Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 26.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
Авторgackaл (Нерегистриран)
Публикувано28.02.12 18:30



Много ти е чужда физиката.



Тема Re: Водородна клетканови [re: gackaл]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано29.02.12 01:18



може , но все пак това е идеята на дискусията обоснови се .
Като цифра може и да не е вярна , но мисля някъде там беше ...
всяка връзка притежава енергия на връзката - примерно волфрама имаше някъде към 800 кдж/мол , а меркурия беше около 30 кдж/мол (слаба връзка) вследствие на което волфрама се топи при над 3000 гр. а меркурия е около минус 30.
Точно в тази насока мислех аз термично разлагане на водата с френелови лещи поне слънчевата енергия си е някаква даденост .
Иначе съм попадал на какви ли не статий от разлагане с електрическа дъга до хладно разлагане с уж магнитни полета ... за сега не съм видял нищо работещо... За това и влизам тука да мислим ако има вариант , но нека да е нещо обосновано , а не празни приказки . И щом някой твърди ,че има такова работещо какъв е проблема да се дойде и да се види ... А ако смята ,че е секретно просто да не пише в подобни теми .
ето ви един форум там борят само различни варианти за разлагане на водата .
http://mazeto.net/index.php?board=15.0



Тема Re: Водородна клетканови [re: free_will]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано29.02.12 01:58



Не им отделяй толкова внимание.Ако прочетеш постовете нагоре и направиш бегла статистика ще разбереш че всички "незрящи" са и нерегистрирани.То като си гузен и неуверен в себе си е нормално а като добавим и това, че не можеш да защитиш тезата си...
Има един "некой си" дето май не е от тях ама той си е такъв и е изключение.





Тема Re: Водородна клетканови [re: hidrazin4o]  
Автортoнчo вeлeв (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 20:42



Демонстрираш невероятно самочувствие и огромен умствен потенциал.
Ние "незрящите" те приветстваме!
Обаче две седмици ти чета постовете в темите и нещо много куца. Според мен имаш надценено самочувствие и ограничен потенциал от знания (умствен).
Стар си все пак, възрастта оказва значение (май вече пикаеш върху галошите). Не се напъвай.
Остави хората да правят експерименти, дори нищо да не постигнат придобиват опит.



Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Автор е9999 (непознат)
Публикувано04.03.12 21:42



Вижте този саит: http://hybridhhogenerator.alle.bg/



Тема Re: Водородна клетканови [re: е9999]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано05.03.12 07:35



Хората са склонни да вярват, когато им се обещае нещо желано, дори и да е невъзможно.



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
АвторПeшo neтpoлa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.12 16:57



Шопа пък казал: "Такова животно няма".



Тема Re: Водородна клетканови [re: Пeшo neтpoлa]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано05.03.12 19:32



Ако имаше не знам защо се предлага от някакви съмнителни фирми, вместо да се внедри в серийно производство и да се вгражда фабрично в автомобилите.
Или инженерите, които проектират автомобили са тъпи, и няма кой да ги светне на далаверата?
Далаверата е за тези, които зарибяват балъците. Като е толкова изгодно защо не си го ползвате, ами се опитвате да го продадете на другите?
И винаги всичко е забулено в някаква мистерия, за да може по-неуките да си мислят, че като е тайно, е нещо хитро, далавера има.
Устройство и работа на двг се учи в университетите, а за браунов газ употребен в коли не знам да се учи. А тази история с брауновия газ не е от вчера, та да не е имало време да навлезе в академичните среди.
Изобщо, безплатен обяд няма. От тук като тръгнеш, ще ти стане ясно за какво ти говоря. Това е преведен на разбираем за теб език ЗЗЕ.
Хайде отивай да си правиш генераторите на газ и не пиши глупости тук.



Тема Re: Водородна клетканови [re: нekoй_cu]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано05.03.12 20:35



ЗЗЕ-то си е ЗЗЕ, ама термопомпите пак си дават 400 % повече топлинна енергия от вложената електрическа. ЗЗЕ-то може да е довод против, само ако имаш напълно изолирана затворена система, която няма никакъв енергиен обмен с околната среда и се мъчиш да създадеш енергия от нищото в нея.
Нещо може да работи или не работи поради много причини. В случая, тъй като системата не е затворена, ЗЗЕ не може да бъде довод за или против.



Тема Re: Водородна клетканови [re: mr Chaos]  
Авторнekoй_cu (Нерегистриран)
Публикувано05.03.12 21:12



При термопомпите няма нарушаване на ЗЗЕ. И това, което казваш е така. Изразходваната енергия за пренасяне на енергия от един обоем в друг е по-малко от пренасяната топлинна енергия, и това прави термопомпите икономически ефективни.
В случая се изразходва енергия за получаването на този т.нар. браунов газ, и резултата от горенето му е пак вода. Имаме затворен цикъл и затворена система. Няма пренасяне на енергия отвън. При този затворен цикъл кпд няма как да е 100%, винаги има загуби, значи цялата работа е като в онзи виц "оти изручахме жабето".
Ако допуснем, че брауновият газ е катализатор на горенето на горивото в двигателя, то той само би ускорил реакцията, не и да увеличи количеството отдадена от горивото енергия. Ако самият газ гори, и при горенето си, получавайки отново вода се отделя енергия, то тя няма как да е повече, от енергията, потребена за разлагането на водата.
Тъй виждам аз нещата, ако някъде греша, моля поправете ме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.