Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 14.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Магнитен перпетонови [re: zaphod]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано19.07.09 09:40



От втори ред:



Преходът е плавен, с прекъсната втора производна.
И на филмчето на поручика се вижда, че при изстиване гайката постепенно връща феромагнитните си свойства в някакъв температурен интервал, не със скок.



Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: geri®]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 21:57



Гери ако считаш нещо за интересно по добре го пускай.А кому ще хареса и кому не това вече не е твоя грижа.Аз винаги съм ти дърпал книжките.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 22:00



Приеми моята благодарност за разбанването ми.
Обещавам да се държа адекватно разумно издържано в научен смисъл.





Тема Re: Магнитен перпетонови [re: EnglnEar]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 22:13



Не Ви се сърдя.
от три седмици не съм учител изгониха ме по точно съкратиха за да не товаря бюджета на Даниел Вълчев.Искрено Ви пожелавам този господин да учи децата Ви. Напълно е възможно Той вече не е министър.
Да си учител е трудно. Надявам се поне с това да се съгласите с мен.
Побелях за две години и ми окапаха 7 зъба. Уртикарията миналогодишната няма да я забравя никога.А ако ми видите бившия началник - директора мигом ще пожелаете и благодарите на Господа че вече няма да сте ученик. и със сигурност дори и вечерен.
Днешните деца буквално мразят училишата.и всичко свързано с училищата ги изнервя много Не знам как е в частните училища. Професията е тотално феминизирана. ниско платена и невероятно отговорна.Аз мога да кажа добро само за децата които учих или поне с които се опитахме да научим това онова за компютрите.Не се щадих и с редки изключения имах редкия късмет да съм обичан учител.От тук нататък не знам .



Тема Re: Магнитен перпето нови схващаниянови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 22:32



Поручик аз споделих с теб новите си схващания Нека всеки ДРУГ който би желал да се запознае с тях да погледне в :
"Медицина","Химия" "Инженери"
Вероятно няма да се съгласите с тях но повярвайте ми, Няма ама никакъв дори и най малък шанс извън последната ми хипотеза.
Или ще се размагнитят или ще се изчерпи енергията внесена от експериментатора или ще се насити някоя част и толкова.
Но вие ако искате вярвайте: да, има все пак нелепи съчетания които напук обаче работят и то добре. Изказвам твърдението че аз съм открил единствено вероятната причина за работата на тези конструкции които предизвикаха конфузни ситуации както случая с Стьорн през юни 2007
Не, няма да пиша за магнетичните машини често но когато/ако се сетя за показателен експеримент в полза на твърдението ми ще ви уведомя за резултатите.

Поручик, като си изградиш план за магнитна конфигурация свиркай че помагам:)))



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: P. - koвaчa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.07.09 22:34



е не е толкова зле, аз бях даскал 2001ва, пишлеметата не са толкова разпасани колкото се оплакват даскалята, а и аз им обяснявах по-важни от компютрите работи, предимно че цялото им натягане за оценки е супер задръстеняшко и че с подобно мислене най-много да станат даскали като мене. те се пулеха и се опитваха да вникнат в концепцията, мисля че добре им помогна






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Тъй, я да видимнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано20.07.09 19:18



кво е станало докат ме нямаше.... Ама ще отговарям на всички бележки до тук в тази, че да не стават 1001 поста.

Значи:


Аз обаче не казвам, че това няма да работи въобще. Казвам само, че няма да работи при температурна разлика, клоняща към нула.

и

хистарезиса зависи и от теемпературата

и

И на филмчето на поручика се вижда, че при изстиване гайката постепенно връща феромагнитните си свойства в някакъв температурен интервал, не със скок.

Защо?
В букварите не пише нищо за никакъв хистерезис на т. на Кюри. Има само една единствена цифричка и толкоз. Нещо повече, т. на Кюри съм я срещал дефинирана по два начина :

а) Температурата, над която феромагнетиците губят феромагнитните си свойства
б) Температурата под която у феромагнетиците се появяват феромагнитни св-ва.

И на двете места, двете цифрички са абсолютно еднакви, т.е. хистерезис - нъц, поне що се касае до някакъв такъв на т. на Кюри.

Сега, ако става въпрос, за влияние в/у хистерезиса на феромагнитния материал, демек графиката на зависимост на В от Н, тя няма никаква връзка в случая. Нека приемем, че говорим за магнитно меки материали, където хистерезисът е тесен.

Това, което всъщност се променя от температурата, и което нас ни интересува, е магнитната проницаемост т.е. отношението В/Н. И тя обикновено РАСТЕ или НЕ СЕ ПРОМЕНЯс нарастване на температурата до т. на Кюри. Там пада почти до нула.

Ето ви една графика (за стомана) като потвърждение:



Колко е голяма обаче промяната спрямо градусите?

Щото така като гледам има един мнооого стръмен участък, дето мю се променя скокообразно от около 2 до към 10 единици в случая, и което е перфектно за моите цели нали? А и хистерезис - пак нъц!

Тц, ще ме прощавате, ама за какъвто и хистерезис да става въпрос - ресто, не струва!

На филмчето, предполагам, че връщането на магнитните свойства е доста плавно, поради неравномерното охлаждане на доста масивната гайка. Тъй де, желязото не е от най-добрите проводници на топлина, да не говорим за перфектните охлаждащи свойства на въздуха около гайката. Още повече, че човекът явно го прегря - за да свети в жълто, температурата е била над 1000 целзия, а т. Кюри е под 800 за джулязото. Демек, после е попаднал в по-полегатия участък от характеристиката при възвръщането на магнитните свойства. Цветът на гайката в точката на Кюри при около 800 градуса би трябвало да вишневее.

Както и да е, всичко това всъщност няма значение - има ли хистерезис на т. на Кюри, или пък колко се влияе магнитния хистерезис на материала от температурата. Ние ще направим по-голямо колело и ще сложим по-мощен магнит!

Защото поантата в тезата на обвинението в процеса "Ржевски с/щу г-жа Физика" всъщност е другаде - в необходимата за загряване енергия и в получената от въртенето на колелото, а не само в безкрайното намаляване на едната. Пак казвам - на пръв поглед двете не са много-много свързани.

Примерно, при спец. топл. капацитет на желязото от 440 J/(kg·K), необходимата енергия за повишаване на температурата на едно кило от него с 1 градус, ще е към 440 x 2.7778x10е-4 = 0.122 Wch, т.е. "цели" 122 миливат часа. За 100 грама ще бъдат съответно 12.2 миливат часа. Съгласете се, че не е ужасно много все пак. 12-13 милиампера консумация, при 1 волт. (естествено при 100% КПД на "обратната връзка" и нагревателя).

И тъй, основният въпрос е: има ли ограничение в горната граница на другата енергия, или пък връзка м/у двете, която ТВЪРДО ДА ДОКАЗВА, че винаги получената е по-малко от вложената.

Отговори от типа: "Еполучено винаги е по-малко от Евнесено, щото тъй пише в букварите" не се зачитат за верни, не се оценяват и не се изплащат .

И тъй, господа судебные присяженые:
Съдът смята, че до тук защитата не е извадила сериозни доказателства, за твърдото неработене (в смисъл, като вечен двигател, а не като преобразувател на топлина в движение) на системата и решава, да се продължи заседанието!

.................................................................................................


Има обаче и нещо друго интересно - прави ли ви впечатление, че нито един свободен енергетик не застава зад тезата с викове "АЗ КАЗАХ ЛИ ВИ НА ВАС А!!!!?
Дори най-оптимистичния и неуморен радетел на свободната енергия, уважаемия г-н Ковача, не скочи рязко в защита на идеята, независимо, че повече от 30 поста няма нито една бележка с твърдо доказателство.

К'во ви говори това?

Според мен вариантите са 3:

а) Свободните енергетици тайно от нас са преминали на тъмната страна на физиката, тая дето я пише по учебниците. Демек 741 е прав в твърдението си, че: Май ще излезе, че един свободен енергетик за цяр не е останал.

б) Очакват някаква клопка във въпроса ми. Господа, УВЕРЯВАМ ВИ, че нямам готов отговор на задачата, т.е. нямам го подготвено това твърдо "НЕ РАБОТИ" и аз самият. (Това ми твърдение касае и споменаването на пишкомерството - не го правя за да покажа колко много знам.)

в) За да работи една "вечна машина", откривателят в никакъв случай не трябва да носи фамилия от типа Иванов или Петров. Най-добре да е нещо като "де Круша" или "де Слива" ли беше там.... Е допускат се и изключения от правилото, но само ако въпросния Петров или Иванов живее на поне 2000км. от България. Дето вика чичо Пратчет - чудесата винаги се случват някъде надалеч.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 20.07.09 22:04.



Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано20.07.09 19:49



Така, както си поставил магнитчето е възможно след привличане да има и отблъскване (според мен) или, ако е по хоризонт магнитчето привличането да е с радиална компонента (само).
Не е ли по-добре, да е бобина, обхващаща пръстена (външно за пръстена статично лагеруване)- долната страна на пръстена загряваме и след завъртане, загрятото - в хладилника.

. Оста на пръстена върти гетнератор, дето ще захранва бобината ... баси?!, въртележката, саморазвъртва се до ... счупване!... Сега - трябва да се мисли за ограничител на оборотите!!! - трудна конструкция...
...

пп Такъв безцентрови захват на велосипедни гуми имаше в едно списание НТ-БТА - велосипед без спици на гумите. Реално направен! - японски май...
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: 3opниk2]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано20.07.09 20:04



А, не мисля, че ще се отблъсква. Поне до сега в практиката не съм имал случай отвертка да е отскочила от шпулата на високоговорителя



Всъщност (казвам го по интуиция), би трябвало равновесното положение (т.е. там дето ще спре ненагетия още сегмент, ако не го нагряваме) да е когато ненагретият край премине през единия полюс и стигне до другия. Т.е. да се стреми към нещо като максимално много магнитни линии затворени в най-кратък път.

А за регулатора на оборотите - той си е вграден в системата бре! Къф инжилерин щех да съм, ако не го бях предвидил! . При по-големи обороти долната част няма да успее да се загрее достатъчно, или пък (ако повечето произведена енергия води до повече нагряване) - горната да се охлади. Системата е саморегулираща се отсекъде!!!



Обаче има напредък - вече не само, че няма доказателство за невъртене, ами и имам един клубар на моя страна!


П.С. Помня го това окачване, ама май съм го виждал само в същото списание и никъде другаде... Иначе решително интересна идея. Ако не от към друго, то от към маркетинг към психиката на купувача - вижте ме с кво колело съм пък аз!

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 20.07.09 20:08.



Тема Re: Магнитен перпето [re: P. - koвaчa]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано20.07.09 20:52



Моля, няма за какво да благодариш, дори и повдигането на въпроса от моя страна да е било причина за ънбанването.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.