Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Черен и бял списък на лекари и болницинови  
Автор vesi_65 (непознат )
Публикувано29.10.09 20:14



Може би не съм се ровила достатъчно в темите на клуба и предварително моля за извинение, ако повдигам въпрос, който е решен. Преди дни писах за загубата на съпруга си и ви благодаря за подкрепата. Бих искала да се направят три нови теми :
Черен списък на лекарите - онколози
Бял списък на лекарите - онколози
Адреси на клиники в чужбина
Ако вече тези теми съществуват, моля по възможност модераторите да ги поставят така, че да са винаги на първа страница. Аз също бих искала да дам координати.

Редактирано от Buba67 на 15.12.15 09:06.



Тема Re: БЯЛ И ЧЕРЕН СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: vesi_65]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано29.10.09 20:24



В спарвочника има списък на клиники в Европа,който предполагам,че се актуализира когато някой даде нови данни, а що се отнася до черен и бял списък може би е доста относително,всеки изхожда от неговата гледна точка,един лекар в дадена ситуация може да е "бял" в друга "черен"Е това е моето мнение



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Редактирано от *jull** на 03.03.10 22:59.



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: vesi_65]  
Автор just flower (приятел)
Публикувано30.10.09 08:34



Аз съм "ЗА" такива списъци. Донякъде могат да бъдат ориентир в този жесток здравен лабиринт, всеки иначе си преценява сам, но е хубаво, когато казваш, че си "ЗА" или "ПРОТИВ" даден лекар да се обосноваваме защо. Оттам насетне всеки да си прави умозаключения.
Аз мога да напиша в момента, че съм "ПРОТИВ" Д-р Георги Бориков от Онкологичният Диспансер на ул. "Столетов" в гр.София, поради грубо отношение с близките на пациента(в случая аз), необясняване и неотделяне достатъчно внимание на самия пациент(в случая майка ми) и неспазване на елементарни хигиенни изисквания в подобна работа(не си свали ръкавиците след прегледа на една или две жени, които чакаха преди майка ми), като последното е най- недопустимо според мен..иначе като хирург можуе да е добър специалист, но..аз видях това, за което пиша тук, не искам никого да настройвам с нищо, всеки сам да си решава..може просто при нас така да се е случило..



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: just flower]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано30.10.09 13:37



Др.Запрянов/ортопед/от Военна болница.
Некомпетентната му намеса,оперирайки без да е направил необходимите изследвания беше фатално за живота на майка ми.
В черен списък слагам и спешното звено на Медицинска Академия.



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: Valery 72]  
Авторзaщo ли (Нерегистриран)
Публикувано15.01.10 01:44



д-р Ангелов, хирург-онколог , от диспансера в Бургас. Остави без внимание опериран от него онкоболен, обявен за напреднал случай,но намери начин да си изиска заплащане. Човешкото отношение, елементарното внимание са сред най-важните лекарства ,които някой лекари не умеят да прилагат...



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: зaщo ли]  
Автор vedda (непознат)
Публикувано15.01.10 09:47



Връщам се няколко месеца назад, когато провеждахме лъчетерапия на сина ми в СБАЛО-София. Всеки ден изчаквахме реда си в коридора. И всеки ден в коридора двама от лекарите /единият от които-дама/, не им зная имената, ходеха със запалена цигара в ръка. Тогава синът ми, въпреки, че преди заболяването беше пушач, попита- Тези лекари ли ще ме лекуват? Та те дори не се съобразяват, че коридора е пълен с болни! Тогава не се замислих над думите му. Сега се питам- дали преди да приложат професионализма си, първо не трябва да се научат да уважават болните. За болните темата черен и бял списък ще бъде от полза, но ако тук четат лекари, със сигурност и те ще могат да извлекат поуки.



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: vedda]  
Автор MamaD (член)
Публикувано15.01.10 11:49



Д-р Майнхард от патологията на Майчин дом - погрешна диагноза в следствие на непълна хистология на дъщеря ми, довела до влошаване на състоянието и.
Д-р Великова - химиотерапевт в ИСУЛ - винаги е груба, миналата година януари ми каза, че за нас лекарство вече няма и сами да се оправяме, а това не беше вярно. И до днес се чудя защо го направи, за да ме види как за секунди качвам кръвно? Слава Богу, там има и други лекари, просто я избягвайте.
Спешната помощ на ВМА - тук вече е малко субективно, просто с нас така се случи - не обърнаха никакво внимание на дъщеря ми, може би защото въпреки диагнозата която и поставиха месец след 2-те ни посещения там изглеждаше добре. За промените в ПКК - решиха, че е на диета



Списъкът се очертава черен. Къде ще е белият?

Редактирано от MamaD на 15.01.10 11:52.



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: reni56]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано15.01.10 15:00



Винаги има субективизъм, но си има хора които ще са предимно в черния или предимно в белия списък.
Имахме на времето един преподавател, професор в детска онкология. Е на едно упражнение, жената (тогава още не ми беше жена де) имаше голямото желание да му счупи тиквата. И може би трябваше да го направи. Беше голям изрод. Спрямо пациентите (и родителите им) на първо място.
А когато се оформи и бял списък - грижете се за тези хора. Малко са, много са малко и намаляват. По някога - да се съобразите с лекаря също е от голяма полза. И за него и за вас. Става дума да се съобразите с човек. Щото с говедо няма смисъл.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: bira_more]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано15.01.10 15:28



Така е.
На мен лекари са ми спасявали живота, с професионализъм (знания за заболяването и лечението му) и човешко отношение.
Но за съжаление тези, които лекуваха баща ми не бяха от тях.



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: MamaD]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.10 15:34



д-р Атанасова СБАЛО, по принцип е усмихната, но зависи дали е на кеф, разбирам, и лекарите са хора, но професията им не допуска нехуманно отношение.
Конкретен случай-макар и преди 2-3 години:
Нямаше продължително време лекарства, в деня, в който дойдоха, се събра голям брой чакащи за рецепти, но тя вместо да прояви разбиране, започна да крещи, че те имали много работа, били затрупани, не можели през този ден да напишат толкова много рецепти и трябвало част от чакащите да дойдем друг ден, цитирам"...Разберете, ние тука умираме, бе...", на тези думи май подхождаше ние пациентите да кажем, колкото и цинично да звучи:" ами умирайте, ние пациентите пък желаем да живеем!!!"
доц д-р Куртева, при цялото си уважение към нейния професионализъм, и тя на моменти подхожда избирателно в отношенията си към пациенти и техни близки:
Ето един пресен случай-преди 2-3 месеца, почти идентичен с гореописания, лекарства няма близо месец, всяка седмица-вторник и четвъртък в дните, определени за отпускане на лекарства, аз, както и редица други посестрими, провеждащи лекарствено лечение, звъняхме на телефоните на аптеката и на приемния кабинет, ходихме неколкократно до болницата, но получавахме отрицателен отговор относно наличността на тези хапчета. В деня, в който се получиха, звъннах сутринта рано и от аптеката ми казаха, че може би ще имат пратки към обяд, но не е сигурно.След многократни нови безуспешни опити, около 11ч15мин. успях да се свържа със сестра от приемния кабинет и бях радостно изненадана, когато ми каза, че ще почнат да пишат рецепти, защото лекаствата ще има! Не работя, и се изтрелях веднага от къщи, но поради задръстване, успях да пристигна в боницата едва в 11.50, и докато взема картона от регистратура и отида пред кабинета, минаха няколко минути, изчаках докогато се появи сестрата.Тя излезе точно в 12 ч, за да заяви, че няма повече да приемат картони, въпреки, че на вратата е написано ясно, отукане на лекрстава става всеки вторник и четвъртък от 11-13ч.Това да приемат картони до 12ч било ново решение, дори залепи нов лист с това съобщение, написан на ръка. На молбите на няколко чакащи като мен, дошли почти едновременно с мен, тя се развика, че не можели да се справят, че нямало да стои заради нас да работи до 3 часа...Имаше хора пътували от провинция, почнаха да обясняват, да се молят, и тогава отвътре излезе д-р Куртева и също почна доста грубо да говори, отрече, да е нямало лекарства от доста време и заяви, че трябва да дойдем следващата седмица. Най- бездушно каза, че не било фатално, ако се прекъсне лечението за няколко дни( всички доктори-онколози са предупреждавали, а и тя самата го е повтаряла, че тези лекарства трябва да се вземат всеки ден, дори по едно и също време). На повторните молби (от страна на около 6-7 пациентки, не успели да внесат картоните, тя дори се ядоса още повече и каза, че ще даде нареждане оттук нататък всички да бъдат лекувани на други места. Сестрата пък излезе мрънкайки, че не била имала време дори кафе да пие...Добре, че се появи още една медсестра, която ни съжали и когато лекарката я нямаше, а колежката й отговаряше на друг пациент, тихомълком събра картоните на чакащите и ги внесе вътре в кабинета. Но разярената й колежка, почна да крещи по нейн адрес, че никой няма да й бъде благодарен за това, което е направила, че заради пациентите сега ще трябва да стоят повече време на работа, че било обяд и вече е гладна....Всъщност рецептите на чакащите бяха написани много бързо, доста преди края на работното време на сестрите.Освен това, както обърнаха внимание някои от чакащите, дни наред докато е нямало лекарства, те не са били затрупани с работа. Само дето се създаде за пореден път излишно напрежение, което допълнително натоварва болните, някои, от които в много тежко състояние-имаше 2 жени-възрастни с бастунчета, имаше такива, които за пореден път бяха излезнали от работа, и споделяха, че с всяко идване имат служебни конфликти и рискуват да загубят работата си. Една дори спомена, че именно поради факта, че не може да си позволи повече от един път месечно да излиза от работа, за да чака за лекарства, вече 3 месеца не е взимала хапчета...
Мнозина оставаме почти всеки месец без лечение, поради липса на лекарства, купуваме от чужбина, делим си блистерчета, за да изкараме промеждутъците, но когато липсата е продължителна, това всички знаят се отразява на ефективността на лечението.Вярно, че лекарите нямат вина за липсата на лекарства, но би могло да се направи друга организация, така че да се спести на пациентите това многократно връщане и безобразно чакане. А и отношението на сестри и доктори би могло да е по-любезно, а не да рекушира върху и без това лабилното здраве на пациените, върху тяхната психика и тази на близките им.
Искам обаче да подчертая за изключително внимателното отношение на целия персонал, работещ в ПЕТ скенера в св.Марина-Варна. Работят до късно вечер докато мине и последния записан за деня пациент, дори и в дните когато по една или друга причина изотопа е закъснял и съответно реда на изследванията се измества с час-два по-късно.Това е мнение споделено от мои познати, които са били в различни дни, и се потвърди при моето посещение.Както каза една пациентака-:"Та, то самото им отношение ще ни излекува!!!!"Дай Боже повече такива!



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: миa]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано15.01.10 15:37



За д-р Куртева имам абсолютно същото мнение като на @миа



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: Poзмapи]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано15.01.10 16:14



о време на 5 годишното ни ходене по мъките единствените лекари,които ме впечатлиха с човешкото си отношение са-д-р Казанджиев от Урологията в Окръжна болница-за съжаление вече е пенсионер и д-р Робев от Онкодиспансера,с когото се запознах безкрайно късно и който направи абсолютно безкористно,всичко,което е по-силите му,да облекчи страданието на съпруга ми Независимо от младоста си той бе състрадателен и грижовен към пациентите си и отговаряше търпеливо на всичките въпроси,които ме вълнуваха-нещо,което уви е изключително рядко срещано поне при лекарите,с които контактувах



Тема Re: бял списък!нови [re: tininita]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано15.01.10 16:42



Аз давам положителен вот за моята лекарка ,която от началото на миналата годината ме пое (Хематологията в Александровска)Д-р Цветкова!Млада и желаеща да помогне ,без излишни тъпи коментари и вицове не на място..Но все пак искам да добавя за този 'списък'-хората ,които са по-често до теб и в повечето случаи получаваш инфо от тях-сестрите,чеее некадърна сестра може да ти направи такиваа бели!!!!Положителен списък сестра-Леля Роси (Сестра Гълъбова)



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: tininita]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.10 16:51



Допълнение към белия списък
Доц Тимчева: изключително ерудиран лекар, много фин и внимателен човек, търпеливо изслушва всеки пациент, готова винаги да помогне, дори и когато някои я спират съвсем неуместно по коридори, на стълбища или в двора; говори с мек глас, скокоен тон, дори когато някоя сестра или пациент не е особено тактичен
Пример: отивам при доц. Тимчева с направление, с предварително записан от сестрата час. Явявам се малко по рано и когато излиза сестрата й напомням, че аз съм пациентката за уговорения час, тя поглежда часовника си и ми кресва, че имало още време - да седа и да чакам. Времето минаваше, но сестрата така и не ме извика на часа.След около 1 и половина-2 ч. доц Тимчева излезе от съседния кабинет( който е свързан вътрешно с този на сестрата) и явно тръгна към горните етажи. Настигнах я, извиних й се и я попитах дали ще се върне, тъй като имам час при нея, тя беше много изненадана, защото явно сестрата не беше й казала, попитаме дори защо до този момент не съм влезнала, но се върна специално, за да ме прегледа.Сестрата беше видимо раздразнена от това, че работното време беше към края, взе да води лични разговори по телефона на висок глас, при отворена врата към кабинета на доц. Тимчева, после със своя колежка ту влизаше ту излизаше-направо недоумявах как й липсваше елементарно възпитание и уважение към доцентката.Когато почна да ме преглежда доц Тимчева много любезно се обърна към нея и помоли за малко тишина.Тогава сестрата доста нагличко заяви, че трябвало вече да си ходи, затова ако докторката имала още нещо да й дава за писане да го направи по бързо...Доцентката след като видя , че скоро не съм правила изсл;едвания, ми каза, че ми се полагат 2 направления- и че ще ме прати съответно на снимка на бял дроб и на ехография.Аз дори бях забравила за това право. Обърна се към сестрата да ми напише направленията, и се извини, че бърза да отиде на съвет.В мига, в който лекарката затвори вратата, сестрата побесня, започна да говори , че само "гламавата" доцентка работи със здравна каса, че всички доктори се отказали, само тя продължавала да работи за дребни пари и съответно сестрата, понеже се води към този кабинет, била принудена също да стои след раб. време , за да попълва направленията по здр. каса, за което вземала много малко; че тези суми не й трябвали понеже си има внуче, че иска да си ходи вкъщи да си го гледа , а не да е на работа до 3 часа....





Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
АвторHello (Нерегистриран)
Публикувано15.01.10 18:04



Здравейте,

според мен е много трудно да се каже, че един лекар особено в областта на онкологията е добър или лош. За едни тя/той може да бъде най-изключителния човек на света за други "най-черния". Някой ще каже ама важното е човешкото отношение най-малкото, на което веднага ще кажа знаеш ли в какъв момент си го хванал? И за да не говоря празни приказки аз за проф. Димитров от онкологията например съм чувал или чел тук какви ли не епитети, а пък от други хора съм чувал единствено и само суперлативи. Аз лично мога да кажа, че професора е прекрасен човек, загрижен, направи ми операцията перфектно (в Исул например не искаха въобще да правят операция). Д-р Куртева например един път е била изключително мила към мен, друг път ме е навиквала. За мен например доц. Дани Петров от белодробната болница е най-самовлюбения и недостоен човек, непризнаващ нищо друго освен собствената си Некомпетентност. Това обаче не значи, че на много много други хора не е помогнал, който сега го боготворят.

Поздрави на всички.



Тема ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: Hello]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано15.01.10 20:48



д-р Христамян перфектен гинеколог-онколог и перфектен оператор а също и страхотен човек мил и великотърпелив.д-р Мариана Вълчева в онкохематологията чудесен специалист и човек .Мс. Мария Минчева във втота база на онкото в Пловдив

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: adiortoti]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано15.01.10 22:28



Доц. Гаврилов гръден хирург , онколог - перфектен отвсякъде, страхотен е !



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: пиceтo]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.10 23:16



цитат:Доц. Гаврилов гръден хирург , онколог - перфектен отвсякъде, страхотен е !

да, въпреки че привидно изглежда студен, понякога има рязък тон, но всъщност забележките му са много основателни, уместни, лаконичен, делови, говори единствено и само по същество, много точен; отличен диагностик, перфектен оператор!!!!!
д-р Славчев много точен диагностик, изключително прецизен хирург-гинеколог+уролог+онколог; също доста пестелив на думи в раговорите, но с делата си го слагам сред най-добрите ни специалисти!!!
както се казва: "по делата ще ги познаете"



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: миa]  
Автор v_kostadinova (минаващ)
Публикувано16.01.10 10:45



Аз ще добавя към белия списък доц. Цекова от ИСУЛ- невероятен човек и д-р Здравко Димитров от УМБАЛ св. Георги в Пловдив един от най- добрите специалисти в областта на образната диагностика. Благодаря им от сърце за всеотдайната им работа.
А за черния списък- без коментар.....





Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: v_kostadinova]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано16.01.10 23:07



Познавам Др Здравко Димитров от поне 20 години и мога да кажа за него съшото- перфектен:)

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: adiortoti]  
Авторбиб (Нерегистриран)
Публикувано17.01.10 13:33



Д-р Марчела Колева от ИСУЛ, д-р Коко Владов д-р Кацаров от ВМА.



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: биб]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.01.10 14:48



Моля, пишете какви точно специалисти са!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано22.01.10 13:32



В Белия списък,
-Нефролог-др.Калудина и Георгиева-Исул,др.Любомирова,доц.Джераси-Ал.болница,др.Попова-7дкц.
-Уролог-пр.др.Чакъров,др.Раджаб-окръжна болнница/св.ана/,др.Атанасов и др.Наумов-Пирогов,др.Янев-22дкц,др.Семерджиев,др.Георгиев-б.Доверие.
-Невролог-др.Кръстева,Панова-б.Доверие,неврохирург-Григоров-Пирогов.
-Ендокринолог-др.Кръстев-Ал.болница,др.Шигарминова-ендокринологията/дими груев-6/.
-Гастроентеролог-др.Дереджан-б.Ив.Рилски
Гинеколог-др.Райчева-б.Ив.Рилски.др.Ташков и син Ташков-Тина Киркова/св.Софиа/
-Унг-др.Кунев-Исул,др.Първанова-5гр.б.ОПЛ-др.Арсова/джипито ми/.Можеби ще испусна някой,но тези са доктор-човек.
за ''Черния списък''
др.Ташков-5гр.б. в 1хирургия/три грешки прави една след друга,и то голями.те това му се вика касапин/.А за грешките му ,разбирах от други доктори.Попадала съм и на други''специалисти''-а как все ги уцелвам -незнам.
-Уролог-Сбирков-4гр.б. Сега ще ви разкажа,как разбрах за неговия резил.
-''Лятото ми се падаше,/юли/смяната на ДД.и ме пратиха при него от пирогов/там стачкуваха/.Отивам, вади 2-стари и сменя с нови дд,/бях на 3 месеца/давами рецепта за лекарства и всичко е ок.Решавам да си купа нова печка.Отиваме в магазина купихме-аз,мъжът ми и малкия син.На излизане от касите,започнах ме да свиркаме,а нищо не носим освен фактура.Минава ме втори път,пак свирка на врата,и аз пуф една зад врата на детето.За трети път,пак свири,и пак шамар да нее е взел нещо/което знам че няма как да стане/,но в този момент,всички гледат в нас и аз реших че е детето.Тръгнах ме си,след друга проверка и нищо нямаме взето.Отиваме август на морето,и септември края трябва да права изследвания за новата смяна.А мен мие лошо като всеки път,но нали съм си свикнала.В б.Доверие ме приеха,за смяната на дд.И като се събуждам от упойката,ме питат.-Ама как си търпяла с чуждо тяло,тези месеци. -Моля!!!Имаш три стари дд.+част от мед.уред.-Как така,нали махат 2 слагат 2.Еда ама не,изваден е 1,сложили са 2=3,и часта./аз съм свиркала в магазина/
И после като се сетих ме в вкъщи за магазина,ни стана смешно,а детето-'Смейте се ама аз ядох шамари''.Това е самата истина.То и за марлята от друг др.разбрах

.Май много се отплеснах.

-



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: EFO75]  
Автор kykлeнcka пиpaня (непознат)
Публикувано22.01.10 13:42



Ефи, то ако не беше трагично, щеше ад е много смешно...



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор EFO75 ()
Публикувано22.01.10 13:57



минаха 3 години,от тогава,та сега ни е майтап,ама преди,хич неми беше до смях.



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: EFO75]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано22.01.10 17:25



БЯЛ СПИСЪК при мене е много кратичек, но има , слава на тях, докторите, които са ми помогнали:
дрВълчанов - гастроентеролог ДКЦ-2 гр Плевен /той ми откри рака все пак навреме/
др Кобаков и целия персонал на Хирургическа болница "проф.Темелков" - гр.Варна - там ме оперираха и ме възстановиха за да мога да се прибера вкъщи - ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ !!!
др Дунков - гастроентеролог, ВМА -София, който ме е наблюдавал след операциятаи ме консултирал какво да ям и как да си помогна да преживея ужаса и ми махна нови атипични полипи
др Захариева Болница "Доверие" Овча Купел-2 гр.София - гастроентеролог, при която правих последната колонскопия, придържам се към съвети и скоро ще бъде нова колонскопия и гастроскопия с една упойка/когато се реша

/

за черните - само лошо и не ми се говори

... butterfly effect ...

Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: LlDl_ru]  
Автор zagrijena ()
Публикувано23.01.10 20:43



Здравейте!
Отдавна не съм писала, защото по-определени причини вследствие на загубата на баща ми сега съм във друг форум /форум на хора с Паническо разстройство/, и така на бързо прочетох мненията Ви за доктори и бих искала да потвърдя доброто мнение за д-р Захариева от "Доверие". Принципно съм малко пристрастна, защото съм работила там, но скоро тя ми прави Гастроскопия/без упойка/, щото ме беше страх да не би да не се събудя....Е, казвам Ви хора наистина е специалист.

А за черния списък....д-р Дамянов /уж добър специалест по белодробен рак

/ от Ракова б-ца в София. Нещастника предозира баща ми и ускори неизбежното.



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: zagrijena]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано23.01.10 22:14



Аз също отдавна не съм влизала в тази тема,не че не влизам във форума всеки ден но съм безкрайно огорчена от отношението на лекарите от СБАЛО /онкологията/,и предпочитам да си спестя негативните емоции.
Но тъй като има и бял списък не мога да не включа в него Д-Р ДИМЧО ГЕОРГИЕВ-лъчетерапевт в тази иначе омразна болница.Винаги усмихнат,готов да даде информация ,дори и такава която не е негов приоритет.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В ЧЕРНИЯ СПИСЪКнови [re: zagrijena]  
Автор petq.h (съпричастна)
Публикувано24.01.10 00:44



Здравейте!
За черния списък - подкрепям "Загрижена". Д-р Дамянов химиотерапевт от онкологията в Дървеница, интересува се само и единствено от парите, състоянието на пациентите няма значение за него.





Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: *jull**]  
Авторбиб (Нерегистриран)
Публикувано24.01.10 09:31



Колева- онколог; Владов- чернодробен хирург; Кацаров- гастроентеролог



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: биб]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано03.02.10 13:23



Доц.Ив.Гаврилов – гръден хирург, онколог - перфектен професионалист
ИСУЛ: доц.В.Цекова – зав.отделение по Химиотерапия – много компетентна и много
човечна
д-р Марчела Колева - има я в няколко постинга по-горе - Химиотерапия
д-р Кръстев – кардиолог, отговаря за «Херцептинките», обажда се лично да ни
покани на контролен преглед и стриктно следи всички сърдечни показатели
д-р Захариев – Лъчетерапия
Не на последно място сестра Любка Кардалева – дневен стационар – невероятен професионалист – уцелва безпогрешно и най-трагичните вени, лаборантката в Лъчетерапията – Надето, много мила и търпелива, като бебе ме е поставяла да легна на апарата, защото не можех сама.
От Онкодиспансера: д-р Ани Петрова – следеше много стриктно контр.прегледи.
Прочетох по-нагоре за д-р Робев. Веднъж отидох при него, но ми даде неоценим съвет. Познавам го отпреди 10-12 г. беше педиатър и ми е лекувал децата. Като човек е много мил и внимателен и много съвестно и компетентно си изпълняваше задълженията.

В черния списък от Диспансера слагам д-р Н.Павлов – рентгенолог, 2 пъти грешно ми е разчитал снимки, в първия случай НЕ ПОЖЕЛА да изясни една сянка, която беше видял и трябваше да правя ненужна сцинтиграфия, във втория случай омаловажи проблема, който имах, не го разчете правилно и изгубих ценно време – 2 месеца. Иска да се конкурира с д-р Сърбянов, но много безуспешно, за съжаление от това страдат пациентите.
От ИСУЛ – д-р Великова – много груба, с ехидна усмивка, сякаш й доставя удоволствие, когато съобщава лошите новини.
И последно като препоръка – НЕ ПРАВЕТЕ СКЕНЕР В ИСУЛ!!!



Тема ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: nadia_O6O6]  
Автор ИлeнkaKo (новак)
Публикувано06.02.10 14:04



Целият екип на лабораторията по хематопатология и имунология при НБАЛХЗ- брилянтни специалисти, изключително добро отношение и заграженост към болния и близките му. ЧОВЕЧНОСТ - рядко срещана напоследък, при по-голямата част наши лекари.

д-р Колагсъзов от МБАЛ "Токуда" за мен той е най-добрият хематолог.

Редактирано от ИлeнkaKo на 06.02.10 14:20.



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: ИлeнkaKo]  
Автор krista_69 (непознат )
Публикувано06.02.10 14:42



БЕЛИЯ СПИСЪК-професор Горчев,д-р Димитров,д-р Йорданов,анестезиолога д-р Илиев-всички от онкогинекология Плевен!!!



Тема Re: Черен списъкнови [re: krista_69]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано06.02.10 14:50



Професор Чакъров от Окръжна болница-добър оператор,но не разбира от онкология.



Тема БЯЛ И ЧЕРЕН СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: миa]  
Автор tzveti61 (непознат )
Публикувано10.02.10 10:46



В потвърждение на казаното от Миа за ПЕТ скенера във Варна. Дъщеря ми два пъти ходи и просто няма думи, с които да изрази възхищението от хората, които работят там. Синът ми като придружител също беше много впечатлен Ето, че може и по друг начин да се работи.

Редактирано от *jull** на 03.03.10 22:57.



Тема д-р Дунков Гастроентерология ВМАнови [re: tininita]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано30.03.10 10:37



Името на д-р Дунков е споменато вече от Лиди, но има нужда да се спомене още пъти.
За младите, модерните, кадърните, надъханите, непредубедените, отзивчивите, начетените специалисти. Нека ги има повече!



Тема Re: БЯЛ И ЧЕРЕН СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: tzveti61]  
Автор desidora (непознат )
Публикувано30.03.10 22:19



В белия списъл искам да добавя и Подп.Доц.Д-р Костов от Военна болница Варна и целият му прекрасен екип начело с д-р Драгнев.Всички са толкова внимателни и любезни.За пъри път виждам доктор в почивният си ден да е в отделението за да види как са оперираните.
Благодаря им от сърце!!!



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
Автор nik1357 (непознат )
Публикувано06.01.11 01:47



НЕ МИСЛЯ ЧЕ ТРЯБВА ДА ДИСКРИМИНИРАТЕ ДРУГИТЕ СПЕЦИАЛИСТИ!
ПРЕЗ ОКТОМВРИ 2009г МИ ДИАГНОСТИЦИРАХА РАК НА БЪБРЕКА В ЧЕХИЯ.ВЪРНАХ СЕ В БГ И МЕ ОПЕРИРАХА ПРЕЗ ДЕКЕМВРИ .РАКА БЕШЕР ИЗЛЯЗЪЛ ОТ КАПСУЛАТА И СЕ БЕШЕ РАЗПРОСТРАНИЛ В ОКОЛНАТА МАСТНА ТЪКАН-ПОСЛЕ МИНАХ ЛЪЧЕТЕРАПИЯ И ВЧЕРА НА СКЕНЕРА ВСИЧКО Е НАРЕД.
САМО ДОКАТО СЕ ИЗЛЕЖАВАХ В КЪЩИ НАМЕРИХ ЕДНО РЕНТГЕНОВО ФЛУОРОГАФСКО ИЗСЛЕДВАНЕ НА БЕЛИ ДРОБОВЕ И ТАМ СЕ ВИЖДА ТУМОРА- ИЗСЛЕДВАНЕТО Е ГОДИНА И ПОЛОВИНА ПРЕДИ ДА ГО НАМЕРЯТ РАКА В ЧЕХИЯ.ОЩЕ НЕ СЪМ РЕШПЛ ДАЛИ ДА СЪДЯ РЕНТГЕНОЛОЖКАТА .МОЛЯ ДАЙТЕ МНЕНИЯ И СЪВЕТИ



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: nik1357]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано06.01.11 09:12



Моят съвет е - щом сега всичко при теб е наред, не си натоварвай психиката с лоши мисли.Вероятно знаеш има една теория / на Луиз Хей/ според която ,за да се излекуваш от рака трябва на всички да простиш.
Желая ти винаги да си бодър и в добро настроение!



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: diana1OO]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано06.01.11 09:55



За черния списък - Григор Горчев,който ме лекува до осакатяване. Знаех си ,че с него ще имам проблем, но да се поведа по стадния инстинкт...
Държа да се знае ,че не съм искала да ме оперира той. Негова инициатива.
Аз не съм от тъпите плевенски були,които тичат на ,,приглед" и мен трудно можеш да хвърлиш на върбата.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: tia maria]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано06.01.11 10:53



Тия Мария, само да попитам, че май имам такива спомени от коментираното тук- този др. Григор Горчев не се ли води за голямо светило?



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: diana1OO]  
Автор Ру ()
Публикувано06.01.11 12:05



Той се е излекувал, но другите, които ще бъдат "недогледани" от рентгеноложката след него, дали ще имат същия шанс?

Happiness is a state of mind.


Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: nik1357]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано06.01.11 12:26



Доколкото имам опит, не само рентгенолозите разчитат снимките, а самите специалисти, които са ги назначили и изискали да бъдат направени.

"Умиране няма и задачата има решение." - Стъчо Джонсън


Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Ру ()
Публикувано06.01.11 13:16



Когато откриха моя проблем на рентгенова снимка (която бях направила по мое усмотрение, след едномесечни неуспешни опити за диагностициране от поне 4 различни специалиста), всички лекари, през които минах в последствие (2ма хематолози и един хирург) не пожелаха да я погледнат - само бележката с разчитането. Хирурзите чак на скенера обърнаха внимание, а хематолозите - на биопсията. В последствие на първоначалния скенер се направи повторно разчитане в друга болница, и описанието беше много по-подробно, специалистът беше видял доста повече (и доста важни) неща, но те не противоречаха на започнатото лечение, стадий и тн..
Пропуснат тумор от недоглеждане е съвсем друга история.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано06.01.11 14:38



смея да заявя, че проф.Горчев за мен си остава светило - той ме оперирал по повод киста на яичника и миома, по негова преценка беше оставен другия яичник, който наистина доста време изпълнявал своята роля в хормонален баланс, докато при операция на рака на деб.черво вече трябваше да бъде отстранен и той. И след операцията на рака се наложи да ходя на консултации по повод постоперационен тежък климакс пак при проф.Горчев, който веднага се сети за моят случай /което при други доктори не съм срещала.../ и много пъти ми даваше качествени и професионални съвети !

Тия Мария, много органи пострадаха и при мене, но предпочитам да съм ЖИВА !
Съжалявам за твоите проблеми, но , ако сложиш на кантара случилото се с тебе , може би ще натежи решението да се отстранят увредените от рака органи и участъци
аз не съжалявам за моят последния яичник, без него съм в тежък климакс наистина, нито съжалявам за доста сериозен участък от моето черво, който се наложи да се изреже - БЛАГОДАРЕНИЕ НА ПРЕЦЕНКТА НА ХИРУРГА МИ Д-Р КОБАКОВ /Хирургическа болница "Проф. Темелков" Варна/ съм ЖИВА и до днес!!!



... butterfly effect ...

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: Ру]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано06.01.11 21:13



Образните изследвания при дъщеря ми никой освен лекарят който ги прави не гледа. Онколозите само четат заключението. Когато съм ходила на допълнителна консултация, ми се е случвало да не успеят да отворят диска.
Колкото до това, че на ренгена специалиста не е видял тумора, на мен ми е много странно как пациента го е видял, а доктора не е. Недопустимо е! Сега какво, и скенерите ли ще трябва да се научим да си разчитаме сами за по-сигурно?
Аз преди 2 години, когато разбрах, че първоначалната диагноза от 2005г. е грешна, просто отидох и казах на д-р Майнхард(или Майнхарт) в Майчин дом какво е направила. Тя смени няколко цвята на лицето и силно се надявам занапред да е по-внимателна. Не съм я съдила, нямам нерви, а и това с нищо не би променило състоянието на дъщеря ми. По-скоро грешката е била моя, че не съм се сетила сама да потърся 2-ро мнение.



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: nadia_O6O6]  
Автор iizgrev (непознат )
Публикувано07.01.11 03:33



потвърждавам за д-р Н.Павлов от Онкодиспансера в Младост, надменен, неприятен комплексар за разлика от останалите като д-рСърбянов.

всички д-ри четат само текста, никой не гледа диска! аз лично с часове се взирам в моите...


Там попаднах и на д-р Боян Павлов, но беше нещо като на хонорар, някъде другаде в София е, има око!!! Понеже той беше категоричен, аз потърсих и друго мнение, е, бедна ви е фантазията , например д-р Дамянов от ИСУЛ изобщо не пожела да погледне нищо, а отидох при него за това, друг отсъди постоперативен израстък, ама не помня кой вече. И се започна....но това е друга тема....



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: nik1357]  
Автор PRN ()
Публикувано07.01.11 05:38



Операбилен рак на бъбрека нормално не се вижда на снимка на белите дробове. Освен ако не е някакъв калциран висок тумор (нещо изключително рядко при рак на бъбрека). Вероятно виждаш нещо друго. Оправи си CapsLock-a на клавиатурата.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: MamaD]  
Авторembadem (Нерегистриран)
Публикувано07.01.11 08:41



Не мога да се въздържа, като виждам, че темата е актуална. В БЕЛИЯ СПИСЪК -д-р Койнов от ИСУЛ - химиотерапевт. Пълна шматка като поведение, но иначе е специалист и наистина понякога чувствам, че ме мисли, човекът. Но , за съжаление имам какво да добавя и за черния списък. Д-р Великова от ИСУЛ никога не се е занимавала с мен, но съм я виждала, докато съм била в стая с нейни пациенти как се държи с тях. НЕ СТАВА! Спокойно мога да посоча и некомпетните лекари от 5 градска и свързаният с тях мамолог д-р Свещаров, МЦ Панацея. Съвсем скоро си мислех да им изпратя едно копие от Доклад на български онколози за стандарт за лечение на РМЖ още от 2005 г., които си разпечатих от интернет, но явно така и до ден-днешен не е стигнал до тях. Както казва МамаД проблемът си е мой, че не потърсих второ мнение, но вярвам, че много от вас ще ме разберат като им кажа , че след като въпросният Свещаров ми съобщи , че имам РМЖ с разсейки в лимфи, бях в пълен шок и отидох като овца на заколение при първия посочен от него хирург (от 5 градска). Нейсе, било какво било!



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: LlDl_ru]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано07.01.11 08:47



Лидочка, да не би да има двойник?

При мен не е имало увредени органи и участъци. А от махане на 8 здрави лимфни възела в момента крака ми е почти като на тая женица.ПРЕДУПрЕЖДАВАМ ЧЕ Е ШОКИрАЩО да не получи някой уплах!
Искам да се отърся от тази история, но аз чисто физически съм неспособна да тръгна напред.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: embadem]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано07.01.11 21:20



Подкрепям мнението на ембадем за д-р Койнов, но за съжаление и за д-р Великова. Тя все не е в настроение, аз просто я избягвам.
Ембадем, не му е тук мястото, ама не знам къде и как да те попитам - координати за чстен прием на д-р Койнов?



Тема Клиника по "Костна патология"нови [re: vesi_65]  
Авторkala (Нерегистриран)
Публикувано08.01.11 15:45



Пиша, за да похваля доктора, който прави оперативната биопсия на баща ми - доц. Стоков. Той е шеф на клиниката по Костна патология в ортопедията в Г. Баня. Направи му бърза и ефикасна операция /биопсия и почистване на тумора/, възстановяването беше стравнително бързо. А самият доцент не е само лекар, но и страхотен човек - питаше, интересуваше се, обръщаше ни внимание, отговаряше на въпросите ни.



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: *jull**]  
Автор axellcom (непознат )
Публикувано10.01.11 20:10



нека и аз да кажа няколко думи за някои лекари например за белодробна клиника света София ,ако се наложи на някой да бъде излекуван от д-р Халил просто го избегнете може да ви съсипе живота или на близките ви то е онколог,същата болница има един страхотен специалист д-р д.Костадинов хирург на който може да се разчита 100%,за 5 скенера в Варна има много добро мнение там екипа е наистина е за най белия списък хората са толкова любезни че ако се наложи да чакате дълго време не го усещате щото те наистина те предразполагат като нуждаещ се от помощ и те ти помагат с каквото могат



Тема Искат регистър за лекарските грешки у наснови [re: kala]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано11.01.11 08:43







Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
Авторжy (Нерегистриран)
Публикувано18.01.11 12:05



Искам да добавя в белия списък доц. Ангел Милев от Онкологията - заради топлото му и професионално отношение при "разчитане" на клетки от бронхоскопия. Истински лекар и човек.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: жy]  
Автор inzi_n (непознат )
Публикувано18.01.11 13:25



в софия ли в коя болница



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: inzi_n]  
Авторжy (Нерегистриран)
Публикувано25.01.11 12:01



Да, София, Национален Онкологичен Медицински Център (Националната специализирана болница за активно лечение по онкология)



Тема Re: ПРЕЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, КАКТнови [re: миa]  
Автор ivan4o17 (непознат )
Публикувано25.01.11 13:37



За д-р Атанасова имах две крайно противоречиви впечатления - първоначално ужасно и след това много добро.



В първия момент когато ме пратиха при нея изтръпнах, защото дотогава познат лекар и близки ме държаха в неведение, че имам разсейки в корема и аз си мислех, че всичко приключва с операцията на тестисите. И правилно - да се държа и да съм спокоен до операцията.
Истината ми я каза д-р Атанасова като ми разгледа изследванията и скенера и хубаво ми се накара, че идвам толкова късно - а за това съм си виновен само аз наистина.
Обаче аз останах с впечатление, че тя едва ли не ме отписва и ми причерня

Сега тя ми е лекуващия лекар - за химиотерапия - оказа се много свястна и точна. Дори направи нещо, което в урологичното отделение преди това отказваха - даде ми по собствена инициатива качествено обезболяващо, веднага щом чу че имам болки. Преди това просто не ме обезболяваха в тая болница, защото ми даваха слаби неща, без никакъв ефект и направо издивях, не можех да спя и да ям от болките сума време.

Да - емоционална е, защото в отделението за химиотерапия наистина е страшно напрегнато и са претрупани. Често се кара, обаче това е само в началото, когато приема и се чуди кой къде и кога да вмести. Не е тайна, че всички от цяла България напират за химиотерапия в това отделение. Наистина не е лош човек! А към пациентите си е изключително внимателна и любезна.

Преди винаги съм имал крайно лошо отношение към лекарите и към цялата им гилдия - обаче истината си е истина - има и много свестни хора, убедих се. В Раковата лош лекар просто не съм срещнал.

Редактирано от ivan4o17 на 25.01.11 13:48.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: жy]  
Автор inzi (непознат )
Публикувано26.01.11 19:14



какъв е вашия проблем



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: жy]  
Авторbebedes (Нерегистриран)
Публикувано04.03.11 13:34



Искам да добавя към " БЕЛИЯ СПИСЪК " :
1. Доц. Г. Калайджиев - гръден хирург в болницата в Дървеница.
2. Д- р Чилингиров - завеждащ онкологията в Стара Загора.
3. Д- р Монир - кабинет за бронхоскопии към 5-то вътрешно -гр. Ст. Загора.

И към " Черния списък "
1. Д-р Илиева - зав. отелението по химиотерапия - гр. Ст. Загора - с една забележка , че не коментирам професионалните и качества , а недопустимото и ,крайно неморално и нечовешко отношение към пациентите !!! Тази жена е забравила ,4е е човек !!!



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: axellcom]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано05.03.11 22:21



И аз да добавя един невероятен лекар в белия списък - д-р Янчо Делчев от 5 градска болница, София, хирург, гинеколог. Не само, че прави невероятни операции, но и винаги е на разположение за допълнителни въпроси. Много е човечен и обмисля нещата от всички възможни страни!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: megolina75]  
Автор whitelilly ()
Публикувано29.05.11 11:07



Черен - д-р Чолакова, Онкодиспансера, пълна трагедия, говори ми "на китайски", пише разни неясни талони, вечно бърза някъде, не ми е ясно каква терапия се предвижда, а като ми се влошат показателите ми казва "вие не сте за тук" и се държи все едно че съм виновна за нещо.
Пропуснах, че обича да казва "ако разбирате по-добре от мен, лекувайте се сам/а"

Бял - д-р Мангалджиев, сега е в Исул. В началото изглежда суров и нервен, но прави това "което трябва" и казва нещата ясно - знаеш какво става.

Редактирано от whitelilly на 29.05.11 11:55.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: bebedes]  
Автор whitelilly ()
Публикувано24.06.11 15:12



Аз си изкопирах някои от изказванията от

- ако иска, и svg да го направи:

Можете ли да ми препоръчате такъв/такава в диспансера, Исул, онкологията. Да е добър специалист и да има що-годе нормална комуникация с пациента. Имах такъв - д-р Мангалджиев, но той се премести и сега съм при Чолакова, която е пълна трагедия, говори ми "на китайски", пише разни неясни талони, вечно бърза някъде, не ми е ясно каква терапия се предвижда, а като ми се влошат показателите ми казва "вие не сте за тук" и се държи все едно че съм виновна за нещо.

Та ми се иска да се преместя при някой по-адекватен - ако имате добри впечатления, споделете.

Така е, но има ли по-добри в Диспансера? И на мен ми откриха мети в Черен дроб през март, а лечението започна през май. Сега съм при Чолакова и не знам, ако трябва с кого да я сменя. Май в Исул са по-добрите специалисти.

И Андонов не е цвете, а Ани няма вече пряко пациенти при нея, откакто стана шефка.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: whitelilly]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.06.11 15:28



Очаквам и другите съществени мнения да дойдат в тази тема...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: *jull**]  
Автор whitelilly ()
Публикувано24.06.11 16:54



Реших, че си заслужава да прекопирам и мнението за билкаря, докато за тях нямаме още списъци:

Не мога да не споделя, че съм шокирана от отношението на билкаря Васил Канисков. Два пъти му се обаждах, единия път, когато го попитах за кога записва часове за посещение, ми отговори "за догодина по същото време" и ми затвори телефона. Тогава реших, че съм го ядосала, защото го бях попитала, дали може да се изпрати друг човек да вземе билки, без диагностика. Реших да изчакам известно време и да звънна пак. Когато го попитах, дали мога да се лекувам при него, каза "да", но като му казах диагнозата с разсейките в черния дроб, той започна да ми се кара, че това не се лекувало, кой ми бил казал, че той лекува такова нещо, не бил упълномощавал свои пациенти да му дават координатите. Казах му, че координатите съм ги видяла на сайта му, където той пише, че лекува "нелечимо болни пациенти" и той ме изпрати за зелен хайвер - каза ми да взема от личния лекар "зелено направление за билколечение" и ще ме приеме. Личната лекарка много се смя и каза, че не съществува такова направление.
Не знам, на мен ли не ми върви с него, дали не са го преследвали и не взема нови пациенти, но доста грубичко се държеше и се учудвам, защото Рамиболу го хвалеше много. Ако някой има опит от скорошен първи контакт, ще ми е любопитно да сподели. Може би ще трябва да се направи и черен/бял списък на билкари и алтернативни лечители, не знам.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: whitelilly]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано24.06.11 17:16





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: whitelilly]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано29.06.11 11:08



Не знам защо се е отнесъл по този начин. Ние ходим при него вече година и половина, малко е странен, понякога груб, но си разбира от работата. Пращали сме при него доста болни, с които сме били заедно в Дървеница. Понякога си казва направо, чв човекът не е за него. На нас специално ни каза, че не трябва да правим химиотерапия защото натоварва допълнително черния дроб, но прие решението ни и не се отказа да ни лекува. Много съжалявам за случилото се. Исках да помогна, а не да причинявам неприятности, имаме си ги достатъчно.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: ramibolu]  
Автор whitelilly ()
Публикувано29.06.11 11:16



Може би просто не е искал да поеме моя случай. Не се притеснявай.



Тема Въпрос за лимфен възел и доктор?нови [re: whitelilly]  
Автор kras4ok ()
Публикувано30.06.11 17:41



За съжаление отново започвам с въпросите, а си мислех, че повече никога няма да ми се налага да търся инфо за тази диагноза.
От няколко месеца си намерих увеличен лимфен възел на врата и все отлагах момента с ходене на лекар, но започна да ми пречи в гърлото. Днес вече отидох при личната докторка и тя каза, че незабавно трябва да се консултирам с ендокринолог и да се извади възела и и да се изследва.
Първо отивам при уши нос гърло и после ще видя къде. Въпросът ми е добър специалист в Пловдив или в София ендокринолог ? Мисля си също дали трябва да отида при хирурга, който ме оперира /РМЖ/. Къде и при кого?



Тема Re: Въпрос за лимфен възел и доктор?нови [re: kras4ok]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.06.11 18:40



Има много добри отзиви за д-р Еленкова от Ендокринологията в София, цитирам:
"ЧОВЕЧНА, ВНИМАТЕЛНА, особено когато те вади от ужаса и паниката пред болестта,
когато по симптоми ти открива нещо, което други светила преди години не са забелязали
и... се втурва в борбата с теб!
"

Наистина вечатляващ атестат...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Въпрос за лимфен възел и доктор?нови [re: kras4ok]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано05.07.11 18:19



Кrac4ok,опитай в ИСУЛ при доц.Пандев-хирург ендокринолог.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: whitelilly]  
Авторivena (Нерегистриран)
Публикувано08.07.11 18:26



Не ходете при доктор(ако въобще може да се нарече такъв) Васил Иванов-невролог във Стара Загора,възмутена съм от некоректното и арогантно поведение! Моето мнение е, че егото на този лекар е по-голямо и по-важно от всичко останало,ако със всички пациенти се държи така нагло,скоро ще остане без работа,пожелавам му го!



Тема Хирурзи определено за Белия списъкнови [re: vesi_65]  
Автор Cилвия78 (...)
Публикувано15.07.11 16:34



Искам също да добавя 2-ма лекари-хирурзи в белия списък.
Първо е д-р Саздова, специалист-хирург, работила е дълги години като гл.асистент в 1-ва хирургия на МА. В момента приема ежедневно в хирург.кабинет на 2-ри ДКЦ. Скоропостижно изстреля майка ми за мамография, след като и установи РМЖ на място по-рано оперирано от киста. Майка ми е също лекарка и изобщо не си мислеше за РМЖ, ами за калцификат от изчистването на кистата.
Д-р Саздова е безкрайно човечна, на възраст е (работи след пенсиониране) и тъй като съм била многократно в кабинета й, мога да кажа, че изпраща при нужда пациентите при нейни познати из други мед. центрове, и то само съобразено с клин.пътеки на касата. Пред очите ми е звъняла на специалисти в Александровска, ВМА, Токуда, или др. и се уговаря със съответния лекар за прием на болния, само с направление. Не оставя никой да се лута и чуди какво да прави.
Всеки нуждаещ се от първичен или общ хирургически преглед или лечение може да я посети с талон от Джи-пи и сам ще се убеди.

Също искам да кажа и благодаря за отношението на д-р Тонев от болница Токуда, също хирург, който оперира майка ми. Също страхотен специалист от старата генерация, работил с проф. Гайдарски.

Това са лекари над 65 г, които наистина добре си вършат работата. Много важно при тях е, че ценностната им система не е изкористена, както на много други от колегите им и не са изнудвачи мислещи как да смъкнат парите на болните.
Добре е, че тези доктори още ги има, поработват и помагат на хората въпреки възрастта си. На запад добрите специалисти докрай лекуват и се използват знанията и уменията им докато могат.

Редактирано от Cилвия78 на 15.07.11 19:19.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: whitelilly]  
Авторmd (Нерегистриран)
Публикувано06.10.11 17:48



Благодаря за прекрасните мнения скъпи АНОНИМЕН ПАЦИЕНТможе би СБАЛОЗ или както вие все още го наричате Онкодиспансер не удовлетворява вашите желания и не харесвате лекарите , защо продължавате да се лекувате там????Има и други болници знаете и там има по добри лекари както е цитирано в други постове......



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: bebedes]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано29.10.11 19:57



Моля ви, свържете се с мен, ако искате и други хора да разберат за лошото отношение от страна на лекарката към Вас.
Имейлът ми е: vamite@data.bg.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
Автор Otan007 (непознат )
Публикувано21.11.11 22:30



Не отивайте при д-р Симеон Георгиев Стойнов в ИСУЛ. Въпросният доктор е един голям мошеник. Гледа те само в ръцете и въобще не се интересува от пациентите си. Към днешен ден се води професор, но нека разкаже как се сдоби с тази титла и от къде плагиатства дисертациите и статиите си. Ако този "доктор" Ви се падне лекуващ лекар, по-добре побързайте да го смените, че не се знае как може да Ви увреди. За съжаление няколко човека починаха под неговите грижи. Жалкото е, че "доктора" се сдоби и с няколко доста тлъсти хонорара от тях. В медицинските среди на гастроентерологията се носят легенди за неговата алчност. Говорят, че жена му, за която се знае, че е шизофреник непрекъснато през годините е била назначавана в различни поликлиники и болници благодарение на връзките на мъжа си непрекъснато му звъняла по телефона и го питала - колко пари изкара днес? Аз съм един от потърпевшите му пациенти. Неговото лечение ме разболя още повече. Апелирам към всички болни хора - Бягайте от този човек!!!



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: Otan007]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано22.11.11 12:01



За белия списък-доц. Томов от Плевен.Водеше ми лъчетерапията и разговаряхме малко , но беше достатъчно да разбера , че имам пред себе си рядката птица-Истински Голям Лекар.Възпитан и спокоен. Препоръчвала съм го на хора извън този клуб-е ,повече от доволни са. Мисля ,че работи с робота Да Винчи. Когато бях оперирана,беше просто лекар, но вече е доцент. Много съм доволна,познах ,че ще прогресира.



Тема Re: черен списъкнови [re: Tia maria]  
Автор evpraksia ()
Публикувано29.12.11 11:46





Д-р Цеко Петков - уролог, ВМА - черен списък
Не се срами да поиска пари за умиращия ми баща

Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: MamaD]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано10.01.12 13:52



координати на д-р Койнов мога да дам за МБАЛ Сердика
регистратурата е 02-488-99-99
там преглежда и консултира и доц. Тимчева всяка сряда следобяд



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
АвторCuмeoн Гeoprueв (Нерегистриран)
Публикувано09.03.12 15:40



Един прекрасен лекар е д-р Жулиета Христова от клинична лаборатория на Александровска болница! Тя ми направи едно специално изследване за миелом и въпреки неблагоприятния резултат, самото отношение ме излекува наполовина! Вече четвърта година следя положението и се чувствам добре. Ако на някой му се налага да прави такова изследване (май е електрофореза) съветвам да ходи там и ще получи най-компетентното мнение и по-важното невероятно отношение. Повечето лекари са уж много заети, но просто не им се обяснява. Координати: 02/9230918 д-р Христова



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: Cuмeoн Гeoprueв]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано18.04.12 14:53



Искам да попълня белия списък на лекари които ми помогнаха да съм в ремисия. Това са д-р Марков от Онкологията в Дървеница,д-рите Лишковска,Игнатова и Тошева от КОЦ-Враца.Д-р Марков ме оперира,а другите са химиотерапевти. Благодарение на тях се чувствам добре. И за всичко не ми поискаха и един лев.Дано в България има повече такива лекари.На всички желая доживотна ремисия!

,,Всеки изживян ден е една малка победа"



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: mammita63]  
АвторMepu (Нерегистриран)
Публикувано18.04.12 18:23



Браво това е страхотно,радвам се от сърце за вас и Ви пожелавам вечна ремисия!



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
Автор krista73 (непознат )
Публикувано04.05.12 14:24



За съжаление аз ще добавям черния списък с името на една прословута професор Хаджиева в Исул. Арогантна, груба, в контраст с хуманната й професия, поведение на дива селянка, тази жена обезглавява надеждата на много болни и техните близки с отношението си. Горещо препоръчвам, ако не искате някой да умъртви надеждата Ви, стойте далеч от тази жена.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: krista73]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано05.05.12 11:17



Лекарите, които идват тук и четат черния и белия списък са хора, на които им пука. Аз ви ги препоръчвам. Те са за белия списък.
Като цяло, обаче се очертават две големи противоречия. Първото е, че в кодексите към БЛС има точки, които на практика забраняват на лекар да критикува колегите си пред "външни" хора. Неспазването на тези точки е повод за наказания и морални забележки. Второ, специално за рака, си представете следната картинка, която обяснява защо към лекарите от черния списък летят телефони и псувни.
Представете си пирамида, на върха на която са хората, които определят кой научен проект да получи финансиране и кой не. Под тях са професори, доценти, докторанти и други от абсолютно всякакви катедри. Има химици, физици, биолози, клиницисти всякави специалности. Поне половината от научните работи са свързани директно или косвено с рака. Ако някой докторант иска да остане на работа, трябва да започне научна работа примерно на тема "Как да създадем метод, чрез който да направим малки "гранулки", да ги изпратим на колегите на горния етаж да ги напълнат с химикали, които да отидат при колегите от третия етаж, за да ги инжектират в мишки болни от рак, за да видим дали гранулките специфично ще атакуват само раковите клетки или, както винаги, всичко наред". Такъв проект струва много пари и пари веднага се отпускат, на мига. Ако няма в България, чрез контактите на научните ръководители с чужбина, пари веднага се намират.
Има доценти, коита през последните двайсет години само това правят. В същото време по вратите на катедрите им се появяват некролози. Техните семейства се стопяват от рак. Някой път цели катедри си заминават. Не винаги е рак, но често семействата им умират от това, което доцентите лекуват.
Никой няма интерес да види една елементарна истина. Истината е, че всичко, което доцентите притежават (звание, длъжност, заплата, статут, пенсия в бъдещето, пет командировки в чужбина на година, "вярна" семейна половинка, деца, които искат да станат и те доценти някой ден) се "хранят" от борбата с рака. И това в една доста мизерна страна като България. Дори и да им умре едното дете от рак, критиката е много рядка, защото другите доценти не са с по-малко ангажименти от тях. А пари трябват за всичко. Затова загубилият детето си се "компенсира" с повече спокойствие и често става професор в името на осиротелите внуци.
Тук там, когато му стане много тежко, доцентът може да "изтърси" нещо като, примерно "действието на химиотерапията е същото като на лъчетерапията. Създава свободни радикали, най-вече от водата, те убиват клетката, но не специфично раковата клетка, а наред".
Пробвал съм, в по-спокойна обстановка следното. Предлагам им следната идея. Имаме здрав човек със здрави клетки. Нещо се обърква и някои клетки стават ракови, като непрекъснато се делят. През последните сто и нещо години - за лъчетерапията, и за последните тридесет и пет години за химиотерапията, подходът е бил "дай да объркаме обърканите ракови клетки, до степен поне да им се обърка деленето да не се делят повече (ремисия) или да им се обърка живота и да умрат (пълна ремисия)". Логичен подход в съвременния агресивен свят, но за съжаление се объркват и здравите клетки. В малки дози, преди да убият клетките, и химиото, и лъчето объркват клетките и са канцерогенни. Това доказва, че рака е объркване и, че и лъчето и химиото също са объркване.
До тук доцентите са ,обикновено, съгласни с мен. После, обаче нещата загрубяват, защото им предлагам вместо да се бори с объркване нещо, което вече е объркано, да се оправя. Това е единствения начин изкараш от състоянието им на постоянно делене обърканите клетки без да объркаш още необърканите. Елементарно просто е реализирането. 2smart4all беше дал линк с поправяне на обърканото за три минути.
За такава "философия на разсъждение" няма отделен нито един лев. Няма симпозиуми в чужбина, няма специализации, няма нищо. В най-добрия случай, човек, който изповядва тази философия няма да влезе в затвора. Никой доцент не е мазохист и се пази от всичко, което не е в крак със "съвременната наука". Колкото по-добре живее и колкото по-богат е един човек (доцент), толкова по-голям конформист е. Колкото по-богат е дин човек (доцент), толкова по-често споменава думата "шарлатания" за всичко, което не е подплатено с пари по даден проект.
Ще ви дам само един пример. Студент пред завършване. И двамата му родители са лекари. Бащата е военен лекар. Дават се пари за това, че е полковник и за това, че е лекар. Разказвам му за това как да намери в интернет клипа на 2smart4all и, че с машина ще стане по-бавно, примерно не за три минути, а за три седмици. След една седмица го питам дали е гледал клипа и той ми отговаря "Ох, чакай, че съм затънал в проблеми. Трябва да си купувам кола и тука едни неща със застраховката. Нямам време да дивотии. Най-вероятно клипа е менте".
На такъв почти "лекар" дори и да му "хванете" вниманието с някоя пачка, с която ще си реализира някоя "своя" идея, примерно да си купи мотор и да се чувства мъж, надали ще ви е от полза, ако я закъсате. Препоръчвам ви, дори и цял живот да сте предпочитали контакти с "успели" хора, ако в живота ви нахлуе нещо "неприлично" за едно добро семейство нещо като рака, да се ориентирате към точната противоположност - "прецакани" от живота лекари, които много работят и малко получават, които другите определят като "мазохисти". Примерно, във въпроси към лекарите тук вижте кой отговаря на всички въпроси, въпреки че не му се плаща и идете при него. Такива "балъци" са родени за специалността си и биха плащали, за да я работят.
Логиката, обаче е друга. Видиш ли хирург с Порше, бягай при него, защото е страшно добър. Видиш ли скъпо лекарство - пий го, защото е страшно ефикасно



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: krasiva]  
Авторkrista69 (Нерегистриран)
Публикувано07.05.12 08:28



напълно съм съгласна с теб,досега лекувайки се така,нищо не постигнах,моля те,пействай тук адреса на това клипче





Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: krista69]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано07.05.12 11:32





Този линк е на 2smart4all. Напиши името на лектора в youtube.com и изислушаи* радиопредаванията с него и цялата лекция. В нашата група от 12 души има 4 дето имат роднини, които са ходили при Ванга и тя е видяла какво ще стане с тях. И тя е лекувала по подобен на4ин.Асиста го копира на компа.
Аз така не мога да лекувам, но знам как да се направи подобна машина.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: krasiva]  
Авторcucu (Нерегистриран)
Публикувано14.05.12 21:27



Искам да добавя към " БЕЛИЯ СПИСЪК " :
1. Доц. Явор Корновски- окръжна болница Варна


И към " Черния списък "
2. Д-р Филев- онкодиспансер Варна



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: Cuмeoн Гeoprueв]  
АвторПлaмeн (Нерегистриран)
Публикувано05.07.12 16:23



Той колегата е написал основното за д-р Христова. Великолепен лекар! Не бял ами ако има златен списък! Внимателна, ерудирана, отзивчива! А колко е красива....!!!



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
Автор 26sisi26 (непознат)
Публикувано07.09.12 00:57



искам да Ви попитам дали някой е ходил при доктор ОРЕШКОВ от Токуда .
Аз записах тате за14.09.2012 ,но ми се иска да разбера нещо повече за него ако някой е ходил моля да ми пише



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: 26sisi26]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.10.12 10:11



Темата е на Гaби9 :

"Аз пък за ИСУЛ съм чувала само хубави неща....." (изказване на Факличка)

Знам, че не това е точната тема, но да знаеш (и всички други, които четат), че това отдавна вече не е така. Има отделения там, като неврологичното, които още са на ниво, но повечето са почти на "доизживяване" и работещите там не са хора, на които можеш да разчиташ...

Преди година баща ми си отиде, и всички сме сигурни, че началото на края му тръгна точно от там. За една нощ го превърнаха в труп и никога повече не дойде на себе си...В интензивната кардиология. Доцент Златарева - шефката - никога не се доверявайте на нея!!"

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: *jull**]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано02.11.12 22:16



Телефони за сигнали и оплаквания по здравеопазването, медицинското обслужване и болничното лечение.


Министерство на здравеопазването, горещи телефони 02/9301152, 02/9301253, 02/9301259



НЗОК
080014800



Изпълнителна агенция "Медицински одит"
02/8050435




Национална пациентска организация, гореща линия
070010515



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ [re: vesi_65]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.11.12 22:57



Темите ги има в Справочника. За съжаление няма как да са на
първа страница, защото няма да се откриват лесно текущите теми.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: embadem]  
Автор Вера Николова (непознат )
Публикувано16.11.12 17:03



Доктор Койнов, който сега е в болница Сердика е истински професионалист и страхотен човек, а това е много важно за пациента - обичам го
В белия спикък на лекарите



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано16.11.12 21:20



Бял списък:

1. Рентгенолог д-р Стойнова от Света Екатерина. Специалист в разчитанията от републиканска величина, изключително човечен и компетентен лекар. Препоръчвам ви да правите скенер там, а при липса на възможност да консултирате образните си изследвания с нея за второ мнение.

2. Д-р Марчела Колева от ИСУЛ. Добър лекар и, много важно, човек, което за химиотерапевт е абсолютно необходимо.

3. Доц. Валентина Цекова от ИСУЛ. Макар и не между живите, не мога да не я спомена - заедно с нея взехме много важно решение за моето лечение, което се оказа вярно и ми спести много главоболия! Почивай в мир, доцент Цекова!

Черен списък

Аз се въздържам да отправям негативни мнения по отношение на лекари особено в нашата област, където те ежедневно се сблъскват с океан от мъка, страх и болка и е напълно нормално да не реагират винаги както на нас, болните, би ни се искало, но все пак:

1. д-р Филип Маринов от ИСУЛ. Уж мой "лекуващ" лекар по време на химиотерапията ми, невероятно грубо отношение, не ме погледна нито веднъж по време на вливанията, никаква реакция на оплакванията ми от изключително силно повръщане. Така му бях набрал, че само доц. Цекова го спаси. На втория ми цикъл учтиво го помолих да не се занимава с мен, защото аз мога да остана с лоши спомени от него, но той ще остане с трайни от мен (това насаме с него

) Оттогава, слава Богу, не съм имал досег с него.



Тема Първата частна онкологична болница в Българиянови [re: Вера Николова]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.12.12 16:09



Първата частна онкологична болница в България МБАЛ "Централ онко хоспитал" отвори врати в Пловдив

Водещи специалисти, които не са удовлетворени от досегашния начин на лечение на пациентите в областта на онкологията, създадоха първата частна онкологична болница в България. МБАЛ „Централ онко хоспитал" - Пловдив е специализирана за лечение на онкологично, хематологично и неврологично болни. Болницата е в Пловдив, въпреки, че част от основателите и са лекари от софийско онкологично дружество и Стара Загора.
„Причината да създадем здравното заведение е желанието ни да променим отношението, обслужването, качеството на лечение на страдащите от злокачествени заболявания", обясни д-р Заприн Пепелов, медицински управител на „Централ хоспитал". Към болницата е основана и Етична комисия, която да подпомага провеждането на клинични изпитвания. Благодарение на тях се усъвършенства лечението - въвеждат се лекарства на експериментално ниво, на които предстои регистрация. По желание болните могат да се включат в проучванията на медикаменти, което възможност за по-ефикасна терапия.
Новата структура разполага със 120 легла само за медицинска онкология, отделно за хематология и неврология. Болните са настанени в луксозни стаи с климатик, телевизор, санитарен възел и интернет.
Лечението е абсолютно безплатно за здравноосигурените. Провежда се по договор със Здравната каса. Персоналът се отнася с изключителна грижовност и осигурява максимален комфорт за лежащо болните и тези, които идват за часове за провеждане на предварително планувани химиотерапии. В „Централ хоспитал" се стремят да няма липси на медикаменти. „Стремим се да осигуряваме навременна терапия. Частната структура е гъвкава, сами си търсим лекарствата, не чакаме на някой друг", казва д-р Пепелов.
Той подчертава, че освен комфортната база и редовното зареждане на лекарства, болните имат възможност да се лекуват при едни от най-добрите онколози в България. Екипът поддържа постоянна връзка с доц. д-р Константа Тимчева, национален консултант по медицинска онкология и химиотерапия. Най-уважаваният и от пациенти и от лекари онко специалист в България е сред основателите на „Централ хоспитал". Шеф на онкологичното отделение е не по-малко признатия д-р Велко Минчев. Тук работи и д-р Венета Котева.
Привлечени са и двама изключителни лекари от Стара Загора - д-р Христо Мурджев и д-р Румяна Илиева. „За съжаление медици от града на липите дават грешна информация на болните, че д-р Мурджев и д-р Илиева работят извън страната", само съобщава без да коментира действията на колеги д-р Пепелов.
Управителят посочва, че в онко болницата има назначени и психолози, защото това е заболяване, при което освен тялото страда и психиката на човека, стресът е огромен. Ръководител на екипа психолози е проф. Румен Стаматов. „Хората трябва да приемат диагнозата и да наберат сили да се включат в терапията, защото самоучастието, вярата в победата над болестта е половината от лечението", подчертава управителят на първата частна онкологична болница в България.

GustoNews - Пловдивският информационен портал (от framar.bg)


"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Първата частна онкологична болница в Българиянови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.12.12 16:24



Ееее звучи като от мечтите ми! Пожелавам им успех от сърце! То че болни винаги ще има - ще има. Дано успеят да изградят и съхранят едно наистина мечтано болнично заведение!



Тема Re: Първата частна онкологична болница в Българиянови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.12.12 16:32



Инфото е от месец октомври. Някой знае ли нещо повече за този център?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Първата частна онкологична болница в Българиянови [re: *jull**]  
Автор sonshine (непознат )
Публикувано16.12.12 08:42



Клиниката отвори врати от м. март тази година. Условията, отношението, вниманието - всичко е на много високо ниво. Сякаш се намирам в друга страна. Аз лично се лекувам там от момента на откриването. Нищо общо с втора база в Пловдив. Не се плаща нищо. До момента не съм чула "нямаме лекарства" , "иди да си намериш ...." и т.н. Чистота, отлична храна и какво ли още не. Препоръчвам я на нуждаещте се от Пловдивския регион.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: vesi_65]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано16.12.12 23:07



Като дългогодишен пациент на ИСУЛ, потвърждавам абсолютно споделеното от адмирала, само с уточнението, че д-р Колева и Маринов вече работят тук





Тема Re:БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: nadia_O6O6]  
Автор anetoh (непознат )
Публикувано22.02.14 23:05



Аз искам да разкажа за големия мъж, човек и лекар д-р Николай Марков (НОЦ- София, Торакална клиника).
Онзи ден изпратих при него моя съседка, оказало се, че бил болнични. В сряда тя била на онкокомисия и пак попитала за него. Казали, че лежи с двустранна бронхопневмония в Торакална клиника и я завели при него. Той станал от болничното легло, прегледал я, назначил нови изследвания и казал, че след тях ще вземе решение и като оздравее ще оперира. Жената е на 75 години.

Толкова съм впечатлена, че не можех да не го споделя с вас!
Докато има такива хора и лекари има надежда и за нас!



Тема Re:БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: anetoh]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано22.02.14 23:50



Споделям мнението ти, Anetoh. Доктор Марков и мен оперира. Добре се отнася с пациентите и не ми е искал пари. За мен той е велик лекар и винаги ще съм му благодарна, че ме спаси. Дълбок поклон пред такива лекари с голямо сърце.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: mammita63]  
Автор anetoh (непознат )
Публикувано23.02.14 00:07



Д-р Марков не само не ми е искал пари, ами ми обясни какво направление да вземам, за да не плащам в частния му кабинет.



Тема Re:БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: anetoh]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано23.02.14 00:16



Значи не съм само аз доволна от него. Чула съм и от други хора добри отзиви. Трябва да има повече такива добри лекари.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: mammita63]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано24.02.14 14:44



Д-р Марков оперира и мама. Перфектна операция, макар и много радикална, но може би така е трябвало. Въпреки, че ние направихме избор на екип, прие ни за операция само за 1 седмица, не сме плащали никакви пари. Чудесен човек и чудесен лекар.


Само една мъничка забележка: Нас той не ни насочи какво следва след операцията. Не ни беше обяснено, че трябва да се изследват ХЕР, рецептори, че трябва да се запишем на онкокомитет. Тези неща аз ги разбрах от форума.
Благодаря на д-р Марков и на всички приятели тук във форума!

Редактирано от nelly_83 на 24.02.14 14:51.



Тема Re: БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.03.14 07:56



Постингът е на karinate:

"Баща ми се лекува в Централ Онко Хоспитал - Пловдив вече 1година. В началото беше диспансеризиран в Онкологията на ВМИ Пловдив, но в момента, в който открих тази клиника, веднага отидохме там и останахме. Във ВМИ правихме лъчетерапията, тъй като в Онко Хоспитал правят химиотерапия, но не и лъче. Тъй като съм навсякъде с него, търся клиниките, търся лекарите и разговарям с тях, виждам как се чувства той и най-вече и резултатите, и за това ще споделя своите наблюдения.
Условията в клиниката са много добри - ново, чисто, приветливо и подредено. Стаите са светли, с климатик и телевизор. В отделението се чувства спокоен и обгрижван. Храната е много добра, разнообразна и достатъчно количество. Медицинските сестри са бързи, експедитивни и най-важното отзивчиви. Относно лекарите - д-р Минчев, д-р Котева, д-р Мурджев - мога да кажа, че си разбират изключително от работата и знаят какво и как да направят, внимателни са, обясняват и отговарят на въпроси, които задаваш. Пациентите ги търсят много и държат да разговарят с тях.
До сега не сме плащали абсолютно за нищо, включително и болкоуспокояващите за съответните месеци ни ги дават от клиниката. Лекарства винаги има.
С всеки изминал месец, като ходим, виждам, че пациентите се увеличават все повече и повече. А и откриха ново крило на клиниката и увеличиха леглата. Надявам се да задържат качеството и нивото, защото там усещаш, че си на правилното място и борбата не я водиш сам.

Тук искам да спомена и за още трима изключителни, за мен, лекари. Отново ги знам покрай баща ми, но тези хора са част от тези, които имат принос за доброто му състояние днес.

Д-р Акабалиева, кардиолог в Болница Медлайн Пловдив - тя беше тази, която ми обърна внимание. Не знам кой поред лекар питах, просто вървях от врата на врата. Изслуша ме и ни насочи, когато баща ми се задушаваше и оттичаше и много други "лекари" не можеха да кажат сърцето ли е или белите дробове, или въобще какво е. Да не говорим като чуеха диагнозата.

Д-р Стефанов - Гръдна хирургия Окръжна болница Пловдив - той върна въздуха на баща ми.

Д-р Чорбаджийски - Белодробна болница "Кудоглу" Пловдив - лекарят, който по телефона, без да ме познава, ми обясняваше какво е ВАТС и който предпази майка ми от ненужна биопсия на бял дроб и от трета бронхопневмония, първите две трябваше да ги преживее, защото още не го бяхме открили.

Има такива лекари, ХОРА, които могат да лекуват и със съпричастност и протегната ръка.

Разбира се имам и черен списък Покажи картинките, но сега да се порадваме на бялото и светлото.”

А това е линк към сайт за сестрински грижи в София -

.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.05.14 08:53



Помествам го по препоръка на наша клубарка, чийто баща беше опериран преди дни от този лекар, на когото тя е изключително благодарна. Става въпрос за д-р Емануил Найденов - неврохирург в Клиниката по неврохирургия при Университетска болница "Св. Иван Рилски" в София. Ето какво сподели тя:

"Той не е просто "добър"! Той е перфектният неврохирург! Вълшебник! И това не е всичко. Харизматична личност. Разкошен, безкрайно точен и добър човек! Джули, хората трябва да научат за него! Няма нужда да ходят в Турция и Израел! Той е тук."

Ето публикация за него:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано05.05.14 19:48



Благодаря ти Джул, изратих тази информация на трима души с мозъчни тумори, които не пишат в нашия клуб, но се борят с болестта. Едната жена има два тумора , но на различно място.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: vesi_65]  
Автор lynnka (непознат )
Публикувано03.08.14 20:47



Проф. Червеняков, Пирогов, гръден хирург, направи успешна операция на вуйчо ми (рак на хранопровода) след като отвсякъде го бяха отписали.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: lynnka]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано09.08.14 20:55



и фондации-посредници




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема д-р Светлин Златевнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано10.01.15 16:18



В търсене на добър уролог и по мнения от мрежата, не мога да не похваля д-р Светлин Златев, това прекрасно момче, този лекар и човек, който с непринуденото си, искрено отношение, може да лекува дори с думи. Работи в болница Св. Анна, има и частен прием.



Тема д-р Цингилевнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано10.01.15 16:22



Търсейки лекар уролог- онколог, преди да се появя на консултация при д-р Цингилев, казах обнадеждена на сестра ми- последователността приблизително е такава- кофти- пак кофти човек- готин човек.

Д-р Цингилев е внимателен и има добри очи. Препоръчвам.



Тема Българските лекари отказаха да ме лекуват, изпратинови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано06.02.15 20:32



Весела Дойчинова: 4 пъти ме рязаха - туморът е още в мен!


Българските лекари отказаха да ме лекуват, изпратиха ме вкъщи...





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Добър неврологнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано22.06.15 19:47



Милички, ако някой има информация за добър невролог в София, нека сподели. Става дума за изкълчено рамо (братовчед ми падна от стълба), 2 курса рехабилитация и медикаментозно лечение не помогнаха, мисля, че аксиларен нерв е увреден.
Ще ви бъда благодарна.



Тема Re: Добър неврологнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.06.15 21:24



Давам ти жокер - една инициатива на Дарик радио за най-добри лекари по специалности в три града на България. Анкетите са попълнени от лекари /гласуват за колеги, без да могат да гласуват за себе си/ в над 20 болници.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: vesi_65]  
Автор mgs27 (непознат )
Публикувано24.07.15 11:43



Здравейте,

Отскоро и ние сме тук. На майка ми й откриха рак на стомаха и разсейки в черния дроб. От Правителствена й отказаха операция, насочиха ни към който онкодиспансер си изберем и ние отидохме в този в Младост 1. Там й назначиха доктор, който си изми ръцете с едно "След 3 месеца елате на контролен преглед" без въобще да й назначава лечение.

След това чрез близък познат потърсихме и второ мнение, което не беше много различно от първото, а именно, че операцията е немислима, химиотерапията също, а лъчетерапия при рак на стомаха не се прави. Тоест единственото, което ни остава, са алтернативните методи на лечение.

Понеже знам колко шарлатани има в тази сфера, търся лекар (тоест човек с медицинско образование), който да се занимава и с алтернативна медицина. Поразрових старите теми в клуба и там открих информация за д-р Омуртаг Мутафов. Рових с търсачката за по-нова информация, но не намерих такава. От прочетеното за него в Гугъл останах с добри впечатления и смятам тези дни да го потърсим, но все пак искам да попитам и тук дали някой има лични впечатления от него.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: mgs27]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.07.15 12:55



Търсите лекар за алтернативно лечение?! Обикновено те не се занимават (поне официално) с такова.
А за д-р Мутафов се появиха доста противоречиви мнения, дано да не са верни...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: *jull**]  
Автор mgs27 (непознат )
Публикувано24.07.15 17:56




Търсите лекар за алтернативно лечение?!


Именно. Точно защото лекарите обикновено отричат алтернативните методи, затова е трудно да се намери такъв, още повече добър. Преди години имах един познат, който току-що беше завършил медицина и се занимаваше с акупунктура, уринотерапия и други подобни, в които по мое мнение дори беше по-добър отколкото в конвенционалната медицина. С него отдавна не поддържам връзка, а и честно казано му нямам особено доверие в частта с конвенционалната медицина, така че не е вариант да го търся.

Ако някой знае добър лекар за алтернативно лечение от София, който по възможност да прави и домашни посещения, защото излизането ни е огромен проблем, моля да пише. Ако пък във форума има тема за лекари, които лекуват и с алтернативна медицина, но пък аз понеже съм нова, не съм я видяла, моля да пусне линк.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: mgs27]  
Автор viara67 (член)
Публикувано07.08.15 10:25



Гайдурков е лекар. Най-малкото може да ви консултира относно адекватен режим на хранене.



Тема Тук хората умират, преди да са умрели (за клиникатнови [re: viara67]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано07.08.15 22:05



Тук хората умират, преди да са умрели (за клиниката "Интензивна терапия" във ВМА)




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИнови [re: viara67]  
Автор mgs27 (непознат )
Публикувано13.08.15 15:56



Имам известни предубеждения към ВМА и Токуда, така че те са ни за краен случай. Все още не сме намерили лекар - чрез познати и на общо основание питахме сигурно над 10 доктора, но до този момент никой не ни е поел. Вече сме само за домашни посещения, защото от жегите кръвното й падна рязко, пък и проблеми със сърцето нещо има, така че никакви излизания за нея.

Бях направо изумена от това, че от онкодиспансера нямат домашни посещения - поне така ни казаха по телефона. Преди 15 години баща ми също почина от рак и тогава вкъщи идваше лекар от онкологията - не знам дали беше диспансера или някаква друга структура, но знам, че на общо основание докторът идваше вкъщи при баща ми. Не че това му помогна особено, но пък е показателно колко още ни е забатачена здравната система последните години. Лошото е, че доста време загубихме в изчакване - кой доктор в отпуска, кой командировка, кой не знам си какво, а болестта си напредва. :(



Тема Онкологичен център „Сити Клиник София”нови [re: mgs27]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано14.12.15 13:27





Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Онкологичен център „Сити Клиник София”нови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.12.15 09:04



Бях в клиниката на 3 декември на пациентски форум. Екипът е от професионалисти.
Откриването е утре 16 декември, ето едно интервю:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Онкологичен център „Сити Клиник София”нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.15 11:56



"В България се създава възможност за цялостна и авангардна терапия", казва
проф. Асен Дудов, медицински директор на “Сити клиник - онкологичен център”:



"Совите не са това, което са..."

Тема КОЦ Пловдивнови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано23.12.15 20:54



Гледайте от 1:16 мин. Става въпрос за Пловдив, моето отделение. Аз бях шокирана преди 6 месеца като видях вливки в коридора и това бяха основно Херцептин и други по-кратки.
На мен не ми се е случвало досега, но си мислех, като започвам Херцептина, че и аз ще бъда така, тъй като е само процедура.



Някой ме е изпреварил с репортажа хаха

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема др Николованови [re: kras4o_k]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано25.01.16 18:13



Др Николова, която преди правеше образна диагностика (ехограф, мамограф и ренген) вече не преглежда в Онкологията, СБАЛО. За мен е доказан специалист, при който се следим. Сега преглежда вторник и четвъртък след 14:30ч в клиниката Щерев.



Тема Препоръчвамнови [re: vesi_65]  
Автор nbb (минаващ)
Публикувано03.05.16 17:40



д-р Мариана Вакарелова - хематолог, но лекува с методи на алтернативната медицина. Помогна не само на мен, но и на много мои близки да намерят пътя си. Когато си изгубил всякаква надежда, това е много ценно и важно.

Координати има в мрежата, а мога и аз да дам, ако някой се интересува.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.