Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:55 25.04.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Tenis na masaнови [re: galopante]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 12:21



Zdraveite vsi4ki otnovo,u4udva me tozi "nebival interes" kym moqta skromna osoba i trenirovkite mi:))
Ako se vklyu4ih v tozi forum to e za da se opitame zaedno s drugite IMASTI instruktori da obqsnim na tezi,koito po edna ili druga pri4ina nqmat dostaty4no info za JKD i se interesuvat,a ne za da sporim s tezi,koito ne gi interesuva.Taka 4e,neka si govorim za sy6testvenite ne6ta i da ne se zanimavame s gluposti.
Na vyprosa na Galopante konkretno-kogato vodq grupa trenirovkite mi prodyljavat sredno 2h,no te ne sa dostaty4ni za da se razvivam az.Taka 4e obiknoveno treniram dopylnitelno za sebe si/tezi trenirovki sa po-razli4ni kakto po otno6enie na na4ina na rabota,taka i na intenzivnost/-obiknoveno gi pravq s drugi instruktori./ne pove4e ot 1,5h/.Dopylnitelno ako imam vreme pravq trenirovka za ka4estva/fizi4eska/-6tangi,bqgane,upr. za byrzina,raztqgane i t.n.
Taka 4e 4esto/osobeno sega lqtoto/treniram 2 pyti na den-rano sled obqd,posle po4ivka i ve4erta pak.



Тема Re: Tenis na masaнови [re: Grisha]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано12.06.02 20:15



pak mersi za info-to... i kakvo zna4i da govorim za "gluposti"? mi lafim za vsi4ko, koeto e interesno na pone dvama du6i ot kluba...




Тема Re: IMASTI vuprosнови [re: ros]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 17:14



"-Osnovnata cel na JKD ne sa sustezaniata i medalite, a pridobivane na realni umenia, koito biha mogli da ti poslujat da se zashtitish uspeshno i da se razvivash fizicheski, psihicheski i duhovno. Naj-vajno e da izpitvash udvoletvorenie ot trenirovkata, v JKD vseki ima pravo da tursi svoeto. "
Понеже питах за състезания не съм казал че трябва да е самоцел за всички -
Обаче не можеш да твърдиш(не визирам конкретен клуб говоря за всички)
че преподаваш ефективна система за самозащита ако не се изправиш срещу друг противник, а на състезанието това му е хубаво че доказваш колко струваш на практика а не на думи, като благодарение на някъв правилник знаеш ,че ако загубиш няма да те дадът за храна на лъвовете .
А придобиването на реални умения без да си поставен в конкурентна (състезателна обстановка )..... няма такъв в случай в историята още по-малко в БИ
Поздрави
P.S това че ще отнесеш пердах на състезание не е проблем !!
на улицата пораженията са по-големи ,така че тренирайте ;-)



Тема Re: IMASTI vuprosнови [re: tax]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано13.06.02 20:25



vmesto da hodi6 na sastezaniq moje6 da se bahti6 s drugi trenira6ti po ugovoreni pravila - kakav ti e problema?




Тема Re: IMASTI vuprosнови [re: tax]  
Авторros (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 23:55



Kazah samo che ne si dlujen da se gotvish ili da uchastvash na systezania, ako ne iskash. Ne vseki stava za systezania, ot niakoi trenirashti izlizat dobri instruktori, ot drugi dobri bojci, ot treti dobri systezateli, ot chetvyrti nishto i t.n. Tova zavisi ot predpochitaniata,dadenostite i voliata na trenirashtia. Ti ako iskash da se saztezavsh - niama problem - shte bichime jako sparingi, chuvali,uredi, izdurjlivost i t.n. i si gotov . Stiga da go iskash
Tova za konkurentnata obstanovka sum suglasen i si napylno prav. Trenirovki - tova e istinata.
Pozdravi,
ros



Тема za taxнови [re: tax]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 00:53



Ne znam dali use6ta6 protivore4ieto v sobstvenite si dumi-navsqkyde po sveta,vklyu4itelno i v IMASTI,podgotovkata e ka4estveno razli4na pri systezatelna deinost i pri selfdefense.Ne6to pove4e-ka4estvata,pridobiti pri podgotovka za systezaniq ne e zadyljitelno da ti svyr6at rabota na ulicata,kakto i obratnoto.Dostaty4no 4esto sym vijdal republikanski i t.n. 6ampioni po box ili TKD da qdat dyrvoto na ulicata/poneje i takava mi e rabotata-ohrana/,moga da ti kaja i imena dori no ne e tova nai-vajnoto.
Systezanieto e dobro za razvivane na nqkoi ka4estva/osven ako ne se zanimava6 profesionalno,no ot li4en opit 6te ti kaja 4e nqma usloviq za tova v BG zasega-6te si umre6 gladen ako ne igrae6 navyn/.
A ina4e v trenirovkata po JKD postoqnno si izpraven sre6tu drug protivnik/ediniq ot principite e da se smenq postoqnno sparing-partnyora,za da ne svikva6 s edin/ i to v svobodna shvatka,za6toto sled opredeleno nivo se trenira izklyu4itelno sparingovo naso4eno-dori novite umeniq se zau4avat v svobodna igra-tova e za konkurentnata obstanovka.
Razberi me pravilno-ne otri4am systezanieto,no ne to e nai-vajnoto,o6te pove4e,4e systezatelnite usloviq sa dosta razli4ni ot boq bez pravila.
Mejdu drugoto,poneje igraq dosta 4esto s predstaviteli/instruktori/na drugi BI,edin ot golemite mi problemi e 4e mnogo rqdko se navivat da igraqt na ne6to razli4no ot sobstveniq im pravilnik,dori i pri lek kontakt.
Taka 4e za ili protiv systezanieto-tova e nai-ve4e li4en izbor;ima hora koito trenirat za otslabvane,za zapylvane na vremeto ili po nqkakva druga pri4ina-tova si e tqhno sobstveno re6enie.Taka 4e prosto...otpusni se itrenirai.



Тема Re: za taxнови [re: Grisha]  
Автор mrachko (Lord Dart Mull)
Публикувано14.06.02 07:04



Griha tez boxiori deto sa gi bili triabva da sa ot leka kategoria ))))
za TKD neznam !!! Tam ima dobra podgotovka za igra s kraka ama posle e dobre da potrenirat i drugo /kiokushin,judo i t.n. /

Ako povechko se poigrae na systezanie e po dobre shtoto kakto kazvash ti edinia princip na JKD e da e igrae sparing s razlichni partniori ama kak da stane tova v edin klub koito e zatvoren kym drugi ????


I m/u drugoto kakvo ohranivash , che si vidial tam da se biata ,ne e li edin ot osnovnite principii na ohranata da predotvrati boia a ne da go gleda ??? Prosto pitam ne se zaiajdam , ne sym spec po ohrana ama taka sym chuval .Az sym ot drugata strana na barierata :))))

lek den

Voin na mracka !!!!!!!


Тема Re: za Mrachkoнови [re: mrachko]  
АвторGrisha (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 08:47



Naistina iskam da ti otgovorq,no kak da go napravq,kato ne6tata,za koito me pita6,izob6to ne sym gi kazval?!?
Ne vijdam nqkyde da sym spomenaval 4e koito i da e JKD-club e zatvoren kym drugi,tykmo obratnoto-kazah 4e li4no az postoqnno igraq s predstaviteli na drugi BI/slava Bogu ulesnen sym za6toto pove4eto instruktori v moq grad sa mi priqteli :))/
Boxyora,deto go prebiha hi4 ne be6e leka kategoriq,prosto si misle6e,4e moje da boxira sre6tu stol,vmesto naprimer i toi da vzeme stol.Ne iskam da spomenavam imeto mu za6toto se systezava i do dnes i e dosta izvesten.
Moga da ti razkaja o6te dosta slu4ki/naprimer kak edin ot republikanskite ni 6ampioni po kioku6in se sbi s edin borec i padna na glava,4e posle go otkaraha s lineika,i t.n...../no tova sa otdelni slu4ai i ni6to ne dokazvat,osven moje bi starata maxima,4e e vajen boecyt,a ne borbata.
Kolkoto do ohranata-dobre e za teb,4e ne si rabotil takava rabota,za6toto tova e dosta natovarva6to psihi4eski,a i fizi4eski :)).Rabotil sym vsi4ko ot ohrana na zavedeniq do li4na ohrana/na biznesmeni,4ujdenci,pevci,6oumeni i dr./-no naistina prez po-golqmata 4ast ot vremeto si sym rabotil po zavedeniq.
Li4i si 4e "ne si spec po ohrana",za6toto 6te6e da znae6,4e makar rabotata na ohranata da e naistina po-skoro prevantivna,v edno zavedenie,kydeto broqt na posetitelite e 20 pyti po-golqm ot broq na ohranata,prakti4eski pone v 50% ot slu4aite e nevyzmojno da se predotvrati situaciq i se reagira v neinoto razvitie/ne se "stoi i se gleda"/koeto s prosti dumi ozna4ava,4e kato se sbiqt v drugiq krai na diskotekata,dokato stigne6 tam nqkoi lazi po zemqta bez zybi,a drugite obiknoveno sa ve4e tolkoz razgore6teni,4e trqbva gi orita6 i tqh da se pouspokoqt malko.I iskam da te uverq,4e v tesnite prostranstva nojyt ili boxyt hi4 ne se vijdat,taka 4e tova 4e moje6 da rita6 na 2 metra ili si republikanski 6ampion po box ni6to ne zna4i.
Mejdu drugoto tova e mnogo interesna tema za men,za6toto osven s ohrana se zanimavam i s podgotovka na ohrana.
Taka 4e,dragi Mrachko,tvoqta rabota mai naistina otiva malko na zaqjdane




Тема Re: Imastiнови [re: Grisha]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 11:53



Имам чувство, че говорим за едно и също нещо ама не се разбираме, затова пояснявам :
1.Не съм казал че трябва да се състезаваш само по един правилник, ако целта ти е самозащита!(за това набирам информация къде какви състезания има)

2.Ако някой е гледал примерно по руската ТВ(вече я спряхя тази) ПАнкретион-а
разлика м/у състезание и улица беше липсата на оръжие .
(една от водещите три пъти зададе въпроса дали ще го приемат за олимпийски спорт ... -голям майтап)

3.Мисълта ми беше за клубове които твърдят , че преподават най-доброто от най- доброто пък никога не са го доказвали извън клуба си.

Между другото на състезания по борба , ако някой си мисли, че всичко е чисто и не се удрят, да отиде да се побори.....
-както казва един приятел :"-Там няма християни"(та за това не се учудвам на това което Гришата е видял-нормално)

Поздрави



Тема Re: za Mrachkoнови [re: Grisha]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано14.06.02 12:37



Гриша, да не би фамилията ти случайно да е Тодоров?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.