Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 19.04.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: TheBig]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано27.04.04 20:20



Za tova si prav,ima gi mnogo 4esto tezi ne6ta,no moga da ti kaja,4e ne vinagi stava taka!Az naprimer se gotvih na savsem normalni uroci,ne sam hodila na nikakvi kursove v UNSS ili niakade drugade,ne sam si pla6tala i razni takiva ne6ta,no na izpita po geografia minalata godina imam 5,60.Ako iska6,razkaji mi pove4e za tozi slu4ai,vse pak mi e interesno!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
Авторklingzor (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 16:00



zapishi se mio



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: klingzor]  
АвторSG (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 15:33



БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА МНЕНИЯТА!!!
И ВСЕ ПАК АКО НЯКОЙ ИСКА ДА ОСТАВИ СВОЕТО МНЕНИЕ С УДОВОЛСТВИЕ ЩЕ ГО ПРОЧЕТА!



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: /*/]  
Автор Пoeтa нa нeтa (непознат )
Публикувано30.04.04 19:27



Можеш да пробваш и ИУ-Варна, качеството със сигурност е близко до нивото на УНСС, освен това водещи специалности като Финанси и МИО доста от предметите ги водят преподаватели от Свищов, а и местните преподаватели са млади и някои от тях идват от реномирани западни университети.
Като допълнение само мога да кажа, че измежду София, Свищов и Варна като варианти за студентски живот, край морето със сигурност ще по-добре...



Тема Mnenie: Mnogo krasivi jeni na edno myastno! [re: SG]  
АвторDNG (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 21:20



tova e "nay-krasiviya" universitet!! za drugo ne znaya ;)




Тема SG, [re: SG]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано01.05.04 23:50



Надявам се разбираш, че ние не можем да мислим вместо теб. Нито пък да те посъветваме адекватно, без да си дала поне малко информация за себе си, за интересите и възможностите си и т.н. Ще ти дам малко насока - как виждаш себе си след като завършиш?



Тема Мнението ми за УНСС е гераниевидно-херплексно: [re: SG]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано06.05.04 00:06



Въпросът ти е (меко казано) не особено ясен и сериозно ми напомня за старата максима, че "ако не знаеш къде отиваш, то вероятно ще стигнеш там, където не искаш" - ако детската ти мечта е да станеш космонавт (като порастнеш), то УНСС е едно изключително неподходящо за целта място.

За картограф (щом си падаш по география) - също.

Ако живееш в Тутракан, Свищов определено е най-добрия избор, ако си от Банкя - ВИНС няма да ти е особено удобен и пр.

А сега малко по-сериозно - независимо от сриването на образователната система и безобразната корупция галопираща през нея, УНСС бе и си остава най-доброто място за хора с желание за икономическа реализация.

Причини (според мен):
1. Образование. -
Като цяло, преподавателите са най-добри, ако и в няколко други ВУЗ-а да има блестящи колеги. Но тук разликите не са толкова драматични.
Което е по-важно - някой много добре го каза, аз малко ще го засиля - в БГ студентите се делят на такива, които искат да учат и учат (~10%) и на различни нива, по неориентраност и скатаване, душици (~90%).
А и това, което НАИСТИНА ще ти трябва, за да си вадиш добре хляба, няма да го научиш преди да започнеш реално да работиш. Не и в БГ ВУЗ.

2. Среда.
Каквото и да си говорим, извън купоните и флиртовете, в УНСС хората, които професионално ще са ти полезни са повече. Вкл. и сегашните ти колеги, които ще растат. Добави АИЕСЕК, хед-хънтъри, стажове и пр.

3. Професионална реализация.
София. Всички институции, най-големите организации, фирми, брой потенциални работодатели.
Най-високите заплати.

4. Продължаване на обучението.
Ако и това в най-висока степен да си зависи от индивидуалните качества на всеки, решиш ли някой ден да продължаваш "навън", то в икономическите дисциплини дипломите от УНСС (и СУ) тежат с една идея повече.

5. Качество на живот в София.
Шарено/скъпо/опасно/далече от мама и пр. - тук си преценявай самичка.


Дано съм ти бил от полза - УСПЕХ!

~*~


Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано06.05.04 19:50



Laina



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 05:36



В УНСС - ФИНАНСИ



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 23:54



V sluchai, che vlezesh v UNSS si na put da napravish generalna greshka v jivota si. Zashto ? Tova, che nishto nqma da nauchish e qsno. Vsichki gledat da otbiqt nomera. Za izpiti e normalno da se plashta, da - koi v cash, koi s dupe - koi kakto se uredi. Po izpiti oceniavaneto e NEobektivno. Zatova suvetut mi e slednia : nedei hodi tam, ne pravi greshkata, koqto mnogo drugi napraviha. Nauchi se na tehen grub :) az ne vleznah tam i se radvam. Ako iskash suvet kude mojesh da produljish - USA, Germany, etc. Bqgai da uchish izvun BG. Struva si. V BG e mizeria i chudo. Bardak. Vseki si vurti zadnika kakto mu iznqsq, pishe ocenki kakvito pojelae i t.n Tova e moeto vijdane.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.