Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 20.04.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема A kak razbra, che finansi e nai-gotinata spec?!! [re: Sofi]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано27.05.04 21:02



.....kato si pyrvi kurs i ne si minala nito edin specialen predmet? Ot micro/macroeconomics i matematica li razbra, che finance e nai-dobrata specialnost? Ili mozhe bi ot stopanska istoria i ikonomi4eski teorii? He he! Shte me skusash. Napomniash mi za men samia predi godini :-)



Тема Управляват си хората [re: Пoeтa нa нeтa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.05.04 08:46



квото им дадат.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
АвторSG (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 23:55



БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ , КОИТО ЧРЕЗ СВОЕТО МНИНИЕ И ОПИТ ВЗИМАТ УЧАСТИЕ ПО ТЕМА ,КОЯТО ГОРЕЩО МЕ ВЪЛНУВА!!!
ПРОЧЕТОХ ВНИМАТЕЛНО ВСИЧКИ КОМЕНТАРИ И СЕ ЧУВСТВАМ
МНОГО ОБЪРКАНА!!!
КАКВО ДА ПРАВЯ?СЯКАШ СЪМ НА КРЪСТОПЪТ , И ОТ ТОВА НА КЪДЕ ЩЕ ПРОДЪЛЖА ЗАВИСИ ЦЕЛИЯ МИ ЖИВОТ!
СЛЕД ВСИЧКИ ТЕЗИ КОМЕНТАРИ НЕ СЪМ СИГУРНА ,ЧЕ ИСКАМ ДА УЧА В УНСС И И ТО ИКОНОМИКА!
А ОТНОСНО ТОВА ,ЧЕ СЕ ПОДГОТВЯМ С ГЕОГРАФИЯ - НЕ СЪЖАЛЯВАМ! ТЯ МИ ДАВА ОБЩА КУЛТУРА ,КОЯТО МАТЕМАТИКАТА ЕДВА ЛИ.

НЕЗНАМ ДАЛИ Е УМЕСТНО , НО КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА НБУ?



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 11:55



Estestveno che shte si obarkana! Az bih te posawatwal da ne se zanimawash s balgarskite universiteti, shtoto nivoto im e naistina mnogo zle. Ama kakto i da e.

Otnosno poslednia komentar, che matematikata edwa li shte ti dade obshta kultura?!?!?!?! Ako shte se zanimawash serioznio s Ikonomika, nishto njama da ti dade poweche ot matematikata, oswen ako ne ostanesh w bg universitet- tam i bez towa samo ostarjal bokluk se uchi. Zashtoto ne e wajno neshto da se uchi, ami e wajno da se uchi prawilnoto i poleznoto. Imam prijateli, koito parwo zawarshiha bg universiteti i sled towa otidoha da pouchat w ewropeiski i amerikanski universiteti. Komenarite im bjaha: 'Boje kolko sme bili zatapeli.' I nishto chudno, shtoto zawarshilite bakalawri ne mojeha da se sprawjat w nachaloto dori s nai elementarnite predmeti, na koito dori i ocenka ne iskat da pishat.

Za towa obache ne sa winowni studentite, ami profesorite i sistemata kato cjalo. Towa obache shte se promeni.



Тема Re: A kak razbra, che finansi e nai-gotinata spec?!! [re: Avidan]  
АвторSofi (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 21:21



tova 4e sym pyrvi kurs, ne zna4i, 4e nqmam ob6t pogled vyrhu ne6tata po-natatyk. A ot predmetite v pyrvi kurs ne sym nau4ila za ka4estvoto na specialnostta si, no kato gledam profesorite, koito ni slagat... nqkoi ot tqh ne sa prepodavali pod 2ri- 3ti kurs skoro... Pone imame vazmojnost da se u4im ot naj- dobrite (v UNSS pone). Pyk i kazvam 4e e naj-dobrata s ogled na perspektivite. Ne znam dali skoro si gledal obqvi za rabota, no edno 70% ot obqvite v ikonomi4eskiq sektor iztykvat tazi specialnost kato "prepory4itelno obrazovanie". Kade gre6a?



Тема Добре дошла в живота [re: SG]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 18:02



С удоволствие бих разменил своите грижи за твоите :)
Колкото до общата култура - ако наистина държиш на нея, сядаш и минаваш поред целия материал по всички предмети. Включително математика. Също и български език - "не знам" се пише разделено.

Понеже явно още не можеш да се ориентираш, ще те посъветвам в прав текст: влез в някой университет и следвай тази икономическа специалност, в която успееш на влезеш. Но не се ограничавай с това, а започни (по-добре на половин ден) работа, за да видиш в действителност как се работи във фирмите. Опитай се да си пъхнеш носа на колкото можеш повече места, задействай малко връзки, изкарай стажове (за да се научиш да работиш). Нареди си в CV-то реални неща, изучавай подробностите от тях. След това дипломата от университета ще е само допълнение за местата, където искат и висше.

И, моля те, не питай в стил на журналист, подготвящ статия на база прочетени мнения. И си изключи Caps Lock-а.



Тема Re: A kak razbra, che finansi e nai-gotinata spec?!!нови [re: Sofi]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано09.06.04 11:12



Доста хора мислят така в първи курс .. даже и аз имах подобни розови очила ....
а за професорите ... най-добрите, а ? !!!
Няма смисъл да те убеждаваме в нещо което ще ти се стовари на главата само ....
максимум до една - две години !
Има и друго : няма значение коя специалност си в УНСС, щом си там ...
помисли върху това... но не откъм розовата страна



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
АвторErida (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 13:53



С риск да повторя много от вече казаното:
4 курс студентка съм в УНСС и все се питам : защо го направих, защо влязох в УНСС - и все си отговарям: защото реших да остана в БГ и УНСС беше "по-добрият" избор щом става въпрос за България.
Но все пак допуснах грешка като избрах Стопанско управление - няма нищо по-тъпо от това да се бутнеш в някоя много обща специалност и нищо да не научиш. Ако искаш да учиш икономика и искаш да останеш в БГ - избери УНСС или Свищов, но избери Счетоводство, Финанси или нещо друго, но по-конкретно. Пак ще учиш и плява - без нея не може, но ако залягаш над учебниците ще научиш много. Останалото пък ще дойде от практиката.



Тема В отговор на всички казани глупости дотук!!!нови [re: Erida]  
АвторEstilian (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 16:47



Умът ми не го побира, как в рамките на една тема се казаха толкова много и безкрайни глупости... Честно казано има точно два-трима, които са наясно с нещата и са отговорили наистина стойностно... Останалите са си чесали езиците, защото са чули от някого нещо, което той е прочел от неизвестно къде! И така се раждат слуховете... а от слуховете както е казал шопът: "епа по-лошо нема!"...

Но, да караме по същество, за да не затъна в глупостите на колегите по-горе!


1. Това, което ми направи впечатление е, че всички само говорят за това как не се учи в УНСС... Ами, колеги... то където и да влезеш, ако нямаш желанието да учиш, нищо няма да научиш, дори Бил Гейтс да ти преподава С++! А и не ми е ясно защо всички спрягате само УНСС като място, където влизаш и си клатиш краката?! С лека душа и спокойно сърце мога да заява същото и за всеки друг университет, като СУ води тази класация по безделничество... И това могат да го потвърдят и преподаватели от СУ! Ако толкова не вярвате, кажете... ще ви дам координатите на съответните преподаватели!
Така че... УНСС е за тези, които искат да учат неща, свързани с икономиката и това е най-доброто място в това отношение, ако се ограничим в рамките на БГ.

2. Отричам всичко друго извън София, като Свищовската Академия и сега ще ви дам отговор на веднага изникналия въпрос: Защо? - Защото от тазгодишната акредитация, която се издаде преди 2 седмици, стана ясно, че само СУ, УНСС и НБУ поучиха точна и ясна акредитация според изискванията на ЕС и Световната Образователна Система! Който не е наясно какво е това, да ходи в нета и да прочете малко! Тоест- в Свищов може би наистина преподават по-добре- не го оспорвам, защото нямам информация по въпроса, но ако тази година влезеш там, след 4 или 5 години ще получиш знания и едно листче, което никой няма и да погледне! Особено извън БГ... за тях Свищовка Академия ще звучи като Африкански Свободен Университет... А там, отвъд границите на България, хората търсят диплома на първо място! Казвам го от личен опит- живял съм на много места извън страната и знам как стоят нещата!

3. Като подхванах темата за чужбина искам да изясним един факт... Всички тук говорите за много по-качественото образование на Запад, на което ваше мнение аз просто ще се усмихна и ще ви предложа един билет за чужбина, да отидете и да поразгледате малко как стоят нещата! Защото нашата образователна система до преди 5 години беше една от най-добрите в света, а в момента се погубва, защото внедряваме западен модел... Защото в чужбина това, на което се набляга, е тясната специализация, която ражда много умствено ограничени хора! Що се отнася до средно образование искам да ви кажа, че страни като САЩ, Франция, Германия, Италия и Испания са на светлинни години от България... Това, което там знаят децата в 12 клас, тук го знаят в 8. И дотам им се ограничават знанията! Същото важи и за университетите- искам да ви кажа, че в Испания и във Франция съм влизал за кратко време в университети и преподавателите там направо остават без дъх от това, колко се учи у нас! Да, съгласен съм, че малко изоставаме с материала, но това всеки сам може да си го навакса като чете подходяща литература! Все пак не се очаква само като стъпиш в УНСС и да станеш икономист...

4. Знание, можене и практика са три различни неща! Иначе нямаше да има и различни думи за тях!!! Тоест- знанията ги получаваш като четеш, учиш и слушаш! Това можеш да го направиш в УНСС. Моженето ти го дават накрая с едно листче, на което ти пише името, горе пише УНСС, а най-долу с малки, но съществени букви пише горе-долу това: Одобрено и Акредитирано според чл.**, ал.** от МОН и отговарящо на стандартите на ЕКОС и СОС... Практиката разбира се е най-важната, но тя е невъзможна без първите два елемента! А момичето, което постави тази тема тук, имаше предвид точно тези два първи елемента! Вие само и напълнихте главата с глупави истории за това, как става след това...

5. Корупцията! Вие сте като Батето, цитирам: Има ли корупция в България? - отговор от негова страна: Абе я не ме занимавайте с глупости, много добре знаете и затова питате мен!
Така и сте и вие... ами да, като не знаеш за някой изпит и отидеш при преподавателя, подавайки студентската книжка с няколко банкноти, ясно, че той ще ги вземе! Че да не е идиот :)
А иначе колкото е корупцията в УНСС, толкова е в Свищов и в СУ, толкова е дори навсякъде по света...
Но корупцията има един много важен елемент- може и без нея, стига умишлено да не си пъхнеш главата в гилотината! Познавам адски много хора, които са завършили УНСС и преди, и скоро, които единственото, което са платили, са били семестриалните такси! И някои от тях са дори с отличен успех... Е, да- познавам и такива, които наистина са си плащали, но са го правили от мързел!
Така че- пари ще даваш, ако си тъп! Ако влезеш да учиш, нямаш грижи...

6. Застаряващите преподаватели!
6.1. Аз лично съм карал курс към УНСС в ИСК и там са ми преподавали доста млади колеги! Да сме по-точни: от 11 преподаватели, 7 бяха на възраст до 30г. и всички те преподаваха и редовно в УНСС! Е това ако са стари, вървете в яслата...
6.2. Не случайно преподават понякога и по-възрастни, защото обикновено младите си бъркат в носа и не знаят какво да кажат... а и студентите им се качват на главата!
6.3. Истина е, че има и такива, които са я за старчески дом, я за лудницата... Но тях ги има навсякъде- и най-вече в университети като Харвърт :))))

7. Тъй като попита по едно време за НБУ, ще ти кажа, защото там учи брат ми и мога да ти дам информация направо от "кухнята":
Положението там е наистина прекрасно, с единствения недостатък, че семестриалните такси са високи! И проклетите слухове, които се носят за НБУ са толкова вярни, колкото и тези за УНСС. Но имай предвид, че ако заминеш да учиш на Запад, ще ти излезе 1000 пъти по солено, отколкото в НБУ. Освен това дипломата от НБУ я признават навсякъде, освен в БГ, заради проклети предразсъдаци и в Испания дори когато бях, ми казаха, че са чували за два български университета- СУ и НБУ... Сама си прави изводите!
Друго много важно- там е едно от малкото места, където във висшето си образование наистина можеш да научиш много и актуална информация! Най-малкото защото преподавателите са наистина много добре подбрани и тъй като им се плаща доста по-добре отклокото в държавните университети, то те полагат наистина добри усилия да преподават качествено! Там са събрани може би най-добрите от СУ, УНСС, ТУ и други големи държавни...
Но не си мисли, че високата семестриална такса ти гарантира, че ще завършиш! За разлика от повечето други университети в БГ, там освен че се учи много се и иска много- тежки са вътрешните изпити и често се случва, че специалностите се завършват от има няма 40% от първоначално записалите се!!!

Ами мисля, че казах достатъчно :))) Ако искате още информация, готов съм да ви отговоря, а ако има по-конкретни въпроси, моля заповядайте:



Със здраве на всички... лек ден колеги!

Стилян...



Тема Re: В отговор на всички казани глупости дотук!!!нови [re: Estilian]  
АвторBull (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 01:35



I vse pak tam si e zle :)))))

obo6ten pregled na mnenieto na Estilian.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.