



Тренировките за разтягане са много важни, пък ако не можеш да правиш шпагат - здраве да е. Иначе китката ми мина доста отдавна, още на първата седмица.



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано27.04.07 10:02



Aз мога да правя шпагат,просто исках да ти кажа-примири се, че мъжете някои неща просто не могат да направят,колкото и да са упорити





Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Автормapиaн (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 10:43



Да ти изпратя мои снимки ? Може би ще ти докажа обратното



Тема Re: Шпагат...нови [re: мapиaн]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано28.04.07 11:28



Хайде,чакам,заинтригува ме!





Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано28.04.07 12:08



Kenneth "Flex" Wheeler, бивш мистър Олимпия прави 100% пълен мъжки шпагат. Той е културист и е тежал поне 120кг. Гледката е доста впечатляваща. Преди щангите се е занимавал с бойни изкуства. Увери се сама -

, прави шпагат на 27-мата секунда от това филмче.



Тема Re: Аааааа,НЕ е.............нови [re: dido_1983]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано28.04.07 12:34



Айде сега,ти пък много се засегна

,не е честно така!!!
Защо пък сега сравняваш,не мога да разбера аз.....................



Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Автормapиaн (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 10:55



Ами кажи къде, дай си пощата,мпята е marian_hr@abv.bg



Тема Re: Аааааа,НЕ е.............нови [re: nyctea]  
Авторdido_1983 (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 21:24



Не съм се засягал въобще. Просто ме удивлява докъде може да стигат културистите. Наистина е впечатляващо!



Тема Re: Шпагат...нови [re: мapиaн]  
Авторdido_1983 (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 21:26



мариане, я разкажи, стана ли свалката с никтея?





Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
АвторДядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 22:54



Отиваш в data.bg и пишеш в търсачката Tsatsouline (чете се Цацулин). Неговият стречин е супер. Човека 20 годиние е транирал специалните части. Книгата се казва Relax into streching. Има снимки доволно. На англииски е.
Не е гъвкавост на сухожилията това, което ти липсва. Просто нервната система ограничава движението. Пробвай да си качиш едния крак на 90° в страни някъ де (например бюро) - става. Сега другия - става. Ама шпагата - не. Нервната система ни спира. Тя н испира и от вдигането на големи килограми във фитнеса.
И все пак замисли се, трябва ли ти наистина шпагата? Ако тренираш бойно изкуство и ти трява височина на ритника да, но иначе - няма голям смисъл.



Тема Re: Шпагат...нови [re: Дядo Йoцo]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано10.05.07 10:17



Реално, не ми трябва. Искам да го мога просто заради умението...



Тема Re: Аааааа,НЕ е.............нови [re: dido_1983]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано11.05.07 09:49







Тема Re: Аааааа,НЕ е.............нови [re: nyctea]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано12.05.07 18:39



ех, че се радвам за вас!



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано14.05.07 11:37



Можеше и мен да ме питаш,не хапя





Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано14.05.07 18:26



Ами кажи де!



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано15.05.07 09:09



Aми нищо не стана,обеща да ми прати снимки,и така и не ги е изпратил,
несериозник





Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Авторmarian (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 17:58



Вече съм сериозен, изпратих ти ги





Тема Re: Шпагат...нови [re: marian]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано16.05.07 09:45



Знаех ,че има уловка


То се вижда,че се занимаваш с някакъв спорт професионално,и много ясно,че можеш да правиш шпагат
Аз приказвах за хора-любители,не за професионалисти



Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Авторmarian (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 19:20



Добре, не съм те разбрал, извинявай



Тема Re: Шпагат...нови [re: marian]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано17.05.07 09:49



Иначе готини снимки!!!





Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Авторmarian (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 10:07



благодаря ти!



Тема Re: Шпагат...нови [re: marian]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано18.05.07 17:11




Няма защо




Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Авторmarian (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 22:41



Имам и по готини





Тема Re: Шпагат...нови [re: marian]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано21.05.07 10:42



не се съмнявам





Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 12:18



здравей, похвали се до къде стигна



Тема Re: Шпагат...нови [re: marian_hr]  
АвторJen4e (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 12:48



mariane i az iskam da vidq kak pravi6 6pagata:

i men me zaintriguva!



Тема Re: Шпагат...нови [re: Jen4e]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 22:16



остави си мейла



Тема Re: Шпагат...нови [re: marian_hr]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано09.06.07 09:13



Какво стана, хора?
какви са тез работи? Мариане,ти така ли си набавяш мейлите





Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 13:48



Ами и това е начин.... :))



Тема Re: Шпагат...нови [re: marian_hr]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано09.06.07 23:26



Ей, направо ме кефиш


да, и това е начина



Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 08:12



начини много, важен е резултата....



Тема Re: Шпагат...нови [re: marian_hr]  
Авторjen4e (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 09:03



maila mi e isis_@dir.bg Da ne 4akam i az 2 meseca?lek den!



Тема Re: Шпагат...нови [re: jen4e]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 17:12



няма, обещавам :)



Тема Re: Шпагат...нови [re: marian_hr]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 06:53



Голям интерес към тези снимки! Какво толкова има





Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано30.06.07 10:30



Mани...мани....всичко почна от това, че се изказах за шпагат при мъжете,че не могат да го правят

.....че не им е в природата......и се появи предложение за доказателство.........снимки.......пък и други почнаха да се интересуват



Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Автормapиaн (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 15:43



Ами като си мислите че мъжете сме дървени :))



Тема Re: Шпагат...нови [re: мapиaн]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано05.07.07 17:12



ами така е на някои места





Тема Re: Шпагат...нови [re: nyctea]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 16:42



На къде отиде темата





Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано08.08.07 17:00



ми .....наникъде, нещо трае човека





Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Автор rayli_dance ()
Публикувано13.08.07 17:08



мммммдддддаааааааа
хубаво си е човек да може да прави шпагат. е поне за мен е така - колкото повече неща се научавам да правя с тялото си, толкова по-добре се чувствам.

За да направиш шпагат се искат наистина много усилия, особено ако започнеш на по-голяма възраст ( като мен например

)

Аз започнах да тренирам модерен балет на 14 години и вложих много усилия, докато най-после на 16 вече успях да направя женски шпагат. Е, успях ,но за кратко! Явно твърде много си повярвах и на следващата репетиция си разтегнах много гадно сухожилие. И така - дотук с щастието. Около 1 година не можех да правя не само шпагат, ами и други движения с десния си крак. Беше пълен кошмар - на репетициите се чувствах ужасно.

Е, слава богу , и това вече мина!

Преди няколко месеца си възвърнах постиженията и вече отново мога да правя женски шпагат. За мъжкия ( делят ме около 4-5 пръста от пода нооооооо) не знам дали ще успея някога, понеже е по-сложен, но нищо и това ми е достатъчно.

Та исках да ти кажа, че допускаш някои грешки, поради което напредваш толкова бавно. Доколкото разбрах от това, което прочетох ти започваш със загрявка, в която упражняваш шпагата. Това е ужасно ГРЕШНО!
Трябва първо много добре да си загрееш тялото, след това да си направиш всички онези упражнения, които правиш, и едва в самия край на тренировката ти да се разтягаш за шпагат, когато тялото вече е добре раздвижено, за да не получиш някоя контузия, а и за да има ефект.

Успех!

PS: Опитай първо с женски шпагат. Мъжкият се отработва по-трудно, а и доколкото прочетох не се занимаваш с дейности, които да ти осигуряват по-голяма гъвкавост на тялото.



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 14:36



Ако някой иска мога да му пратя клипове с упражнения за разтягане,добри са



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 08:59



da 6te se radvam da gi vidq

Ako moje mi gi prati na isis_@dir.bgPozdravi



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторmarian-hr (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 10:19



Прати и на мен, marian_hr@abv.bg



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторgalja (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 11:43



За какво става въпрос? Нещо съвсем лъбителско ли?



Тема Re: Шпагат...нови [re: galja]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 14:37



Ne e ljubitelsko!Stava vapros za otricatelni 6pagati i kak u4at akrobat4etata

na tqh!No e polezna informaciq.Mersi ivona takmo si misleh 4e si ni zabravila s marian!



Тема Re: Шпагат...нови [re: galja]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 10:16



Не са лоши клиповете, има какво да се научи. И са за напреднали, което е добре, не са някакви елементарни упражнения



Тема Re: Шпагат...нови [re: jenata dnes]  
Авторmilena (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 13:37



Kakvo zna4i otricatelen 6pagat



Тема Re: Шпагат...нови [re: milena]  
АвторJenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 16:50



Отрицателен шпагат значи,че ъгъла между двата ти крака е повече от 180 градуса .

Сложно е!Ето и снимка:
ffg2000.narod.ru/d_pics/oversplit_f.JPG



Тема Re: Шпагат...нови [re: Jenata dnes]  
Авторmilena (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 12:44



Lele, tova ne e vyzmojno, az akonaprawq taka, ne moga si sybra krakata



Тема Re: Шпагат...нови [re: milena]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 12:54



O mili4ka vazmojnoe





Тема Re: Шпагат...нови [re: milena]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 14:38



http://www.bendablebodies.net/picturama/displayimage.php?album=23&pos=2 Toва е отрицателен мъжки шпагат



Тема Re: Шпагат...нови [re: marian_hr]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 16:42



izprevarime ne znaeh 4e ima takav sait 4e i balgarski!Pozdravi



Тема Re: Шпагат...нови [re: jenata dnes]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 19:25



Не знам дали е български, но е готин, днес го открих, като реших да сложа снимка



Тема Re: Шпагат...нови [re: jenata dnes]  
Авторmilena (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 11:10



Ama tiq sywsem ne sa nared. Te imat li stavi? Ili prosto e nqkakvo bolestno systoqnie. To da be6e normalen 6pagat kak da e





Тема Re: Шпагат...нови [re: milena]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 12:28



ima i takiva hora

kolkoto po malak zapo4ne6 da se raztqga6 tolkova po gavkav 6te sispored men e mn gotino,no nemoga da dostigna takiva rezultati



Тема Re: Шпагат...нови [re: jenata dnes]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 14:16



Много е готино, но да не изпитваш болка и да го правиш бавно и внимателно. Иначе стават контузии



Тема Re: Шпагат...нови [re: marian_hr]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 14:28



ti pravi6 li otricatelen na snimkite koito mi pra6ta6e ne go be6e demonstriral





Тема Re: Шпагат...нови [re: jenata dnes]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 14:32



pravi6 da



Тема Re: Шпагат...нови [re: jenata dnes]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 14:54



Да мога отрицателен шпагат, но малко се отпускам. А ти?





Тема Re: Шпагат...нови [re: marian_hr]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 14:58



ne nemoga!





Тема Re: Шпагат...нови [re: jenata dnes]  
Авторmarian_hr (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 15:08



Ами да те науча тогава





Тема Re: Шпагат...нови [re: marian_hr]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 15:29



Slu6am te!mn iskam da se nau4a no ne stava!



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторgalja (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 15:13



Изпрати и на мен, ще са ми интересни. galjage@abv.bg



Тема Re: Шпагат...нови [re: galja]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 16:51



Opitah da ti gi prepratq dano da gi polu4i6



Тема Re: Шпагат...нови [re: jenata dnes]  
Авторgalja (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 18:23



Благодаря ти много



Тема Re: Шпагат...нови [re: galja]  
Авторjenata dnes (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 08:39



Molq pak zapovqdai i dono ne si se stresirala mnogo





Тема Re: Шпагат...нови [re: jenata dnes]  
Авторgalja (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 19:27



Благодаря много на теб и Ивона за клиповете, много ми харесаха



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторdaniel (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 12:29



Davaj, moje da si obmenim klipove i snimki na tema gimnastika, imam strahotna kolekcija. Pra6taj na danielito84@abv.bg



Тема Всички говорят за загряваненови [re: rayli_dance]  
Автор3цxO (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 18:43



А как става ако трябва да играеш спорт който се играе на прилично студено но все пак шпагата е едно от нещата които правят играта по-лесна?

Просто ми е интересно мнението.

Аз играя хокей на лед като вратар. Започнах много скоро и имам крещяща нъжда от упражнения за разтягане.



Тема Re: Всички говорят за загряваненови [re: 3цxO]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 17:43



Загряваш преди мача!



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Автор anditoOo (непознат)
Публикувано30.01.08 19:28



Със сигурност не са нужни 4-5 години за да седнеш на шпагат!аз специално го седнах за 2 месеца.Стоях по 20 минути на ден . Ако искаш да го направиш по бързо по добре е да си сложиш единия крак на стол и прожинираш, но преди това разбира се трябва да се загрееш за да не си разтеглеш сухожилията.



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторivelin (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 17:56



Interesna tema, pregledah q cqlata, no maj ne widqh nqkyde da ima konkretni preporyki.

A inache temata e interesna za men



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivelin]  
Авторgalja (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 19:17



Според мен тук само си приказваме. Ако се интересуваш отиди в някой фитнес с по сериозна инструкторка по каланетика или с индивидуални програми. По рано ходех в един фитнес , Проксима, намира се близо на пресечката на черковна с Оборище. Там имаше една инструкторка, Марина, която е ного добра. Или също можеш да пробваш в Атлетик срещу театър София, там има индивидуални програми. успех



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторkickbox (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 17:15



Здравейте хора, интересна тема обсъждате. Аз обаче искам да попитам: Мога ли да получа някакви сериозни травми като правя шпагат? Като например счупване на таза или нещо подобно? Просто се разтягам като правя щпагат на 2 стола като Ван Дам и ме натискат отгоре. При това изпитвам много силна болка?



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторlidzey (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 15:16



phaphapha vijte kfo vsi4ki kfi sa tiq prostotii 4 godini se opitvah drun drun .....vseki chovek e sposoben da go napravi dori i za edin den!!!! az go moga i she vi razkaja kak stana vs...vednuj s edna fr ka bqhme na vunka i reshihme da se uchime da pravime shpagat....vseki chovek go boli ednakvo i tq ne iskashe da stoi mnogo vreme v stoikata a az stoqh i stiskah zubi i za tova na sledvashtata sedmica go napravih.....samo za dve sedmici.......no tova beshe zashtoto se natiskah na dolu i turpqh mnogo turpqh a zverski me boleshe no na sila go napravih i vie za tfa she go pravite po 4 godini shtoto vseki put kato vi boli taka nikoga nqma da go napravite izturpete bolkata prosto i eto do den dneshen taq moq fr ne go moje zashtoto q e strah ot bolkata !!!! IZTURPETE Q I SHE VIDITE REZULTATA SLED EDNA SEDMICA SHE GO NAPRAVITE A ZA PO DURVENITE MOJE I SLED DVE!

USPEHI NA VSI4KI JELAQ VI KUSMET



Тема Re: Шпагат...нови [re: lidzey]  
Авторlily (Нерегистриран)
Публикувано08.11.08 16:51



Много умно е твоето изказване, няма що! Ти знаеш ли до какви проблеми може да доведе едно такова преразтягане? Все пак не говорим за деца на 7-8 години! Иначе аз мога да ти кажа как да се научиш и за 5 минути- просто стъпваш на две табуретки с колела и си разтваряш краката

шпагата не ти мърда, а и чичо доктор след това



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторivka (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 20:39



blagodarq za saveta





Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Автор mundomar (непознат )
Публикувано29.01.10 11:36



s raztqgane v sednalo polojenie, pyrvo krakata se sgywat edin sre6u drug trqbva da oprat zemyata, ako ne moje s prujiniraniya tryabva da stane sled kato oprat taka zemyata pod krakata se slagat knigi v na4aloto malko posle pove4e okolo 10 sm, otnovo s prujiniraniya tryabva da opre zemyata....move i krakata raztvoreni v sednalo polojenie lyaga6 napred bez da sgyva6 kolenata, posle kym vseki ot dvata kraka- otnovo v na4aloto s prujiniraniya.....mejdu vremenno se probvat i shpagatite- vseki den taka po okolo 30 40 min za mesec tryabva da se napravyat jenskite 6pagati mujkite sa po trudni
Uspeh



Тема Re: Шпагат...нови [re: mundomar]  
Автордpън дpън (Нерегистриран)
Публикувано21.07.10 00:14



и кво като се разчекнеш на шпагат?!!! мноо важно





Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано11.01.21 11:38



Fwd: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 09.01.2021 00:52
до:
v_polyanova@abv.bg



---- Прикрепено писмо (споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра) ----

Подател: Valeria Polyanova <v_polyanova@abv.bg>
До: info@dir.bg
Относно: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
Дата: 09.01.2021 00:15

Все още нямам достъп до клубовете ви.
Споделено със собственика на Фейсбук - копие: Details Re: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing от: Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg) дата: 24.12.2020 20:49 до: fbi@subscriptions.fbi.gov як: v_polyanova@abv.bg https://www.facebook.com/login/identify/?ctx=recover&ars=facebook_login Find Your Account

No Search Results Your search did not return any results. Please try again with other information. Please enter your email or phone number to search for your account. Cancel >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 24.12.2020 19:59 Това съдържание не е достъпно в момента Когато това се случи, обикновено причината е, че собственикът е споделил съдържанието само с малка група хора, променил е кой може да го вижда или го е изтрил. Към новините Назад Посещение на Помощния център Thie is message for my as a owner of account https://www.facebook.com/KRECHI77 Help me, I beg You. There I have friend, one but real - She work at White House at Washington many years and Iliana is chief at one of Departments - at the place where Congress members and US President read The books. Somebady associated me with You, FBI, but I am only user, not agent. >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI >Относно: Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials — FBI >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 23.12.2020 23:46 Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials -- FBI National Press Releases Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials The FBI and CISA possess highly credible information indicating Iranian cyber actors almost certainly were responsible for the creation of a website called Enemies of the People, which contained death threats aimed at U.S. election officials in mid-December 2020. Dec. 23, 2020 Full Press Release You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: National Press Releases Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy | Visit >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 23.12.2020 22:04 https://www.facebook.com/photo?fbid=2761225590756798&set=pcb.2761217740757583 >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI fbi@subscriptions.fbi.gov >Относно: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 21.12.2020 22:15 FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing Thirty-two years after the terrorist bombing of a Pan Am jet over Scotland killed 270 people, including 190 Americans, charges have been filed against a former Libyan intelligence operative for his alleged role in building the bomb. Dec. 21, 2020 Full Story You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: FBI Top Stories, Washington Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy |




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.