Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 25.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 10:22



"Уредът използвал само силата на тока, но не и напрежението."
Това е силно. Хората масово нямат представа за тези понятия.
Колкото до регистрацията, мисля че изпадате в крайност. Човек може да пише врели-некипели и регистриран и нерегистриран.



Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано18.02.12 23:16



Да и аз исках да коментираме този "изобретател " .
Интересно ми е как точно хора които нямат никаква представа за законите на физиката , електротехниката измислят най - големите изобретения.
Както и хора които не са прочели нищо по медицина лекуват рак .
Конструкцията му от свръх - извънземните материали като Кюнец (лирата в банята) и гипс- картон ( печката в стаята му ) , както и забележете "специален нагревател " ,трябва да има някаква загадъчност (не е възможно да бъде разкрита пред аудиторията ) - това е специален нагревател каквото и да значи това , но в неговия случай това е нагревател който работи със силата на тока и не ползва силата на напрежението .. може би е някакъв свръхпроводник направен от материал от астереоид и намагнитен от нечовешката конструкция наречена кюнец . Но въпреки това всеки от вас може да сметне 2 и 2 , а именно щом в крайщата на нагревателя има потенциална разлика от 0 волта ... То и мощноста отдадена в кюнеца е 0 - вата . Е но това явно не е ясно на репортерите от БТВ и отиват да се излагат да си запълват предрекламното време .



Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 00:12



Те репортерите се излагат постоянно. Това не е нещо ново. Журналя. От нищо не разбират, но по всички въпроси говорят. Такава им е професията.
В конкретния случай се излагат пред нас, но за повечето хора това вероятно звучи съвсем приемливо.
Чантаджиите (такава е представата на простите хора за висшистите) не са се сетили, ама я го вижте наше момче от село какви специални нагреватели е изобретило да си топли котките вкъщи.
Понятия като "сто вата ток" естествено никого не смущават. "Колкото една крушка" - нали стоватовите крушки отдавна са забранени и не се продават :)
Термометъра показваше над 20 градуса, ако е над абонатна станция, нищо чудно. В нашия блок апартаментите, разположени точно над абонатната станция изобщо не си включват радиаторите, директно се отопляват от топлинните загуби от старата и все още неподменена абонатна станция. Те са още по-големи изобретатели, защото не харчат никаква електроенергия за отопление, а ползват топлинна енергия, която всички останали плащаме.

Очакваме със затаен дъх пощаджийчето да си патентова специалните нагреватели, които използват силата на тока, без силата на напрежението, и да започне бизнес, който ще срине топлофикация и ще намали печалбите на всички електроразпределителни дружества, и ще облекчи републиканската енергийна система.





Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
АвторACД (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 08:35



Аз пък си спомням как преди време някой коментираше, че не можело лампа, която консумира 5 пъти по-малко от 100 ватова лампа с нажежаена жичка, да свети пак толкова силно


Преди 1 година сложих енергоспестяваща лампа 20 вата и измерих ток и осветеност. Оказа, че можело
"Специалният нагревател" за журналистите може да е просто нещо подобно, което те не разбират. Например в мюсю Брюколаж продават "нанонагреватели" - едни тънки метални ленти, нанесени между две прозрачни фолиа. Огъвах ги и се оказа, че са нечупливи.
Лично съм виждал един познат, който слагаше графитен прах с "още нещо" в керамични тръби и правеше някакви нагреватели и забележи - той беше художник, а не велик електротехник като мен



Тема Re: Водородна клетканови [re: ACД]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано19.02.12 10:41



То това с "нанонагревателите" не е ново.Само дето не знам защо им викат нано.
Хубаво че е тънко, ама такива "загадъчни" думички?Тогава във всяка къща е пълно с нанотехнологии.Във всека електроника има резистори.Там резистивния слой е точно такова "нано" покритие.Ако някой се е заглеждал в предното стъкло на някой стар Форд Ескорт - някои от тях имаха отоплители на предното стъкло.Много тънки нагреватели между двата слоя на стъклото - значи "наностъкло" !!!А че са гъвкави - то и електрическото одеяло може да си го навиеш на руло.
А и каква е разликата от тях и един кабел за подово?Него може да си го монтираш както в пода, така и в стените и монтажа му може да се извърши доста по-гъвкаво.
Гледам и цената - в бриколаж е 30лв за 0,5м2.Преди две години беше 50лв.При мощност примерно 2kW за стая ще ми трябват 20м2 - 600лв.С термостата и кабела става 700лв.
Че аз за тия пари ще си сложа климатик.



Редактирано от hidrazin4o на 19.02.12 10:42.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ACД]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 11:58



Сравнението с крушката е неуместно. При традиционните електрически крушки КПД-то е много ниско, и от там има какво да се изцеди много. Тъй че не знам кой е казал, че не може да свети повече ако се ползва друг принцип.
При електрическите нагреватели КПД-то е практически 100%, и няма накъде да се отиде повече. 100W електрическа мощност си е 100W топлинна. Единствените уреди, които отдават повече топлинна мощност от консумираната електрическа такава са термопомпите, т.е. климатиците. Но там принципа е различен. И топлината не се взима от нищото, а от средата, в която е монтирано външното тяло.
При нагревателите, колкото и специални да са те, няма как да се изкара повече, отколкото се консумира. Просто е, и няма какво да се умува. Аман от хора, които не знаят елементарни неща, и се мъчат да откриват топлата вода.



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано19.02.12 13:23



Щом е електрически нагревател - колкото дърпа толкова и топли.
Нама галан-малан, маслен радиатор, конвектор, печка ЛЪЧ, нанофолио, кабел за подово, бързовар от лъжи или бръснарски ножчета, инфраред пана и отоплители, даже и поялника ми - все едно.Колкото - толкова.
Майката му е добра изолация, дограма и читава термопомпа.
Аз казах Хау!





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 15:29



Бате Гойко, ти си мъж!



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано19.02.12 17:07



То в тая държава, дали някой знае какво е?





Тема Re: Водородна клетканови [re: k8l8]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 17:53



Ти да не си "порастнал" случайно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.