Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: tia maria]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано06.01.11 10:53



Тия Мария, само да попитам, че май имам такива спомени от коментираното тук- този др. Григор Горчев не се ли води за голямо светило?



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: diana1OO]  
Автор Ру ()
Публикувано06.01.11 12:05



Той се е излекувал, но другите, които ще бъдат "недогледани" от рентгеноложката след него, дали ще имат същия шанс?

Happiness is a state of mind.


Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: nik1357]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано06.01.11 12:26



Доколкото имам опит, не само рентгенолозите разчитат снимките, а самите специалисти, които са ги назначили и изискали да бъдат направени.

"Умиране няма и задачата има решение." - Стъчо Джонсън


Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Ру ()
Публикувано06.01.11 13:16



Когато откриха моя проблем на рентгенова снимка (която бях направила по мое усмотрение, след едномесечни неуспешни опити за диагностициране от поне 4 различни специалиста), всички лекари, през които минах в последствие (2ма хематолози и един хирург) не пожелаха да я погледнат - само бележката с разчитането. Хирурзите чак на скенера обърнаха внимание, а хематолозите - на биопсията. В последствие на първоначалния скенер се направи повторно разчитане в друга болница, и описанието беше много по-подробно, специалистът беше видял доста повече (и доста важни) неща, но те не противоречаха на започнатото лечение, стадий и тн..
Пропуснат тумор от недоглеждане е съвсем друга история.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано06.01.11 14:38



смея да заявя, че проф.Горчев за мен си остава светило - той ме оперирал по повод киста на яичника и миома, по негова преценка беше оставен другия яичник, който наистина доста време изпълнявал своята роля в хормонален баланс, докато при операция на рака на деб.черво вече трябваше да бъде отстранен и той. И след операцията на рака се наложи да ходя на консултации по повод постоперационен тежък климакс пак при проф.Горчев, който веднага се сети за моят случай /което при други доктори не съм срещала.../ и много пъти ми даваше качествени и професионални съвети !

Тия Мария, много органи пострадаха и при мене, но предпочитам да съм ЖИВА !
Съжалявам за твоите проблеми, но , ако сложиш на кантара случилото се с тебе , може би ще натежи решението да се отстранят увредените от рака органи и участъци
аз не съжалявам за моят последния яичник, без него съм в тежък климакс наистина, нито съжалявам за доста сериозен участък от моето черво, който се наложи да се изреже - БЛАГОДАРЕНИЕ НА ПРЕЦЕНКТА НА ХИРУРГА МИ Д-Р КОБАКОВ /Хирургическа болница "Проф. Темелков" Варна/ съм ЖИВА и до днес!!!



... butterfly effect ...

Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: Ру]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано06.01.11 21:13



Образните изследвания при дъщеря ми никой освен лекарят който ги прави не гледа. Онколозите само четат заключението. Когато съм ходила на допълнителна консултация, ми се е случвало да не успеят да отворят диска.
Колкото до това, че на ренгена специалиста не е видял тумора, на мен ми е много странно как пациента го е видял, а доктора не е. Недопустимо е! Сега какво, и скенерите ли ще трябва да се научим да си разчитаме сами за по-сигурно?
Аз преди 2 години, когато разбрах, че първоначалната диагноза от 2005г. е грешна, просто отидох и казах на д-р Майнхард(или Майнхарт) в Майчин дом какво е направила. Тя смени няколко цвята на лицето и силно се надявам занапред да е по-внимателна. Не съм я съдила, нямам нерви, а и това с нищо не би променило състоянието на дъщеря ми. По-скоро грешката е била моя, че не съм се сетила сама да потърся 2-ро мнение.



Тема Re: ОПРЕДЕЛЕНО В БЕЛИЯ СПИСЪКнови [re: nadia_O6O6]  
Автор iizgrev (непознат )
Публикувано07.01.11 03:33



потвърждавам за д-р Н.Павлов от Онкодиспансера в Младост, надменен, неприятен комплексар за разлика от останалите като д-рСърбянов.

всички д-ри четат само текста, никой не гледа диска! аз лично с часове се взирам в моите...


Там попаднах и на д-р Боян Павлов, но беше нещо като на хонорар, някъде другаде в София е, има око!!! Понеже той беше категоричен, аз потърсих и друго мнение, е, бедна ви е фантазията , например д-р Дамянов от ИСУЛ изобщо не пожела да погледне нищо, а отидох при него за това, друг отсъди постоперативен израстък, ама не помня кой вече. И се започна....но това е друга тема....



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: nik1357]  
Автор PRN ()
Публикувано07.01.11 05:38



Операбилен рак на бъбрека нормално не се вижда на снимка на белите дробове. Освен ако не е някакъв калциран висок тумор (нещо изключително рядко при рак на бъбрека). Вероятно виждаш нещо друго. Оправи си CapsLock-a на клавиатурата.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: MamaD]  
Авторembadem (Нерегистриран)
Публикувано07.01.11 08:41



Не мога да се въздържа, като виждам, че темата е актуална. В БЕЛИЯ СПИСЪК -д-р Койнов от ИСУЛ - химиотерапевт. Пълна шматка като поведение, но иначе е специалист и наистина понякога чувствам, че ме мисли, човекът. Но , за съжаление имам какво да добавя и за черния списък. Д-р Великова от ИСУЛ никога не се е занимавала с мен, но съм я виждала, докато съм била в стая с нейни пациенти как се държи с тях. НЕ СТАВА! Спокойно мога да посоча и некомпетните лекари от 5 градска и свързаният с тях мамолог д-р Свещаров, МЦ Панацея. Съвсем скоро си мислех да им изпратя едно копие от Доклад на български онколози за стандарт за лечение на РМЖ още от 2005 г., които си разпечатих от интернет, но явно така и до ден-днешен не е стигнал до тях. Както казва МамаД проблемът си е мой, че не потърсих второ мнение, но вярвам, че много от вас ще ме разберат като им кажа , че след като въпросният Свещаров ми съобщи , че имам РМЖ с разсейки в лимфи, бях в пълен шок и отидох като овца на заколение при първия посочен от него хирург (от 5 градска). Нейсе, било какво било!



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ [re: LlDl_ru]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано07.01.11 08:47



Лидочка, да не би да има двойник?

При мен не е имало увредени органи и участъци. А от махане на 8 здрави лимфни възела в момента крака ми е почти като на тая женица.ПРЕДУПрЕЖДАВАМ ЧЕ Е ШОКИрАЩО да не получи някой уплах!
Искам да се отърся от тази история, но аз чисто физически съм неспособна да тръгна напред.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.