Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 28.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Водородна клетканови  
АвторASD (Нерегистриран)
Публикувано09.02.12 09:46



Как да направя електролиза на вода и да получа браунов газ?
Има много изписано в интернет, но не намерик как се прави такава клетка. Принципа е ясен - постоянен ток разлага водата на кислород и водород и т.н.
Как обаче е направено на практика - електроди, обем, ток, напрежение и т.н.





Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано09.02.12 10:43



Я не се занимавай с глупости! То балъци винаги ще има.
Ето:





Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано11.02.12 20:54



Направата е елементарна. В момента използвам 7 клетки в къщи - 4 за отоплителната инсталация, 2 за електрогенеретора и 1 за печката в кухнята. Последните 3 съм ги правил от 50 литров пласмасов бидон, ще направя и сложа някъде снимки утре по светлото. Електродът, който се свързва към плюса е медна ламарина 0.3 х 0.5 м, минусовия е поцинкована ламарина. С дървени летвички съм ги фиксирал на 17 сантиметра една от друга, централно на дъното на бидона. Захранвам ги с едната синусоида от трансформатор 36В, ток около 1.5 ампера. Във водата съм сложил около 100 гр. магнезиев сулфат на бидон и 3 литра натифриз против замръзване. Добавил съм около половин литър машинно масло за да образува тънък слой върху водата, за да не се изпарява. На 2 дни доливам по около 10 литра вода на бидон. Държа ги на едната тераса, все пак е водород - взривоопасно е. Брауновия газ отвеждам през капака, уплътнил съм маркуча със силикон.



Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
АвторASD (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 17:03



Отзивите за такива конструкции са доста различни - от пълно отричане, през силно преувеличение до 100 и повече % КПД


Сигурен съм, че 95 % от тези мнения са давани от хора, които никога не са експериментирали с такива клетки и затова реших да пробвам сам



Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано13.02.12 18:04



И предполагам е с централно заключване и шибидах


Приателю, и най малката информация ти липсва за поста. Снимай се и ти с бидоните.



Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано13.02.12 19:15



Тимо, тимо докъде я докарахме! Преди векове алхимия а сега - аленергетика и всичко друго АЛ. Като Ал Бънди!





Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 20:42



Не те разбрах приятелю, каква информация ти липсва?
Бидоните са затрупани от сняг и затова не ги снимам. Утре ща не ща, ще ги отривам за доливане на вода - ще има снимки. Моя снимка за какво ти е?



Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Автормacypa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.12 19:23



Timo, имаш проблем момче!
Ходи на доктор. Манията ти за всичкознаене и величие е тревожен симптом.
Или шизо или цикло, докторите да кажат.



Тема Re: Водородна клетканови [re: мacypa]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.02.12 20:39



Сладур.
Предполагам си доста мъжко момче но докато пишкаш клекнал няма как да се наредиш с мъжете.
По добре с диагноза от колкото да нямаш идея кой_си.





Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.02.12 20:41



Какво стана със снимките недоля водата, сега си на студено и без ток


Утре да не забравиш антифриз да долееш и малко масло да не се изпарява.



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.02.12 20:42



По скоро Ал Бънди





Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.02.12 20:45



Ако сметнеш за необходимо да се регистрираш може и да споделим нещо. Инак добър ден и довиждане.



Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 14:44



Не съм на студено и без ток. Долях вода, горния край на електродите беше се показал над течността. Антифриз и масло не доливам, те си остават в бидона. Не трябва да допускам сериозно спадане на обема на водата, защото концентрацията на магнезиевия сулфат се повишава, съответно резонансната честота и тя и системата излиза от резонанс - КПД-то пада. Генераторът ми сам си търси резонанса, но все пак в определени граници. Преди да долея вода, единия бидон беше избягал чак на 620кХз.



Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано15.02.12 22:37



Коко на мен лично би ми било много интересно да кажеш резултатите от цялата тази система с пълни подробности , както и снимки и всички сметки .
Но за сега съм скептичен , бяхме смятали с мой приятел химик .. и енергията на връзката за да се разпадне молекулата на водата е по - голяма от енергията която би се получила от така отделените водород и килсород ..
така ,че в най - добрия случай при вкарана 1 Квч енергия ше имаш близко до 1 Квч на изхода . Като най - голямо кпд на електролизата се получава при доста ниски напрежения от порядъка на 1,5 до 3 волта .
Но пък независимо , че енергията получена е многократно по - малко от входната все пак може удобно да превръщаш енергии ... примерно ако имаш постоянно работещ ветрогенератор или друго подобно ...
Можеш да разделяш водата директно с френелови лещи ос слънцето
температурата за да се разадне връзката беше някъде към и над 2000 градуса.
Също можеш да си направиш добра горелка .
Но за сега да вкараш 10 квч енергия от енергопреносната мрежа и от нея да получиш 15квч енергия за сметката на водата , ми изглежда несериозно . Но с удоволствие ще прочета подробностите по това което си направил .



Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано16.02.12 11:25



На твоят приятел - химика, да му кажеш, че химията е дял от физиката, но не най-важния.



Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
Автор k8l8 (тъпанар)
Публикувано16.02.12 12:05



Ако така мислиш далече няма да стигнеш.



Тема Re: Водородна клетканови [re: k8l8]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано16.02.12 12:54



Повтаряш на баба си приказките без да ги разбираш.
Къде е това "далече", където трябва да стигна?



Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
Автор k8l8 (тъпанар)
Публикувано17.02.12 10:29



Когато "пораснеш" ще разбереш. Има неща, които не зависят от нашата воля и желание. Това са природните закони и са изучени от математика, физика, химия, и т. н. Ако има нещо неизучено (а със сигурност има)и ти го откриеш това е нещо много голямо. Пожелавам ти го! Но иска дупе и много работа.



Тема Re: Водородна клетканови [re: k8l8]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано17.02.12 23:58



Подкрепям за ДУПЕТО !!!


Той го няма даже са се регистрира !!!
От 20 години гледам и чувам за такива като този:

ама файда няма.Или се оказва поредния малоумник, или изкуфял !
Само като прочетеш: "Уредът използвал само силата на тока, но не и напрежението." ти става ясно за какво иде реч - междузвездни войни и СИЛАТА НА МРАКА !!!
И аз съм ЗА новаторство и изобретенията и бих ги спонсорирал, ама никой не е успял да си защити тезата !!! Като тоя с бидоните.

Редактирано от hidrazin4o на 18.02.12 00:00.



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано18.02.12 02:23



Само силата на тока без напрежението.


И този е Ал Бънди



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 10:22



"Уредът използвал само силата на тока, но не и напрежението."
Това е силно. Хората масово нямат представа за тези понятия.
Колкото до регистрацията, мисля че изпадате в крайност. Човек може да пише врели-некипели и регистриран и нерегистриран.



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано18.02.12 23:16



Да и аз исках да коментираме този "изобретател " .
Интересно ми е как точно хора които нямат никаква представа за законите на физиката , електротехниката измислят най - големите изобретения.
Както и хора които не са прочели нищо по медицина лекуват рак .
Конструкцията му от свръх - извънземните материали като Кюнец (лирата в банята) и гипс- картон ( печката в стаята му ) , както и забележете "специален нагревател " ,трябва да има някаква загадъчност (не е възможно да бъде разкрита пред аудиторията ) - това е специален нагревател каквото и да значи това , но в неговия случай това е нагревател който работи със силата на тока и не ползва силата на напрежението .. може би е някакъв свръхпроводник направен от материал от астереоид и намагнитен от нечовешката конструкция наречена кюнец . Но въпреки това всеки от вас може да сметне 2 и 2 , а именно щом в крайщата на нагревателя има потенциална разлика от 0 волта ... То и мощноста отдадена в кюнеца е 0 - вата . Е но това явно не е ясно на репортерите от БТВ и отиват да се излагат да си запълват предрекламното време .



Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 00:12



Те репортерите се излагат постоянно. Това не е нещо ново. Журналя. От нищо не разбират, но по всички въпроси говорят. Такава им е професията.
В конкретния случай се излагат пред нас, но за повечето хора това вероятно звучи съвсем приемливо.
Чантаджиите (такава е представата на простите хора за висшистите) не са се сетили, ама я го вижте наше момче от село какви специални нагреватели е изобретило да си топли котките вкъщи.
Понятия като "сто вата ток" естествено никого не смущават. "Колкото една крушка" - нали стоватовите крушки отдавна са забранени и не се продават :)
Термометъра показваше над 20 градуса, ако е над абонатна станция, нищо чудно. В нашия блок апартаментите, разположени точно над абонатната станция изобщо не си включват радиаторите, директно се отопляват от топлинните загуби от старата и все още неподменена абонатна станция. Те са още по-големи изобретатели, защото не харчат никаква електроенергия за отопление, а ползват топлинна енергия, която всички останали плащаме.

Очакваме със затаен дъх пощаджийчето да си патентова специалните нагреватели, които използват силата на тока, без силата на напрежението, и да започне бизнес, който ще срине топлофикация и ще намали печалбите на всички електроразпределителни дружества, и ще облекчи републиканската енергийна система.





Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
АвторACД (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 08:35



Аз пък си спомням как преди време някой коментираше, че не можело лампа, която консумира 5 пъти по-малко от 100 ватова лампа с нажежаена жичка, да свети пак толкова силно


Преди 1 година сложих енергоспестяваща лампа 20 вата и измерих ток и осветеност. Оказа, че можело
"Специалният нагревател" за журналистите може да е просто нещо подобно, което те не разбират. Например в мюсю Брюколаж продават "нанонагреватели" - едни тънки метални ленти, нанесени между две прозрачни фолиа. Огъвах ги и се оказа, че са нечупливи.
Лично съм виждал един познат, който слагаше графитен прах с "още нещо" в керамични тръби и правеше някакви нагреватели и забележи - той беше художник, а не велик електротехник като мен



Тема Re: Водородна клетканови [re: ACД]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано19.02.12 10:41



То това с "нанонагревателите" не е ново.Само дето не знам защо им викат нано.
Хубаво че е тънко, ама такива "загадъчни" думички?Тогава във всяка къща е пълно с нанотехнологии.Във всека електроника има резистори.Там резистивния слой е точно такова "нано" покритие.Ако някой се е заглеждал в предното стъкло на някой стар Форд Ескорт - някои от тях имаха отоплители на предното стъкло.Много тънки нагреватели между двата слоя на стъклото - значи "наностъкло" !!!А че са гъвкави - то и електрическото одеяло може да си го навиеш на руло.
А и каква е разликата от тях и един кабел за подово?Него може да си го монтираш както в пода, така и в стените и монтажа му може да се извърши доста по-гъвкаво.
Гледам и цената - в бриколаж е 30лв за 0,5м2.Преди две години беше 50лв.При мощност примерно 2kW за стая ще ми трябват 20м2 - 600лв.С термостата и кабела става 700лв.
Че аз за тия пари ще си сложа климатик.



Редактирано от hidrazin4o на 19.02.12 10:42.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ACД]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 11:58



Сравнението с крушката е неуместно. При традиционните електрически крушки КПД-то е много ниско, и от там има какво да се изцеди много. Тъй че не знам кой е казал, че не може да свети повече ако се ползва друг принцип.
При електрическите нагреватели КПД-то е практически 100%, и няма накъде да се отиде повече. 100W електрическа мощност си е 100W топлинна. Единствените уреди, които отдават повече топлинна мощност от консумираната електрическа такава са термопомпите, т.е. климатиците. Но там принципа е различен. И топлината не се взима от нищото, а от средата, в която е монтирано външното тяло.
При нагревателите, колкото и специални да са те, няма как да се изкара повече, отколкото се консумира. Просто е, и няма какво да се умува. Аман от хора, които не знаят елементарни неща, и се мъчат да откриват топлата вода.



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано19.02.12 13:23



Щом е електрически нагревател - колкото дърпа толкова и топли.
Нама галан-малан, маслен радиатор, конвектор, печка ЛЪЧ, нанофолио, кабел за подово, бързовар от лъжи или бръснарски ножчета, инфраред пана и отоплители, даже и поялника ми - все едно.Колкото - толкова.
Майката му е добра изолация, дограма и читава термопомпа.
Аз казах Хау!





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 15:29



Бате Гойко, ти си мъж!



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано19.02.12 17:07



То в тая държава, дали някой знае какво е?





Тема Re: Водородна клетканови [re: k8l8]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 17:53



Ти да не си "порастнал" случайно?



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 17:56



Ако искам ще се регистрирам, ако искам няма. На тебе к'во ти преча?
Ти като си регистриран някой знае ли те някой кой си - негър ли си, циганин ли си. Голямо геройство си извършил като си се регистрирал.



Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 18:07



силата на тока без напрежението
Това най-вероятно е преразказа на журналистката, така го е разбрала, така го е преразказала, оригиналните думи са съвсем други.
Това не ти ли мина през ума?
Ти си Ал Бънди - ограничен ама устат.



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.02.12 20:23



Само дето не знам защо им викат нано.

Ами защото е модерно. И "звучи"...



И съответно - модернизира и цената.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано19.02.12 22:58



Няма защо да се заяждате , никой няма полза от това .
Да се върнем на темата .
Коко кажи повече подробности .
По това което си писал излиза следното :
Мощноста отдавана в бидона е 58 вата . за 48 часа това прави 2.6 Квч
10 литра вода е електролизирана ( грубо изпарения почти няма заради маслото)
по спомен мисля , че от 11 литра вода излизаха 1 кг водород.
значи за производство на 1 кг . водород влагаш 2.6 квч.
Давай нататък ти това което получаваш от него .



Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано19.02.12 23:05



Да ...ама не..


..Що си изхвърлих кюнците от мазето преди време...да ме пита човек...



Тема Re: Водородна клетканови [re: walkman™]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано19.02.12 23:55



То това си беше риторичен въпрос.





Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано20.02.12 00:27



Ето 13-те лъжи за брауновия газ.Само за английско четящи!




Редактирано от hidrazin4o на 20.02.12 00:27.



Тема Re: Водородна клетканови [re: mitaka.19]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.02.12 00:41



Koko e номер 1



Сега ще унищожим Росгаз.

Аз имам кюнци в мазето



Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.02.12 00:46



В момента използвам 7 клетки в къщи - 4 за отоплителната инсталация, 2 за електрогенеретора и 1 за печката в кухнята

Коко ще ги снима.





Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.02.12 00:49



Ал Спамер





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано20.02.12 06:10



Ето какво мислят НАСА по въпроса





Тема Re: Водородна клетканови [re: mr Chaos]  
АвторASD (Нерегистриран)
Публикувано20.02.12 08:16



Няма значение какво мисли НАСА, важното е какво мислим ние, когато седнем на маса! Когато сме на маса за нас няма тайни в науката и във футбола.



Ако някой е правил водородна клетка и е правил измервания, а не само разсъждения, ще е добре да ги качи тук за коментар.
След като пазара не е залят с такива клетки, явно ефектът не е практически изгоден.
По отношение на "специалните" нагревателите - ако разпределянето на топлината от един нагревател е по-добро, няма нищо чудно, че е по-ефективен в различните случаи. Например, 0,5 литра вода поставени в метален съд, който е поставен върху върха на поялник 300 вата или поставен върху нагревателна плоча 300 вата с диаметър 8 см
Консумираната ел. енергия е една и съща, но ефектът върху водата е различен.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано20.02.12 09:37



Измервания де. Ти погледна ли линка? Измервания колкото искаш. Не са правени в някой гараж, а в НАСА. Ама сигурно за теб няма значение. Щом си решил, че такова животна няма, това е. Други варианти няма.
Ясно е, че нещата трябва да се направят както трябва за да има ефект. Той и Едисон се е пънал около 2 000 пъти докато снесе крушката.



Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано20.02.12 14:16



Значи процесът не е електролиза в класическият-електрохимически смисъл на думата. Затова бъзикнах съфорумеца по-горе. Тази енергия дето се влага не отива за разлагането на водата по електролизен път. Отива за активиране на ефекта на Белосарев-Киралов. От там вече идва енергията, която разлага водата. Значи примерно от 1 тон вода преминала през моите клетки, излизат 999.99999... водоро + кислород. Масовият дефект е енергията с която се разлага водата - Е = мс2. Естествено не съм го теглил вкъщи - това чисто теоритично.



Тема Re: Водородна клетканови [re: mr Chaos]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано21.02.12 10:55



Да, той плацебо ефекта е голяма работа, ама тук вече опираме до помощ от психиатрията.





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано21.02.12 13:25



Какво общо има плацебото с електролизата не разбрах?



Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано21.02.12 17:50



При търсенето на - Белосарев - Киралов. - не бяха открити съответстващи документи.

Предложения:

* Уверете се, че всички думи са написани правилно.
* Опитайте с различни ключови думи.
* Опитайте с по-общи ключови думи.
* Опитайте с по-малко ключови думи.





Тема Re: Водородна клетканови [re: mr Chaos]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано21.02.12 19:21



Ами как да няма?Който си е сложил електолизер (водороден генератор) я на колата, я да се топли сам си вярва че прави някаква икономия и прецаква системата.
Та това си е жив плацебо ефект!
Дават ти лекарство без активни съставки и оздравяваш, слагаш си електролизер в бидони на терасата и почваш да си вярваш че в къщи с станало много топло направо за без пари.
Или би трябвало да го наречем самозаблуда?
Е то пък хората няма да си признат че са в огромна заблуда.Нали ще изглеждат глупаци в очите на околните?





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано22.02.12 10:29



Ти си сложил клетка на колата и не дава икономия така ли?
Не можеш да се изказваш категорично за или против нещо, за което нямаш информация от първа ръка.



Тема Re: Водородна клетканови [re: mr Chaos]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано22.02.12 11:42



Имам от първа ръка, комшията си сложи и я пробвахме - ефектът е набутване.



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторman4O (Нерегистриран)
Публикувано22.02.12 15:52



А моя комшия отляво си купи китайски ботуши, студено му е, и казва "няма ефект". Комшията отдясно обаче, даде 250 лева за ботуши, топло му е и казва "има ефект".

И твоята работа така. Щото комшията ти си купил нещо, отнякъде си, и не работило, значи по принцип не работи. Желязна логика.
Ми аз съм си купвал изгорели крушки от магазина, по твоята логика трябва да кажа "няма ефект" и да си светя със свещи.



Тема Re: Водородна клетканови [re: man4O]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано22.02.12 18:52



Какво да кажа - нямам думи.То онуй не ходи по гората, ходи по хората.
Между другото вървете в Плевен на пазара.Там бай ром продава електролизери за кола на тънка цена.И той е открехнат на тема енергийни чудеса.От нищо прави пари - за сметка на някой друг де.





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторman4O (Нерегистриран)
Публикувано22.02.12 19:00



Стана ясно откъде твоят човек си е купил водородната клетка и защо не му работи.
Нищо.
Като стане 150 долара барела, пак ще си купи, ама вече от където трябва.



Тема Re: Водородна клетканови [re: man4O]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано22.02.12 19:15



А като стане 200$ няма да има с какво да си храните "водородните клетки".
Или ще минете само на водород?





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано22.02.12 22:21



Стига с тази тема,че ВиК-то само слухти и чака...причина да се дигне цената на водата.





Тема Re: Водородна клетканови [re: mitaka.19]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано22.02.12 23:49



Съгласен! А и тая тема май няма много общо с електрониката.





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторman4O (Нерегистриран)
Публикувано23.02.12 12:15



А ти какво общо имаш с електрониката?



Тема Re: Водородна клетка [re: man4O]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано23.02.12 13:52



Много повече от някой като теб - дето му трябват две операции.





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторman4O (Нерегистриран)
Публикувано23.02.12 22:37



Викаш редовно ходиш в Плевен на пазара за електроника. Там се срещаш с твои колеги - роми, обсъждате високите технологии.



Тема Re: Водородна клетканови [re: man4O]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано23.02.12 23:28



maймуn4O голям техник си.

Гледам приливаш от технически мозък

hidrazin4o Не му се връзвай това е един и същ спамер (мъжко момче е) но и жените го избягват с него само си лакирват ноктите



Тема Re: Водородна клетканови [re: man4O]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано23.02.12 23:48



Направи си двете операции - да ти извадят и двете ръце изотзад!
Съжалявам че ти се принизявам до нивото.Дано пак не се подведа и да се занимавам с хора без елементарни познания от основното училище.


P.S. Timo - прав си не трябва да се вързвам на такива, ама не ги харча такива. Кофти е за хорицата дето си дават парите на измамници.
И като бонус - ето устройството за "икономия на ток" със схемата му:

Тъпи парчета.



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано24.02.12 00:27



Тази джиджавка я знам поне от 5 години. Първо уж тайно я внесе и пусна на пазара една русенска фирма но гледам бизнеса с будалите се е разраснал сега се предлага и в Пловдив и Варна и интересното е че хората искат да бъдат лъгани. Имал съм много запитвания даже и от техници имам даже и примери за техници които си купиха такива след разубеждаване и така всеки щастлив и доволен. После излезе нова измама че едните били фалшиви а другите истински и по какво можело да се познае. А най интересното е на края-> Брат ми без да ме пита и да се съветва с мен си е купил такава с куриер от Пловдив и ми казва след два месеца идея си нямате как се изкефих. Холдъна има една фраза за подпис много вярна. Един техник ми каза за нея" То е ясно няма как да работи но поне ще оправя косинуса" вече си я беше купил а аз му казах а на теб кой ти иска да следиш косинуса?



Сега се сетих, първото му име беше "Intelli Work"

Редактирано от Timo на 24.02.12 02:40.



Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано24.02.12 00:55



Май ще взема и аз да правя нещо такова - може и "свръх ефективни водородни генератори" с КПД далеч над 2, да не говорим за 1.


То явно будалите нямат свършване.
Знаеш ли каква е разликата между "фалшивите" и "истинските" ?
Фалшивите са подобрени - не им слагат вече и кондензатор.Пък и за какво им е - работа не върши а само намалява печалбите.И "чудото" даже става по леко !

Лека вечер на един разумен човек!



Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано24.02.12 01:38



Така имах куража да прочета всички постове до долу :)
Малко сме се отплеснали от темата ...
та по нея ..
Сигурно е че има много спряни проекти от хората които искат да ни държат под контрол , никой не иска да имаме технологий където да ни освободят трябва да сме роби и зависими от системата . Затова продължавам да вярвам ,че от някъде ще се пропука стената им и ще излязат на яве спрените разработки .
Колега ако това което имаш е работещо и ти се споделя давай със снимки със видео със сметки . Съгласен съм да се съберем и от форума и ако трябва и да ти платим за демонстрацията . Това би донесло на всички нас само ползи .

Но относно масовия дефект - той е валиден само за ядрена реакция... сливат се две ядра и на полученото масата е по - малка от масата на отделните ядра и разликата е именно масовия дефект . Тоест губи се маса за сметка на енергия , а енергията която се отделя е колосална би стопила бидона одма
Тук имаме химична реакция или отделените водород и кислород са равни на липсващата вода .



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано24.02.12 02:50



Преди над 20 години съм правил водороден генератор преди да разбера за Браунов газ

но целта беше друга просто окси на ток по руска схема и да ти кажа наистина имаше фект до момента докато си направих оксижен То не бе пробиване не бе четене, нямам думи. Има една приказка "Всеки си взема вземането и всеки си дава даването"
Лака вечер, май пак осъмнах



Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
АвторASD (Нерегистриран)
Публикувано24.02.12 08:19



Няма никакви конспирации и съответно скрити технологии, които човек може да си направи сам в гаража, въпреки че знам един дядка, който прави в къщи перфектни надписи върху алумиеви табели (фамилни имена). Обаче гадината не казва как


Има много скрити технологии, като започнеш от кока-кола и кебапчета и стигнеш до интегрални схеми, космоса и т.н.
Брауновият газ според мен не е от тях. Вероятно става въпрос за някакво по-успешно превръщане на енергията, нещо по-различно от класическото "ток-нагревател-топлина", напр. "ток-браунов газ-топлина".
Обаче никой няма време и желание да го пробва и всички коментираме на база лични мисли и прочетни статии



Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано24.02.12 10:22



как се въртят нещата.Аз пък имам окси от много години, но го ползвам много рядко и обикновено като ми потрябва се оказва че ми е свършил кислорода или накрая не ми стига за малко.


Та аз пък нещо почвам да се навивам да си направя на ток по тази причина.Като ми потрябва ще е готов за работа и ще съм независим от консумативите.Има и нещо друго при мен - необходима ми е доста висока температура и желателно е в горивото да няма въглерод.С ацетилен не ми стават нещата,Работя с пропан-бутан при излишък на кислород.Горелката да "свири и пее" . Ама тогава бързо ми разширява дупките на накрайниците.
Та относно тази горелка приемам всякакви съвети.Обещавам че няма да си я слагам в колата и да се отоплявам с нея!



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано24.02.12 10:29



Погледни линковете на тази страница. Мисля ще ти свършат работа. По конкретно информацията за "Bingo fuel reactor"





Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано24.02.12 23:08



Щом казваш че няма значи няма. Все пак ти пусна темата .



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторman4O (Нерегистриран)
Публикувано25.02.12 10:58



Двете "регистрирани" селски клюкарки Timo и hidrizin4o се намериха и ще ходят заедно на Плевен пазара за електроника.



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторman4O (Нерегистриран)
Публикувано25.02.12 11:08



Ударил си кьоравото на Плевен пазара.
Човек с големи познания си - веднага си познал кое си струва.
Трябваше и ти да се снимаш с "устройството".
Няма да оставаш по-назад от комшията си - той хидролайзер, ти пък това.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
АвторASDF (Нерегистриран)
Публикувано26.02.12 18:03



Една подсказка: За да се намали енергията нужна за разделяне на молекулата на водата трябва да се образува вакуум над водата и тя да кипне. Това се постига с изгарянето на определено количество газ над водата и поради свиването на обема се получава ефекта.



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторbananata (Нерегистриран)
Публикувано26.02.12 21:47



Студентка в медицинския е на изпит. Не знае нищо и професорът й дава последен шанс:
- Бръкнете в торбата с органи и кажете какъв е и после го извадете.
Бръкнала студентката и казала:
- Шпеков салам!
Професора се усмихнал и казал:
- Не се срамувайте, колежке.
Тя пак го опипала и повторила:
- Шпеков салам!
- Извадете го да видим.
И тя извадила шпеков салам. А професорът подшушнал на асистента:
- Абе ние снощи с ко замезихме!?



Тема Re: Водородна клетканови [re: bananata]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано26.02.12 23:29



И това каква връзка има?Ами то случвали са се таквиз ми ти работи.





Тема Re: Водородна клетканови [re: ASDF]  
АвторASD (Нерегистриран)
Публикувано27.02.12 08:20



Имаш ли някаква скица или линк, който да показва как може да се направи това изгаряне на газ над водата?
Явно тук няма източник от "първа ръка" и ще взема да направя една опитна постановка, да видя МИТ БАСТЪРС какво ще покаже





Тема Re: Водородна клетканови [re: ASDF]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано27.02.12 08:26



Е нали за да се постигне вакуум над водата, за да кипне водата и за да се изгори газ трябва доплънителна енергия? Няма да се свършат изобретателите на вечен двигател...





Тема Re: Водородна клетканови [re: ASDF]  
АвторBogaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.12 10:45



Една подсказка: За да се намали енергията нужна за разделяне на молекулата на водата трябва да се образува вакуум над водата и тя да кипне. Това се постига с изгарянето на определено количество газ над водата и поради свиването на обема се получава ефекта.


То какво общо има между "отделяне на водни молекули" - да речем при кипене и "разделяне на водната молекула"
Нещо не мога да го вдена.



Тема Re: Водородна клетканови [re: Bogaтa]  
АвторASDF (Нерегистриран)
Публикувано27.02.12 20:19



Водните молекули при температура над 943 градуса по целзий са податливи на разлагане с много по-малко външна енергия. Колкото повече нараства температурата над тази толкова по-бързо се доближаваме да разлагането с гръм.
Аналогично е положението при разреждане под -0.66 атмосфери. Разлагането е по-лесно достижимо и също е необходимо по-малко енергия. Ако продължим разреждането ще получим водна пара без ефект.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ASDF]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано28.02.12 13:55



Да и при температура 2000 градуса водата се разлага на водород и кислород без каквато и да е друга енергия , но за тея 2000 градуса нали трябва енергия за да се достигнат и подържат.



Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано28.02.12 14:33



Гледай сега - това не е важно!Имах един колега дето си купи от тия соларните лампи с пластмасовия кол с един светодиод вътре.Тогава ги взе на промоция ами си бяха скъпи - мисля че 6 лв. броя.Как ли не го убеждавах.Сметки му правих че ако си сложи един светодиод към мрежата за тия 6 лв. ще му плати тока за 30 години напред.
Да ама не - взе си и после два месеца ме гони да съм му слагал още светодиоди вътре та да светело повече.Накрая ми стоя до главата да се убеди, че не може да захрани повече светодиоди.
Та тъй - има си хора дето не ги интересува колко ще се набутат.Нали после всичко ще им е без "пари" - я осветление, я водород.
"Няма значение че все съм на загуба - важното е да съм в играта!"





Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
Авторgackaл (Нерегистриран)
Публикувано28.02.12 18:30



Много ти е чужда физиката.



Тема Re: Водородна клетканови [re: gackaл]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано29.02.12 01:18



може , но все пак това е идеята на дискусията обоснови се .
Като цифра може и да не е вярна , но мисля някъде там беше ...
всяка връзка притежава енергия на връзката - примерно волфрама имаше някъде към 800 кдж/мол , а меркурия беше около 30 кдж/мол (слаба връзка) вследствие на което волфрама се топи при над 3000 гр. а меркурия е около минус 30.
Точно в тази насока мислех аз термично разлагане на водата с френелови лещи поне слънчевата енергия си е някаква даденост .
Иначе съм попадал на какви ли не статий от разлагане с електрическа дъга до хладно разлагане с уж магнитни полета ... за сега не съм видял нищо работещо... За това и влизам тука да мислим ако има вариант , но нека да е нещо обосновано , а не празни приказки . И щом някой твърди ,че има такова работещо какъв е проблема да се дойде и да се види ... А ако смята ,че е секретно просто да не пише в подобни теми .
ето ви един форум там борят само различни варианти за разлагане на водата .
http://mazeto.net/index.php?board=15.0



Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано29.02.12 01:58



Не им отделяй толкова внимание.Ако прочетеш постовете нагоре и направиш бегла статистика ще разбереш че всички "незрящи" са и нерегистрирани.То като си гузен и неуверен в себе си е нормално а като добавим и това, че не можеш да защитиш тезата си...
Има един "некой си" дето май не е от тях ама той си е такъв и е изключение.





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автортoнчo вeлeв (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 20:42



Демонстрираш невероятно самочувствие и огромен умствен потенциал.
Ние "незрящите" те приветстваме!
Обаче две седмици ти чета постовете в темите и нещо много куца. Според мен имаш надценено самочувствие и ограничен потенциал от знания (умствен).
Стар си все пак, възрастта оказва значение (май вече пикаеш върху галошите). Не се напъвай.
Остави хората да правят експерименти, дори нищо да не постигнат придобиват опит.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Автор е9999 (непознат)
Публикувано04.03.12 21:42



Вижте този саит: http://hybridhhogenerator.alle.bg/



Тема Re: Водородна клетканови [re: е9999]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано05.03.12 07:35



Хората са склонни да вярват, когато им се обещае нещо желано, дори и да е невъзможно.



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
АвторПeшo neтpoлa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.12 16:57



Шопа пък казал: "Такова животно няма".



Тема Re: Водородна клетканови [re: Пeшo neтpoлa]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано05.03.12 19:32



Ако имаше не знам защо се предлага от някакви съмнителни фирми, вместо да се внедри в серийно производство и да се вгражда фабрично в автомобилите.
Или инженерите, които проектират автомобили са тъпи, и няма кой да ги светне на далаверата?
Далаверата е за тези, които зарибяват балъците. Като е толкова изгодно защо не си го ползвате, ами се опитвате да го продадете на другите?
И винаги всичко е забулено в някаква мистерия, за да може по-неуките да си мислят, че като е тайно, е нещо хитро, далавера има.
Устройство и работа на двг се учи в университетите, а за браунов газ употребен в коли не знам да се учи. А тази история с брауновия газ не е от вчера, та да не е имало време да навлезе в академичните среди.
Изобщо, безплатен обяд няма. От тук като тръгнеш, ще ти стане ясно за какво ти говоря. Това е преведен на разбираем за теб език ЗЗЕ.
Хайде отивай да си правиш генераторите на газ и не пиши глупости тук.



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано05.03.12 20:35



ЗЗЕ-то си е ЗЗЕ, ама термопомпите пак си дават 400 % повече топлинна енергия от вложената електрическа. ЗЗЕ-то може да е довод против, само ако имаш напълно изолирана затворена система, която няма никакъв енергиен обмен с околната среда и се мъчиш да създадеш енергия от нищото в нея.
Нещо може да работи или не работи поради много причини. В случая, тъй като системата не е затворена, ЗЗЕ не може да бъде довод за или против.



Тема Re: Водородна клетканови [re: mr Chaos]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано05.03.12 21:12



При термопомпите няма нарушаване на ЗЗЕ. И това, което казваш е така. Изразходваната енергия за пренасяне на енергия от един обоем в друг е по-малко от пренасяната топлинна енергия, и това прави термопомпите икономически ефективни.
В случая се изразходва енергия за получаването на този т.нар. браунов газ, и резултата от горенето му е пак вода. Имаме затворен цикъл и затворена система. Няма пренасяне на енергия отвън. При този затворен цикъл кпд няма как да е 100%, винаги има загуби, значи цялата работа е като в онзи виц "оти изручахме жабето".
Ако допуснем, че брауновият газ е катализатор на горенето на горивото в двигателя, то той само би ускорил реакцията, не и да увеличи количеството отдадена от горивото енергия. Ако самият газ гори, и при горенето си, получавайки отново вода се отделя енергия, то тя няма как да е повече, от енергията, потребена за разлагането на водата.
Тъй виждам аз нещата, ако някъде греша, моля поправете ме.



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано05.03.12 21:35



Отворена е системата. топлината може да влиза и излиза. Поразрови за електролиза с дъгов разряд "plasma electrolysis" . При висока температура необходимата електрическа енергия за разлагане на водата намалява. При 2500 градуса не е нужно електричество. Молекулата вече е разрушена.



При едно и също напрежение/ток в зависимост от формата и размерите на електродите, може да има дъгов разряд, може и да няма. Разликата в ефективността е огромна. При електролиза с дъгов разряд се отделя топлинна енергия, по-голяма от вложената електрическа - Потвърдено от НАСА





Тема Re: Водородна клетканови [re: mr Chaos]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано05.03.12 22:44



А кой ли е измислил брауновия газ?Българска следа навсякъде - Илия Вълков (Yull Brown). После Стенли Майер изобретява водородната клетка и продава на двама дилъри правото да правят "воден бизнес" с неговата водородна клетка.
През 1996г. съдът в Охайо осъжда Стенли Майер за груба и нечувана измама и постановява да изплати сумата от 25 000$ на двамата инвеститори.
Та това е голата истина.
Иначе ако някой го интересува "водородните клетки" от линка по-горе струват 450BGN и още 100BGN за монтаж от "оторизиран специалист" с две години гаранция.Без "специалист" няма гаранция.


А ако искате да почоплим още малко кой е чувал за елзаският инженер Мишел Мейе /Michel Meyer/ ? Него го бях забравил.
Лека на всички!



Тема Re: Водородна клетканови [re: mr Chaos]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано05.03.12 23:14



Да, прегледах източниците. И все пак там няма убедително доказателство, нито дори се твърди, че може да се постигне това, за което претендират продавачите на тези устройства за автомобили.
В документа от НАСА се твърди, че са получили около 11 W допълнителна топлинна мощнаст, при подадена около 60 W електрическа. В други източници се посочвало, че достигат до 50W, но авторите не са наблюдавали това.
Всъщност, НАСА или не, в документа се твърди, че авторите са нямали достатъчно оборудване за прецизно провеждане на опитите.
Като обяснение за този феномен с допълнително получената топлина те посочват отчасти рекомбинация на вече разделените водород и кислород отново във вода, както и някаква неясна химична реакция с никеловите електроди. Все пак признават, че някаква допълнителна енергия е била получена, която не може да се обясни само с посочените ефекти.
Ясно е, че тази топлинна мощност, независимо откъде се взима, не е достатъчна за да се постигне посоченият от теб ефект, при който драстично да се увеличи ефективността на електролизата, за сметка на тази допълнително получена, неизвестно откъде енергия.
Всъщност благодаря за литературата, тя ми помогна да съм още по-убеден, че подобни устройства са шарлатания.
Да, твърденията ти са верни, но като количествени сметки няма как да се получи желаният ефект, за който се претендира от продавачите на такива генератори на браунов газ за автомобили.



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано06.03.12 00:15



Мда, изобретението на Мишел Мейе много ми харесва.
Ако работи, едно такова да си имам вкъщи, друго нищо не ми трябва





Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано06.03.12 00:31



Сакън - недей! Ще скочи цената на бакъра.


Имаше някога мисля в списание "Наука и техника" статия за това.Та там даваха че било пробвано и с алуминий.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
АвторASD (Нерегистриран)
Публикувано06.03.12 09:11



Явно водородната клетка ще се прави, но на хоризонта е и друг проект:
Това е копи от друг клуб - физика:
....Той прокарал по специален начин много тънки канали в метален блок от титан и пуснал под високо налягане студена вода през входа на това устройство. И каква била изненадата му – от изхода на въпросното устройство започнало да изтича вода нагрята до температури от 100 и повече градуси по Целзий.Водата се загрявала без да се горят петрол , газ или въглища, както това ставало в обичайната практика. Единствената енергия използвана от учения била електроенергията изразходвана в помпата ,задвижваща водата в устройството.Така била открита известната днес торсионна технология за получаване на топлинна енергия.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано06.03.12 09:44



Използва се ефекта на Бернули за да се извлече енергия от атмосферното налягане (статичното налягане се превръща в скорост <=> кинетична енергия и после в топлина). В стеснението водата увеличава скоростта си, за сметка на статичното налягане.





тук съм писал по въпроса





Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано06.03.12 11:00



Изхождайки от съображението, че КПД - то на един ДВГ е относително ниско (30 - 40 %), то и повишаването на КПД - то последством промяната на соростта на горене би имало добър икономически ефект.
Искам да кажа, че ако КПД - то да двигателя беше 100 %, тогава очевидно за да имиме икономически ефект, ще търсим начин да вкараме повече енергия за по-малко пари.
Но в случая и способ за по-ефективно оползотворяване на наличната енергия е нещо върху което си струва да се мисли.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ASDF]  
АвторArctur (Нерегистриран)
Публикувано06.03.12 14:45



Тц...тц...тц... То бива глупости, ама това направо кърти миФки...


От наблюденията, които имам, при свободните енергетици незнанието
дава крила. Крилата са пропорционални на изобилието от незнания...



Тема Re: Водородна клетканови [re: ecotronic]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано06.03.12 15:58



Да, обаче кпд на двг не зависи от скоростта на изгаряне, а от температурата (или по-точно от температурната разлика), и то в определени граници, а всеки двигател е изчислен да работи при определена за него оптимална температура. И ако тази температура по някаква причина стане по-висока отколкото трябва, просто двигателят си заминава.
Преработка на двигагеля, която да му позволява да работи при по-висока температура мисля че излиза извън дискусията, и е нещо, което по-скоро трябва да се прави при проектирането на двигателя и със сигурност би го оскъпило. По-високата температура освен това поражда редица други усложнения, като например детонации при бензиновите двигатели.
Че има какво да се иска от кпд на двг, има, той е дори по-нисък - от около 24% при бензиновите двигатели, до около 35-38% при дизеловите.
Съществуват обаче принципни пречки, които са заложени в самата конструкция. Съществуват и други конструкции, като например Ванкеловият двигател, който е ротационен, но там конструкцията е усложнена, затруднено е постигането на компресия, ремонтът е много труден, част от горивото се изхвърля неизгорено, което намалява кпд-то му.
Накратко, ако беше толкова лесно повишаването на кпд, досега да е наравено. Все пак това не е нова технология, работи се по нея от доста години.



Тема Re: Водородна клетканови [re: mr Chaos]  
АвторДpyr нekoй (Нерегистриран)
Публикувано07.03.12 11:04



За да не се хабим излишно, пействам каквото бе написал един друг в една друга тема:

"Пичове, що не помислите малко, че водата реално не е суровина за получаването на водород, а е продукт/отпадък от неговото изгаряне.
Мисля, че всичко е ясно.
Даже за тези ентусиасти, които ползват водорода като "катализатор" при изгаряне на горива, имащи основно водород в молекулата си.
И то в съотношение Браун газ/гориво = 0,00няколко %.
Да, за съжаление ситуацията е кофти...."




Тема Re: Водородна клетканови [re: Дpyr нekoй]  
Авторukoнoмucт (Нерегистриран)
Публикувано07.03.12 13:18



суровина, продукт, отпадък

Я! Какви са тези термини? Тука станало форум по икономика!

Ти знаеш ли, че до 70-те години, природния газ е бил отпадък при добива на продукта петрол и просто са го изпускали в атмосферата или просто са го горили на място? Същия този газ, за който сега плащаш по 400+ евро/м3 на Газпром.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ukoнoмucт]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано07.03.12 15:23



"природния газ е бил отпадък"
Бил отпадък, ама горим за разлика от водата.

А и тогава са нямали възможности за складиране и транспорт.
И сега като ти сменят маслото на колата не си го прибираш, ама то отива или за преработка или за отопление.
И във връзка с водородните клетки ми дойде една идея.Като се гори брауновия газ резултата е вода.Що да не се сложи на ауспуха един кондензор и да събира получената вода и после с една помпичка пак да се връща във водородната клетка.Така съвсем ще затворите цикъла и накрая се спира и горивото от резервоара.
И така малко по малко си направихте перпетуум мобиле!



Тема енови [re: hidrazin4o]  
Авторukoнoмucт (Нерегистриран)
Публикувано07.03.12 15:31



Така е бате!
Земята е плоска и не се върти.
И такова животно като жирафа няма!

Искаш ли да ти покажа януарската си сметка за ток?
Кръгло - 18 стотинки. Не знам откъде са изтекли - главният ми бушон е свален.
Топлофикация нямам.
Водата ми е 67 лева обаче.



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
АвторДBГ (Нерегистриран)
Публикувано07.03.12 16:53



Бая си в грешка.
Ако КПД-то не зависеше от скоростта на изгаряне, що тогава като спра на светофар, оборотите ми не падат на 50-60 за минута, ами стоят на 900+?



Тема Re: Водородна клетканови [re: ДBГ]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано07.03.12 16:59



Не виждам връзката. С 50-60 оборота такъв двигател изобщо не може да работи. Само разни корабни двигатели са с такива ниски обороти, но там обемите и размерите са чудовищни в сравнение с нашите автомобилчета.
Потърси малко информация и пак ще си говорим.
Ако кпд не зависеше от температурата, защо двигателят не работи при 30-40 градуса например? Т.е. той и при 0 градуса ще работи, но с какъв разход?
Не мога да разбера защо толкова се пънете с тези водородни клетки. Като толкова сте убедени в ползата им, направете си, или си купете и се радвайте на печалбата. Вместо да се надвиквате по форумите.



Тема Re: енови [re: ukoнoмucт]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано07.03.12 17:07



Ха, главният бушон свален, а сметката е 18 стотинки. Браво.
Хайде покажи ги тези сметки да видим, ама и с доказателства, че там живееш, че си бил през цялото време, че нямаш парно, иначе това са просто празни приказки.
И след това да обясниш откъде и как си черпил енергия. Сигурно очакваш да повярваме, че от водата си се топлил, и си имал електроенергия. Това за мен е тинейджърско перчене, при това глупаво.
Хайде, покажи ги тези сметки, но с име, адрес и всичко останало.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано07.03.12 17:09



Това тук се превърна във форум на разни изобретатели на вечен двигател, безплатна енергия, и вярващи в дядо Коледа. Едно време му викахме дядо Мраз. Но дори и децата не вярваха в него.



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
АвторДBГ (Нерегистриран)
Публикувано07.03.12 17:23



Не виждаш връзката?


Това някакъв майтап ли е?

И защо двигател с малки размери и стандартна конструкция не може да работи на 50-60 оборота на бензин? ( Риторичен въпрос. )
Нима не е заради скоростта на горене?

Аз информацията си я имам - ти си доста бос. Обуй се и пак ще говорим.

Ти си този, който се пъне и надвиква по форумите.



Тема Re: енови [re: ukoнoмucт]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано07.03.12 17:23



За разлика от теб тока ми е нула стотинки и водата също е нула.
Ама това за съседния апартамент дето го купих септември с идеята да се разширя.От както съм го купил съм влизал май два пъти за по десетина минути.



Редактирано от hidrazin4o на 07.03.12 17:24.



Тема Re: енови [re: hidrazin4o]  
Авторukoнoмucт (Нерегистриран)
Публикувано07.03.12 17:32



Компютъра на който пиша това ( десктоп машина без батерии ), би трябвало да е вързан на въпросния електромер, ако бушона си беше на мястото. Не съм го изключвал последните 2 часа. Би трябвало да е навъртял повече от 18 ст.. Другия месец по това време ще разберем.



Тема Re: енови [re: ukoнoмucт]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано09.03.12 13:04



Така е бате!
Земята е плоска и не се върти.
И такова животно като жирафа няма!

Искаш ли да ти покажа януарската си сметка за ток?
Кръгло - 18 стотинки. Не знам откъде са изтекли - главният ми бушон е свален.
Топлофикация нямам.
Водата ми е 67 лева обаче.


Бате, ти имаш плувен басейн и го отопляваш със слънчеви колектори разположени по-ниско от басейна.
До тука ясно!!!


Само не е ясно тока за компютъра с който ни пишеш откъде дърпаш, да не е от съседа?!!!




Тема Re: енови [re: Aбcoлют]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано09.03.12 14:04



Да ама не казва колко пари дава за нафтата на генератора.





Тема Re: енови [re: hidrazin4o]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано09.03.12 17:14



Да ама не казва колко пари дава за нафтата на генератора.


Верно ли е, ба си икономиста, свидят му се 18 ст. за киловатчас да дава на енергото, а си дава парите за нафта, сигурно му излиза над левче киловатчас от генератора.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.