Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 21.05.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Шпагат...нови [re: pyoga]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 18:01



Според мен е въпрос на мода, на ново име, навремето имаше стречинг, също те изпотяваше





Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Авторpower (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 11:15



не е точно така...иди и сама се увери. винаги ще има фръцли дето спортуват за мода, но мисля тях да не ги обсъждаме. пауър йогата е нещо съсвем различно от чистия стречинг, но включва и активно разтягане + развиване на сила





Тема Re: Шпагат...нови [re: power]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 12:18



Абе аз не говоря за мода в спортуването, а за мода в имената, то според мен всичко се свежда до 3 неща- аеробика, стречинг и фитнес, останалота са комбинации от трите неща. А иначе дай ми повече инфо за този фитнес



Тема the gymнови [re: ivona]  
Авторpower yoga (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 14:02



www.thegym.bg

Сайта е страхотен, има всичко, което те интересува + описание на стиловете+ презентация на инструктори + цени





Тема Re: the gymнови [re: power yoga]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 14:30



Видях нещо, което ми хареса - цтречипилатес, но не го видях в програмата. Знаеш ли нещо повече?



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано25.02.07 19:52



Еми докъде... Имам напредък, но е доста малък. Примерно, чатала ми вече стига с около 1-2мм по близо до земята, но все още ми остават поне 20 см. Не съм почнал да тренирам всеки ден, понеже... някакси или ме мързи или незнам. Аз понеже се занимавам още с плуване и с тичане, и с разни упражнения в къщи... и просто се притеснявам да не се контузя нещо.

През седмицата правя следното:

1 тип тренировка, през ден:
Обща Загрявка - 15-20 мин (упражненията за шпагат са точно в тази ОЗ, явно трябва да я увелича на 30-40 мин). После правя един Тест на Купър в парка (за 12 минути тичаш колкото можеш, аз правя средно по около 2500 +/- 50м, а терена е с лек наклон). След това правя набирания по схема "стълбица" като редувам с тесен и с широк хват съответно по 1,2, 3... стигам до 6 и после почвам отначало. Така ми се събират средно по около 70 набирания. Правя лицеви опори, обикновено 2х20. Коремни преси на една катерушка, която е като шведска стена - 2х10.

2 тип тренировка (обикновено в дните между 1я тип тренинг)
ОЗ. След това правя: Коремни преси - 16, 20, 20, 20, последните 3 с 5кг тежест зад врат. Лицеви опори - 16, 20, 20, 20, чат-пат на юмруци за по-яко. Клякания, 20, 20, 20, 20, всичките с 10 кг тежест, ако не съм много уморен, част от тях ги правя и с подскоци. Концентрирано упражнение за бицепс - 8, 8, 8, 8 с 20кг дъмбел, от седеж, лакета - на вътр. част от бедрото. Рамо - 2 серии ръцете настрани с около 12кг по 8-10 повт, и 2 серии повдигане на 20кг дъмбел с тесен хват. Гръб и кръст - повдигане на 20 кг дъмбел от наведен стоеж с единия крак опрян на креслото (сори, не мога да го обясня по-добре).

2 дни в седмицата - плуване. За около 50-60 минути правя обикновено по 1500-2000м, за последно координация (свободно плуване), но от тази седмица ще включвам упражнения с дъска, които са доста по-изтощителни.

Почивам в събота задължително, и ако съм много уморен и още 1 ден в седмицата.

При всички тези упражнения се притеснявам, дали няма да си претоваря организма с нови, за шпагат. Пък и просто не ми остава време. Тези тренировки ми отнемат обикновено поне час и половина, често и по 2 часа.

И все пак упражнявам шпагата, доста съм гъвкав за структурата ми (тежа 79 кг на 182см), и напредвам.



Тема Re: the gymнови [re: ivona]  
Авторcтpeчинr (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 19:53



Като отделен час няма само стречинг, защото това на практика е комбинация от няколко стила - часовете по йога, пауър йога и пилатес наблягат изключително много на стречинг. Абе, иди при Ани, няма да се минеш





Тема Между другото...нови [re: dido_1983]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.02.07 17:19



...пукат ми колената, когато клякам. Имам ли поводи за притеснения?



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.02.07 18:54



Днес се опитах да походя малко на ръце и си контузих доста лошо лявата ръка. Боли ме отвътре в областта на лакета и между него и рамото... Боли ме дори и да не го движа.





Тема Re: Шпагат... [re: dido_1983]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 19:13



Браво, продължавай, ако искаш мога да ти изпратя клипове за разтягане




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.