Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 20.05.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Jeet kune doнови  
АвторSensei Lo (Нерегистриран)
Публикувано16.02.02 23:07



Jeet kune do e nai-boleznenata za protivnika vi sistema.Tozi sport e smesiza ot dobrite kachestva na mnogo boini izkustva.Chrez tazi sistema dovejdate protivnika si do podchinenie.Ako se interasuvate ostavete e-mail ili telefon v tazi direktoria!



Chao!



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторvessy (Нерегистриран)
Публикувано18.02.02 11:24



Az iskam pove4e informacija - vessybgtw@yahoo.com
Pozdravi!



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
АвторDao Shou (Нерегистриран)
Публикувано18.02.02 11:29



Hm... Mnogo seriozno zvuchi tova, koeto si napisal. Zashto ne postnesh malko poveche informacia za stila tuk, che vsichki da ia vidim? Chel sym razni knijki za Jeet Kune Do i na men, chestno kazano, mi prilicha prosto na oriazana versia na Kung Fu. Popravi me, ako gresha



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано18.02.02 15:35



навремето имах една среща с един Джиит кун - дист. Срещата продължи десет секунди. Ако и ти довеждаш противника до подчинение като него - не мерси ,не се интересувам!



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Dao Shou]  
Автор old_moon ()
Публикувано20.02.02 09:58



Dao Shou, ne znam v dobria ili loshia smisyl go kazvash tova za oriazanoto kung fu, no kato shte govorim za "versii" ;) .. vsiaka edna programa, koiato si instaliram, vkliuchitelno i windowsa proklet, go oriazvam mnogo zdravo i vsichko tova za da vyrvi po-dobre...
batko Lee mai tochno tova e napravil - "uninstallnal" e nenujnite "mu" elementi.
Naprimer "tanca" predi udyr, mai ne mu e bil prisyrce.
heh
Vsichko e do vytreshno useshtane na chvoeka, zanimavasht se s BI.

p.s.: Poneje povecheto hora me razbirat pogreshno i si misliat, che osnovnata mi cel e zaiajdaneto, veche pochti ne propuskam da se samo zastrahovam vyv vseki moi post. Niamam nishto protiv nikakvo boino izkustvo i ne sym nikoi, za da davam akyl na niakoi kak i kakvo da trenira. :) Prosto si uprajniavam pravoto da pisha v tozi forum, kakvoto mi e na dushata

no pain - no gain



Тема Re: Jeet kune doнови [re: old_moon]  
Автор ktsolov (:-)
Публикувано20.02.02 10:46



he :)) tova za uninstalvaneto i haresa :))
no inache sym na mnenie, che edno boino izkustva triabva da se prepodava v pylnia si variant, a vseki trenirasht da si uninstalva spored sobstvenite predpochitania... zashtoto tova, koeto az uninstalna, moje da se okaje mnogo neobhodimo za niakoi drug, na kogoto prepodavam boinoto izkustvo... :))

Поздрави, Красимир Цолов




Тема Za old_moonнови [re: old_moon]  
Автор Dao Shou (непознат )
Публикувано20.02.02 11:14



Sega, znachi da izniasnia niakoi neshta. 1. Pyrvo, ne priemam mnenieto ti za zaiajdane. 2. Ne sym naiasno kakvo tochno predstavliava tozi stil (ne sym ubeden, che ot knijki s 50 stranici moje chovek da razbere), i imenno poradi tazi prichina, pomolih za malko poveche informacia po temata.
Inache, moeto mnenie e syshtoto kato na ktsolov. Lee moje naistina da e otstranil goliama chast ot kung fu tehnikite i da e ostavil samo udobnite, no te sa udobni za NEGO. Ne za vseki! Zatova i az smiatam, che edno BI triabva da se prepodava v pylnia mu variant i da ostavish vseki koito go trenira sam da preceni (sled kato dobie opit i praktika est.), koe dvijenie mu e udobno i koe niama smisyl da pravi.
Ne mislish li taka?



Тема Re: Jeet kune doнови [re: ktsolov]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано20.02.02 12:45



абсолютно вярно!



Тема Re: Za old_moonнови [re: Dao Shou]  
Автор Troika (руска)
Публикувано21.02.02 10:21



Общо взето и аз съм на това мнение. Брус Ли е бил човек с много голям талант, дарба, обаче не може всеки да усвоява по неговият начин и затова неговата система си е негова и какво ниво е постигнал някой от учениците му, такова, че да сме чували за него? Но всъщност, ако видя високо ниво в някой от тях, това е критерия за добър стил. Много е просто. Просъществува ли 100г, вече ще е успех. Абе засега ще се задоволя с нещо по-старо .
Между другото, някога съм тренирал този стил 2 г, и подготовката беше много добра, от 6 човека които отидохме на републиканско по кикбокс, имахме 4 медала. Получава се добър усет при спаринга, понеже това е основното. Това е система, всяка система дава резултат при постоянното и прилагане. Въпроса е до къде се достига чрез нея.



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторtoshiba (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 23:52



AZ sashto se interesuvam i ako moje da mi izpratite adresite v Sofia na klubovete po Jeet kune do,ili pone na tezi koito znaete,ste sam mnogo blagodaren!
toshejazz@yahoo.com



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Автор mrachko (непознат)
Публикувано10.03.02 17:17



Много страшно казано !
Мисля че си тренирал много малко време каквото и да е било .А ако пък си тренирал много време просто си го загубил безвъзвратно.
Каквото и да си учил щом мислиш така :( губиш

Това което говория е за първия постинг

Редактирано от mrachko на 10.03.02 17:18.



Тема Re: Jeet kune do-vizte tovaнови [re: Sensei Lo]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 01:10



Tuk ima hora koito ne znaiat nishto za jeet kune do i vupreki tova govoriat.Purvo namerete informatsia i togava govorete.Eto vi edin sait kudeto moze da razberete koi v Bugaria naistina razprostraniava jeet kune do;filipinski boini izkustva-eskrima,kali,arnis;i grapling.Nadiavam se 4e saita shte vi haresa i shte mozete da razberete 4ast ot tselite i filosofiata na JKD. www.imasti.org



Тема Re: Jeet kune do - Andyнови [re: Andy.]  
Авторmrachko (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 07:43



Andy predi 3 meseca se naloji da sreshta s edin kiokushin boes mai imashe neshto ot roda na 1-2 ku ,:) ne mi se vidia mnogo strashno e az se zamotah malko poveche ot tebe -10 sek sa kratko vreme za men baven sym :)
ama pone skoro niama da mislia za kakvoto i da e .

I imai na predvid che ne treniram aktivno mnogo otdavna :(((((

Taka che ne stila i Bi e reshavashto !!!!!

Ne iskam da te draznia , taka che pii edno coffe ot men i gledai da e dobro




Тема Re: Jeet kune do - Andyнови [re: mrachko]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано10.05.02 09:53



Той и Брус Лии го е казал: "Важен е боеца а не борбата". Напълно сте прави и той и ти:))))))))))))
Аз обаче имах в предвид че в България тренировките в тези клубове не водят до голям прогрес. Поне така беше по времето когато се състезавах ,сега де да знам,може и да са напреднали:))))

Мерси за кафето:)



Тема Re: Jeet kune do - Andyнови [re: Andy.]  
Авторmrachko (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 17:30



Da ti kaja i az neznam kak se vodiat do progres neznam dali shte stignat .
Moje i da sa naprednali . To chovek nikoga neznae .

Molia



Тема Re: Jeet kune do-za Andyнови [re: mrachko]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 01:23



Zdravei Andy,tuk govorish za niakakuv boi,a az puk iskam da te uvedomia 4e v Bulgaria ima hora,koito spekulirat s Jeet kune do(t.e. kazvat 4e trenirat a vsushnost ne trenirat JKD,a luzat s tsel finansovi oblagi).Iskam da ti kaza 4e edinstvenia razprostranitel na JKD v Bulgaria e Mezdunarodnia institut po boini izkustva i spetsialni taktiki,4iito WEB adres ve4e sum go ostavil vuv foruma.Moi suvet e da ne viarvash na vseki koito tvurdi 4e trenira JKD,razgledai WEB adresa i shte razberesh kude v Bulgaria ima trenirovki po JKD.JKD v Bulgaria ima ot okolo 10-12 godini(tova se otnasia za Pleven,v drugite gradove ot malko po-malko).JKD e novo BI v Bulgaria i kakto vsi4ko novo trudno probiva(nepoznato e).Shto se otnasia do kvalifikatsiata na instruktorite po JKD to te postoianno se razvivat i trupat nova informatsia.
Edna ot tselite na JKd e suzdavane na kompleksni boitsi na vsi4ki distantsii(dale4na-pru4ki i nozove;sredna-boks,kikboks,taiboks,jun fan jeet kune do i dr. ;blizka distantsia-boi na zemita).
www.imasti.org



Тема Re: Jeet kune do-za Andyнови [re: Pantalei]  
Авторmrachko (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 07:43



Pantelei tui JDK deto go razvivate samo v Pleven v vashia klub da ima neshto obshto s JDK i onzi klub deto 91 beshe na edno systezania v Stara Zagora ????
Ei samo da ne byrkam godinite :(
Shtoto ako e syshtoto JDK i syshtia klub ot togava triabva baia da ste nauchili
, ne ustanoh mnogo vpechetlen ot JDK i kluba .
Za da ne me pitash koi sym shto sym , igrah v kat do 75 kg. /tc tc kolko sym bil finen :))) /
Gledash portokolite ot systezaiento i tyrsish niakoi deto e diskvalificiran za gruba igra . Mama mu stara edno systezanie nemoga da priklucha kato horata



Тема Re: Jeet kune do-za Andyнови [re: Pantalei]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано13.05.02 08:50



Сигурен съм че е така както казваш.Не съм имал намерение да споря.Просто ме подразни този дето написа тази тема с твърдението си че JKD поставяло в подчинение противника.Глупости говори,защото както е казал Брус Лии :"Важен е боецът,не борбата!"

п.п. А,щях да забравя - стил JKD няма , това е възглед за това как да водим боя.

Редактирано от Andy. на 13.05.02 08:52.



Тема for Andyнови [re: Andy.]  
Авторmrachko (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 11:40



Opa Andy izobshto ne iskah da namesvam tebe v temata JKD - sorry.
Tui deto go pisah beshe za Pantelei.

Chestno da ti kaja i az se draznia ot idiotizmi na tema , " moia stil e napravo strashen , spogled ubivam ....... i t.n. "
az neide po nagore mai kazah neshto za tozi deto postavia protivnika v podchinenie :))))))) Basi kolko typo zvuchi - v podchinenie :))) mi chak mi stava smeshno .

Za boeca sym syglasen - nima dve mnenia po to tova .

Zashtoto nai ve hvashta iad kato kajat " az edno vreme edin kato go ....... i napravo mi stava myka (((((( "


Myka ,Myka niama krai choveshkata myka



Тема Re: for Andyнови [re: mrachko]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано13.05.02 12:29



Da be, i az na Pantelei otgovariah. Ne si me vuvliakal ti v tazi tema,spoko:)))))))



Тема Re: Jeet kune do-za Andyнови [re: Andy.]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 01:42



Zdrasti Andy,napulno sum suglasen 4e e vazen boetsut a ne borbata.I az sushto se draznia ot hora koito tvurdiat-edisi koe BI e po dobro ot edi si koe BI.Az treniram JKd,no nas ni u4at da uvazavame drugite BI,JKD ima dopirni to4ki sus vsi4ki BI.Navsiakude po sveta horata trenirashti JkD(JKD obshtestvoto)sa v dobri i priiatelski vzaimootnoshenia s predstavitelite ot drugite BI.Vsi4ki BI sa edno goliamo semeistvo.Tova koeto si napisal-"stil JKD niama,tova e vuzgled za tova kak da vodim boia" e viarno,no purvo Bruce Lee e moderniziral Win Chun(zashtoto e zabeliazal niakoi nedostatutsi) i tova toi e narekul JUN FAN KUNG FU(jun fan e negovoto ime na niakakuv dialekt).Toi e produlzil analiza na BI postoianno e razvival svoia na4in na boi i svoiata filosofia,nakraia e narekul vsi4ko tova Jeet kune do.Jeet kune do e filosofiata na vodene na boia.V dneshno vreme se kazva Jun Fan Kung Fu s kontseptsii na Jeet kune do ili za po kratko Jun fan Jeet kune do.
Andy zasega tova e ot mene,reshih da ti pisha za da te uvedimia 4e v Bulgaria se spekulira s JKD,Bruce Lee nakraia na svoiata kniga kazva "zabravete za JKD...."(4oveka prosto ne e iskal da se spekulira snegovoto delo)vse pak bil e izkiu4itelen 4ovek zasluzavasht uvagenie,(no kakvo da se pravi ima hora bez kapka moral).
Andy ti si intelegenten 4ovek i az se radvam 4e provegdame tozi dialog,nali vse pak tozi forum e za tova da obmeniame idei,mnenia,da suzdavame priatelski vzaimootnshenia,a ne da se karame. :))) Zasega 4ao
Pishi mi shte mi bude priatno

p.p. Razgleda li ni saita,haresa li ti? sega ve4e naistina 4ao



Тема Re: Jeet kune do- za Pytnikaнови [re: Pantalei]  
Авторmrachko (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 07:21



Ne kaza za kluba v Pleven , za syshtoto li e za koeto si milsia ???

Inache site e dobyr ot gledna tochka na desing no tova e moe mnenie az mnogo ne razbiram ot tova ama mi haresa



Тема Re: Jeet kune do-za Andyнови [re: Pantalei]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано14.05.02 11:38



Незнам защо ти е минала през главата мисълта че се караме? Доста често спорим тук но почти не се караме.А с теб даже и не сме спорили,като гледам с теб сме на едно мнения по много въпроси. Тук повечето се чувстваме като приятели и когато можем се срещаме да си поговорим на живо.Само дето Бухала отдавна ни лъже че щели сме да пием бяло винце ама за сега му прощаваме:))))))))))))))
А за Брус Лии дето го разказваш ми беше много интерестно,макар че повечето неща ги знам,защото и аз съм фен на Брус:))))))А даже може и да сме се виждали защото моят клуб взе участив в миналогодишният фестивал на БИ в Плевен:)
Поздрави

п.п. Отивам да видя сайта



Тема Re: Jeet kune do-za Andyнови [re: Andy.]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 00:32



Andy niakude v forumite tuk ili v top.bg pro4etoh 4e se zanimavash s Kiokushinkai(popravi me ako gresha),no nemoga da se setia ot koi grad si.Shtom si bil na festivala v Pleven zna4i sme se vizdali.Togava demonstratsiite po Kiokushin mi haresaha,a az i do dnes si gledam kasetata ot festivala.Ti imash li ia?Ako mi kazesh kakvo pravish na demonstratsiata moze i da te vidia koi si,a ako niamash kasetata ot festivala mozem da si razmenim adresite(estestveno 4res e-mailite)da mi pratish edna kaseta i az da ti ia zapisha. :))) 4ao zasega i pozdravi



Тема Re: Jeet kune do- za Pytnikaнови [re: mrachko]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 00:36



Mra4ko v momenta ne moga da ti kaza tazi informatsia togava se zanimavah s drugo BI.Shte pitam treniora mi i shte ti kaza. :))) 4ao zasega



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Pantalei]  
Автор mrachko (непознат)
Публикувано15.05.02 07:32



A az moje li da polucha kaseta ?????
interesno mi e da vidia kakvo e na festivala



Тема Re: Jeet kune do-za Andyнови [re: Pantalei]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано15.05.02 10:44



От Габрово съм.Имам я касетата,бързо ми я пратиха тогава:))))))На фестивала клубовете по Киокушин от Ливеч,Габрово и Севлиево направиха обща демонстрация. Ние бяхме тези дето бяха нареде в две редици един срещу друг по двойки и правеха спарингови комбинации.



Тема Re: Jeet kune doнови [re: mrachko]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 23:52



Zdravei predi malko ti pisah za Kendoto mozesh da vidish otgovora mi.Ti otkude si i kakvo trenirash?Za kasetata niama problem,no triabva da mi pishesh na e-maila mi,znaesh otkude da go vzemesh,za da moze da se razberem i da si razmenim adresite,za da mi pratish prazna kaseta i az kato ia zapisha shte ti ia prati obratno.
:))) Zasega 4ao

www.imasti.org



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторami (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 11:54



Извинявам се за мнението, ама какво значение се влага в най-болезнения.
Пробвйсе да играш със специалист по чи-на ( Айкидо ) или пък никои друго бойно изкуство (тай-чи, карате, и др. ) Поне аз до колкото знам ключовете са най-болезнени. На това му викат контрол на противника.
Според мен като те бият винаги е болезнено. А пък подчинението се цели във всяко бойно изкуство. За добрите майстори нямат никакъв проблем да причнят болка. Но не им трябва. Те просто побеждават.
Съжалявам ама като се каже НАЙ трябва да има база за сравнение. А болката е болка.



Тема Re: Jeet kune do-za mrachkoнови [re: Pantalei]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано24.05.02 00:59



Zdravei pitashe me za kaseta ot festivala,niama problem pishi mi na e-maila za da se razberem po podrobno,kak da polu4a prazna kaseta ot teb za da ti ia zapisha i pratia obratno.
e-mail: pepi_gergov@yahoo.com



Тема Re: Jeet kune do-za mrachkoнови [re: Pantalei]  
Авторmrachko (Нерегистриран)
Публикувано24.05.02 09:25



Lesno !!!
Zapisvash edna kaseta , kazvash kyde da pratia parite za neia i prashtash
kakto reshish .



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторpump (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 00:04



adski nekompetetno izkazvane i za sujalenie ujasna anti reklama na jeet kune do!!!!
tova e i prichinata i otgovorite po-dolu da sa v sustata nekompetentna svetlina
moj suvet:popraktikuvja malko puk togava pak ste mojesh da se izkajesh tochno po naj-slojnija vupros v bojnite izkustva-jeet kune do!!!




Тема Re: Jeet kune do-za mrachkoнови [re: mrachko]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано01.06.02 03:09



Zdravei Mrachko,az sum student,u4a za rehabilitator i sega zapo4vam mnogo tejka sesia,no sled kato svursha shte ti pisha ishte se razberem za kasetata.Mejduvremeno shte vlizam v foruma ot vreme na vreme da sledia mneniata,kogato imam vreme(a to niama da e mnogo).
4ao zasega



Тема Re: Jeet kune do-vizte tovaKdнови [re: Pantalei]  
АвторMaster Shi (Нерегистриран)
Публикувано06.06.02 03:19



Mnogo babi hilavo bebe. Imam 4ustvo 4e mnogo posledovsteli na Bruce Lee se navadiha. Toi si otide mnogo mlad i ne ostavi mnogo u4enici, interesno kade ospqha da namerqt BG mastorite po JKD u4iteli?

Abe i az izkam da popraktikuvam JKD minaha pove4e ot 10godini ot kakto ne sam go pravil sistemno, a to cool osobenno ako go 4atka6 ,ade stiga sam govoril gluposti 6te se poqvq pak nqkoi pat.

"JKD ozna4ava- barzina i to4nost, koordinacia, ne6to koeto vie nikoga nqma da postignete..."Bruce Lee- Lee Shi long



Тема Re: Jeet kune do-vizte tovaнови [re: Pantalei]  
АвторMaster Shi (Нерегистриран)
Публикувано06.06.02 03:35



Za sait4eto be biva, ama tam oven napisano 4e ima instrukturi i futa po JKD ne vidqh ni edna snimka s tehnika ot tozi stil-gorkiq Bruce Lee ako znae BG sifutata na kvo ne6to vikat JKD 6a sa obarne v groba/pepel mi na ustata/ Tova s prikazki ne se u4i JKD de PRAKTIKA TRQBVA i filosofia/kazval sam go i drug pat boinite izkustva ne sa poboini ne tragvaite s naglasata 4e se u4ite da se biete,naprotiv otbranqvate se i to samo v kraen slu4ai, a koi stil e nai dobar nqma da oredelite s prikazki nito sas sparingi , nai dobro e tova koeto vladee6 nai dobre aide stiga lecii koito go iteresuva pove4e da mi pi6e



Тема Re: Jeet kune do-vizte tovaнови [re: Master Shi]  
Автор Troika (две напред)
Публикувано06.06.02 09:18



Ето и един заинтересуван!!! Че Брус Ли е имал бързина и точност, е ясно на всички, обаче ако е точно изкуството според мен би трябвало да развива тези качества, защото какво от това, че патриарха на един стил е бил добър боец, това си талант, дарба, обаче може ли и учениците да достигнат поне близко ниво на неговото? Защото след 50г. няма да си спомнят хората за Брус Ли толкова ясно, а евентуално неговите ученици трябва да докажат, че стила има стойност.



Тема Re: Jeet kune do-vizte tovaнови [re: Troika]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано08.06.02 01:08



Da u4enitsite na Bruce Lee sa malko,no minalata godina edin ot negovite u4enitsi GM Richard Bustillo idva v BG i se provede seminar s nego(i tova mu beshe tretoto idvane v BG).
Pozdravi :)



Тема Re: Jeet kune doнови [re: pump]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано08.06.02 01:47



Zdraveite!Ne si padam po forumi no mi pisna da 4eta glupostite na nekompetentni hora,zadovolqva6ti samolyubieto si s typi izkazvaniq i dyrveni filosofii.Glupavo e da se izkazva6 sled kato ne si na "ti" s aktualnata informaciq po vyprosa.Konkretno-JeetKuneDo ne samo sy6testvuva sled smyrtta na Bruce Lee,no dnes e dori po-razvito i usyvyr6enstvano po prostata pri4ina,4e mnogo ot izkustvata,metodi ot koito se izpolzvat,togava ne sa sy6testvuvali/naprimer shoot wrestling/.Bruce e imal dosta u4enici,pove4eto ot koito ne samo prepodavat i do dnes,no obu4avat i FBI,departamentite na policeiskite sherifi i silite za byrzo reagirane v U.S.A. V Bylgariq se provejdat ejegodno seminari s tqh,na koito trenira6tite JKD usyvyr6enstvat nivoto si.Tova,4e nqkoi ne e 4uval za tova,ozna4ava samo,4e e nazad s informaciqta.Vsqkakvi opiti da se pri4islqva JKD kym "tezi" ili "onezi" stilove e neobosnovano i elementarno,tyi kato to ne e stil,a individualen pyt,po koito vseki praktikuva6t razviva sebe si syobrazno svoqta struktura,danni,zalojbi i predpo4itaniq.Ponastoq6tem JKD-praktikuva6tite v BG rabotqt po nai-modernite napravleniq v Boinite izkustva/grapling,filipinski BI i t.n./,koito im pomagat da razvivat ka4estva,neharakterni za tradicionnite boini izkustva.Tova e nakratko.Ako nqkoi se interesuva pove4e,moje da mi pi6e,e-maila mi e v site na IMASTI.4ao,uspehi i po-malko filosofstvaite,a pove4e treniraite,taka 6te si otgovorite na mnogo vyprosi,vmesto da citirate gotovi zau4eni "istini".



Тема Re: IMASTIнови [re: Grisha]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано08.06.02 09:33



Abe verno vie tam ste bilil mnogo dokachlivi , che po krotko i po spokoino shte razberem po lesno - predpolgam .Pone za men e taka .
M/u drugoto az ne razbiram mnogo ot BI po vashte kriterii ama ia mi kaji kakvo znachi moda v BI che napravo mi stava gadno kato chuia "moda" ama i kyde to i da e , pyk nai malko v BI
Za infoto sigur si prav - niamame .Ami kazano " Kajete za da znaem " ,makar i drugo da e kazano " Pitaite za da vi kajat "

I da dorazpitam oshte che da znaia - JKD e grapling ili ima otdelno grapling i otdelno JKD ,shtoto neshto se omotah .Govorite kato za edno cialo i po otdelno koe sega ednoto ili drugoto .

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: IMASTIнови [re: mrachko]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано08.06.02 10:30



Ako sym prozvu4al po-rqzko,to e za6toto tuk e pylno s hora,izkazva6ti "kompetentno mnenie" bez da imat nikakva predstava za kakvo to4no govorqt,a ne da prozvu4i kato zaqjdane.
Izpolzvam dumata "moderni" kato sinonim na "syvremenni" boini izkustva,koito za razlika ot tradicionnite sistemi zalagat na krystosanata podgotovka,bez zna4enie na proizhoda i/ot koe BI e/,kato vode6t kriterii e prakti4nostta-praktikuvat se masovo v USA i nqma zna4enie dali 6te gi nare4ete JKD,Progresivni boini sistemi i t.n. naimenovaniq,koito sy6testvuvat,za6toto ideqta im e edna i sy6ta.
Grapling e samostoqtelno napravlenie v boinite izkustva/ne konkreten stil/,koito e vklyu4en v podgotovkata po JKD poradi negovata efektivnost i unikalnost.Za razvitie na tezi umeniq pri nas se izpolzvat podhodi ot BJJ,Shoot wrestling,Sambo,Judo,FreeStyle Wrestling i dr.,no ot gledna to4ka na realniq boi,koeto 6te re4e,4e se dopuskat vsqkakvi varianti-dori 6tipane,hapane pritiskane na 4uvstvitelni mesta i t.n.
Osven rabotata v blizkata/grapling/ distanciq v JKD se izpolzvat metodi ot mnogo drugi BI-udrq6tite i rita6ti tehniki se izgrajdat s Box,Kick- i Thai-box;Kapanira6tite umeniq se razvivat s JunFanGungFu,elementi ot WT,flipinski BI s prazni ryce i dr.;Rabotata v klin4 s lakti,kolene i glavi e vzaimstvana izklyu4itelno ot Muay-thai/v tozi diapazon toi e dominira6t/;Rabotata s typi i hladni/ostri/ kompaktni oryjiq(noj,palka...)se usyvyr6enstva posredstvom Filipino Kali,Arnis,Eskrima.
Osven tova ima golqm nabor ot uprajneniq razviva6ti sila,byrzina,izdryjlivost i t.n.
Vsi4ko tova e edin mnogo dylyg i truden proces,naso4en ne kym zau4avane i zapomnqne na tehniki,a kym razvivane na ka4estva i umeniq/v boq vsi4ko e improvizaciq/
Nadqvam se pone ot4asti da sym osvetlil temata za JKD,ako imate drugi vyprosi,gotov sym da vi otgovorq.
Pozdravi.



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторgold hands (Нерегистриран)
Публикувано08.06.02 11:43



nqmam mnenie



Тема Re: IMASTIнови [re: Grisha]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано08.06.02 11:46



Hubavo .
Ako ot tova deto si napisal na 50 % e verno e mnogo dobro ama az da pitam kolko vreme triabva na edin chovek da razbere 10 % shtoto tuka mi isipa okolo 10-15 nachina na vodene na boi
JKD,Grapling,BJJ KIK,Tai , Box ,Eskrima,Arnis,Kali , WT i dr.
spored men pone za 1 edno ot tiah e nujno okolo 10 god.
Ami kato se setia che 1.5 blizo sambo me uchiha kak da padam i da visia kato parcal na kurtka che da imam zahvat kato horata .I posle me uchiha da hvarlaim i t.n.

Voin na mracka !!!!!!!


Тема za mrachnija i vsichki drugiнови [re: mrachko]  
АвторPavel Velchev (Нерегистриран)
Публикувано08.06.02 18:48



Znaesh li,ima hora,koito kato gi slushash ili im chetesh biografiite vijdash,che im se subirat 50-60 godini trenirovki,a sa na primerno 30 v momenta.Toest,izhvurljat se kato ...na pjasuk.Mnogo takiva ima.
No nie ne sme ot tjah i znaesh li zasto?
Zastoto sum se javjaval(a i drugite,govorja za men)i sum pechelil medali ot boevete na arena tuk,v Bulgarija.Rabotil sum dulgo vreme kato ohrana v chalgadjiisko zavedenie,v momenta se razpravjam s oligofreni i narkomani i znam kakvo e da se sbiesh,da te nabijat(ama jako)i ti da biesh.
Ako si razbral kakvo iskam da kaja,a v tova ne se sumnjavam,zastoto sum siguren,che si inteligenten-nie,ot IMASTI ,sme realisti otnosno BOJA.
V krajna smetka nali tochno za tova trenirame i praktikuvame-ne za kolani i diplomi,a za sobstvena zastita i usavarshenstvane.
I na vuprosa-
1.po internet ne moje da se razkazva"tozi"ili"onzi" boen stil,metod ili kakvoto i da e
to trjabva da se pokaje
2.ako ti trjabvat 10 godini za da nauchish nesto i to da ti vleze v kruvta,a prez tova vreme drugite da te spukvat ot boj-smeni nachina na trenirane,trenjora ili metoda(stila)
i 3.ne e neobhodimo da izjajdash daden stil ili sistema ili metod s vse koricite-prosto otsej esencijata ot razlichnite napravlenija i ja vkaraj v rucete,krakata i glavata si
Eto tova e napravil Bruce Lee,eto tova pravim i nie.
Procesa na usavarshenstvane e podoben na djalkaneto na skluptora-ne pribavjash novi nesta,a othvurljash nenujnoto(sled kato imash bucata glina ili mramor pred sebe si).
I posledno:
kojto ima vuprosi kum nas-otvoreni sme kum vsichki-zapovjadajte v zalita ni i ste vi objasnime.V krajna smetka edna ot ideite na Bruce Lee e tazi-mahane na granicite m/u praktikuvastite i obedinjavane ,a ne razdelenie e omraza!Proces,kojto izvun Bulgarija vurvi s pulna sila i smeja da tvurdja,che nie sme purvite,koito pravjat nesto tuk za tova...Posledvaj te ni,njama da zgubite,a naprotiv.
I edna zen-pogovorka za tezi,koito "ne iskat" da razberat "tova" ili "onova":
Ako iskash da opitash ot moja chaj,to ste trjabva da si izpraznish chashata za da moga da ti sipja.

p.s.znaesh li,che sum obmenjal opit v chi-sao dori s kiokushinkaec?

Pavkata
instruktor IMASTI



Тема Re: IMASTIнови [re: Grisha]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 01:24



В много USA сайтове пише същото – комбинират се споменатите БИ за да се постигне максимална ефективност т.е практикуващият да може да реагира на всякаква ситуация.
По принцип в основата си всички бойни изкуства или поне повечето съдържат техники за водене на бой на различни дистанции
(от далечна до близка) включително и партер, както и ударни и хватови техники, ключове на стави , душене бъркане в очите хапане и други такива, работа с различни видове оръжия. Но с течение на времето някъде от средата на 19 век и особено след Втората световна война (не претендирам за точност)повечето системи/стилове/школи се специализират в определена област примерно: предимно удари с крака или предимно удари с ръце или само удари във витални точки само хвърляния и други такива , причини много: недостатъчно обучени инструктори, лични амбиции на преподаватели, неатрактивност за широката публика, особености на състезателните правилници.
И какво се получава практикуващи БИ (не всички, обаче доста голяма част) се оказва, че немогат да се за защитят на улицата (когато фактите говорят...).
Затова на много места по света се стремят да комбинират различни системи микс между бокс, карате, ушу, борба и т.н .
Хубаво е ,че и в България има такива процеси на консолидация- поне на мен ми харесва.
В USA в школите по BJJ (Бразилско джу-джуцу) което си е комбинация от горните -месечната такса е около 150 $, но преподаваната теорията се доказва посредством състезания на които се канят и други клубове не само регистрирани в собствената ти федерация.
Та въпроса ми е КОГА Е СЪСТЕЗАНИЕТО?



Тема Re Ot mrachnia za Pavkataнови [re: Pavel Velchev]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано09.06.02 11:21



Verno sym na 30 mai ili 31 ne mi se smiata sega , no ne pomnia da sym kazval 50 god.trenirane
Zapochnah da treniram na 12 god. i ako sym kazal 50 sega triabva da sym 62 ,ama az ne sym .

Drugoto deto go kaza e hubavo ,ama ne se dokachaite che verno shte si pomislia che shte mnogo dokachlivi ot IMASTI


P.S. Veche doktora ne dava da pia chai i kafee taka che sme na voda :)))))

lek den

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Slu6aite!!!нови [re: mrachko]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 11:59



Tuka se polu4ava ne6to mnogo typo-pyrvo nqkoi zadava konkreten vypros,a kogato mu otgovorqt konkretno,sledvat typi zabivki,nesvyrzani s temata.Ako se opitvame da vodim nqkakva diskusiq tuk,to ne e,za da si 4e6em ezicite ili za6toto nqma k'vo da pravim,a za6toto JKD e tema,s koqto mnogo se spekulira i se govorqt edna kamara gluposti,syzdava6ti lo6 imij nai-ve4e na praktikuva6tite BI v Bylgariq.
Ako na nqkoi mu trqbva 1,5 godina samo za da se nau4i da pada,po-dobre zareji BI i se hvani s tenis na masa ili federbal.
Vyv vsqko BI ima ne6ta,svyrzani konkretno s mestnite tradicii/qponski,kitaiski,koreiski/.V JKD se izpuska vsi4ko,koeto ne e v prqka vryzka s boq-ne se zanimava s kati,pokloni,rituali.Ako nasre6ta ti e dvumetrov myj s buhalka,nikoi nqma da te pita kolko kati znae6 ili pod kakyv ygyl 6te napravi6 ritnika;nqma zna4enie kak 6te go napravi6,trqbva da go neutralizira6 pryv-dali 6te go skube6,rita6 ili 6te go udari6 s vinkel,si e tvoi problem.Taka 4e ne6tata ne se izu4avat v detaili,a samo tova,koeto e prakti4no ot gledna to4ka na boq.Drugiq moment e,4e vsi4ki BI si prili4at-pove4e,otkolkoto si misli6.Cennoto e da hvane6 ob6toto,principnoto-to 6te izgradi ka4estvata v teb.Kato se sbie6,nqma da misli6 koq tehnika da napravi6-6te improvizira6 na bazata na nau4enoto.Boq e grozno ne6to-v nego nqma krasivi tehniki,kati ili skokove;ima kryv,izbiti zybi,grubost i nasilie-tova e realnostta.Ako ne si gotov za neq,po-dobre trenirai v zalata,hodi na systezaniq po izmisleni pravilnici,no-za Boga-ne mi govori za "istinskiq" boi.
Ne kazvam tezi dumi prosto taka-4 godini bqh systezatel full contakt thai i kick box,7 godini rabotq kato ohrana v zavedeniq i personalna,vidql sym tolkova "situacii",slu4valo se e da me prebiqt,da me napadat s noj i da mi naso4vat pistolet v glavata-znam za kakvo govorq.
Naistina nqma smisyl ot bezkraini sporove tuk-elate na nqkoi ot seminarite koito provejdame,pogledaite,opitaite-ako ne drugo,pone 6te si otgovorite na mnogo vyprosi.
"Pove4e pot v u4enieto,po-malko kryv v boq".
Uspehi



Тема Re: IMASTIнови [re: tax]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 12:39



Radvam se 4e ima i hora koito qvno razpolagat s pove4e informaciq i razsyjdavat po-otvoreno.
Tazi esen 6te opitame da napravim takova systezanie v Sofia.Ne moga da poso4a to4na data ili da se angajiram konkretno,tyi kato zavisi i ot drugi ne6ta-sponsori i t.n.O6te pove4e 4e tova 6te e pyrvo po roda si v BG i sy6testvuva momenta s pravilnika-kakyv to4no da byde.No taka ili ina4e,6te go napravim.6te ima informaciq po vyprosa i v saita-www.imasti.org.Tam 6te mojete da nau4ite i za pedstoq6tite seminari s grandmaistorite ot USA,koito planirame.
Uspeh na vsi4ki i treniraite uporito.



Тема iskam da pitam ne6toнови [re: Grisha]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано09.06.02 14:55



vij sega, JKD nali proklamira, 4e razviva individualnostta na boeca? iskam da pitam moga li da ne se biq v standartna poziciq, a (poneje se zapalih po Capoeira) da si jitkam nalqvo-nadqsno v JINGA (ako ne znae6 za kakvo stava duma, vij podtinga "KRASOTA"...




Тема Re: iskam da pitam ne6toнови [re: galopante]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 15:46



Moje6 da se bie6 kakto si iska6 ako ti vyr6i rabota.V JKD nqma "standartna poziciq",edinstvenoto jelatelno e tq da e takava,4e da te pokriva maximalno,i to ne samo v stati4no,no i v dinami4no polojenie-poziciqta e variativna/promenliva/,ne stati4na.Znam kakvo e "jinga",ako smqta6,4e 6te ti svyr6i rabota i 6te te predpazi/dobrata poziciq e pyrviq ti za6titen faktor/to karai si s neq.Li4no za sebe si ne smqtam 4e tq te za6titava dostaty4no,no tova si e moe mnenie.



Тема Re: iskam da pitam ne6toнови [re: Grisha]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано09.06.02 15:50



ideqta mi e , 4e dvijenieto e perfektna za6tita - iskam da proverq dali deistva... 6tom nqma problem da si igraq kapoeirata... mi haresva mi
ti otkade si?


Редактирано от galopante на 09.06.02 15:52.



Тема Re: iskam da pitam ne6toнови [re: galopante]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 15:55



Informaciq za men moje6 da nameri6 v saita na www.imasti.org.Kazvam se Grigor Novakov i jiveq v Ruse.



Тема Re: iskam da pitam ne6toнови [re: Grisha]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано09.06.02 15:58



ti pak za men ve4e ne moje6 da nameri6 v net-a 6te se zapoznaem li4no... veroqtno... pozdravi




Тема Re: IMASTI vuprosнови [re: Grisha]  
Авторlll (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 20:33



Iskam da pitam ne6to instruktori ili zapoznati ot IMASTI...
Ot izvestno vreme mislia da zapi6a JKD pri vas i se interesuvam ot niakoi ne6ta.
Purvo mislia 4e godinite mi niamat zna4enie(sled 2 dena prava 16), oba4e me mu4i ne6to drugo.Dokolkoto razbiram JKD e dobra sistema no gledam 4e si pravite i razni sustezania.Az oba4e ne iskam da treniram BI za da se bia bilo to i po sustezania, taka 4e moje li trenira6t individ da ne se zanimava s takiva ne6ta?
Su6to mi e interesno kak se trenira(mislia 4e ima sparingi, no te na prinzipa "bluskai dokato ne moje ve4e.." li sa ili sa s obu4ava6ta/doniakude/ zel?).Su6to taka na kakvo se nabliaga v trenirovkite?
E mislia da spiram, no o6te 2 vuprosa(po spezialno za trenirovkite v Sofia, a o6te po-specialno za tezi v 4itali6teto v Slatina).
I vuprosite sa : prez liatoto 6te se trenira li, moje li da se pogleda 1-na trenirovka i ako ne e neudobno(ne vijdam ot kakvo) - kolko se zapla6ta za trenirovkite?
Tova e.
Blagodaria Vi predvaritelno i sujaliavam ako sum dopusnal pravopisni gre6ki.
4ao



Тема Re: Tenis na masaнови [re: Grisha]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано10.06.02 07:02



Grisha moi chivek 83 godina ne se stavashe maistor za 12 meseca , osven tova tova che me uchiha da padam 1.5 g si e za moe e dobro shto ot togava padam mnogo dobre a i da ne ti govoria za zahvatite shtoto ti si sigurno ne prochete che togava mnogo bachkah i za zahvat .Biah samo na 12 godini i mi beshe mnogoooo ama niamash si napredstava kolko zor !!!!!!.


ai lek den i treniraite povechko !

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: IMASTI vuprosнови [re: lll]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано10.06.02 11:32



pi4, s tebe mai 6te hodim zaedno da se zapisvame - az 6te po4vam ot na4aloto na uli, navitak li si da se sre6tnem predi tova i da zqpame zaednon - az sa6to iskam parvo da vidq kak provejdat trenirovkite.




Тема Re: Tenis na masaнови [re: mrachko]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 01:11



Ne 4e e mnogo vajno,no az treniram ot 11 godini/po4nah na 11,sega sym 25/ i syvsem ne sym maistor.IMASTI instruktor ozna4ava nqkakvo nivo,koeto ti dava po-6irok pogled vyrhu BI i baza za po-nataty6no razvitie,ni6to pove4e-nikoi ne strada ot grandomaniq/osven moje bi teb?/.Znam mnogo dobre kakvi BI se treniraha navremeto-koi otkyde 4ul,koi kvo pro4el,koi kyv film gledal.Kato SRB v kazarmata.
Mersi za pojelanieto za trenirovkite,az i sega si treniram 2-razovo vseki den.
4ao i izvinqvai ako sym naru6il harmoniqta ti.



Тема Re: IMASTI vuprosнови [re: lll]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 01:52



Zdravei.Vseki trenira s razli4na tsel i nikoi nemoje da te zadulji da se sustezavash.Pri nas se nabliaga na tova koeto moje da ti svurshi rabota na ulitsata,sustezaniata sa na vtori plan.Purvo ste te nau4at na stoikata i udarite i zashtitite,tova e bazata bez neia nemoje.Mnogo nabliagame na rabotata s partnior,vsi4ko tribva da se otigrava s partnior.Za sparingite kato po4nat v na4aloto sa po-leki i u4ebni,kato naprednesh moje da vkarash i malko sila,ot teb zavisi(sparingite sa s kontakt,no ne 100%sila ne si na sustezanie i ne se tseli nokaut),vse pak igraesh s partnior i priatel a ne s vrag nali taka.Postepeno shte zapo4nesh da u4ish i pru4ki,a po natatuka i grapling.Razbira se 4e trenirovkite mogat da se gledat.
Za ostanaloto pitai v Sofia,az sum ot Pleven.
Pozdravi :)



Тема Re: Tenis na masaнови [re: Grisha]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано11.06.02 06:49



Ne si narushil harmoniata mi .
Grandomania ne e za mene az ne dyrja daje da spomenavam che sym treniral BI kakvoto i da e to :))) taka che .............., A ne bydi siguren za edno vreme ,osobenno za samboto pone spored men beshe dosta po razvito ot sega ama nali e ruska dalavera sega veche ne e na moda .
Za SRB neznam v kazarmata ne iskah da treniram nishto i se praih na idiot shtoto inache shtiaha da me karat da gonia voinici , be typa rabota !!!!
E shto IMASTI instruktor e nivo - ok !!!! Niama nishto locho

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: Tenis na masaнови [re: Grisha]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано11.06.02 13:55



i po kolko 4asa sa ti trenirovkite ako ne e taina?




Тема Re: IMASTI vuprosнови [re: Pantalei]  
Авторros (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 16:05



Zdravejte, otgovariam na galopante i na III:
niama nikakav problem da gledate trenirovka kakto i da se zapishete ako vi haresa. Otnosno sustezaniata - nikoj ne moje da te zadulji da si sustezatel, vsichko e pravo na tvoj lichen izbor. Osnovnata cel na JKD ne sa sustezaniata i medalite, a pridobivane na realni umenia, koito biha mogli da ti poslujat da se zashtitish uspeshno i da se razvivash fizicheski, psihicheski i duhovno. Naj-vajno e da izpitvash udvoletvorenie ot trenirovkata, v JKD vseki ima pravo da tursi svoeto.
Zalite v Sofia i chasovete moje da vidite v sajta www.imasti.org
Napisah malko povechko za JKD i Grapplinga, no go slojih v drugia forum - "Zdravejte", zashtoto veche se oburkah kade pishem za JKD.
Pozdravi,

ros



Тема Re: Tenis na masaнови [re: galopante]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 12:21



Zdraveite vsi4ki otnovo,u4udva me tozi "nebival interes" kym moqta skromna osoba i trenirovkite mi:))
Ako se vklyu4ih v tozi forum to e za da se opitame zaedno s drugite IMASTI instruktori da obqsnim na tezi,koito po edna ili druga pri4ina nqmat dostaty4no info za JKD i se interesuvat,a ne za da sporim s tezi,koito ne gi interesuva.Taka 4e,neka si govorim za sy6testvenite ne6ta i da ne se zanimavame s gluposti.
Na vyprosa na Galopante konkretno-kogato vodq grupa trenirovkite mi prodyljavat sredno 2h,no te ne sa dostaty4ni za da se razvivam az.Taka 4e obiknoveno treniram dopylnitelno za sebe si/tezi trenirovki sa po-razli4ni kakto po otno6enie na na4ina na rabota,taka i na intenzivnost/-obiknoveno gi pravq s drugi instruktori./ne pove4e ot 1,5h/.Dopylnitelno ako imam vreme pravq trenirovka za ka4estva/fizi4eska/-6tangi,bqgane,upr. za byrzina,raztqgane i t.n.
Taka 4e 4esto/osobeno sega lqtoto/treniram 2 pyti na den-rano sled obqd,posle po4ivka i ve4erta pak.



Тема Re: Tenis na masaнови [re: Grisha]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано12.06.02 20:15



pak mersi za info-to... i kakvo zna4i da govorim za "gluposti"? mi lafim za vsi4ko, koeto e interesno na pone dvama du6i ot kluba...




Тема Re: IMASTI vuprosнови [re: ros]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 17:14



"-Osnovnata cel na JKD ne sa sustezaniata i medalite, a pridobivane na realni umenia, koito biha mogli da ti poslujat da se zashtitish uspeshno i da se razvivash fizicheski, psihicheski i duhovno. Naj-vajno e da izpitvash udvoletvorenie ot trenirovkata, v JKD vseki ima pravo da tursi svoeto. "
Понеже питах за състезания не съм казал че трябва да е самоцел за всички -
Обаче не можеш да твърдиш(не визирам конкретен клуб говоря за всички)
че преподаваш ефективна система за самозащита ако не се изправиш срещу друг противник, а на състезанието това му е хубаво че доказваш колко струваш на практика а не на думи, като благодарение на някъв правилник знаеш ,че ако загубиш няма да те дадът за храна на лъвовете .
А придобиването на реални умения без да си поставен в конкурентна (състезателна обстановка )..... няма такъв в случай в историята още по-малко в БИ
Поздрави
P.S това че ще отнесеш пердах на състезание не е проблем !!
на улицата пораженията са по-големи ,така че тренирайте ;-)



Тема Re: IMASTI vupros [re: tax]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано13.06.02 20:25



vmesto da hodi6 na sastezaniq moje6 da se bahti6 s drugi trenira6ti po ugovoreni pravila - kakav ti e problema?




Тема Re: IMASTI vuprosнови [re: tax]  
Авторros (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 23:55



Kazah samo che ne si dlujen da se gotvish ili da uchastvash na systezania, ako ne iskash. Ne vseki stava za systezania, ot niakoi trenirashti izlizat dobri instruktori, ot drugi dobri bojci, ot treti dobri systezateli, ot chetvyrti nishto i t.n. Tova zavisi ot predpochitaniata,dadenostite i voliata na trenirashtia. Ti ako iskash da se saztezavsh - niama problem - shte bichime jako sparingi, chuvali,uredi, izdurjlivost i t.n. i si gotov . Stiga da go iskash
Tova za konkurentnata obstanovka sum suglasen i si napylno prav. Trenirovki - tova e istinata.
Pozdravi,
ros



Тема za taxнови [re: tax]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 00:53



Ne znam dali use6ta6 protivore4ieto v sobstvenite si dumi-navsqkyde po sveta,vklyu4itelno i v IMASTI,podgotovkata e ka4estveno razli4na pri systezatelna deinost i pri selfdefense.Ne6to pove4e-ka4estvata,pridobiti pri podgotovka za systezaniq ne e zadyljitelno da ti svyr6at rabota na ulicata,kakto i obratnoto.Dostaty4no 4esto sym vijdal republikanski i t.n. 6ampioni po box ili TKD da qdat dyrvoto na ulicata/poneje i takava mi e rabotata-ohrana/,moga da ti kaja i imena dori no ne e tova nai-vajnoto.
Systezanieto e dobro za razvivane na nqkoi ka4estva/osven ako ne se zanimava6 profesionalno,no ot li4en opit 6te ti kaja 4e nqma usloviq za tova v BG zasega-6te si umre6 gladen ako ne igrae6 navyn/.
A ina4e v trenirovkata po JKD postoqnno si izpraven sre6tu drug protivnik/ediniq ot principite e da se smenq postoqnno sparing-partnyora,za da ne svikva6 s edin/ i to v svobodna shvatka,za6toto sled opredeleno nivo se trenira izklyu4itelno sparingovo naso4eno-dori novite umeniq se zau4avat v svobodna igra-tova e za konkurentnata obstanovka.
Razberi me pravilno-ne otri4am systezanieto,no ne to e nai-vajnoto,o6te pove4e,4e systezatelnite usloviq sa dosta razli4ni ot boq bez pravila.
Mejdu drugoto,poneje igraq dosta 4esto s predstaviteli/instruktori/na drugi BI,edin ot golemite mi problemi e 4e mnogo rqdko se navivat da igraqt na ne6to razli4no ot sobstveniq im pravilnik,dori i pri lek kontakt.
Taka 4e za ili protiv systezanieto-tova e nai-ve4e li4en izbor;ima hora koito trenirat za otslabvane,za zapylvane na vremeto ili po nqkakva druga pri4ina-tova si e tqhno sobstveno re6enie.Taka 4e prosto...otpusni se itrenirai.



Тема Re: za taxнови [re: Grisha]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано14.06.02 07:04



Griha tez boxiori deto sa gi bili triabva da sa ot leka kategoria ))))
za TKD neznam !!! Tam ima dobra podgotovka za igra s kraka ama posle e dobre da potrenirat i drugo /kiokushin,judo i t.n. /

Ako povechko se poigrae na systezanie e po dobre shtoto kakto kazvash ti edinia princip na JKD e da e igrae sparing s razlichni partniori ama kak da stane tova v edin klub koito e zatvoren kym drugi ????


I m/u drugoto kakvo ohranivash , che si vidial tam da se biata ,ne e li edin ot osnovnite principii na ohranata da predotvrati boia a ne da go gleda ??? Prosto pitam ne se zaiajdam , ne sym spec po ohrana ama taka sym chuval .Az sym ot drugata strana na barierata :))))

lek den

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: za Mrachkoнови [re: mrachko]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 08:47



Naistina iskam da ti otgovorq,no kak da go napravq,kato ne6tata,za koito me pita6,izob6to ne sym gi kazval?!?
Ne vijdam nqkyde da sym spomenaval 4e koito i da e JKD-club e zatvoren kym drugi,tykmo obratnoto-kazah 4e li4no az postoqnno igraq s predstaviteli na drugi BI/slava Bogu ulesnen sym za6toto pove4eto instruktori v moq grad sa mi priqteli :))/
Boxyora,deto go prebiha hi4 ne be6e leka kategoriq,prosto si misle6e,4e moje da boxira sre6tu stol,vmesto naprimer i toi da vzeme stol.Ne iskam da spomenavam imeto mu za6toto se systezava i do dnes i e dosta izvesten.
Moga da ti razkaja o6te dosta slu4ki/naprimer kak edin ot republikanskite ni 6ampioni po kioku6in se sbi s edin borec i padna na glava,4e posle go otkaraha s lineika,i t.n...../no tova sa otdelni slu4ai i ni6to ne dokazvat,osven moje bi starata maxima,4e e vajen boecyt,a ne borbata.
Kolkoto do ohranata-dobre e za teb,4e ne si rabotil takava rabota,za6toto tova e dosta natovarva6to psihi4eski,a i fizi4eski :)).Rabotil sym vsi4ko ot ohrana na zavedeniq do li4na ohrana/na biznesmeni,4ujdenci,pevci,6oumeni i dr./-no naistina prez po-golqmata 4ast ot vremeto si sym rabotil po zavedeniq.
Li4i si 4e "ne si spec po ohrana",za6toto 6te6e da znae6,4e makar rabotata na ohranata da e naistina po-skoro prevantivna,v edno zavedenie,kydeto broqt na posetitelite e 20 pyti po-golqm ot broq na ohranata,prakti4eski pone v 50% ot slu4aite e nevyzmojno da se predotvrati situaciq i se reagira v neinoto razvitie/ne se "stoi i se gleda"/koeto s prosti dumi ozna4ava,4e kato se sbiqt v drugiq krai na diskotekata,dokato stigne6 tam nqkoi lazi po zemqta bez zybi,a drugite obiknoveno sa ve4e tolkoz razgore6teni,4e trqbva gi orita6 i tqh da se pouspokoqt malko.I iskam da te uverq,4e v tesnite prostranstva nojyt ili boxyt hi4 ne se vijdat,taka 4e tova 4e moje6 da rita6 na 2 metra ili si republikanski 6ampion po box ni6to ne zna4i.
Mejdu drugoto tova e mnogo interesna tema za men,za6toto osven s ohrana se zanimavam i s podgotovka na ohrana.
Taka 4e,dragi Mrachko,tvoqta rabota mai naistina otiva malko na zaqjdane




Тема Re: Imastiнови [re: Grisha]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 11:53



Имам чувство, че говорим за едно и също нещо ама не се разбираме, затова пояснявам :
1.Не съм казал че трябва да се състезаваш само по един правилник, ако целта ти е самозащита!(за това набирам информация къде какви състезания има)

2.Ако някой е гледал примерно по руската ТВ(вече я спряхя тази) ПАнкретион-а
разлика м/у състезание и улица беше липсата на оръжие .
(една от водещите три пъти зададе въпроса дали ще го приемат за олимпийски спорт ... -голям майтап)

3.Мисълта ми беше за клубове които твърдят , че преподават най-доброто от най- доброто пък никога не са го доказвали извън клуба си.

Между другото на състезания по борба , ако някой си мисли, че всичко е чисто и не се удрят, да отиде да се побори.....
-както казва един приятел :"-Там няма християни"(та за това не се учудвам на това което Гришата е видял-нормално)

Поздрави



Тема Re: za Mrachkoнови [re: Grisha]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано14.06.02 12:37



Гриша, да не би фамилията ти случайно да е Тодоров?



Тема Re: Securityнови [re: Grisha]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано15.06.02 07:22



Zashto Grisha da se zaijdam ??? Az pitam a ti se draznish , az imam mnenie koeto e razlichno ot tvoeto ti se draznish .E az kakvo da napravia sega da te naucha da ne se stiagash ama kato nemoga .
Za ohranata predpolgam shte mi e interesno da naucha poveche shtoto az ne sym syglasen mnogo mnogo s metodite na diskotechnite ohrani . Shte ti kaja edin primer predi baia vreme otivam s syprugata si na edin bar i kakvo stava . Ami neshto ohranata reshi che vida mi neshto ne mnogo blagonadejden i ........ kakvo stana znaesh li ? Iskaha da me izritat na vyn ama ne uspiaha :))))) .Ravnosmetkata beshe 3 masi strosheni , 2 stola a chashi i dr. nikoi ne broi .Mene me bolia 5 dena glavata i 4 meseca rebrata . Postoiah niakolko dena v bolnica i t.n. Che vyprosa sa mi e k'va beshe ideiata na ohranata tam ???



P.S. Da ne mi kajesh che se ligavaia , ne pia alkohol i v nikoi sluchai moeto dyrjane ne moje da se opredeli ligavne , po skoro mrachno. I v nikoi sluchai ne sym hodil po docheni drehi v bara . Za info pitai Nija kak izglejdam az i syprugata mi !!!!

Voin na mracka !!!!!!!

Редактирано от mrachko на 15.06.02 07:23.



Тема Re: za Andyнови [re: Andy.]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано15.06.02 11:10



Ne e Todorov,dori ne e i Gan4ev
Kazvam se Grigor Novakov-moje da nemeri6 pove4e info za men na saita www.imasti.org
Bye i pozdravi



Тема Re: Securityнови [re: mrachko]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано15.06.02 11:46



Ne se draznq,prosto ti predlagam da ostavim ironi4niq ton nastrana.Estestveno 4e e normalno vseki da si ima mnenie-uvajavam tvoeto.
Kakvo da ti kaja-donqkyde si prav;po moe mnenie ohranata v mnogo ot zavedeniqta ne e dostaty4no podgotvena,pri4inata e 4e pove4eto ot rabote6tite v tazi sfera ne sa minali specializirana podgotovka/s tova zastra6avat nai-ve4e sebe si/ i izob6to bituva mnenieto,4e ako si qk i prost-zna4i stava6 za ohrana.Li4no az smqtam 4e ne e dostaty4no samo da ima6 boini umeniq,trqbva da ima6 mnogo drugi ka4estva/stabilna psihika,samokontrol,pravilna precenka,bazovi poznaniq po ohrana na obekti i t.n./,a sy6to i mnogo opit v konfliktni situacii,za6toto ohranata nqma pravo na gre6ki.Za personalnata ohrana/bodyguarding/nqma da govorq-to si e cqla nauka.
Po moi nablyudeniq preobladavat 2-a vida rabote6ti v sferata na ohranata:ednite sa prekaleno agresivni,4akat samo nqkoi ne6to da sbyrka za da go oritat,daje i da ne e nalojitelno;drugite sa tiq s golemite prikazki-'az nai6 k'yv sym lud,ma4kam po 10 du6i navednuj' ili 'ave az predi bqh v specialnite 4asti'-te ba4kat nai-4esto do pyrviq seriozen problem,togava ili bqgat,ili hapvat dyrvoto.Istinata e 4e v 90% ot situaciite moje da se mine bez boi,ako ohranata raboti profesionalno.
Konkretno za tvoq slu4ai-po princip vsqka ohrana na zavedenie osy6testvqva t.nar. 'fase control' ili predvaritelna presqvka na klientite,kato tova nai-4esto ne zavisi ot 'blagonadejdnostta',a ot platejosposobnostta im/na vyn6en vid/.Lo6oto e 4e tozi kriterii e absolyutno subektiven/t.e. pri lipsa na neobhodimata podgotovka moje da se preceni nepravilno ili da se zloupotrebqva/.Syjalqvam za tova koeto ti se e slu4ilo.
Moga da pi6a o6te mnogo za ohranata ama mai se pouvlqkoh i 6te spiram dotuk

Jelaq uspehi na vsi4ki



Тема Re: Imastiнови [re: tax]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано15.06.02 12:13



Prav si.Samo iskam da poqsnq,4e konkretno za mom4etata ot IMASTI-pove4eto ot tqh/i vsi4ki instruktori/sa se systezavali i pe4elili razli4ni systezaniq-moga da ti kaja konkretno za Rosen i Pavkata/systezaniq po san-da i WT/,a sy6to i za drugite.Az li4no sym u4astval na profi-Thai box/4 pobedi,1 zaguba/,a na amatyorski pravilnici/kick box/ ve4e ne gi pomnq vsi4kite.
Problema e 4e kogato svikne6 da igrae6 kompleksno/ritane,boxirane,klin4,borba,ground-fighting/posle trudno se adaptira6 pak kym po-ograni4en pravilnik.6te ti kaja edin interesen slu4ai-opitah da igraq na edno karate-do systezanie/bezkontakten pravilnik/-padnah o6te 1-ta sre6ta;protivnika mi ne me dokosna nito vednyj,samo rita6e na edna pedq ot glavata mi i vika6e 'stra6no';dadoha mu vadzari 3-i pyti /a na men-nakazatelna to4ka zadeto sym go sboril s vlizane v krakata/i go obqviha za pobeditel.Bez da me dokosne nito vednyj!!!Na full- contakt e syvsem razli4no-ako ne udrq6 zdravata,moje si vika6 kolkoto iska6 i pak 6te hapne6 dryvceto.
Vsi4ko tova go kazvam samo za poqsnenie-principno sym syglasen s teb.
Eto za6to ideqta ni e da organizirame systezanie s po-svoboden pravilnik/dano da se sbydne i dano da ima u4astnici :))/
4ao i pozdravi



Тема Re: Securityнови [re: Grisha]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано15.06.02 16:16



Sega za tona - ne misla che tona mi e ironichen .
Za ohranata neznam az mnogo ne razbiram kakto kazah veche no za svedenie stava duma za 5 zvezden hotel s bar , koeto shte reche che ohranata im triabva da e bila na nivo :))))) ili ne . A neznam zashto triabva da me syjalaivash , mislia che triabva tiah da syjalivash :))) zashtoto az vse pak ne ti kazah vsichko :))) osven men i syprugata mi s mene imashe i dr. moi dobri poznati :)))) mdaaa i az biah nai lekia ./makar togava da biah samo 80 kg. / .E propusnah i drugo - godinata beshe 94 g. - mutri ,banditi i t.n.
Be karai da ne ti puka za istoriikata povoda beshe ohranata :) , no mislia che tuka iz foruma triabva da ima niakoi po zapoznat ot mene s tazi tema .
Ai Korleone ti si na red da si govorite s Grisha za ohrana az se ottegliam dokato doidete v moite vodi - bira i dr. podobni :)))
lek den Grisha

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: Za birataнови [re: mrachko]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано15.06.02 17:56



To az moga i za bira da si govorq/i ne samo da govorq.../



Тема Re: Shte se nauchish ti ama .......нови [re: Grisha]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано15.06.02 18:38



vreme triabva
Koi e nai-dobria uchitel ? Vremeto .

Kato si praime niakoi den kupon ot mene birata !!!!


Eh de toz kysmet i az niakoi den da se pisha "svetlincho" mdaaaa

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: Jeet kune doнови [re: gold hands]  
Автор old_moon ()
Публикувано16.06.02 01:37



llosho Sedlarov, losho...

no pain - no gain


Тема Re: Imastiнови [re: Grisha]  
Автор tax (непознат)
Публикувано17.06.02 00:38



Някой да ме разбере накрая ;-))
Свирни за състезанието,

P.S Безконтактни правилници няма смисъл да коментираме.
И те имат приложение ама не ми си пише , че ще почнат едни дълги обяснения.



Тема Re: Imastiнови [re: Grisha]  
Автор tax (непознат)
Публикувано17.06.02 00:43



не съм съгласн само с това за отделните правилници-трудно се влиза в час, но е
въпрос на специализирана тренировка преди турнира ,колко -зависи от човека



Тема Re: Securityнови [re: mrachko]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано17.06.02 09:48



Ти я започна тази тема ,а сега гледаш да се измъкнеш.Не така друже! А и темата за бирата не ни е чужда:)))))))))))))))



Тема Re: Security i Biraнови [re: Andy.]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано17.06.02 10:21



Mi stana slojno - spec chasti i t.n. :)))) az sym po spokoinia jivot - bira,pyrjoli i ........ :)))) k'voto tova . E za birata malko se praia na myj shtoto predpochitam limonada ama za pyrjolite ;))))) mmmmm pak sym gladen .


Toi Grisha e maistor po ohrana tai che s nego ,az shte gledam i shte se ucha za da razbera k'va ideiata che drug pyt kato se omotam s niakoia ohrana da znam k'vo da pravia

lek den i povechko ibira na vsichki pojelavam

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: Security i Biraнови [re: mrachko]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано17.06.02 17:09



Понеже следя редовно темата ,та според това което си писал ти си знаеш какво да правиш като се спречкаш с охраната - трошиш маси:))))))))))))))))))
Е, стига да не е в моята дискотека де:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

п.п.Кво ли ще ртече пък сега Гришата?:)



Тема Re: Security i Biraнови [re: Andy.]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано17.06.02 19:44



Neznam !!!
A za tvoiata diskoteka niama da idvam !
1.Shtoto mi e daleko
2.Shtoto ne hodia po diskoteka ot neznam kolko vreme
3.I da doida niama da razberesh shoto shte sym po miren i ot koito e tinejer .
4.Da se nadiavame che tvoita ohrana niama da reshi da me izrita na vyn

P.S. M/u drugoto dano masite sa zdravi :)))))))))))))))))))))))))

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: Security i Biraнови [re: mrachko]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано18.06.02 08:57



Znaeh si az ! :-)



Тема Re: Da vi kaja...нови [re: Andy.]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 12:35



...mom4eta po moi dylboki nablyudeniq security i bira mnogo si podhojdat ne samo kato ponqtiq no i 4isto prakti4eski :))))
Deistvitelnostta go e dokazala!!!
Ne samo tova,no te i vzaimno se dopylvat(ne6to kato in i qn) :))))

Ta tova e moq komentar



Тема Re: Da vi kaja...нови [re: Grisha]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано18.06.02 13:27



да бе,напиваш се с бира и после вардиш като обезумял:))))))))))))))



Тема Re: Da vi kaja...нови [re: Andy.]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано19.06.02 06:53



I posle ide edin prostak kato mene i ti reshavash che sym nai-golemia sled Osama vrag na naroda i ...................
masite pak otidoha :))))))))))))))))
Andy mnogo si prav ohrana i bira - ryka za ryka i t.n.
:)))

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: Da vi kaja...нови [re: mrachko]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано19.06.02 23:07



...abe stvat i gre6ki,ko da prai6;vsi4ko e dobre kogato svyr6va dobre :)))))))



Тема Re: Da vi kaja...нови [re: Grisha]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано19.06.02 23:09



To si be6e byzik t'va be...



Тема Re: Da vi kaja...нови [re: Grisha]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано20.06.02 06:26



Znam che e bazik ama nali znaesh na golo dupe ............. k'vo vikat za bazikia
:))))))
syshtoto i za greshkite !!!!!!

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторvasko (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 21:48



здравей аз съм Васко от софиа живея в кв.люлин 5 започнах да тренирам карате (незнам защо точно карате)но нещо много сухо ми се струва и както казал някога БРУС ЛИЙ "Човек,проповядващ класика е нищо друго,освен един вузел от рутинни идеи и традиции.Когато деиства,той превежда живите прояви на живота на един език на един отдавна отминал свят".метода на БРУС ЛИЙ ми се струва един много суваршен метод който наистина при дадена ситуация мойе много добре да ти послужи за самозащита!!!много искам да изучажам JEET KUNE DO!!!искам да стана като БРУС ЛИЙ бърз упорит и винаги постигащ целите си!!! въпроса ми е каде в софиа мога да тренирам наистина истински с хубава физическа и техническа подготовка? и искам да разбера повече за метода на БРУС Jeet Kune Do!



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторvasko (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 21:51



pak sum az vasko ot lulin 5 :) maila mi e vasko_nikolov@abv.bg i ICQ 320-897-818 очаквм наистина с нетурпение някакв отговор! :)



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Dao Shou]  
Авторbobata (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 10:48



Interesuva me kade ima zanqtia po Jeet Kune Do? Molq otgovorete na bobata@yahoo.com
10x



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Автор gPbnHu_Cu (непознат )
Публикувано18.06.06 18:09



provejdat li se vuv Varna takiva trenirovki ? ako da ... kude se namira kluba ?antoni_@abv.bg



Тема Re: Jeet kune doнови [re: vasko]  
АвторЛюлин 4 (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 12:27



отиваш в Люлин 4 , 96-то училище, четвъртък към 19.00



Тема Bruce Lee's Jeet Kune Doнови [re: Sensei Lo]  
АвторBruce Lee (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 00:39



HI.KAZVAM SE JOAN.
I ISKAM NA VSQKA CENA DA NAMERQ NQKOY V BULGARIA ILI OSHTE PO PRAVO V SOFIA KOITO DA PREPODAVA KACHESTVENO JEET KUNE DO.
MOLQ PI6ETE.
POZDRAVI





Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
АвторrO6kO (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 00:49



zdr , pls prati mi poveche informaciq i kude moga da go treniram kude ima zali i t.n. nqkoi site alabala ot sf sum hipodruma



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
АвторrO6kO (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 00:52



zdr , pls prati mi poveche informaciq i kude moga da go treniram kude ima zali i t.n. nqkoi site alabala ot sf sum hipodruma
zabravih da si ostavq email-a .. shtraker@abv.bg



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторбokc :) (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 11:44



Бокс Клуб `` Триадица `` провежда тренировки по бокс за момчета и момичета всеки делничен ден . За повече информация на тел . : 0887759969



Тема Re: Tenis na masaнови [re: Grisha]  
Авторsisi_peroto (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 13:34



moliate priatel kaji kade moga da si nameria otbor za da treniram tenis na masa mngo iskam!!!kazva se Silvia ot sf sam pls kaji niakoi klub v koito moga da se zapi6a!!





Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторlyibo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 11:53



lubomir pavlov se kazvam treniram aktivno kick-box ot 4 godini sega sam na 19 no sam golqm fen na brus lee ot malak iskam da treniram jeet kune do ako moje te da me nasochite nomerat mi e 0898853292



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторlyibo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 11:56



a zabarvih da ti kaja emaila si lydiq_@abv.bg pls ako e vazmojno po barzo da me informirash che mi e mnogo interesno



Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Авторжaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 19:00



gazzo@mail.bg

ako nyakde se trenira JKD v sofia kajete kade plx



Тема Re: Jeet kune doнови [re: жaнkaтa]  
Автор vladimirsofia20 (непознат )
Публикувано11.02.14 01:14



Тук има актуално инфо:





Тема Re: Jeet kune doнови [re: Sensei Lo]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано03.04.14 15:32



Nosqt se slhove che Marsutaco Oqma mnogokratno e pobezdaval Brus Lee I to b ez i edna zaguba!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.