Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:11 19.04.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема УНСС - какво е мнението ви ?!  
АвторSG (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 22:51



Аз съм кандидат - студентка и се нуждая от спешен съвет - дали да избера УНСС /София/ и коя специалност ми препоръчвате? Подготвям се за изпит по география.
Ще съм ви много благодарна ако ми дадете съвет!!!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
АвторTheBig (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 23:04



Ако си решила да ставаш студентка, за да учуш сериозно и да придобиеш реални знания в определена област просто УНСС е най-грешния вариант. Но ако си решила просто да се забавляваш, да не ходиш на лекции и да си плащаш за изпитите - давай, кандидатствай там, без значение каква специалност.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: TheBig]  
АвторSG (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 23:38



Защо мислиш така? Ти какво учиш /или си завършил/?
Някакви идеи да имаш за сериозно обучение, ще кандидатствам с география и не съм милиардерка!!!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 14:30



Zdrasti! Az sega sam studentka 1-vi kurs v UNSS i pone za momenta sam dovolna!Az sa6to kandidatsvah s geografia i trqbva da ti kaja,4e si e dosta trudni4ko,trqbva da ima6 mnogo hubava ocenka(osobeno za po-dobrite specialnosti).Kolkoto do kakva specialnost da si izbere6,tova zavisi samo ot teb(kakvo te vle4e i t.n.).Az sam finansi i na men tova mi se iska6e da vlezna,no ti sama trqbva da si preceni6 kakvo iska6.Jelaq ti uspeh!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
АвторTheBig (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 23:23



Аз съм на мнение, че човек не може да разчита на мнението на околните. В смисъл, че "разни хора - разни идеали". Един ще ти каже едно, друг - друго. Но те съветвам преди да направиш крайното си решение поразрови се из нета за разни сайтчета като тези два: http://cryte-anti-unwe.8m.com и http://www.geocities.com/cnucak/
Като цяло интересно четиво.
Иначе аз съм студент втори курс в СА "Д. А. Ценов" в Свищов. Не казвам, че тук е по-добро. И тук е същия ташак. Но на мен лично обастановката в Свищов ми харесва повече, отколкото в София. Но пак казвам - това си е лично мое мнение. И ще ти споделя още едно лично мое мнение - ако искаш наистина да придобиеш качествено и пълноценно висше образование - хващай си шапката и кандидатсвай във ВУЗ в чужбина. Тук образованието ще става все по-зле и и по-зле. Това е истината... за съжаление.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: Vladi]  
АвторTheBig (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 23:33



Предполагам ти е ясно защо трябва да имаш "много хубава оценка" за да влезеш в УНСС. Вярно едната причина е, че напливът е голям. А другата? Можеш ли да ми обясниш какво означава фразата: "Имате 4.50, защото не сте идвали на курса проведен към УНСС..." /цитирам по памет/. Ако те интересува, ще ти разкажа по-подробно за какво става дума. Ще кажа само едно: 2002 г. Кандидат-студентски изпит по география в УНСС.



Тема Ако може да се намеся :) [re: SG]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано25.04.04 16:02



1 - реално има сравнително малко значение коя специалност избереш, така че се спри на това, което те влече най-много. Няма специалност, която да ти гарантира реализация!
2 - кой университет ще избереш няма значение. Ако учиш - учиш. Ако не - не. Можеш формално да завършиш която и да е специалност, и пак да си празноглава (не казвам, че сега си - да не вземеш да се обидиш :) или пък да ги пренебрегнеш тотално и да си много по-добра от всички тях. Просто не е определящо. Познавам човек, който задочно студентства в УНСС, а е директор (и съосновател) на голяма компания. Бизнес план за 30 млн. USD му е одобрен от инвеститора, а на изпита по планиране професорът му написа тройка! Прецени сама дали реалните познания идват само от стерилната среда на университета.
3 - ако все пак си се спряла на УНСС, те съветвам да не се хвърляш да учиш политология. От наличните специалности това (според мен) е максимално далече от реалните неща, които ще ти свършат работа. Имам резерви и към МО и МИО, но това е друг въпрос.

Общо взето това е от мен. Ако искаш, драсни някой ред на

- тази година ми се очертава кандидатстване в УНСС и на мен, може да обменим впечатления.
Успех!



Тема така...... [re: SG]  
Автор killin (me)
Публикувано26.04.04 09:59



като гледам мненията реших и аз да се включа.
значи ако си решила все пак и да научиш нещо(не казвам всичко - няма такова образование у нас) смятам че по добрия вариант е да се насочиш към Свищов. това че съм възпитаник на школата..... и е естествено да я похваля, но има и за какво - както казваше един от преподавателите ми: голям град - голям бизнес, малък град - голямо образование. макар че всичко това зависи само от теб - зависи как ще те грабне студентския живот - на всеки различно му се отразява.....
другото - географията........ мъка - трябва ти отличен за да се класираш както трябва - бих препоръчал икономика - и темите са по малко и са по къси и по-малко хора кандидатстват, а и научаваш нещо предварително, ако никога не си учила - не трябва да те притеснява - така или иначе ще научиш наизуст географията.....
относно специалността - Финанси определено си заслужава, завършил съм магистратура, а имам наблюдение и от други специалности...... преподавателите по Финанси в момента в Свищов са по-скоро от "новата школа", а не някви престарели дъртаци които си дъвчат добре познатаото старо, така че наистина има шанс да понаучиш и нещо интересно.

та моят съвет е: Свищов, с икономика, Финанси

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
Авторr19 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 11:50



Za men UNSS e ujasno skapano miasto i sujaliavam che si gubih vremeto tam. Az zavurshih MIO prez 2000 godina.
Ako iskash da uchish v BG - probvaj SU - stopanski fakultet.
Ako vse pak izberesh UNSS - gledaj pone da si uplatniavash vremeto podobavashto.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
Автор/*/ (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 21:13








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.