Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 27.04.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема УНСС - какво е мнението ви ?!нови  
АвторSG (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 22:51



Аз съм кандидат - студентка и се нуждая от спешен съвет - дали да избера УНСС /София/ и коя специалност ми препоръчвате? Подготвям се за изпит по география.
Ще съм ви много благодарна ако ми дадете съвет!!!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
АвторTheBig (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 23:04



Ако си решила да ставаш студентка, за да учуш сериозно и да придобиеш реални знания в определена област просто УНСС е най-грешния вариант. Но ако си решила просто да се забавляваш, да не ходиш на лекции и да си плащаш за изпитите - давай, кандидатствай там, без значение каква специалност.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: TheBig]  
АвторSG (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 23:38



Защо мислиш така? Ти какво учиш /или си завършил/?
Някакви идеи да имаш за сериозно обучение, ще кандидатствам с география и не съм милиардерка!!!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 14:30



Zdrasti! Az sega sam studentka 1-vi kurs v UNSS i pone za momenta sam dovolna!Az sa6to kandidatsvah s geografia i trqbva da ti kaja,4e si e dosta trudni4ko,trqbva da ima6 mnogo hubava ocenka(osobeno za po-dobrite specialnosti).Kolkoto do kakva specialnost da si izbere6,tova zavisi samo ot teb(kakvo te vle4e i t.n.).Az sam finansi i na men tova mi se iska6e da vlezna,no ti sama trqbva da si preceni6 kakvo iska6.Jelaq ti uspeh!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
АвторTheBig (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 23:23



Аз съм на мнение, че човек не може да разчита на мнението на околните. В смисъл, че "разни хора - разни идеали". Един ще ти каже едно, друг - друго. Но те съветвам преди да направиш крайното си решение поразрови се из нета за разни сайтчета като тези два: http://cryte-anti-unwe.8m.com и http://www.geocities.com/cnucak/
Като цяло интересно четиво.
Иначе аз съм студент втори курс в СА "Д. А. Ценов" в Свищов. Не казвам, че тук е по-добро. И тук е същия ташак. Но на мен лично обастановката в Свищов ми харесва повече, отколкото в София. Но пак казвам - това си е лично мое мнение. И ще ти споделя още едно лично мое мнение - ако искаш наистина да придобиеш качествено и пълноценно висше образование - хващай си шапката и кандидатсвай във ВУЗ в чужбина. Тук образованието ще става все по-зле и и по-зле. Това е истината... за съжаление.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: Vladi]  
АвторTheBig (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 23:33



Предполагам ти е ясно защо трябва да имаш "много хубава оценка" за да влезеш в УНСС. Вярно едната причина е, че напливът е голям. А другата? Можеш ли да ми обясниш какво означава фразата: "Имате 4.50, защото не сте идвали на курса проведен към УНСС..." /цитирам по памет/. Ако те интересува, ще ти разкажа по-подробно за какво става дума. Ще кажа само едно: 2002 г. Кандидат-студентски изпит по география в УНСС.



Тема Ако може да се намеся :)нови [re: SG]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано25.04.04 16:02



1 - реално има сравнително малко значение коя специалност избереш, така че се спри на това, което те влече най-много. Няма специалност, която да ти гарантира реализация!
2 - кой университет ще избереш няма значение. Ако учиш - учиш. Ако не - не. Можеш формално да завършиш която и да е специалност, и пак да си празноглава (не казвам, че сега си - да не вземеш да се обидиш :) или пък да ги пренебрегнеш тотално и да си много по-добра от всички тях. Просто не е определящо. Познавам човек, който задочно студентства в УНСС, а е директор (и съосновател) на голяма компания. Бизнес план за 30 млн. USD му е одобрен от инвеститора, а на изпита по планиране професорът му написа тройка! Прецени сама дали реалните познания идват само от стерилната среда на университета.
3 - ако все пак си се спряла на УНСС, те съветвам да не се хвърляш да учиш политология. От наличните специалности това (според мен) е максимално далече от реалните неща, които ще ти свършат работа. Имам резерви и към МО и МИО, но това е друг въпрос.

Общо взето това е от мен. Ако искаш, драсни някой ред на

- тази година ми се очертава кандидатстване в УНСС и на мен, може да обменим впечатления.
Успех!



Тема така......нови [re: SG]  
Автор killin (me)
Публикувано26.04.04 09:59



като гледам мненията реших и аз да се включа.
значи ако си решила все пак и да научиш нещо(не казвам всичко - няма такова образование у нас) смятам че по добрия вариант е да се насочиш към Свищов. това че съм възпитаник на школата..... и е естествено да я похваля, но има и за какво - както казваше един от преподавателите ми: голям град - голям бизнес, малък град - голямо образование. макар че всичко това зависи само от теб - зависи как ще те грабне студентския живот - на всеки различно му се отразява.....
другото - географията........ мъка - трябва ти отличен за да се класираш както трябва - бих препоръчал икономика - и темите са по малко и са по къси и по-малко хора кандидатстват, а и научаваш нещо предварително, ако никога не си учила - не трябва да те притеснява - така или иначе ще научиш наизуст географията.....
относно специалността - Финанси определено си заслужава, завършил съм магистратура, а имам наблюдение и от други специалности...... преподавателите по Финанси в момента в Свищов са по-скоро от "новата школа", а не някви престарели дъртаци които си дъвчат добре познатаото старо, така че наистина има шанс да понаучиш и нещо интересно.

та моят съвет е: Свищов, с икономика, Финанси

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
Авторr19 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 11:50



Za men UNSS e ujasno skapano miasto i sujaliavam che si gubih vremeto tam. Az zavurshih MIO prez 2000 godina.
Ako iskash da uchish v BG - probvaj SU - stopanski fakultet.
Ako vse pak izberesh UNSS - gledaj pone da si uplatniavash vremeto podobavashto.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
Автор/*/ (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 21:13







Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: TheBig]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано27.04.04 20:20



Za tova si prav,ima gi mnogo 4esto tezi ne6ta,no moga da ti kaja,4e ne vinagi stava taka!Az naprimer se gotvih na savsem normalni uroci,ne sam hodila na nikakvi kursove v UNSS ili niakade drugade,ne sam si pla6tala i razni takiva ne6ta,no na izpita po geografia minalata godina imam 5,60.Ako iska6,razkaji mi pove4e za tozi slu4ai,vse pak mi e interesno!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
Авторklingzor (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 16:00



zapishi se mio



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: klingzor]  
АвторSG (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 15:33



БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА МНЕНИЯТА!!!
И ВСЕ ПАК АКО НЯКОЙ ИСКА ДА ОСТАВИ СВОЕТО МНЕНИЕ С УДОВОЛСТВИЕ ЩЕ ГО ПРОЧЕТА!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: /*/]  
Автор Пoeтa нa нeтa (непознат )
Публикувано30.04.04 19:27



Можеш да пробваш и ИУ-Варна, качеството със сигурност е близко до нивото на УНСС, освен това водещи специалности като Финанси и МИО доста от предметите ги водят преподаватели от Свищов, а и местните преподаватели са млади и някои от тях идват от реномирани западни университети.
Като допълнение само мога да кажа, че измежду София, Свищов и Варна като варианти за студентски живот, край морето със сигурност ще по-добре...



Тема Mnenie: Mnogo krasivi jeni na edno myastno!нови [re: SG]  
АвторDNG (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 21:20



tova e "nay-krasiviya" universitet!! za drugo ne znaya ;)




Тема SG,нови [re: SG]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано01.05.04 23:50



Надявам се разбираш, че ние не можем да мислим вместо теб. Нито пък да те посъветваме адекватно, без да си дала поне малко информация за себе си, за интересите и възможностите си и т.н. Ще ти дам малко насока - как виждаш себе си след като завършиш?



Тема Мнението ми за УНСС е гераниевидно-херплексно:нови [re: SG]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано06.05.04 00:06



Въпросът ти е (меко казано) не особено ясен и сериозно ми напомня за старата максима, че "ако не знаеш къде отиваш, то вероятно ще стигнеш там, където не искаш" - ако детската ти мечта е да станеш космонавт (като порастнеш), то УНСС е едно изключително неподходящо за целта място.

За картограф (щом си падаш по география) - също.

Ако живееш в Тутракан, Свищов определено е най-добрия избор, ако си от Банкя - ВИНС няма да ти е особено удобен и пр.

А сега малко по-сериозно - независимо от сриването на образователната система и безобразната корупция галопираща през нея, УНСС бе и си остава най-доброто място за хора с желание за икономическа реализация.

Причини (според мен):
1. Образование. -
Като цяло, преподавателите са най-добри, ако и в няколко други ВУЗ-а да има блестящи колеги. Но тук разликите не са толкова драматични.
Което е по-важно - някой много добре го каза, аз малко ще го засиля - в БГ студентите се делят на такива, които искат да учат и учат (~10%) и на различни нива, по неориентраност и скатаване, душици (~90%).
А и това, което НАИСТИНА ще ти трябва, за да си вадиш добре хляба, няма да го научиш преди да започнеш реално да работиш. Не и в БГ ВУЗ.

2. Среда.
Каквото и да си говорим, извън купоните и флиртовете, в УНСС хората, които професионално ще са ти полезни са повече. Вкл. и сегашните ти колеги, които ще растат. Добави АИЕСЕК, хед-хънтъри, стажове и пр.

3. Професионална реализация.
София. Всички институции, най-големите организации, фирми, брой потенциални работодатели.
Най-високите заплати.

4. Продължаване на обучението.
Ако и това в най-висока степен да си зависи от индивидуалните качества на всеки, решиш ли някой ден да продължаваш "навън", то в икономическите дисциплини дипломите от УНСС (и СУ) тежат с една идея повече.

5. Качество на живот в София.
Шарено/скъпо/опасно/далече от мама и пр. - тук си преценявай самичка.


Дано съм ти бил от полза - УСПЕХ!

~*~


Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано06.05.04 19:50



Laina



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 05:36



В УНСС - ФИНАНСИ



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 23:54



V sluchai, che vlezesh v UNSS si na put da napravish generalna greshka v jivota si. Zashto ? Tova, che nishto nqma da nauchish e qsno. Vsichki gledat da otbiqt nomera. Za izpiti e normalno da se plashta, da - koi v cash, koi s dupe - koi kakto se uredi. Po izpiti oceniavaneto e NEobektivno. Zatova suvetut mi e slednia : nedei hodi tam, ne pravi greshkata, koqto mnogo drugi napraviha. Nauchi se na tehen grub :) az ne vleznah tam i se radvam. Ako iskash suvet kude mojesh da produljish - USA, Germany, etc. Bqgai da uchish izvun BG. Struva si. V BG e mizeria i chudo. Bardak. Vseki si vurti zadnika kakto mu iznqsq, pishe ocenki kakvito pojelae i t.n Tova e moeto vijdane.



Тема Re: Луди ли сте ?! УНССнови [re: dePhil]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 15:26



Абсолютно си прав/а,
но с някои ... доста сериозни корекции...
по т.1. Образование:
Преподавателите там най-често за стари връзкари, учили или недоучили някога, и знаещи неща от комунизма или ерата преди него. Почти никой от тях не работи в момента по специалността която преподава и следователно ти говори общи приказки или абсолютно неверни неща / моят професор по финанси отпреди 5-6 години ни разказваше как бил привърженик на група източно-германски финансисти с които смятали да въвеждат "БЕЗПАРИЧНО СТОПАНСТВО" !!!???!!! .. нали се сещаш как са щели да ни върнат в ерата преди финикиици, и сега щяхме да сме на натурална размяна !! Методи Христов се казваше, още преподава там, беше управител на една банка, която фалира; пак тогава Румен Генчев преподаваше икономикс, явно е бил "ДЕСТРУКТИВЕН ИКОНОМИКС" защото той докар до фалит държавата, и той още е преподавател в УНСС !!!/
За 5 години там съм изучил грубо към 55 предмета, по моя най-оптимистична преценка, не повече от 10 % от тях си заслужаваха .... !!!!
Всичко там е пари и се прави за пари .. на никого не му пука дали ще научиш нещо или не !! Плащаш навсякъде и никъде не получаваш знания, а да не говорим за отношението на секретарките ! 5 лв. за калиграф за да ми изпише дипломата !!!
Там преди влизаха най-умните и най-конкурентно способните, разбира се ако са влезли с изпити ... след втората година вече нивото беше еднакво ... нали се сещащ че връзкарите не са поумнели междувременно ..
Мафията е пуснала здраво корени там ...от ректора, през студентски сенат, съвет и до АИСЕК !!!
преди ги управляваха гамените от СДС, които държаха и студентски град, начало с кмета, после си сложиха свои протежета!!
няма да пиша повече за това ... ставам зъл .. изгубиха ми 5 години
2. Ако някой разчита на добри вартианти за продължаване на обучението от там ... нека да му е ясно, "БЕЗ ВРЪЗКИ НЯМА ДА СТАНЕ", от отдел "Международно сътрудничество" изваждат информацията едва след като сроковете са минали ....
......
иначе си прав/а за купоните, флиртовете и другите приятни неща, а също и за контактите


а на девойката, дето пита дали да учи там...
ами сама си реши, аз лично съм се опитал да откажа доста хора, но нито един не ме послуша ... разбраха за какво говоря едва след като изкараха по една -две години там ...
повечето от тях опитаха да се спасят от там .. след това



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
Авторbadi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 18:20



гледаи сега аз защото сам 4 ти курс в УНСС да ти кажа какво е положението там
1. не е трудно спокоино можеш и да работиш и да учиш
2. испити се плащат , но ги плащат тези които ги мързи да учат
3. учи се сао суха материя която днес я знаеш а утре я забравяш
аз като почнах в финансова фирма бях в небрано лозе язък че три години учих всичко в практиката се учи ТОВА Е



Тема И все пак -нови [re: eFFeXX]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано14.05.04 23:37



какво предлагаш?

Момичето, като гледам, не стои пред дилемата Харвард <=> УНСС, така че - нека подходим практично.

~*~


Тема Re: И аз да добавя нещонови [re: eFFeXX]  
Автор Fever (®)
Публикувано15.05.04 14:35



През 97 година кандидатствах в УНСС с математика. След изпита разбрах, че решенията на задачите започнали да се продават и да се разпространяват 5 минути след започване на изпита!!! Това за мен означава, че много хора са знаели предварително решението на задачите, което обяснява и прекаления брой пълни шестици. Аз изкарах 5 на изпита и с две пълни шестици от дипломата ми по български и литература не можах да се класирам за нито едно от желанията ми държавна поръчка (бях изброила около 25 специалности, на които като се вземат 2-те форми - редовно и задочно стават 50 желания). Бях класирана на 51-то си желание, което беше Финанси Редовно ПЛАТЕНО . Отказах се и се записах във Варна, защото там ме бяха класирали за същата специалност, но държавна поръчка. В момента работя в Райфайзенбанк и също мога да кажа, че най-полезните неща се учат в практиката.
Така, че според мен в УНСС се плащат не само изпитите по време на обучението, ами и кандидатстудентските изпити. Може би тогава ако бях се снабдила с решението на задачите преди изпита щях и аз да съм сред пълните отличници и значително щях да си спестя притеснението по време на изпита, което според мен доведе и до по-ниската ми оценка 5 .
Днес се радвам, че не се записах да уча в УНСС!



Тема добре де.....нови [re: SG]  
Автор killin (me)
Публикувано15.05.04 15:52



.... след като получи толкова много "съвети", кво мислиш в крайна сметка, дали си заслужава или вече се ориентираш към нещо друго и какво........ (ако все пак си прочела всички манения), щото така можен да си чешем езиците докато ти завършиш

осведоми форума все пак като решиш нещо, а!

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: И аз да добавя нещонови [re: Fever]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 11:36



а във ВИНС всичко ли беше наред ?
според мен няма никакви основания да се смята че там положението е по-различно
а иначе, определено практиката си е най-добрия учител, особено когато другите не стават за нищо
:)))

личен въпрос без връзка с темата ... защо преди две години почти целият кредитен отдел на Райфайзен се изнесе в Прокредит ?



Тема Re: И все пак -нови [re: dePhil]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 12:18



Да подходим практично ...
мисля че няма много варианти, момичето подготвя география, а това е адски неподходящо за кандидатстване където и да било другаде освен в УНСС
.. може би с изключение на специалност География в СУ ... :)
аз лично бих препоръчал някой западен университет, или филиалът му в БГ, или дори дистанционно обучение към такъв, но това май не е подходящо за нея ... всъщност, знаем съвсем малко за изходните "ресурси"
това което и остава е да си какндидатства там, да си влезе в някаква специалност, без значение каква, защото навсякъде ще и говорят същите глупости ..... поне ще си поживее хубаво 5 години,
а ако междувременно реши да учи нещо, и знае какво е то - да попита тук .. ще и кажем от къде да чете... в края на краищата практиката е най-добрият учител,
Май няма избор, ще бъде поредната оптимистична кандидатстудентка, смляна от системата УНСС !
Има и друго .. да направим форум АНТИ УНСС, и да се иска нова атестация на този псевдо университет .. аз бях там докато течеше предишната и видях как я опорочиха .. Миркович и Студентски съвет !!!



Тема "Анти"-концепцията не ме интересува.нови [re: eFFeXX]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано18.05.04 12:44



Ценя хора, които си използват главите за творене и ръцете за градене.
Тоест - хора, които вместо да викат "Долууууу!", спокойно обмислят "Какво", "Как" и "Кога".

~*~


Тема Re: "Анти"-концепцията не ме интересува.нови [re: dePhil]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 15:23



Продължавай да мислиш ... току виж си излязъл с концепция ... дори !!
:))
аз до сега не чух някой да вика 'Долуууу" .. или каквото и да било,
но и от теб не видях нито мисъл, нито дело ... а само обструкции
в тази връзка, себе си цениш ли ? :
цитирам те: "Ценя хора, които си използват главите за творене и ръцете за градене. Тоест - хора, които вместо да викат "Долууууу!", спокойно обмислят "Какво", "Как" и "Кога"."
а има и друго:
"Докато мъдрите се намъдруват .. лудите се налудуват!"



Тема Да.нови [re: eFFeXX]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано18.05.04 15:45



Именно в тази връзка и се ценя, и ме ценят.

И нека да оставим професионалното и кариерно развитие на всеки един от тук пишещите да бъде единствения меродавен критерий за съответните житейските решения и поведение.

Иначе казано - дадох (достатъчно добре обосновано, като за този форум и като за така поставения въпрос) своя съвет към момичето, темата вече не ми е интересна.

Бъди здрав!

~*~


Тема Re: Мнението ми за УНСС е гераниевидно-херплексно:нови [re: dePhil]  
АвторNoname (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 23:00



Майтапчия, УНСС било най-готиното място!!!
Колега стига еснафщини, по кротко!Какво като е столица, голям праз!?
Сега сериозно:
По-гори ти казаха, не е важно мястото, а желанието, т.е. ако ти искаш да "поемеш " нещо ще стане работата, без значение къде е!Но има и нещо друго:
1.София и Варна са големи градове, респективно скъпи и предлазположени към корупция. Не че в другите няма!!!!
2.Част от преподавателите не са част от техните катедри а от друг ВУЗ!
3. Най важно!!!! Когато се е създавал университета в Свищов е имало само три специалности -"Финанси"."СиК" и "Застраховане и социално дело". Говдоря за преди 70 години.Тези специалности не са подбрани случайно, това е безпорен факт!!!!
И накрая, помисли защо учебното заведение в Свещов се води АКАДЕМИЯ, а в София се води Университет, все пак всяко си иска акредитацията, а повярвай ми Свищав я притежава:))))



Тема Re: Мнението ми за УНСС е гераниевидно-херплексно:нови [re: Noname]  
Автор killin (me)
Публикувано19.05.04 09:54



ето още един защитник на Свищовската школа, аз също смятам, че там ако човек иска може да научи много - особено ако попадне в правилната специалност (аз препоръчвам Финанси - не само щото съм я завършил, а и защото и СК съм изкарал и мисля че мога да сравнявам...), ако пък човек има желание да се развива по натам в научната работа - напоследък виждам доста мои познати и колеги дето учихме че го правят(но там вече докато дойде време за това - ....я камилата, я камиларя...), но пък ако човек се ориентира овреме - мисля че може лесно да продължи напред в това поприще.
колега какво и кога си завършил там - може и да се познаваме?

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: Мнението ми за УНСС е гераниевидно-херплексно:нови [re: Noname]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано19.05.04 10:04



Не е зле!

Това за АКАДЕМИЯта защо не го изпратиш на Харвард - ще се пръснат от мъка, че са си прост университет, след което моментално ще закрият всичко, което не е
"Финанси"."СиК" и "Застраховане и социално дело", защото преди 70г. в Свищовската АКАДЕМИЯ "тези специалности не са подбрани случайно, това е безпорен факт".


А сега сериозно - "колега", все ми е едно, кое е "най-готиното място" - всеки самолет с посоката си, всеки влак с пътниците си - ти твърдиш, че е Свищов - така да бъде, за мен не е и не виждам нищо лошо в това разминаване, то е въпрос на личен избор - УНСС най-добре отговаряше на моите цели, с постигането на които (към момента) съм ОК и не съжалявам и секунда за избора си.

Ако Свищов е бил същото за теб - мога само да те поздравя и да ти пожелая нещата да ти вървят все така ОК.

Vale!

~*~


Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
АвторSofi (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 19:18



Finansi e naj-gotinata specialnost. Osven tova, ako iska6 da u4i6, nikoj nqma da ti popre4i, samo 6te te stimulirat. Podkupite sa za trojkadjii. Ne se pritesnqvaj ot prikaskite.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: Vladi]  
АвторSOFl (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 19:22



AZ SYM NA SY6TOTO MNENIE. i AZ SYM KANDIDATSTVALA S GEOGRAFIQ I SYM PYRVA GODINA FINANSI. mNOGO SYM DOVOLNA I NAISTINA U4A NE6TA, KOITO 6TE MI POTTRQBVAT :)



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SOFl]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 10:05



Всички ние си мислехме че учим полезни нещта през първата година .. а даже и през втората. Или поне ни се искаше да е така. В интерес на истината някои хора чак до края не разбраха че им пълнят главите с глупости... отпреди няколко века. А други още не искат да си признаят, дори и пред себе си че УНСС е била една голяма грешка .... знам че истината боли !!!
а иначе, специалност ФИНАНСИ, с входящ изпит по ГЕОГРАФИЯ мога да приема само ако след това 10 семестъра се учи МАТЕМАТИКА + СТАТИСТИКА!!!
всъщност, според мен тези двете дисциплини трябва да се учат през целият курс ... при всички икономически специалности



Тема Re: Да.нови [re: dePhil]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 10:12



Едно от нещата в които УНСС се предствя отлично, е да те научи да приказваш много без да казваш нищо съществено !!!....
Виждам че и при теб го има този резултат .....



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 11:42



az se kazvam Atanas Ivanov i sam student 4 kurs v UNSS kato cqlo UNSS moje da se zavar6i i bez da se polagat mn usiliq no s4itam 4e ako 4ovek iska da nau4i ne6to koeto go interisuva moje da go postigne v UNSS moga di ti garantiram 4e korupciata v vsicki universiteti e gore dolu na edno nivo imam poznati v po4ti vs universiteti v Bg i UNSS ne e raqt na korupciata sluhovete sa preuveli4eni no mage da se kupi po4ti vs izpit no se samnqvam 4e ako iska6 da nau4i6 ne6to ste stigne6 do tam otnosno specialnostite moqta nqma da q komentiram sam oste ti kaga 4e ne iskah da me priemat tova predi 4 godini no sega gam dovolen ste ti kaja 4e informatikata v UNSS ne podgotvq dostata4no studentite u4at ostareli ne6ta a specialnost Ikonomika na industriata ne zapisvai v nikakav slu4ai 1-bezprespektivna e i prepodavatelite sa meko kazano ludi samata spec se zavar6va trudno

moq savet kam teb ako iska6 da u4i6 v UNSS e
bakalavar- stoansko upravlenie
magistratura - publi4na administracia
ili obratno
4ao i uspeh na izpitite



Тема Айде бенови [re: none]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.05.04 15:17



Икономика на индустрията била безперспективна. Това пък как го измисли? Аз съм си доволен от нея. Не е вярно и това, че се завършва трудно. Макар че има някои орангутани дето си водят присъствия и отсъствия по лекции и упражнения, но те са двама-трима. Такъв е Димитър Стоянов по маркетинг. Но пък неговите учебници, колкото и сухарски и трудночитаеми да са, са писани по американски и френски учебници отпреди две-три години.
И за разлика от перспективната специалност Счетоводство и контрол, където имат девет изпита по счетододство и осем по контрол (то малоумен да си ще ги научиш още на третия път), в Индустрията учиш от всичко по малко. Така имаш възможност до трети курс да се ориентираш и в четвърти да специализираш каквото ти приляга на сърцето. Аз задълбах във финансите на фирмата, други колеги - в маркетинг, трети - в т.нар. предприемачество, четвърти в управление на персонала и т.н.
Вярно е, че има и много талаш. Например по бизнес комуникации учихме устройството на коаксиален кабел. Но това минава в графата "други"
И тъй като някъде по-горе правилно беше посочено, че качестовто на образованието би трябвало да се измерва с успешната реализация на студентите, ще посоча някои от фирмите, в които работят мои колеги, завършили "безперспективната" специалност икономика на индустрията преди три-четири години: KPMG, Стилмет, Биовет, Булбанк, СИБанк, Петрол, ОМВ, Загорка, Билла, Либра.
Не агитирам никого, всеки сам си решава. Но призовавам да не се говорят глупости във форума. Или поне да не се говорят неща, които не са подкрепени с факти. А най-вече призовавам (кандидат)студентите да залягат в учението, щото това му е майката.



Тема Re: Айде бенови [re: f(x)dx]  
Автор Пoeтa нa нeтa (alias)
Публикувано27.05.04 17:55



Е то има и една друга специалност дето учат "от всичко по малко" - "Стопанско управление" ама питай ги сега какво управляват......



Тема A kak razbra, che finansi e nai-gotinata spec?!!нови [re: Sofi]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано27.05.04 21:02



.....kato si pyrvi kurs i ne si minala nito edin specialen predmet? Ot micro/macroeconomics i matematica li razbra, che finance e nai-dobrata specialnost? Ili mozhe bi ot stopanska istoria i ikonomi4eski teorii? He he! Shte me skusash. Napomniash mi za men samia predi godini :-)



Тема Управляват си хоратанови [re: Пoeтa нa нeтa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.05.04 08:46



квото им дадат.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
АвторSG (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 23:55



БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ , КОИТО ЧРЕЗ СВОЕТО МНИНИЕ И ОПИТ ВЗИМАТ УЧАСТИЕ ПО ТЕМА ,КОЯТО ГОРЕЩО МЕ ВЪЛНУВА!!!
ПРОЧЕТОХ ВНИМАТЕЛНО ВСИЧКИ КОМЕНТАРИ И СЕ ЧУВСТВАМ
МНОГО ОБЪРКАНА!!!
КАКВО ДА ПРАВЯ?СЯКАШ СЪМ НА КРЪСТОПЪТ , И ОТ ТОВА НА КЪДЕ ЩЕ ПРОДЪЛЖА ЗАВИСИ ЦЕЛИЯ МИ ЖИВОТ!
СЛЕД ВСИЧКИ ТЕЗИ КОМЕНТАРИ НЕ СЪМ СИГУРНА ,ЧЕ ИСКАМ ДА УЧА В УНСС И И ТО ИКОНОМИКА!
А ОТНОСНО ТОВА ,ЧЕ СЕ ПОДГОТВЯМ С ГЕОГРАФИЯ - НЕ СЪЖАЛЯВАМ! ТЯ МИ ДАВА ОБЩА КУЛТУРА ,КОЯТО МАТЕМАТИКАТА ЕДВА ЛИ.

НЕЗНАМ ДАЛИ Е УМЕСТНО , НО КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА НБУ?



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 11:55



Estestveno che shte si obarkana! Az bih te posawatwal da ne se zanimawash s balgarskite universiteti, shtoto nivoto im e naistina mnogo zle. Ama kakto i da e.

Otnosno poslednia komentar, che matematikata edwa li shte ti dade obshta kultura?!?!?!?! Ako shte se zanimawash serioznio s Ikonomika, nishto njama da ti dade poweche ot matematikata, oswen ako ne ostanesh w bg universitet- tam i bez towa samo ostarjal bokluk se uchi. Zashtoto ne e wajno neshto da se uchi, ami e wajno da se uchi prawilnoto i poleznoto. Imam prijateli, koito parwo zawarshiha bg universiteti i sled towa otidoha da pouchat w ewropeiski i amerikanski universiteti. Komenarite im bjaha: 'Boje kolko sme bili zatapeli.' I nishto chudno, shtoto zawarshilite bakalawri ne mojeha da se sprawjat w nachaloto dori s nai elementarnite predmeti, na koito dori i ocenka ne iskat da pishat.

Za towa obache ne sa winowni studentite, ami profesorite i sistemata kato cjalo. Towa obache shte se promeni.



Тема Re: A kak razbra, che finansi e nai-gotinata spec?!!нови [re: Avidan]  
АвторSofi (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 21:21



tova 4e sym pyrvi kurs, ne zna4i, 4e nqmam ob6t pogled vyrhu ne6tata po-natatyk. A ot predmetite v pyrvi kurs ne sym nau4ila za ka4estvoto na specialnostta si, no kato gledam profesorite, koito ni slagat... nqkoi ot tqh ne sa prepodavali pod 2ri- 3ti kurs skoro... Pone imame vazmojnost da se u4im ot naj- dobrite (v UNSS pone). Pyk i kazvam 4e e naj-dobrata s ogled na perspektivite. Ne znam dali skoro si gledal obqvi za rabota, no edno 70% ot obqvite v ikonomi4eskiq sektor iztykvat tazi specialnost kato "prepory4itelno obrazovanie". Kade gre6a?



Тема Добре дошла в животанови [re: SG]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 18:02



С удоволствие бих разменил своите грижи за твоите :)
Колкото до общата култура - ако наистина държиш на нея, сядаш и минаваш поред целия материал по всички предмети. Включително математика. Също и български език - "не знам" се пише разделено.

Понеже явно още не можеш да се ориентираш, ще те посъветвам в прав текст: влез в някой университет и следвай тази икономическа специалност, в която успееш на влезеш. Но не се ограничавай с това, а започни (по-добре на половин ден) работа, за да видиш в действителност как се работи във фирмите. Опитай се да си пъхнеш носа на колкото можеш повече места, задействай малко връзки, изкарай стажове (за да се научиш да работиш). Нареди си в CV-то реални неща, изучавай подробностите от тях. След това дипломата от университета ще е само допълнение за местата, където искат и висше.

И, моля те, не питай в стил на журналист, подготвящ статия на база прочетени мнения. И си изключи Caps Lock-а.



Тема Re: A kak razbra, che finansi e nai-gotinata spec?!!нови [re: Sofi]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано09.06.04 11:12



Доста хора мислят така в първи курс .. даже и аз имах подобни розови очила ....
а за професорите ... най-добрите, а ? !!!
Няма смисъл да те убеждаваме в нещо което ще ти се стовари на главата само ....
максимум до една - две години !
Има и друго : няма значение коя специалност си в УНСС, щом си там ...
помисли върху това... но не откъм розовата страна



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
АвторErida (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 13:53



С риск да повторя много от вече казаното:
4 курс студентка съм в УНСС и все се питам : защо го направих, защо влязох в УНСС - и все си отговарям: защото реших да остана в БГ и УНСС беше "по-добрият" избор щом става въпрос за България.
Но все пак допуснах грешка като избрах Стопанско управление - няма нищо по-тъпо от това да се бутнеш в някоя много обща специалност и нищо да не научиш. Ако искаш да учиш икономика и искаш да останеш в БГ - избери УНСС или Свищов, но избери Счетоводство, Финанси или нещо друго, но по-конкретно. Пак ще учиш и плява - без нея не може, но ако залягаш над учебниците ще научиш много. Останалото пък ще дойде от практиката.



Тема В отговор на всички казани глупости дотук!!!нови [re: Erida]  
АвторEstilian (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 16:47



Умът ми не го побира, как в рамките на една тема се казаха толкова много и безкрайни глупости... Честно казано има точно два-трима, които са наясно с нещата и са отговорили наистина стойностно... Останалите са си чесали езиците, защото са чули от някого нещо, което той е прочел от неизвестно къде! И така се раждат слуховете... а от слуховете както е казал шопът: "епа по-лошо нема!"...

Но, да караме по същество, за да не затъна в глупостите на колегите по-горе!


1. Това, което ми направи впечатление е, че всички само говорят за това как не се учи в УНСС... Ами, колеги... то където и да влезеш, ако нямаш желанието да учиш, нищо няма да научиш, дори Бил Гейтс да ти преподава С++! А и не ми е ясно защо всички спрягате само УНСС като място, където влизаш и си клатиш краката?! С лека душа и спокойно сърце мога да заява същото и за всеки друг университет, като СУ води тази класация по безделничество... И това могат да го потвърдят и преподаватели от СУ! Ако толкова не вярвате, кажете... ще ви дам координатите на съответните преподаватели!
Така че... УНСС е за тези, които искат да учат неща, свързани с икономиката и това е най-доброто място в това отношение, ако се ограничим в рамките на БГ.

2. Отричам всичко друго извън София, като Свищовската Академия и сега ще ви дам отговор на веднага изникналия въпрос: Защо? - Защото от тазгодишната акредитация, която се издаде преди 2 седмици, стана ясно, че само СУ, УНСС и НБУ поучиха точна и ясна акредитация според изискванията на ЕС и Световната Образователна Система! Който не е наясно какво е това, да ходи в нета и да прочете малко! Тоест- в Свищов може би наистина преподават по-добре- не го оспорвам, защото нямам информация по въпроса, но ако тази година влезеш там, след 4 или 5 години ще получиш знания и едно листче, което никой няма и да погледне! Особено извън БГ... за тях Свищовка Академия ще звучи като Африкански Свободен Университет... А там, отвъд границите на България, хората търсят диплома на първо място! Казвам го от личен опит- живял съм на много места извън страната и знам как стоят нещата!

3. Като подхванах темата за чужбина искам да изясним един факт... Всички тук говорите за много по-качественото образование на Запад, на което ваше мнение аз просто ще се усмихна и ще ви предложа един билет за чужбина, да отидете и да поразгледате малко как стоят нещата! Защото нашата образователна система до преди 5 години беше една от най-добрите в света, а в момента се погубва, защото внедряваме западен модел... Защото в чужбина това, на което се набляга, е тясната специализация, която ражда много умствено ограничени хора! Що се отнася до средно образование искам да ви кажа, че страни като САЩ, Франция, Германия, Италия и Испания са на светлинни години от България... Това, което там знаят децата в 12 клас, тук го знаят в 8. И дотам им се ограничават знанията! Същото важи и за университетите- искам да ви кажа, че в Испания и във Франция съм влизал за кратко време в университети и преподавателите там направо остават без дъх от това, колко се учи у нас! Да, съгласен съм, че малко изоставаме с материала, но това всеки сам може да си го навакса като чете подходяща литература! Все пак не се очаква само като стъпиш в УНСС и да станеш икономист...

4. Знание, можене и практика са три различни неща! Иначе нямаше да има и различни думи за тях!!! Тоест- знанията ги получаваш като четеш, учиш и слушаш! Това можеш да го направиш в УНСС. Моженето ти го дават накрая с едно листче, на което ти пише името, горе пише УНСС, а най-долу с малки, но съществени букви пише горе-долу това: Одобрено и Акредитирано според чл.**, ал.** от МОН и отговарящо на стандартите на ЕКОС и СОС... Практиката разбира се е най-важната, но тя е невъзможна без първите два елемента! А момичето, което постави тази тема тук, имаше предвид точно тези два първи елемента! Вие само и напълнихте главата с глупави истории за това, как става след това...

5. Корупцията! Вие сте като Батето, цитирам: Има ли корупция в България? - отговор от негова страна: Абе я не ме занимавайте с глупости, много добре знаете и затова питате мен!
Така и сте и вие... ами да, като не знаеш за някой изпит и отидеш при преподавателя, подавайки студентската книжка с няколко банкноти, ясно, че той ще ги вземе! Че да не е идиот :)
А иначе колкото е корупцията в УНСС, толкова е в Свищов и в СУ, толкова е дори навсякъде по света...
Но корупцията има един много важен елемент- може и без нея, стига умишлено да не си пъхнеш главата в гилотината! Познавам адски много хора, които са завършили УНСС и преди, и скоро, които единственото, което са платили, са били семестриалните такси! И някои от тях са дори с отличен успех... Е, да- познавам и такива, които наистина са си плащали, но са го правили от мързел!
Така че- пари ще даваш, ако си тъп! Ако влезеш да учиш, нямаш грижи...

6. Застаряващите преподаватели!
6.1. Аз лично съм карал курс към УНСС в ИСК и там са ми преподавали доста млади колеги! Да сме по-точни: от 11 преподаватели, 7 бяха на възраст до 30г. и всички те преподаваха и редовно в УНСС! Е това ако са стари, вървете в яслата...
6.2. Не случайно преподават понякога и по-възрастни, защото обикновено младите си бъркат в носа и не знаят какво да кажат... а и студентите им се качват на главата!
6.3. Истина е, че има и такива, които са я за старчески дом, я за лудницата... Но тях ги има навсякъде- и най-вече в университети като Харвърт :))))

7. Тъй като попита по едно време за НБУ, ще ти кажа, защото там учи брат ми и мога да ти дам информация направо от "кухнята":
Положението там е наистина прекрасно, с единствения недостатък, че семестриалните такси са високи! И проклетите слухове, които се носят за НБУ са толкова вярни, колкото и тези за УНСС. Но имай предвид, че ако заминеш да учиш на Запад, ще ти излезе 1000 пъти по солено, отколкото в НБУ. Освен това дипломата от НБУ я признават навсякъде, освен в БГ, заради проклети предразсъдаци и в Испания дори когато бях, ми казаха, че са чували за два български университета- СУ и НБУ... Сама си прави изводите!
Друго много важно- там е едно от малкото места, където във висшето си образование наистина можеш да научиш много и актуална информация! Най-малкото защото преподавателите са наистина много добре подбрани и тъй като им се плаща доста по-добре отклокото в държавните университети, то те полагат наистина добри усилия да преподават качествено! Там са събрани може би най-добрите от СУ, УНСС, ТУ и други големи държавни...
Но не си мисли, че високата семестриална такса ти гарантира, че ще завършиш! За разлика от повечето други университети в БГ, там освен че се учи много се и иска много- тежки са вътрешните изпити и често се случва, че специалностите се завършват от има няма 40% от първоначално записалите се!!!

Ами мисля, че казах достатъчно :))) Ако искате още информация, готов съм да ви отговоря, а ако има по-конкретни въпроси, моля заповядайте:



Със здраве на всички... лек ден колеги!

Стилян...



Тема Re: В отговор на всички казани глупости дотук!!!нови [re: Estilian]  
АвторBull (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 01:35



I vse pak tam si e zle :)))))

obo6ten pregled na mnenieto na Estilian.



Тема Re: В отговор на всички казани глупости дотук!!!нови [re: Estilian]  
Авторsvetli (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 11:35



1. В Испания са чували за СУ и НБУ? Трай, не думай!!!!
2. В САЩ се наблягало на тясната специализация, която ражда много умствено ограничени хора??? Ти учил ли си там? Колко американеца познаваш? Ако бяха толкова умствено ограничени, нямаше да са толкова богати и да създават почти цялата култура на 20 век.
3. "живял съм на много места извън страната и знам как стоят нещата!" - имам подозрения по отношение на това твърдение



Тема Ти болен ли си бе svetli...нови [re: svetli]  
АвторEstilian (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 12:21



Хахахаха... ето това мога да ти кажа :)))
Ти да си чувал и да правиш разлика между деструктивна и конструктивна критика?!?! Ще ти кажа, че има голяма разлика и това, което ти си дал, е меко казано деструктивна...

А сега в отговор на това, което си писал:
1. Ами... бил съм наистина достатъчно дълго в Испания, за да знам кой какво знае там! И определено, ако въобще са чували за България и знаят нещо за висшето образование тук (което рядко се среща), то те знаят само и единствено: La universidad Publica de Sofia y la Universidad Privada "Nueva Universidad Bulgara"... Като не ти се вярва, купи си билет и отиди да провериш... Аз не съм тук, за да те убеждавам в неща, в които не ти се вярва....

2. САЩ, американец и култура са три абсолютно несъвместими неща!!! Щом смяташ, че те са културни, умни и кадърни- бегай там... богатей! Но не говори глупост...
Страна, която няма историческо минало не може да има култура, тъй като тя е изкуствено наложена там! Като не знаеш- почети малко и се информирай преди да говориш глупости!
А относно това, защо са толкова богати- прочети книгата на проф. James Fridston "Силата на Сигма Шест" и може би ще ти стане ясно ЗАЩО!
Това не е място за обсъждане на тези теми, още по-малко момичето е питало друго и не я интересуват финансовите състояния на американците!

3. И как стоят нещата като си ходил на толкова места? Наистина ми е много любопитно да го чуя...

Лека и безаварийна...



Тема за Six Sigma и ощенови [re: Estilian]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано25.06.04 10:50



Няма връзка много с темата, но какво точно искаше да кажеш с това за Six Sigma.
Нали си наясно, че това е метод, който никога не е прилган самостоятелно, а само заедно с доста други методи за управление на ефективноста (Corporate Performance Management). Освен това предполагам знаеш и кои са компаниите, които го прилагат (обърни внимание на размера, който в случая има значение) и от кога го прилагат.
Това, което искам да кажа е, че няма вълшебно хапче или универсална рецепта. Един метод печалба не прави.

А що се отнася до учебните заведения в БГ, малко некоректно използваш малкото знания на обществеността относно правилата на ЕС. Няма такова нещо като акредитация на ниво ЕС на висшите училища, или поне аз не съм чувал и виждал подобно нещо. Политиката на ЕС по отношение на акредитацията на въпросните заведения е признаване на резултата от местната комисия, ако се води от посочените от тях директиви и решения. В този смисъл всяко едно висше училище, което има акредитация в BG за дадена специалност е еднакво разгледждано в ЕС заедно с останалите такива. За справки http://www.enic-naric.net/

Не бих искал да изказвам някакви крайни мнения, но в отговор на нападките ти по отнощение на Стопанската Академия мога само да кажа, че си в голяма грешка. Повечето хора знаят, че това заведение е с име в Европа и особенно Франция и Германия, когато става дума за счетоводство и финанси. И това не е от 1990, а от много години преди това, още преди да е имало някакви европейски директиви или комисии, които да се занимават с образование на Европейско ниво. Мисля, че бъркате взаимно признаване на дипломи и кредити (покрити предмети/изпити) между два университета и акредитация, което е много жалко.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от gandalf_ на 25.06.04 10:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от gandalf_ на 25.06.04 10:52.



Тема Re: Ти болен ли си бе svetli...нови [re: Estilian]  
Авторsvetli (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 13:37



Оооо, пич! Намерил си пред кого да се перчиш, че си чул за Six Sigma. Работил съм по прилагане на контрол по качеството в САЩ и предполагам, че знам малко повече от тебе по тези въпроси. Ништо чудно да се окаже, че съм живял в Америка доста по-дълго от колкото ти си стоял в Испания да си говориш с тамошните интелектуалци за това как Американците били тъпи и дебели.
Що се отнася до псевдо-интелектуалческите ти разсъжденя за качеството на Американската култура, мога само да ти кажа, че от Европеиските интелектуалци, какъвто си ти, няма по-завистливи и по-бездарни. Като видите, че някой, някаде постига повече от вас, и веднага го оплювате. Нали знаеш приказката за лисицата и киселото грозде? Така е г-н Евро Интелектуалец.
По темата: незнам какво е качеството на образованието в България, понеже не съм учил тук, но поне знам че тия глупости дето ти ги говориш за прекалено тясната специализираност в западните университети не са истина.
Ако видя някой Испанец това лято, няма да забравя да го питам дали е чувал за La universidad Publica de Sofia y la Universidad Privada или за Nueva Universidad Bulgara.... :))



Тема Re: Ти болен ли си бе svetli...нови [re: Estilian]  
Авторsvetli (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 13:57



....забравих да те заяам и за още нещто:
Клишета от сорта на "Страна, която няма историческо минало не може да има култура" бяха много на мода в интелектуалческите кръгове по времето на социализма, но от както всички почнаха да гледат почти само американски филми и да четат американски книги, на хората взе да им става безразлично, че американците нямат 1300 години история. Да ти кажа честно, и на американците не им пука, че нямат 1300 години история. Сигурно са прекалено глупави за да се притесняват за такива "важни" неща.
Все пак успя да ме впечатлиш с познанията си по контрол на качеството в производството. Сигурен съм, че мога да науча доста от тебе не само за Сигма-шмигма, но и за Just In Time, TQM и Constrains Mgmt.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
Автор Dalglish (Kopite)
Публикувано27.06.04 20:22



Верно много глупосте са се изписали в темата ...

За УНСС мнението ми е Утре Носете Съответната Сума , имам много приятели и съученици, които завършиха бакалаври там, ама тиквите им си останаха празни ... едва ли с всички е така, но шлаката там е огромна. Не може да бълваш по 4 000 студенти годишно и то в 30 специалности в малка страна като БГ. Тва го няма никъде по света, хората учат Economics и Business Administration. Това е.

Измишльотините като икономика на кооперациите, на социално-културната сфера, etc. са измислени за финансово осигурените тикви с кухи кратуни и дълбоки джобчета, които да хрантутят "гладните" доцентчета и професорчета. За НБУ важи същото, в още по-голяма степен, там шлаката там е 99.99%

Истината в БГ е една, Стопанския факултет на СУ. 2 специалности, 250 - 300 души прием годишно. Само че, с литература, география и история просто нЕма приема да стане.
Икономика ще учите все пак, не да списвате пищови.

Така че, залягайте над математика и езиците и дупе да ви е яко, щото за 5 годинки досега (4 години бакалавър и 1 магистър) не съм чул за нито един човек да си е купил изпита.



Тема Извинение към Svetli...нови [re: Dalglish]  
АвторEstilian (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 13:49



Виж сега колега, напълно съм съгласен с това, че американците, без въобще да им пука дали имат или нямат история, налагат своята, бих я нарекал- "псевдо-култура" по целия свят или по-точно казано- целият свят сам си я налага :))
Това, което се опитвах да ти кажа, че погледнато отстрани, това не би трябвало да е така, или поне не е правилно! Не съм съгласен да се потъпкват ценности, които са били градени години наред, само защото някой е вложил много усилия в това да създаде страната чудо!
Защото, няма какво да си затваряме очите за реалността- САЩ са създадени от Европа и то в годините, когато Европа е имала и средствата, и желанието да направи нещо голямо, само че това нещо се оказало толкова успешно, че започнало да съществува самостоятелно :))))
И България да я бяха създали в началото на 20 век четерите империи в Европа (защото по това време те са си били точно това) то и тук щяхме да си подмятаме парите и да се питаме какво да ги правим :)

За Испания не ми се коментира... Разочарован съм така или иначе от нещата, които съм видял там:) А и повечето от тях са толкова кухи, че и да ги попиташ, може въобще и да не знаят къде е България.

И последно, що се отнася до Svetli: хммм... съмнявам се, че можеш да научиш кой знае какво от мен, свързано с финансите или контрол на качеството :) И това се дължи на простичката причина, че аз нямам никакво отношение към тези неща- аз се занимавам с реклама, не с пари или стоки:)))) За Sigma съм чел от чисто любопитство...

Относно думите на gandalf_:
Ами, съжалявам, че не съм толкова в час с материала, но по-горе казах- чел съм ги тези неща от чисто любопитство и никога не ми се налагало да ги използвам в практиката, тъй като са далече от моята област... Така че- извинение, ако съм объркал нещо! Признавам си, че не съм компетентен в това и ако съм направил наистина грандиозна грешка- взимам си думите обратно!

А сега малко по темата все пак- абсолютно и с две ръце съм съгласен с това, което gandalf_ каза за акредитацията! Може би явно не съм обяснил нещата добре и затова не е станало ясно, но неговата забележка е съвсем уместна...
А за Свищов и Академията не знам! Вече толкова различни неща се чуха, че... може пък и да сте прави- в сферата на финансите и икономиката тя наистина да има реноме, но аз лично да не съм чувал :)

Ето, поднасям извинение за всичките неточности ;)


P.S> Ааааа и между другото :) Не съм европейски интелектуалец :) Или поне не се възприемам като такъв... Нито пък съм гражданин на света... Но се радвам, че изглеждам така. Мерси, мерси...



Тема Темата УНСС стана хит на пазара...нови [re: Estilian]  
АвторVertical (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 13:10



Прави ми впечатление,че темата УНСС взе да се превръща в някакъв хит в клуба.Вече е на второ място по брой мнения и по прочитания е някъде на пето.Това си е направо разбиване на всички класации.

А що се отнася до УНСС по темата-лично за мен това си е университет като всички останали-има си своите плюсове и минуси,а образованието,което можеш да получиш и там,и където и да било другаде,зависи на 90% от желанието на съответния човек да учи.
Може би има корупция,може би преподавателите са стари,но пък сигурно и СУ и Свищовската Академия също си имат недостатъци.
Соред мен щом ще учиш икономика,учи си я в Икономическия:) Тоест в УНСС.



Тема Re: Темата УНСС стана хит на пазара...нови [re: Vertical]  
Авторsvetli (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 13:43



Верно е! Кадето и да си, ако нямаш желание да учиш, няма да сполучиш (тия клишета от едно време почват пак да са на мода ). Всичко си е до желанието на човека. Другото си го пише в книгите, а те май са еднакви на всякаде.



Тема Re: Извинение към Svetli...нови [re: Estilian]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано30.06.04 08:14



Радвам се, че все пак има хора като тебе, които да спазват етикета в подобни клубове и, че все пак имаш интереси, които могат да са обсъждат в клуба. Това не може да се каже за много други хора в клуба.
Относно Академията в миналото наистина нещата бяха така. Реално дипломата ти от там важеше без проблеми в Германия. До колко сега е така не мога да кажа, но акредитацията си я има. Както вече съм казвал, а и някой друг също го каза, това си е напълно безсмислена дискусия - всички си имат предимства и недостатъци, всички страдат от едни и същи болести на висшето образование в БГ. Така, че нещата опират до човека ....
Надявам се сега някой няма да вземе да пусне отговор на моя постинг - как в еди кой си университет, който не сме споменали нещата били различни, смешно е :)

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: Темата УНСС стана хит на пазара...нови [re: svetli]  
Автор3aвъpшил УHCC (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 22:53



Това е така, но има неща, които се знаят:

В България има 2 групи ВУЗ:
1. СУ
2. Всички останали. Там отиват тези, които не могат да влязат в СУ.
3. УНСС - там отиват тези, които не могат да учат никъде другаде.

Не ме е срам, че съм завършил УНСС, беше много приятно, веселба. Но нямаше образование. Например, що се отнася до счетоводство, повече се ценят завършилите Икономическия техникум.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
Авторsvetli (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 11:08



Преди няколко седмици гледах по телевизията предаването на професор Юл. Вучков, който е преподавател в УНСС. Този преподавател в УНСС заяви, че държавата била длъжна да се погрижи гражданите да могат да получават по-висока лихви на банковите си влогове. За тази цел държавата трябвало да принуди банките да плаштат по-високи лихви. Така щяло да се повиши благосъстоянието на българите.
Не съм учил в УНСС и незнам как е, но е очевидно, че този г-н професор от УНСС е икономически неграмотен!!!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: TheBig]  
Авторпoли (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 12:32



Много ми е интересно TheBig какво учи и на каква база дава такава информация.Само за сведение, аз такмо завърших МИО и съм консултант,а приятелят ми завърши магистърска степен финанси е работи в Price Waterhouse. Ако друг университет дава такива шансове,ще се радвам да разбера кой е той(изключвам чуждестранните,разбира се). Изключително се дразня някой да дава подобни оценки, все пак завършилите УНСС лесно си намират работа и разбира се,при добро заплащане.А в областта на икономиката УНСС остава най-добрият университет в страната



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: пoли]  
Автор killin (me)
Публикувано17.07.04 11:32



консултант? - тва може да означава хиляди неща.....

а пък а приятелят ми завърши магистърска степен финанси е работи в Price Waterhouse ............. той сигурно е мноооого доволен - да учиш магистратура финанси че да станеш счетоводител..... добре де ОДИТОР голямата думичка, голямата гордост

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: killin]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано19.07.04 08:08



Е, PWC си е втората най-голяма фирма в консултантския бизнес. Не е малко да работиш там. И хич не става лесно.
Ама там има хора не само от УНСС. Въобще отдавна стана ясно, че не е въпросът до това къде ще завършиш, а колко си мотивиран да учиш и да се развиваш.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: f(x)dx]  
Автор killin (me)
Публикувано19.07.04 09:34



да бе съгласен съм че е голяма фирма и е престижно да работиш там, пък и после в CV-то като пише PWC..... аз също имам няколко приятели които работят там, като всичките са завършили в Свищов... но това къде си учил почти няма значение, щото като влезеш там и започваш да учиш наново, защото никъде не ти преподават това което ще вършиш там

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Тъй де, тъй де [re: killin]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано19.07.04 11:49



И аз туй викам



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: svetli]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 18:56



Az sam uchil edin semestar w UNSS. Daje beshe mnogo. Tam ne progressirash ami degressirash. Obrazowanieto si go prodaljih w chujbina. Mejdu drugoto blagodarja za komentarite ti do sega.(spesti mi mnogo pisane) :)))

Edin ot nai-golemite problemi na darjawata ni (ne damo na nashata) e che prikazkata za kisseloto grozde i lisicata moje da se nabludawa dosta chesto w deistvitelnosta. Drugo ne iskam da kazwam pak i njamam wreme.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: пoли]  
Авторdyado_mraz (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 18:07



СУ, AUBG



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: Stan]  
Авторstan2 (Нерегистриран)
Публикувано28.08.04 19:19



Ako nqmash dqdo vladika da te uredi s hubava rabota sled kato zavzr6i6, ima6 golemi ambicii v jivota ,sedni nau4i edin zapaden ezik i otidi da u4i6 na zapad.Primerno v Germani. Tam cenite na semestrite sa dori po evtini ot balgarskite, amoje6 i da porabotva6 za dobri pari.
Vaji za vsi4ki kandidat studenti s ambicii da uspeh v jivota!!!!!!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано28.08.04 22:17



избери специалност Финанси
аз съм я завършил и съм много доволен
ще имаш колеги само умни хора и после в живота ще сте заедно





Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: lm_]  
Автор S_K_l_N (минаващ)
Публикувано30.08.04 12:19



Ami to maj e veche kasno da se davat saveti. Interesno e kakvo veche e stanalo s momicheto. Kakto i da e, da si dam mnenieto i az. Sega dokolkoto znam sledva priema za magistri, taka che noje da e polezno i na drugi.
Zavarshil sam SU - Finansi i bankovo delo.
Ot predmetite, koito uchihme v magistraturata, naj-mnogo 50% si zaslujavaha obshto. Kato cjalo za makroikonomisti e dobra podgotovkata, a za finansisti ne tolkova.
Ima dosta matematika, koeto e dobre. Prepodavat se i njakoi po-advanced predmeti kato "stochastichni procesi vav finansite" i vazosnova na nego "options and futures", "actuerna matematika". Mejdunarodnite schetovodni standarti gi prepodavat, no dosta suho i bez mnogo zadachki, a na izpita ima i zubarska chast. Tova za finansovite predmeti.
Makroikonomikata e na dobro nivo i prepodavatelite i assistentite se interesuvat mnogo. Uchat se "Finansovo programirane" i "Macromodeli na otvoreno stopanstvo".
Kato cjalo te podgotvjat da mojesh da se spravjash sas vsjakava finansova i macroikonomicheska literatura, koeto e naj-vajnoto koeto trjabva da te nauchi universiteta.
Njakoi prepodavateli po matematichskite specialnosti ne sa mnogo v red, no kakvo da se pravi.
Loshoto na stopanski fakultet e, che ima specialisti v naistina mnogo malko oblasti i pri pisaneto na diplomna rabota si mnogo ogranichen, a komisiata, kojato te izpitva ako ima edin kojto razbira vaobshte za kakvo govorish, pak dobre (tova zavisi i ot tova za kakvo si pisal).



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: killin]  
Авторfuckin killin (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 19:14



oshte edna lisitsa na koiato i e kiselo grozdeto :-) samo ne mi kazvai, che si mozhel da stanesh oditor v PWC kogato si iskash ama si nad tova :-)

da ne govorim che finansi e iako naduta specialnost, koeto chudesno se dopalva s tova che e mnogo tapa

pak svishtov ... bozhe, slez i si priberi veresiite ... chak si i VAZPITANIK ... po-nisko e nivoto samo vav Varna ... imam dosta poznati zavarshili tam ... nai drastichnia primer e edna ot tiah deto ima dve zavarsheni specialnosti i pee v restorant ... i edna deto i friziorka ... i dosta bezrabotni .. abe iako stimulirashta sreda

ari ciao



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: fuckin killin]  
Автор killin (me)
Публикувано08.10.04 23:20



тая тема още ли я дигаме нагоре.... тя девойката вече сигурно си е започнала да учи... където си е избрала(само дето не каза къде)

ама тоя постинг направо ме развесели... предния(на който отговорих) ме беше подразнил.... но това ме развесели...

да съм споменавал вобще че искам да работя в тази прехвалена фирма.... или някоя подобна... или пък, че съм искал да стана одитор... в крайна сметка освен финанси съм завършил и счетоводство... и си мисля, че имам поглед и над тази област....

ама защо ли вобще съм тръгнал да ти се обяснявам, сякаш ти дължа нещо...

аре дерзай и не се заяждай с хората без основание
К.

ПС: следващия път поне се опитай да пишеш на кирилица, щото вобще няма да ти обърна внимание

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: killin]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.10.04 08:10



и грамотно, и грамотно да пише, че се излага момчето




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.