Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема ПОСОЧВАМ ГРЕШКАТА НА АЙНЩАЙН(продължение1)нови  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано04.11.11 22:11



Моля пишете в тази тема тъй като темата "ПОСОЧВАМ ГРЕШКАТА НА АЙНЩАЙН" много набъбна..



Тема Автор ribarqt_ (чудат) Публикувано 04.11.11 22:25нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано04.11.11 22:30



Re: СТО + вакуум = гибел за СТО [re: Петко Марков Петков]
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано 04.11.11 22:25




Той зорниак както и гери , винаги ще си изкарат формулата ,, И ВЪЛКА СИТ И АГНЕТО ЦЯЛО ,,



Тема Re: Автор ribarqt_ (чудат) Публикувано 04.11.11 22:25нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано04.11.11 22:34





цитат:
Той зорниак както и гери , винаги ще си изкарат формулата ,, И ВЪЛКА СИТ И АГНЕТО ЦЯЛО ,,

край на цитата.


Гери и Зорник не мелят брашно на тема вакуум ! .. Да говориш на зомби за материален вакуум вакуум е все едно да говориш на дявола за тамян ..



П.С:

Редактирано от Петко Марков Петков на 04.11.11 22:37.



Тема Re: Автор ribarqt_ (чудат) Публикувано 04.11.11 22:25нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано05.11.11 06:57



Стоящите вълни извън влака как ще обяснят?

Магнетронът на микровълновата ще ти изгори от стоящи вълни, а Гери отвън влака ще вика, че нищо му няма.



Тема СТОЯЩИТЕ ВЪЛНИ НЕ СТОЯТ А СТОИ ИНТЕРФЕРИРАНЕТОнови [re: enarei]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 07:38





цитат:

Стоящите вълни извън влака как ще обяснят?

Магнетронът на микровълновата ще ти изгори от стоящи вълни, а Гери отвън влака ще вика, че нищо му няма.
край на цитата.


Стояща вълна се нарича вълната, която възниква в резултат от интерференцията на падаща и отразена вълна, разпространяващи се в противоположни посоки.

Затова ако стоящи вълни чиито интерференчни гребени са неподвижни спрямо отправната система на влака са подвижни спрямо отправната система на земята да речем..

Редактирано от Петко Марков Петков на 05.11.11 08:16.



Тема Re: Автор ribarqt_ (чудат) Публикувано 04.11.11 22:25нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано05.11.11 10:02



Здрасти ,... и на двамата: Петков и рибарят!

Той зорник както и гери , винаги ще си изкарат формулата ,, И ВЪЛКА СИТ И АГНЕТО ЦЯЛО ,,

Не е лоша формулката, ама малко съм я допълвал: "И вълкът сит и агнето - цяло, значи, ... овчарят е изяден!"

Проста логика...
Поучителна история:
Вълк, овца и човек паднали в една яма... Овцата, като видяла, че няма лабаво, рекла "Бе-е-е!"... Човекът, нали е хитър, рекъл: "Няма "А", няма "Бе", другарят вълк знае кого да изяде! (вицът е от близкото минало, когато бяхме ученици и ни съобщаваха, че в събота ще бъдем на бригада в консервния комбинат, а ние реагирахме с "А-а-а!"; учителят ни по математика, ни го разказа ... веднага!)

Та на въпроса: Как се вписват физвакуум и СТО в едно мислене, по хипотезата ми.
Ами нали вещевите са направени от светлина (затворени фотони, завързани на възел, и всеки от образуващите фотони е структурна подложка за образуването на другия, но, да не забравим - със закъснение спрямо създаващия структурата - така тези образувания са ЗАВИСИМИ -взаимодействат, без да анихилират, защото едното изчаква другото - физическа картина - всеки от образуващите фотони е в собствено пространство-време).
Да, ама фотоните (било светлина, било вакуумни и/или други честоти), определят структурата на физвакуума в голяма околност, за всяка вещева теоретично до безкрайност от нейния център-навън. Структурата на пространството определя начинът на образуване и движение на обектите (нали върху неговите СПХ се образува непрестанно всичко, що е ОБЕКТ)
Вещевите обекти, си имат свойства (маса, форма, спин, заряд и др), които са изяснени в хипотезата - откъде се пръкват тия характеристики.
Е, след като форма размери и движения на обектите зависят ИЗЦЯЛО от светлината, то ... казвал съм го вече, щото "питаме" със светлина: каквото питаме, това се отговаря?! Странно, но ако питаме "бавно"- демек, честотата на питащото изследователско поле - вещевите изглеждат "твърди" образувания; освен това разграничаваме, имаме възможност да наблюдаваме и др. процеси в околното на есперимента, сравняваме и отличаваме: в тази част на пространството има явление, в толкова часа по нашия часовник! Тоест, разграничаваме отделни събития по време (отделно) и по пространство (също отделно).
Така, колкото повече увеличаваме честотата на питащото поле - толкова по-кратки по нашия часовник събития можем да разграничаваме ... докога?! е следващият момент...
Докато питащата честота по дължина на вълната стане съизмерима (кратна, резонанс - възможна) с някоя от дължините на вълните на ОБРАЗУВАЩИТЕ смущения на вещевата и тогава се намесваме във "вътрешните работи" на вещевата и тя променя форма и движения. Получен е импулс за другост по свойства.

Сега, ако правим експеримент за измерване на скорост на светлината - да не забравяме: вещеви ни са обектите: съответно огледалата и датчиците; на тяхната реакция-промяна по форма и размери разчитаме "да виждаме" резултати ... ами те са предопределени от структурата на физ- вакуума, в пространството на провеждане на опитите. Съответно дължината (път) за пробягване на лъч е точно толкова за колкото Ссреда го изминава за най-кратко време. Дължините на вещевите прибори, като сумарен размер от големините на частиците си, които са направени в същата тая Ссреда, съответсват на големина, съобразена със структурата на физвакуума на експеримента. Тогава, накъдето и да я мерим тая скорост, то тя ще е една и съща за цялата околност на експеримента, щото: всяка вещева е "портокал с часовников механизъм" , т.е., и интервал-времето е обусловено от Ссреда - колко бързо ще тиктакат часовниците също зависи от нея. А за скорос - пресмятаме път върху времето за изминаването му: пътят е зависим от Ссреда и времето - също...
...
Подробностите за свойствата са в хипотезата; това е, описание накратко, само за независимостта на постулатите на СТО от физвакуум. Демек - вписване на физвакуум и СТО.
Пък физвакуум е нужен за обяснение на целия свят, а не само на Айнщайн.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: СТОЯЩИТЕ ВЪЛНИ НЕ СТОЯТ А СТОИ ИНТЕРФЕРИРАНЕТОнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 10:25



Затова ако стоящи вълни чиито интерференчни гребени са неподвижни спрямо отправната система на влака са подвижни спрямо отправната система на земята да речем..
И аз мисля така , но какво има в предвид енарей ?, стояща вълна извън отправната система на стоящите вълни може и да са бягащи вълни !





Тема Re: Автор ribarqt_ (чудат) Публикувано 04.11.11 22:25нови [re: 3opниk2]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 10:27



Не е лоша формулката, ама малко съм я допълвал: "И вълкът сит и агнето - цяло, значи, ... овчарят е изяден!"
Бе то ако вълка е много гладен , може и без овчар и агне





Тема Помисли!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано05.11.11 11:22



Условието не е достатъчно, но е необходимо.

Дали падащ и отразен лъч ще са на една права?

Редактирано от enarei на 05.11.11 11:23.



Тема БЯГАЩИ СТОЯЩИ ВЪЛНИ :)нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 11:57





цитат:
Затова ако стоящи вълни чиито интерференчни гребени са неподвижни спрямо отправната система на влака са подвижни спрямо отправната система на земята да речем..
И аз мисля така , но какво има в предвид енарей ?, стояща вълна извън отправната система на стоящите вълни може и да са бягащи вълни !

край на цитата.


Така е .. във друга отправна система стоящите вълни ще са бягащи стоящи вълни щото могат да бякат и с един сантиметът в секунда .. според зависи..







Тема НА ЕДНА ПРАВА ТРЯБВА ДА СА ДВАТА ЛЪЧАнови [re: enarei]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 12:01





цитат:

Условието не е достатъчно, но е необходимо.

Дали падащ и отразен лъч ще са на една права?
край на цитата.


Така е !.. На една права трябва да са двата лъча !.. Знаеш ли във това което казваш има хляб!.. ще го ползвам при оборване на релативистките представи за аберацията .. Аз си знам как ..





Тема Re: БЯГАЩИ СТОЯЩИ ВЪЛНИ :)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 13:10



ЗОМБИТАТА НАСТРЪХНАХА КАТО НА ЗЛО КУЧЕ МЪДИТЕ ПРОТИВ БАЙ ПЕТКОВ , ИСКАТ ПОЖИЗНЕН БАН ЗА БАЙ ПЕТКОВ , И ПЕТКОВИЗМЪТ ДА СЕ ЗАБРАНИ СЪС ЗАКОН
Четох го това в звездното общество , ми то така като немогат да излезят наглава с теб

но ти си го премести в другият крачол ако те баннат и от там важното е че доказваш пред всички във форума , заблудата на айнщанизма



Тема Re: НА ЕДНА ПРАВА ТРЯБВА ДА СА ДВАТА ЛЪЧАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 13:12



Така е !.. На една права трябва да са двата лъча !.. Знаеш ли във това което казваш има хляб!.. ще го ползвам при оборване на релативистките представи за аберацията .. Аз си знам как
Пеца разясни ми какво ортува енарей , и каква връзка има това със Айнщанизма , че нещо не схващам





Тема Re: НА ЕДНА ПРАВА ТРЯБВА ДА СА ДВАТА ЛЪЧАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано05.11.11 13:12



Ма не виждаш ли, че стоящите ел.маг. вълни са ги забутали в 9та глуха линия.

"Сал неккъф магьосник(Н.Тесла) се занимавал с тях, почти спиритически."



Тема КЪСНО Е ЗА БАН.. НИЕ ВЕЧЕ СИ СВЪРШИХМЕ РАБОТАТА!нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 14:57





цитат:
"ЗОМБИТАТА НАСТРЪХНАХА КАТО НА ЗЛО КУЧЕ МЪДИТЕ ПРОТИВ БАЙ ПЕТКОВ , ИСКАТ ПОЖИЗНЕН БАН ЗА БАЙ ПЕТКОВ , И ПЕТКОВИЗМЪТ ДА СЕ ЗАБРАНИ СЪС ЗАКОН "
Четох го това в звездното общество , ми то така като немогат да излезят наглава с теб но ти си го премести в другият крачол ако те баннат и от там важното е че доказваш пред всички във форума , заблудата на айнщанизма

край на цитата.


А разбра ли че тия дето плачат за бан на бай Петков и за забраняване на ХСВ със закон са гериево -харишовата клика.. приплакват че чак се подмокрят .."ИСКААААМЕЕЕ БАН!".. "Петков е много-много лош!".. наруват като ощипана госпоица !..



Тема Re: КЪСНО Е ЗА БАН.. НИЕ ВЕЧЕ СИ СВЪРШИХМЕ РАБОТАТА!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 15:14



А разбра ли че тия дето плачат за бан на бай Петков и за забраняване на ХСВ със закон са гериево -харишовата клика.. приплакват че чак се подмокрят .."ИСКААААМЕЕЕ БАН!".. "Петков е много-много лош!".. наруват като ощипана госпоица !..
Еби ги о гъзо , ти само наливай все повече и повече масло в огъня , та да се изпекат хубавичко дяволските зомбчета


А сега ми е интересно това за стоящите вълни , каква връзка имат те с опровергаването с тях на айнщанизма , нещо спомена на енарей за това че може да се използва срещу айнщанизъма. Подготви го и удари още веднъж айнщанистката клика , разбивай ги разбивай ги тотално А сега те поздравлявам с ще настъпи този ден победен нат Шовинистичният релативизъм



Тема ВИЖ САМ :нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 15:39





цитат:
Пеца разясни ми какво ортува енарей , и каква връзка има това със Айнщанизма , че нещо не схващам

край на цитата.


Аз не знам какво точно има впредвид енарей , но виж каква е природата на стоящите вълни .. те яъзникват при насрещно отражение..




Но мен в този случай ме интересува след като според СТО двете вълни се разпространяват с една и съща скорост спрямо всеки наблюдател защо всъщност са стоящи само за един от наблюдателите а в друга отправна система са бягащи.. Това вече е неприятен въпрос за зомбитата..

Редактирано от Петко Марков Петков на 05.11.11 15:41.



Тема Re: Това вече е неприятен въпрос за зомбитата..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 16:28



Кажи им го на онези зомбяги това със стоящите вълни , в звездното общество



Тема КАКТО ПРЕДВИДИХ ТЕМАТА Я ЗАКЛЮ!ИХА :)нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 20:07





цитат:
Това вече е неприятен въпрос за зомбитата..

Кажи им го на онези зомбяги това със стоящите вълни , в звездното общество

край на цитата.


Тц!.. Не става !.. Както се очакваше темата я заключиха на ето тоя мой постинг :



След тоя постинг без да съм обидил когото и да било зомбитата заключиха темата .. Ето такъв сапун става от зомбитата :

Много ефтин е и е походящ за къпане на домашни любимци ( кучета и котки)





Тема Re: КАКТО ПРЕДВИДИХ ТЕМАТА Я ЗАКЛЮ!ИХА :)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 20:35



Разбрах че е заключена , но какво пък пускай нова в която да ги претиснеш със стоящите вълни например

или пък отвори тука такава тема. Но по добре там под носа им.



Тема ПОАНТАТА Е СИЛНА!..НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПИПА!нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 20:58





цитат:
Разбрах че е заключена , но какво пък пускай нова в която да ги претиснеш със стоящите вълни например

край на цитата.


Защо да развалям такъв блестящ финал ? :
"БОРБАТА С ПЕТКОВИЗМЪТ НЕ СЕ ОТДАВА ,БОРБАТА Е С ПЕТКО

Moon_Watcher написа:

Цитат:

Петков е стар познайник. Знам го от години. Това, което наричаш гру-
бо отношение, говори, че наистина нямаш представа на какво е спосо-
бен в това отношение. Това, което си дал като примери е просто дре-
болия.


Аха.. следователно Петков е груб с тебе ?.. Я цитирай как съм те нагрубил.. Спомняш ли си такова нещо ..А?
Цитат:

Не може да не са направили впечатление на тези, които го
четат, многобройните правописни грешки с които са изпъстрени пос-
тингите му. Някой може да го отдаде на случайност, предвид претен-
циозността на написаното от него, но това не е вярно. Той е истински
неграмотен.


Аха!.. Аз се отнасям с теб внимателно ама ти май на грубост налиташ ?.. А? А че и окачествяваш!.. Не се чуди ако някой друг за такова поведение спомене някоя близка твоя родственничка от женски род по възходяща линия от първо коляно..

Цитат:

Той не пише формули, защото не ги разбира. Ако все пак
напише, можете да сте сигурни, че за взети отнякъде наготово заедно
с коментара към тях. С него е безмислено да се коментира и обсъжда
каквото и да е. Никакъв шанс да приеме ваша теза, независимо от
безупречната подкрепа с доказателства (напомням, че нищо не раз-
бира от формули) Той никога не е чел сериозна литература по въпро-
сите, които коментира. Всичките му "знания" са придобити от чутото по
форумите и прочетеното в интернет. Някой го беше определил като
форумен трол и аз съм напълно съгласен с това определение. Този
форум е един от малкото, от които не е изгонен пожизнено.


Малийй .. ми що си толкова настръхнал бе брато ?.. Какво съм те обидил или нагрубил ?..А? .. Или просто търсиш някой да се дърлиш ?.. А?..
Аз пък мисля, че такова поведение е само капитулация пред ХСВ ..Че след като зомбитата не могат да опровергаят ХСВ се вторачват я в носът на бай Петков .. я 60-70 сантиметра по-надолу.. Може би имаш право .. вторачването не е забранено със закон!..
А това че могат да ме баннат от тоя форум без да съм обидил никого ще е най доброто доказателство за безсилието срещу ХСВ !.. Ъхъ!
Ей сега ще се намери някой да каже че нестандартни теории не се раглеждат тука и ще заключи темата а мен ще ме банне ..Или па просто ше каже "Какъв е тоя , че ше ми пише тука заглавия само с големи букви ?.. я пожизнен бан!.. всяка жаба трябва да си знае какво и е позволено!".. Ама какво от това ?.. С това не може да бъде оборена или забранена ХСВ.. ХСВ идва за да помете СТО-глупотевината .. Идеее ! !.."



А вие ако искате пуснете нова тема като попитате зомбитата как съчетават стоящите вълни които са стоящи само в една ИС и са бягащи в другите ИС с твърдението на Айнщайн че в във всички отправни инерциални системи електродинамичните процеси са едни и същи..



Редактирано от Петко Марков Петков на 05.11.11 21:04.



Тема Re: ПОАНТАТА Е СИЛНА!..НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПИПА!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 21:19



А вие ако искате пуснете нова тема като попитате зомбитата как съчетават стоящите вълни които са стоящи само в една ИС и са бягащи в другите ИС с твърдението на Айнщайн че в във всички отправни инерциални системи електродинамичните процеси са едни и същи..

данеби да са те банали от звездно общество ? ако е така може да го пусна и аз там , само че ще им го пратя като армаган от бай петко

ти само го съчини аз ще го копипействам там



Тема КАКВО Е ДВИЖЕНИЕ НА РАКЕТА СЪС СВЕТЛИННА СКОРОСТ ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 21:29







Тема НЕ СА МЕ БАННАЛИ АМА ЯВНО ТЕКЪТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ ..нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 21:39





цитат:

А вие ако искате пуснете нова тема като попитате зомбитата как съчетават стоящите вълни които са стоящи само в една ИС и са бягащи в другите ИС с твърдението на Айнщайн че в във всички отправни инерциални системи електродинамичните процеси са едни и същи..

данеби да са те банали от звездно общество ? ако е така може да го пусна и аз там , само че ще им го пратя като армаган от бай петко ти само го съчини аз ще го копипействам там
край на цитата.


Още не са ме баннали .. Аз им пратих ей това за размисъл :





Тема Re: НЕ СА МЕ БАННАЛИ АМА ЯВНО ТЕКЪТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ ..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 21:56



Няма да те банат



Тема Re: НЕ СА МЕ БАННАЛИ АМА ЯВНО ТЕКЪТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ ..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 21:59



Трябва да се измислят постоянно нови казуси за опровергаването на айнщанизъма , за да се притисне отвсякъде та да не може да диша това чудовище на науката





Тема НА ЛАМЯТА КАТО И ОСЕЧЕШ ГЛАВАТА НИКНЕ ДРУГА!нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 22:22





цитат:

Трябва да се измислят постоянно нови казуси за опровергаването на айнщанизъма , за да се притисне отвсякъде та да не може да диша това чудовище на науката
край на цитата.


Така правим .. Ама то туй да се бориш със СТО -глупотевината е като да се бориш със ламя на която като и отсечеш главата веднага и никне друга !..

Не видя ли как и след като изтипосах грешката на Айнщайн по определянето на пътя в неподвижната система зомбитата се почесаха по вратът и казаха :

"Да , ама това е при положение че не приемеш втория постулат за верен .. като го приемеш веднага следват ГТ .. а със ГТ нещата си са добре оти времето , пространството и едновременноста на събитията са относителни и всичко си е наред".. А сега де !.. Казват ти че е вярно щото според ГТ е вярно.. А ГТ били верни щото били наспоред втория постулат .. Втория постулат па бил верен щото добре пасвал на ГТ .. Бах мааму!.. Като оня виц дето полицаите питали Киркор от къде са тия пари и той отговарял :
- Сара ми ги даде!- (Сара е жена му)



После го питали :
-А от къде ги е взела Сара ?
-От шкфчето!
-А от къде са се взели в шкфчето ?
- Аз ги слагам в шкафчето !..
-А от къде ги вземаш че да ги слагаш в шкафчето ?
-Как от къде?..нали ви казах че Сара ми ги дава !..

Ей такова чудовище е СТО !..като му резнеш главата и веднага искача нова глава .. "от шкафчето"..

Редактирано от Петко Марков Петков на 05.11.11 22:26.



Тема Биологията е ощетена най-съществено!нови [re: ribarqt_]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано05.11.11 22:31



Угнетителите на науката имат специална биология.
Заченати без яйцеклетки и вкарани готови в утробите.



Тема Re: ПОАНТАТА Е СИЛНА!..НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПИПА!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано05.11.11 22:34



В някои направления и бягащи вълни няма - само "светлинни зайчета".



Тема Re: НА ЛАМЯТА КАТО И ОСЕЧЕШ ГЛАВАТА НИКНЕ ДРУГА! [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 22:52



Е и ламята си има слабо място , стига да го знаеш





Тема СВЕТЛИННОТО ЗАЙЧЕ НЕ Е ПРЕНОС НА ВЗАИМОДЕЙСТВИЕнови [re: enarei]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.11.11 22:57





цитат:
В някои направления и бягащи вълни няма - само "светлинни зайчета".

край на цитата.


За светлинното зайче забрави .. то не е материален процес нито па е материя..нито па вещество .. рожба на умът е .. Умът припознава промените като че ли са пренос на нещо.. а те не са!..





Тема ПОВЕЧЕТО ЛАМИ СЕ ТЕПЯТ С ПРЕПИКАВАНЕ ! :)нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.11.11 08:07





цитат:

"НА ЛАМЯТА КАТО И ОСЕЧЕШ ГЛАВАТА НИКНЕ ДРУГА! "

Е и ламята си има слабо място , стига да го знаеш
край на цитата.


Аз мисля че ламя се тепе или със нагласяване .. или па с препикаване ..







Тема ДА ДЕ...нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано06.11.11 08:22



За едни - стоящи вълни, а за други - "зайчета".



Тема ПРЕДСТАВИ И РЕАЛНОСТнови [re: enarei]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.11.11 10:55





цитат:

За едни - стоящи вълни, а за други - "зайчета".
край на цитата.


Не е работата дали Мара е девственна за Вуте или за Нане .. работата е в това дали в действителност (обективно) е дественна или не е..



Тема Re: СВЕТЛИННОТО ЗАЙЧЕ НЕ Е ПРЕНОС НА ВЗАИМОДЕЙСТВИЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано06.11.11 10:56



За светлинното зайче забрави .. то не е материален процес нито па е материя..нито па вещество .. рожба на умът е .. Умът припознава промените като че ли са пренос на нещо.. а те не са!.
Ми то според ХСВ светлината не е пренос , на нещо си , а припозната промяна на ума като че ли нещо се пренася





Тема СВЕТЛИНАТА Е ПРЕНОС НА ВЗАИМОДЕЙТВИЕнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.11.11 11:08





цитат:

За светлинното зайче забрави .. то не е материален процес нито па е материя..нито па вещество .. рожба на умът е .. Умът припознава промените като че ли са пренос на нещо.. а те не са!.
Ми то според ХСВ светлината не е пренос , на нещо си , а припозната промяна на ума като че ли нещо се пренася
край на цитата.


Според ХСВ светлината е вълна във среда .. в средата на СВ.. Тази вълна променя параметрите на полето които всъщност са силови параметри.. Т.е. промяната на напрегнатоста на полето в СВ е пренос на сила във вакуумът .. вълнови пренос започващ с удара на "веслото" на источникът върху "водата" на СВ .. преминаващ чрез вълната на "водата" на СВ и предаващ щафетата на пренасяния импулс на "пясъкът на брегът" на наблюдателя..
Не е припозната промяна щом е налице силово материално взаимодействие и обмен на импулс и енергия..





Тема Re: СВЕТЛИНАТА Е ПРЕНОС НА ВЗАИМОДЕЙТВИЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано06.11.11 11:26



Помисли тогава и за светлинното зайче , нима то не пренася силов импулс във различните части на СВ на земята ? огледалото се явява като греблото което цопва по водата на СВ на земята ?



Тема СВЕТЛИННОТО ЗАЙЧЕ Е ИЛЮЗИЯ ЗА ДВИЖЕНИЕнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.11.11 11:39





цитат:

"СВЕТЛИНАТА Е ПРЕНОС НА ВЗАИМОДЕЙТВИЕ"

Помисли тогава и за светлинното зайче , нима то не пренася силов импулс във различните части на СВ на земята ? огледалото се явява като греблото което цопва по водата на СВ на земята ?
край на цитата.


Представи си че има уговорка лампите на прозорците на един жилищен блок да се палят по определена времева схема .. както се правят светлинните ефекти на хълма Царевец във Велико Търново .. Какво се пренася когато угасва един прозорец и светва съседния ?..Нищо не се пренася от единия прозорец към другия .. налице е само илюзия за пренасяне..



А ето това зайче вече е реалност :


Редактирано от Петко Марков Петков на 06.11.11 11:51.



Тема Ама чети де:нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано06.11.11 11:49



Теста за бременност на Мара:





Тема Re: Ама чети де:нови [re: enarei]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.11.11 11:57





цитат:
Теста за бременност на Мара:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=filosofiq&Number=1951926685

край на цитата.


Добре де .. препращаш ме да чета теорията на Максуел за светлината .. Какво целиш с това ?..Вълнова теория .. теория на полето.. И какво от това ?.. Що ме препращаш към това?..



Тема Re: СВЕТЛИННОТО ЗАЙЧЕ Е ИЛЮЗИЯ ЗА ДВИЖЕНИЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано06.11.11 12:14



*Представи си че има уговорка лампите на прозорците на един жилищен блок да се палят по определена времева схема .. както се правят светлинните ефекти на хълма Царевец във Велико Търново .. Какво се пренася когато угасва един прозорец и светва съседния ?..Нищо не се пренася от единия прозорец към другия .. налице е само илюзия за пренасяне..*

Имах в предвид , онези зайчета които се правят с огледалце във слънчев ден по стените на огради или къщи





Тема Re: Ама чети де:нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано06.11.11 12:14



Виж опита на Винер.



Тема Re: ХСВ-като алтернатива на същноста на светлинатанови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано06.11.11 12:37



Според съвременната КМ светлината се разглежда ката корпускули със вълнови свойства , това означава че , тези налъми се движат и разпространяват досущ като вълни , а се излъчват и поглъщат като частици , тоест на части със точно определена стойност на енергията което е присъщо само на частици но не и на класическите вълни , разпространяващи се във дадена среда . Класическа вълна не може да отдаде цялата си енергия на частичков обект а само на произволни нейни стойностти тази закономерност


показва че колкото по отдалечен е един източник на ЕМВ толкова по малка ще е амплитудата на вълната която връхлита даден частичков обект , толкова по малка ще е и енергията на вълната излиза че частичковият обект би трябвало да поеме по малка част от енергията на вълната , а не цялата както ортува КМ . Но това не е така а е както ортува КМ , което е потвърдено със опити. Та мисълта ми е как ще се върже това с ХСВ представите като тя използва модел , на класически вълнови процеси във някаква среда ?



Тема Re: Ама чети де:нови [re: enarei]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано06.11.11 12:46



За опита на винер не намерих нищо , ти ако имаш нещо прати


от това :
не следва ли че промените на магнитната и електрическа индукция се разпространяват в вакуума като винтово движение



Тема Re:Опит на винернови [re: enarei]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано06.11.11 14:15





И какво искаш да кажеш с опита на винер ?



Тема ПО СТЕНАТА НИЩО НЕ СЕ ПРЕНАСЯнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.11.11 17:15





цитат:
СВЕТЛИННОТО ЗАЙЧЕ Е ИЛЮЗИЯ ЗА ДВИЖЕНИЕ

*Представи си че има уговорка лампите на прозорците на един жилищен блок да се палят по определена времева схема .. както се правят светлинните ефекти на хълма Царевец във Велико Търново .. Какво се пренася когато угасва един прозорец и светва съседния ?..Нищо не се пренася от единия прозорец към другия .. налице е само илюзия за пренасяне..*

Имах в предвид , онези зайчета които се правят с огледалце във слънчев ден по стените на огради или къщи

край на цитата.


Този пример който даваш е хубав но той доказва че по стената нищо не се пренася .. Пренася се светлина от огледалото до стената и след това отражението от стената се пренася до окото .. Това е пътя по който се пренася .. По стената нито материални частици пътуват .. нито па някакви материални процеси пътуват по стената .. Нищо не пътува по стената .. А щом нищо не пътува то нема никаква скорост ..Скороста е пътят на пътуващото разделен на времето на пътуване .. При светлинното зайче пътят на светлината не е по стената както на пръв поглед изглежда ..



Редактирано от Петко Марков Петков на 06.11.11 17:28.



Тема Re: ПО СТЕНАТА НИЩО НЕ СЕ ПРЕНАСЯнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано06.11.11 17:49



така е по стената нищо не се пренася , макар че изглежда че се пренася.
пренася се само по траекториата на светлините лъчи които попадат на огледалото а след това върху стената и отам върху очите на наблюдаващият





Тема ИНТЕНЗИТЕТ НА СВЕТЛИНАТАнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.11.11 20:15





цитат:

Според съвременната КМ светлината се разглежда ката корпускули със вълнови свойства , това означава че , тези налъми се движат и разпространяват досущ като вълни , а се излъчват и поглъщат като частици , тоест на части със точно определена стойност на енергията което е присъщо само на частици но не и на класическите вълни , разпространяващи се във дадена среда . Класическа вълна не може да отдаде цялата си енергия на частичков обект а само на произволни нейни стойностти тази закономерност

показва че колкото по отдалечен е един източник на ЕМВ толкова по малка ще е амплитудата на вълната която връхлита даден частичков обект , толкова по малка ще е и енергията на вълната излиза че частичковият обект би трябвало да поеме по малка част от енергията на вълната , а не цялата както ортува КМ . Но това не е така а е както ортува КМ , което е потвърдено със опити. Та мисълта ми е как ще се върже това с ХСВ представите като тя използва модел , на класически вълнови процеси във някаква среда ?
край на цитата.


ХСВ не почва във всичко от нулата ..Тя наследява редица представи и теории свързани с пелектромагнитното поле .. Тези въпроси са разработени много добре в електромагнитната теория на полето на Максуел.. С отдалечаването от мястото на излъчване интензитетът на светлината намалява и енергията която се отдава на еденица площ на наблюдателя намалява ..Това е много добре обяснено в теорията на полето на Максуел така че аз не виждам работа за ХСВ тук..



Тема ПРОМЕНЯТ СЕ САМО МЕСТАТА НА ОТРАЖЕНИЕнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.11.11 20:21





цитат:

"ПО СТЕНАТА НИЩО НЕ СЕ ПРЕНАСЯ "

така е по стената нищо не се пренася , макар че изглежда че се пренася.
пренася се само по траекториата на светлините лъчи които попадат на огледалото а след това върху стената и отам върху очите на наблюдаващият
край на цитата.


Променят се не траекторийте на светлинните лъчи а местата в които се отразяват светлинните лъчи от стената ..





Тема Re: ИНТЕНЗИТЕТ НА СВЕТЛИНАТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано06.11.11 20:37



ХСВ не почва във всичко от нулата ..Тя наследява редица представи и теории свързани с пелектромагнитното поле .. Тези въпроси са разработени много добре в електромагнитната теория на полето на Максуел.. С отдалечаването от мястото на излъчване интензитетът на светлината намалява и енергията която се отдава на еденица площ на наблюдателя намалява ..Това е много добре обяснено в теорията на полето на Максуел така че аз не виждам работа за ХСВ тук..

Теорията на максуел , не може да обясни фотоефекта , нали растоянието не зависи за фотоефекта ? налъмите се излъчват и поглъщат с точно определена стойност на енергията , както при частици. Според мен теорията на максуел ще е вярна само ако се преразгледа и модифицира теорията на ръдфорд за частичковата форма на атома

тоест ако се изгради напълно вълнов модел на атомите и неговите елементи ,, може да се предположи че те представляват стоящи вълни



Тема КВАНТОВА ТЕОРИЯ ЗА СВЕТЛИНАТАнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.11.11 21:18





цитат:

Теорията на максуел , не може да обясни фотоефекта , нали растоянието не зависи за фотоефекта ? налъмите се излъчват и поглъщат с точно определена стойност на енергията , както при частици.
край на цитата.


Квант енергия на вълната .. Така както при излъчване се предава квант енергия от веществото на вакуумът .. така и при поглъщане вакуумът предава квант енергия на веществото .. Колко му е ?..Като в магазина ..половин стотинка никой не ти иска .. и никой не ти връща..



Редактирано от Петко Марков Петков на 06.11.11 21:31.



Тема Re: КАКВО Е ДВИЖЕНИЕ НА РАКЕТА СЪС СВЕТЛИННА СКОРОСТ ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Авторxaxxa (Нерегистриран)
Публикувано06.11.11 23:14



А бе вие философи ли сте , или физици.
Ще видим дали ще се потвърди откритието , че била надмината скоростта на светлината.
Аз мисля, че не!
Айнщайн греши в неразвитите ви мозъци.
Оспорвате човек с айкю десетки пъти по-високо от вашето...



Тема ТИ СИ ДОШЪЛ ДА ГЛАСУВАШ ЗА ГЛУПОТЕВИНАТА ЛИ?нови [re: xaxxa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.11.11 06:38





цитат:
А бе вие философи ли сте , или физици.
Ще видим дали ще се потвърди откритието , че била надмината скоростта на светлината.

край на цитата.


Ше гледаме..




цитат:

Аз мисля, че не!
Айнщайн греши в неразвитите ви мозъци.
Оспорвате човек с айкю десетки пъти по-високо от вашето...
край на цитата.


Ти първо мисли как да се регистрираш , оти нерегистрираните нема да ги допускат до гласуване дали ше се потвърди че скороста на неутринчето спрямо земята е по голема от скороста на светлината спрямо земята..Ъхъ!



Тема Re: ПО СТЕНАТА НИЩО НЕ СЕ ПРЕНАСЯнови [re: ribarqt_]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано07.11.11 08:49



Ако една мъглявина, широка 5 светлинни денонощия, бъде ударена от сноп бързи частици леко косо... Така щото сблъсъците в единия край да се регистрират няколко часа по-късно. /Сякаш имаме огромен кинескоп./
Това прилича на случая със светлинното зайче.

Получава се все едно мъглявината е измината от "зайчето" вместо за няколко денонощия, за няколко часа.
........................

По същия начин всемирният поток от неутрино може да бъде смутен в някаква точка, където смущението в близка и далечна точка може да пристигне с надсветлинна бързина. Например потокът неутрино може да е смутен в другата страна на Земното кълбо и в отсамната имаме минимално забавяне в регистрацията на смущенията.

Редактирано от enarei на 07.11.11 08:52.



Тема Re: ПО СТЕНАТА НИЩО НЕ СЕ ПРЕНАСЯнови [re: enarei]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано07.11.11 20:01



По същия начин всемирният поток от неутрино може да бъде смутен в някаква точка, където смущението в близка и далечна точка може да пристигне с надсветлинна бързина. Например потокът неутрино може да е смутен в другата страна на Земното кълбо и в отсамната имаме минимално забавяне в регистрацията на смущенията.

Е ти кво искаш да кажеш че опитите с неутрино показващи надсветлинната скорост са светлинно зайче ?



Тема Re: КАКВО Е ДВИЖЕНИЕ НА РАКЕТА СЪС СВЕТЛИННА СКОРОСТ ?нови [re: xaxxa]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано07.11.11 20:07



Ха Ха Ха , виж кво ще ти кажа , макар че може и да си герчо

героят на дирамного опити има които са доказали вече за 101 път вариянтноста на скоростта на светлината , но зеленясалите кратуни на академичните смехотворни писарушкобюрократични и утопични аййнннщщаааниссттлайняри винаги са изопачавали тези резултате като им придават изродокретеноидален образ Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха ха хА хА Ха Ха



Тема Re: ПО СТЕНАТА НИЩО НЕ СЕ ПРЕНАСЯнови [re: ribarqt_]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано07.11.11 20:19



Би могло да бъде "неутринно зайче".



Тема Re: ПО СТЕНАТА НИЩО НЕ СЕ ПРЕНАСЯнови [re: enarei]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано07.11.11 20:29



А аз пък смятам че няма такива неутринни зайчета

те са само във гората



Тема Re: ПО СТЕНАТА НИЩО НЕ СЕ ПРЕНАСЯнови [re: ribarqt_]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано07.11.11 20:51



Трябва да се провери.
.............................................

Не знам, доколко земното магнитно поле не зацепва светоносната среда. То може да е Петковата СВ.



Тема ЗОМБИТАТА НЕ ЗНАЯТ КАКВО Е СКОРОСТ!нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.11.11 17:28





цитат:

КАКВО Е ДВИЖЕНИЕ НА РАКЕТА СЪС СВЕТЛИННА СКОРОСТ ?

Ха Ха Ха , виж кво ще ти кажа , макар че може и да си герчо героят на дирамного опити има които са доказали вече за 101 път вариянтноста на скоростта на светлината , но зеленясалите кратуни на академичните смехотворни писарушкобюрократични и утопични аййнннщщаааниссттлайняри винаги са изопачавали тези резултате като им придават изродокретеноидален образ Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха Ха ха хА хА Ха Ха
край на цитата.


Досега съм предполагал само че зомбитата не знаят какво е скорост на процес (в частност светлинен процес).. Напоследък обаче се убеждавам че зомбитата не са наясно по въпросът що е скорост и на веществен обект .. :)



Тема Сложно предсказать, какой будет физиканови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.11.11 22:50



"Нейтрино - быстрее света

18 октября 2011

Современная научная картина мира может необратимо измениться. Данные эксперимента доказывают, что есть частицы, которые могут двигаться быстрее скорости света, хотя теория относительности считает это невозможным. Сюрприз преподнесли нейтрино - одни из самых трудноуловимых частиц, известных науке.
Неуловимые гости из космоса
Нейтрино - нейтральный частицы, относящиеся к группе лептонов. Их существование предположил физик Вольфганг Паули, а название частицы придумал итальянский физикЭнрико Ферми, и оно означает нейтрончик - маленький нейтрон. Их существование было предсказано в 20-х годах 20 века теоретически (они должны были выделяться при радиоактивности), а вот с практическим обнаружением возникли сложности.
Проблемы с обнаружением нейтрино связаны с тем, что у частицы очень маленькая энергия и она слабо взаимодействует с веществом: каждую секунду через каждый квадратный сантиметр нашего тела пролетают 60 миллиардов нейтрино, выпущенных Солнцем, не оказывая на нас никакого воздействия.
Экспериментально обнаружить нейтрино смогли Фред Райнес и Клайд Коэн в 1953 году. Свой эксперимент они назвали «Проект полтергейст», чтобы подчеркнуть неуловимость частицы. Они установили вблизи реактора детектор-мишень-400 литров жидкого хлористого кадмия, в котором должны были происходить реакции взаимодействия протонов и нейтрино. За три месяца экспериментаторы «поймали» несколько десятков частиц. Это было экспериментальным подтверждением открытия, сделанного теоретиками на бумаге...
Сенсационный эксперимент
Эксперименты с нейтрино проводятся вот уже много лет в разных странах мира. Но удача улыбнулась исследователям из Западной Европы.
Нейтрино генерируются в Швейцарии, ЦЕРНе(где расположен Большой адронный коллайдер). Нейтринный пучоклетит сквозь Землю на расстояние в 730 километров в итальянскую лабораторию Гран-Сассо и проходиттам сквозь специальный нейтринный детектор OPERA.
Нейтрино оченьслабо взаимодействуют с веществом, но из ЦЕРНовского ускорителя их вылетает так много, что некоторые из них все же сталкиваются с атомами внутри детектора. Из-за этого происходит выделение заряженных частиц, который фиксируют особо чуткие приборы. Нейтрино прилетают всплесками, так что зная момент их запуска из Швейцарии и момент поглощения в детекторе, можно рассчитать скорость частицы (в числе других параметров).
И вот выяснилось, что нейтрино летят быстрее скорости света на 60 наносекунд, что означает превышение скорости света примерно на 0,0025%.

Споры о результате
Многочисленные повторные измерения подтвердили полученный результат.
Теперь самое сложное - правильно его интерпретировать.
Многие склоняются к выводу, что все-таки произошла ошибка: например, детектор фиксирует нейтрино, пришедшие из глубокого космоса после взрыва сверхновой.
Однако ранее проводился другой эксперимент, который также показал превышение скорости света. В 2007 году эксперименты с нейтрино проводились в лаборатории Fermilab в Чикаго. «Они послали пучок нейтрино на север в направлении подземного уловителя, находившегося примерно на таком же расстоянии. Они сделали то же самое - измерили время и обнаружили, что нейтрино приходят немного раньше ожидаемого времени. Но точность их эксперимента не была столь высокой, как в эксперименте ЦЕРНа, поэтому они не могли делать какие-то уверенные заявления. Сейчас они пытаются модернизировать свое оборудование, чтобы оно могло делать более точные измерения. И мы ждем этого с нетерпением», - рассказал пресс-атташе ЦЕРНа Джеймс Джилли.
Он также отметил, что точку в дебатах можно будет поставить нескоро: «На это уйдут месяцы и, возможно, даже годы. Мы посылаем огромное количество нейтрино сквозь землю, но поскольку они слабо взаимодействуют, вы должны ждать дол-
гое время. Только когда вы пошлете их очень много, вам удастся засечь некоторое число взаимодействий. В наших экспериментах мы собирали данные на протяжении трехлет. Так что прежде, чем мы увидим независимое опровержение или подтверждение нашего результата, пройдет довольно долгое время», - считает Джилли.
Что дальше?
Превышение скорости света (даже если это всего лишь ошибка) - грандиозное событие, которое навсегда войдет в анналы науки (если это сбой аппаратуры, тот как курьез). «Почти все, что происходило в последние сто лет в физике, пойдет прахом, - считает один из блоггеров-физиков (предпочитающий не раскрывать свое настоящее имя в сети Интернет). - Я интересовался, что у нас на кафедре думают об этом. Серьезные ученые относятся к этому серьезно. Кандидаты и доктора наук не исключают, что в ближайшее время мы узнаем о величайшей революции в науке за последние сто лет».
Сложно предсказать, какой будет физика, после того как переварит последние данные. Возможно, мы сделаем шаг к путешествию во времени (пусть даже на уровне элементарных частиц) и кдру-гим чудесам... "

Андрей Тютюников
<a href="http://dnews.donetsk.ua/2011/10/18/9352.html">Нейтрино </a>



Тема Большой адронный коллайдернови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.11.11 23:09



Большой адронный коллайдер

[Николай Иванович Панин] Версия для печати



Эйнштейн чего-то там удумал…
Года сменялись, словно слайды…
И кто сумел избыть беду бы,
Когда б не тот большой коллайдер?!!

Держать по ветру нужно rhinos,
Плевать на зависти укоры…
Благословенное нейтрино
Нам показало, что есть скорость!

Конечно, ясно всем: удача,
Понятно, дул попутный ветер,
Ведь очевидно, что иначе
Не может быть на белом свете…

Да, превосходная затея,
Да, против фактов нет резонов!
И у сторонников Эйнштейна
Редеют нынче гарнизоны…

А прежде было всё иначе,
Всё под пятой релятивизма:
Всё относительно, а значит,
Все шли путём примитивизма…

Посев «достойные» дал всходы:
Я помню, было моветоном
С Эйнштейном рядом в оны годы
Талдычить физику Ньютона…

Да что тогда? И в наше время
Не вывелось ещё то племя:
На раменах – Эйнштейна бремя…
Остались прежние проблемы…

Пусть их теории лабильны,
Пусть распухают фолианты –
Все расстояния стабильны,
И бег секунд инвариантен!

…Не всем потребны трафареты!
Отринув шоры и протезы,
В минувший год две тыщи третий
Я опроверг Эйнштейна тезис!!!

Пусть мечут молнии и громы
Релятивизма того ради…
Мы со щитом: я и адронный
Большой порядочный коллайдер!



Тема Re: Большой адронный коллайдернови [re: Петко Марков Петков]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано10.11.11 07:45



Ти гледай, да не фалират и Швейцария!





Тема ВРЕМЕ НА ФАЛИТИ !нови [re: enarei]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано10.11.11 08:04





цитат:

"Большой адронный коллайдер "

Ти гледай, да не фалират и Швейцария!
край на цитата.


Живеем във времена на фалити!.. Не е чудно че ще бъдем свидетели на фалита на теорията на относителноста ..





Тема О быстро летающих по CERNу нейтрино.нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано11.11.11 12:18



"На фоне начавшихся приготовлений к ЕдРёным выборам в Государственную Думу VI созыва и популистских высказываний нашего дуумвирата о дальнейшем усилении борьбы с чиновничьей коррупцией, с продажностью судов, прокуратуры и другими негативными явлениями в нашей стране (для чего, надо полагать, из этих самых коррупционеров, судей, прокуроров и прочей шушеры и создаётся так называемый «Народный фронт»), совершенно незамеченными прошли сообщения из CERNа о том, что «учОные»-ядерщики результатами одного из своих экспериментов до смерти «напугали весь мир», а точнее, сами до смерти перепугались своей научной смелости. (http://www.ntv.ru/novosti/240131/).

Оказывается, еще три года тому назад, в CERNе было обнаружено, что нейтрино что-то очень быстро летают – быстрее скорости света. О как! Три года ушло на перепроверку и поиск возможной ошибки. Ошибки так и не нашли. Поэтому 23 сентября 2011 года под Женевой начал работу ЭКСТРЕННЫЙ симпозиум (видать, три года тому назад это событие экстренным не было) по обсуждению данной СЕНСАЦИИ.

На самом деле ничего особо сенсационного в этом открытии нет и не было. Для нормальных думающих людей. Но не для истинных «учОных». Потому как последние полвека будущих «учОных»-ядерщиков долго и нудно зомбируют в институтах и других учебных заведениях, внушая им святую веру в беспорочное зачатие девы Марии, (пардон, это в другом ведомстве) в специальную ТО, в относительную ТО, то есть в то, что если к некой «неподвижной» мишени с противоположных сторон приближаются со световой скоростью два атомных ядра, то относительная скорость сближения самих атомных ядер между собой тоже равна скорости света. Это для современных «учОных»-ядерщиков – непреложный факт, так как его высказал сам Господь Бог, сам Великий Криэйтор всяческих Теорий Относительности – Альберт Эйнштейн. А спорить с Криэйтером-Создателем (Господом Богом от физики по совместительству) и его последователями – это всё равно, что пИсать против ветра. В средние века за такие дурные мысли, как поспорить с Господом Богом, даже на инквизиторский костёр можно было попасть.

На самом деле бестолковые релятивистские формулы имени Альберта Эйнштейна можно было давным-давно опровергнуть самыми примитивными экспериментами. Например, так: посветить лазерными указками одновременно из Бологого в Питер и в Москву. В момент прибытия первого фотона в Москву послать SMS-сообщение электрический сигнал-квитанцию в Питер, зафиксировать время, и немного посчитать. И окажется, что скорость удаления световых фотонов, летящих в сторону Питера от «московских» будет равна примерно 600 тысячам километров в секунду. То есть скорость «московских» фотонов в инерциальной системе отсчета, привязанной к «питерским» фотонам, в 2 раза выше скорости света. И в этом нет ничего удивительного, тем более - сенсационного. Просто именно так устроен наш Мир, наша Вселенная.

Но прозомбированным в течение долгих 5 лет в каком-нибудь Физическом институте на Ядрёной кафедре мозгом эту простую истину понять очень сложно. Ведь для получения диплома физика с высшим образованием в обязательном порядке надо было гнусавым голосом пробубнить – «Я верую в Альберта Эйнштейна, верую и в Специальную, и в Относительную, аллилуйя». А тех, кто вдруг решился отречься от символа ядрёной физической веры гарантированно ждало отречение и позорное изгнание из стройных рядов «учОных»-физиков.

Вот некоторые комментарии «учОных» по поводу нейтринных полётов со сверхсветовыми скоростями (взято оттуда же, из http://www.ntv.ru/novosti/240131/):

Пьер Бинертрю, лаборатория космологии: «По теории Эйнштейна, частицы не могут двигаться быстрее скорости света. На этом строятся наши представления о времени и пространстве. И если получены другие результаты, то значит, реальность устроена совсем не так, как мы предполагали».

Юрий Зайцев, Институт теоретической и экспериментальной физики: «Это настолько неожиданно, настолько удивительный результат, что если он окажется правильным и подтвержденным, то это будет революция в физике. Это будет новый взгляд на мир. Все, что я могу сказать».

Ну и так далее.

Как тут не вспомнить Филиппо Бруно, более известного под именем Джордано, как на него доносил инквизиции некий Джованни Мочениго: «Он говорил, что Дева Мария не могла родить; монахи позорят мир; что все они — ослы; что у нас нет доказательств, имеет ли наша вера заслуги перед Богом.» Лет этак через двести-триста после того, как Бруно сожгли на костре, оказалось, что многие его мысли были по сути, верными.

Поэтому, «уважаемые» «учОные»-ядерщики, перестаньте позорить мир, а просто-напросто разоблачите перед всеми остальными жителями планеты Земля эту величайшую наукообразную чушь XX века – и в этом будет ваша истинная заслуга перед человечеством."

Петр Дубровский




Тема Re: О быстро летающих по CERNу нейтрино.нови [re: Петко Марков Петков]  
Авторфuлocoф (Нерегистриран)
Публикувано20.11.11 22:39



Ало изкуфял русофил-комунист!
Това тук е БЪЛГАРСКИ КЛУБ !!! Ако ти се пише на руски бегай в руски клубове. Ти си една подлога и предател на българското. Такива като теб държаха държавата 500 год. под турско робство и после 60 год под съветско-руско.

ОТРЕПКА ЧЕРВЕНА ОЯДЕНА СИ ТИ - НИЩО ПОВЕЧЕ !!!




Тема Re: О быстро летающих по CERNу нейтрино.нови [re: фuлocoф]  
Автор geri® (циник)
Публикувано20.11.11 22:47



То с крещене нищо няма да постигнеш. Ако наистина искаш нещо да се промени, действай за избор на модератор. В другите клубове дето го изгониха, само това помогна. Пък може да поискаш от Киро и пожизнен бан за всички клубове :) Но първо трябва да се регистрираш.



Тема ЛЕСНО ПОСОЧИХ ГРЕШКАТА,ТРУДНО ИМ Е ДА СХВАНАТ!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано21.11.11 19:06



Посочвам им грешката на гуруто а те гък не казват..





Тема Re: ЛЕСНО ПОСОЧИХ ГРЕШКАТА,ТРУДНО ИМ Е ДА СХВАНАТ!нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано21.11.11 19:23



Прочете ли това То с крещене нищо няма да постигнеш. Ако наистина искаш нещо да се промени, действай за избор на модератор. В другите клубове дето го изгониха, само това помогна. Пък може да поискаш от Киро и пожизнен бан за всички клубове :) Но първо трябва да се регистрираш.

Само и единственно на този индивид можеш да изпращаш полуразложените хора





Тема ДА БЕ .. МОДЕРАТОРСТВА ИМ СЕ ..нови [re: ribarqt_]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано21.11.11 19:50





цитат:

ЛЕСНО ПОСОЧИХ ГРЕШКАТА,ТРУДНО ИМ Е ДА СХВАНАТ!

Прочете ли това " То с крещене нищо няма да постигнеш. Ако наистина искаш нещо да се промени, действай за избор на модератор. В другите клубове дето го изгониха, само това помогна. Пък може да поискаш от Киро и пожизнен бан за всички клубове :) Но първо трябва да се регистрираш. "

Само и единственно на този индивид можеш да изпращаш полуразложените хора
край на цитата.


Четох го и много се смях по три причини :
1. Гери го праща тоя същия да иде при Киро .. Ама как да иде тоя при Киро като плюе наляво и надясно против Киро ?..


2.Кара го да се регистрира че да има право на глас при избор на модератор.. Ама па нали като се регистрира нема да смее да плюе против Киро..
3.На нашите модератори от клуб физика им се модератосрства и в клуб философия ама па за беля те бъкел не аберясват от философия .. Осен това са вече доказали че са некъдърни за модератори..

Абе смешници са тия Хариш и Гери дето попиляха клуб физика и се юрнаха други клубове да попиляват..
Как беше оная песен : "Кемане ми дрънка мамо , мене ми се модератосрства"





Тема Re: ДА БЕ .. МОДЕРАТОРСТВА ИМ СЕ ..нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано21.11.11 19:54







Тема МИСЛЯ СХВАНАХА ЧЕ ТУЙ НЕ Е ЛЪЖИЦА ЗА УСТАТА ИМнови [re: ribarqt_]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано21.11.11 20:19



"МАДУРАТОРИ"





Тема МАЙМУНАТА ЛИ ИЗПАПА ШПАГА ,ГЕРИ И ХАРИШ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано24.11.11 17:15



СТО е погрешна още от самия си фундамент .. Основополагащо значение за изграждането на СТО има статията на Айнщайн от 1905 г. :

Основополагаща статия на СТО

В тази статия Айнщайн допуска банална грешка при определяне на пътя в неподвижната система и от там прави погрешен извод, че едновременноста на събитията е относителна .

По долу посочвам грешката на Айнщайн :

Публикувано: 10 ноември 2010 - 07:17
На вниманието на релативистите които така и не зацепват къде и в какво е грешката на Айнщайн .
По долу поствам едно към едно една извадка от дебат на бай Петков в който дебат той с пръсче и математически формули е показал грешката на Айнщайн :
"Здравей Мел ,


цитат:
...Пътят е S е равен на (tB - tA).c от една страна
край на цитата.


От коя страна мислиш че е такъв пътят ?.. Ако имаш впредвид пътят в подвижната система то да !.. такъв е .. там и скороста е "С".. Но никоя от тия величини не може да се пренася механически във неподвижната система защото в неподвижната система скороста "С" трябва да бъде заменена със "С-v" и тогава това ти равенство ще изглежда ето как в неподвижната система : S = (tB - tA).(c- v)


цитат:
от една страна и от друга на rAB+V(tB - tA)
край на цитата.


Това е пътят на светлината в неподвижната система след отразяването .. до отразяването пътят е : rAB-V(tB - tA) защото огледалото се движи срещу движението на светлината в неподвижната система..



цитат:
или
(tB- tA).c-(tB - tA).v=rAB
tB- tA=rAB/(c-v)

край на цитата.


Това не е вярно !.. Най вероятно и гуруто разсъждавайки така се е издънил !..
Вярното е
(tB- tA).(c-v) = rAB-v(tB - tA)
rAB=v(tB - tA) +(tB- tA). (c-v)
(tB - tA) (v+(c-v)) = rAB
tB - tA =rAB/C

Този извод се отличава от оня който гуруто ни пробутва и до който и ти достигна :
tB- tA=rAB/(c-v)
Това е невярно разбира се !.. Не излиза такъв есапа и аз го показах защо не излиза такъв..




цитат:
а rAB е пръчката с дължина виждана от неподвижния. Кой път не различен?

край на цитата.

Пътят на светлината в неподвижната система не е равен на дължината на пръчката rAB а на rAB-S където S = V(tB - tA).. Нали така ?


цитат:
Това е в системата на неподвижния при условие С=конст.

край на цитата.


Не е това !.. и при условие че С=конст в системата на наблюдателя улавящ съответната светлина пак не е това .. Гуруто се е издънил и се е опетлял като пиле от кълчища .. Затуй му е ******** теорията !.."

Айде сега да видим дали айнщанистчетата ще могат гък да кажат по грешката на Айщайн която бай Петков така акуратно и лаконично е посочил и поправил естественно .





Редактирано от бaй Пeтkoв на 24.11.11 17:19.



Тема Re: МАЙМУНАТА ЛИ ИЗПАПА ШПАГА ,ГЕРИ И ХАРИШ?нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Идиoт пo бългapckи ()
Публикувано24.11.11 17:26






Тарикатите казват това. До края се защитават и са невинни тея заговорници.



Тема АМА И УМНИТЕ ДОБРЕ ИМ ОТГОВАРЯТ НА ТАРИКАТИТЕ. :)нови [re: Идиoт пo бългapckи]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано24.11.11 18:00





цитат:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=politics&Number=1951961392&page=0&view=collapsed&sb=5


Тарикатите казват това. До края се защитават и са невинни тея заговорници.
край на цитата.






Тема АЗОПРОВЕРГАХ АЙНЩАЙН ТЕОРЕТИЧНО !нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано04.12.11 08:45



Аз опровергах Айнщайн теоретически ето така :



За съжаление зомбитата продължиха да мислят в сил :

"КОЙ СИ ТИ БЕ ,ЧЕ ШЕ МИ ОПРОВЕРГАВАШ АЙНЩАЙН?!"

Сега обаче се оказа че и неутриното е на моя акъл и СТО заминава на боклука.. Ъхъ!



Тема ОТГОВОР НА ПОСТИНГ НА ЗОРНИК2 :нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано12.12.11 18:06



Автор: 3opниk2
Тема: Re: НЕ РАЗБРАХ КАКВО ВСЪЩНОСТ ИСКАШ ДА КАЖЕШ

Здрасти, Петков!

Зорник , така няма да можем да се разберем .. Ти хаотично нахвърляш фрази и накрая правиш някакви ни в клин .. ни в ръкав обобщения че аз съм бил релативист .. Недей така брато!.. Нито съм релативист .. Нито па ти си в състояние да обориш грешката която аз посочвам че е направил гуруто ..

Показал съм твои сметки. И защо са верни. Не разбирам недоволството ти, че на база тях, правя заключение: разсъжденията са релативистки, но Петков е объркал мястото им. Не ползва правилната Гледна Точка. Всеки от наблюдателите измерва времената на събитията в СВОЯТА ИС, където е НЕПОДВИЖЕН, спрямо нея. На ракетата (приета за подвижна ИС, спрямо втори наблюдател, на Земята, примерно с достатъчна точност е ИС) са първите сметки. Там се правят тия сметки от "ракетния" наблюдател, неподвижен спрямо пръчката АВ. И съм ти показал логиката на извода им. Ако си мислил нещо друго - значи си сбъркал. Не говориш за Гуровия мислен експеримент, а за нещо друго. Щом е "нещо друго" и Нещо Друго ще са ти изводите ... Значи: на себе си се сърди, а не на показаното - идеята беше да те върна на тия изводи и да ги направиш правилни... Не щеш?!- твоя работа. не се сърди за неучастие на клубари (или на участие с препоръки).

Следващата Гледна Точка е на наблюдател на земята - наблюдава същите събития като на ракетата и си прави измервания при него, като се е приел за неподвижен спрямо ракетата. Какво нахвърлено виждаш - не знам - ясно съм ти подредил гледните точки на единия и на другия наблюдатели, за да разбереш, че грешиш в изводите си.

Ето, продължаваш:
... При посочване на тази грешка аз се базирам на факта че скороста на сближаване на два взаимноподвижни обекта не зависи от изборът на отправна система .. т.е. в различните отправни системи двата обекта изминават един и същ път на сближаване равен на разтоянието помежду им в момента на старта минус растоянието помежду им в момента на финала на сближаването (в най общият случай това последното растояние е нула).. и те изминават този път на сближаване за едно и също време независещо по никакъв начин от изборът на отправна система ..

Така. Кой твърди, че скорост на сближаване зависи от изборът на ОС?..- само Петков, доколкото съм чел постинги на клубари. И хич не ти пука, че в случая, с това твърдение, се явяваш като ТРЕТИ наблюдател, от дистанция, гледаш някакво взаимно движение на различни тела, приети за ИС ...
Няма Трети наблюдател в задачката на Гурото - той, Гурото, разказва какво виждат наблюдатели, намиращи се на самите ИС.
Има и задачки с Трети наблюдател, но те не касаят мисления експеримент, който се опитваш да опишеш като несъстоятелен.

... Ето това е фундамента на който стъпвам ..Ако си в състояние да обориш този фундамент моля заповядай .. но недей така от тук от там да пробваш колко е дълбока водата .. Ще се удавиш брато ако се хванеш да оборваш грешката която съм посочил че е направил гуруто при определяне пътя в неподвижната система.. Ъхъ..

Явно фундаментът ти не е стабилен - най-честата елементарна грешка, която се допуска и си я допуснал: да не отчиташ Гледната Точка на наблюдателя: изключително важна е, защото, до наблюдателя достигат сигнали от събития СЪС ЗАКЪСНЕНИЕ от моментите им на случвания - поради граничната скорост на светлината. И е длъжен на база това знание (ако е Изследовател), да поразсъждава, да си направи ВЪЗМОЖНИТЕ измервания от наблюдаеми събития и да пресметне, ако е нужно, кога и къде са се случили: - та, затова са нужни и Лоренц-преобразуванията.
(Не отчитайки Гледна Точка на наблюдател, много хора се чудят: абе, защо?, при еднояйчни близнаци, уж се възпитават по един и същ начин, едно и също битие имат, едни и същи гени ги управляват, а са толкова различни по характер?.. Оставяме ги ... да се чудят!, щом не отчитат Гледна Точка.)
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере




цитат:
"Зорник , така няма да можем да се разберем .. Ти хаотично нахвърляш фрази и накрая правиш някакви ни в клин .. ни в ръкав обобщения че аз съм бил релативист .. Недей така брато!.. Нито съм релативист .. Нито па ти си в състояние да обориш грешката която аз посочвам че е направил гуруто .. "

Показал съм твои сметки. И защо са верни.

край на цитата.


Това не е нито въпрос .. нито утвърждение .. нито дори отрицание .. Само ти си знаеш какво искаш да кажеш с тези фрази ..




цитат:
Не разбирам недоволството ти, че на база тях, правя заключение: разсъжденията са релативистки

край на цитата.


Нищо релативистк няма в моите разсъждения .. И за цяр няма !.. Релативизмът почва там от където се нарочва скорост спрямо светия дух .. Аз с такива скорости не боравя .. скоростите скоито аз боравя са винаги конкретни .. т.е. скороста е винаги спрямо нещо си а скороста на сближаване е между две неща ..



цитат:

но Петков е объркал мястото им. Не ползва правилната Гледна Точка. Всеки от наблюдателите измерва времената на събитията в СВОЯТА ИС, където е НЕПОДВИЖЕН, спрямо нея.
край на цитата.


Времената са едни и същи във всички ИС .. Вярно до доказване на обратното !.. Доказвай ако ти стиска !..
Сам Айнщайн в мисленният си опит приема че часовниците на наблюдателите от различните отправни системи са синхронни и сверени в мястото в което се случват събитията и там има наблюдатели от разните ИС..



цитат:
но Петков е объркал мястото им. Не ползва правилната Гледна Точка. Всеки от наблюдателите измерва времената на събитията в СВОЯТА ИС, където е НЕПОДВИЖЕН, спрямо нея. На ракетата (приета за подвижна ИС, спрямо втори наблюдател, на Земята, примерно с достатъчна точност е ИС) са първите сметки. Там се правят тия сметки от "ракетния" наблюдател, неподвижен спрямо пръчката АВ. И съм ти показал логиката на извода им.

край на цитата.


Ние логиката си я знаем от малечки .. Тя е логиката от КлФ .. Ако можеш обори я !..


цитат:

Ако си мислил нещо друго - значи си сбъркал. Не говориш за Гуровия мислен експеримент, а за нещо друго. Щом е "нещо друго" и Нещо Друго ще са ти изводите ... Значи: на себе си се сърди, а не на показаното - идеята беше да те върна на тия изводи и да ги направиш правилни... Не щеш?!- твоя работа. не се сърди за неучастие на клубари (или на участие с препоръки).

край на цитата.


Точно по гурувия експеримент правя анализа ..Само дето го прявя безпогрешно и определям пътищата вярно а не погрешно като гуруто.. Ъхъ!..


цитат:
Следващата Гледна Точка е на наблюдател на земята - наблюдава същите събития като на ракетата и си прави измервания при него, като се е приел за неподвижен спрямо ракетата. Какво нахвърлено виждаш - не знам - ясно съм ти подредил гледните точки на единия и на другия наблюдатели, за да разбереш, че грешиш в изводите си.


край на цитата.



Стига си ги разправял тия врели некипели бе зорник !.. Как наблюдател от неподвижната система може да разбере къде е отразяващото огледало кога светлината се отразява в него .. Приказваш си хей тъй колкото лаф да става .. Има един единствен наблюдател на светлината и това е отразяващото я огледало което я наблюдава в момента на отражението .. само огледалото може да подшушне на оня от неподвижната система в какъв момент това се случва .. Другият начин е чрез прилагане на ГТ при положение че сме се убедили опитно че светлината има скорост на сближаване с огледалото равна на 300000 км/сек .. Това е дереджето Зорник .. Друг чалъм няма как да се разбере в какъв момент се отразява светлината в огледалото в мисленния опит на гуруто..


цитат:
Ето, продължаваш:
"... При посочване на тази грешка аз се базирам на факта че скороста на сближаване на два взаимноподвижни обекта не зависи от изборът на отправна система .. т.е. в различните отправни системи двата обекта изминават един и същ път на сближаване равен на разтоянието помежду им в момента на старта минус растоянието помежду им в момента на финала на сближаването (в най общият случай това последното растояние е нула).. и те изминават този път на сближаване за едно и също време независещо по никакъв начин от изборът на отправна система .."

Така. Кой твърди, че скорост на сближаване зависи от изборът на ОС?..- само Петков, доколкото съм чел постинги на клубари.

край на цитата.


Не е така .. измишльотиш си .. Именно аз съм тоя който твърди че скороста на сближаване на светлината и огледалото е 300000 км/сек във всички ИС в т.ч. и в неподвижната система .. Я помисли пак..


цитат:

И хич не ти пука, че в случая, с това твърдение, се явяваш като ТРЕТИ наблюдател, от дистанция, гледаш някакво взаимно движение на различни тела, приети за ИС ...
край на цитата.


Че каквото му е лошото да се разглежда взаимно сближаване на две тела ?.. Та нали можем от земята да набюдаваме как се сближават със дадена скорост дветела , и двете подвижни спрямо земята да речем .. Това ни най малко не пречи да определим в какъв момент ще се срещнат две тела след като ни е известно в даден момент на каква дистанция се манират и каква скорост на сбижаване имат..


цитат:

Няма Трети наблюдател в задачката на Гурото - той, Гурото, разказва какво виждат наблюдатели, намиращи се на самите ИС.
Има и задачки с Трети наблюдател, но те не касаят мисления експеримент, който се опитваш да опишеш като несъстоятелен.
край на цитата.


Разказва гуруто трънки !.. Я разкажи как гуруто разказва коги светлината достига до огледалото и се отразява в огледалото .. как определя тоя момент на отражение ?.. А?
Пука ми че ми трака дали какви трети и четвърти наблюдатели се пинка да използва гуруто .. важното е че е осрал процепа и не е можал да си определи правилно пътят на светлината в неподвижната система ..Тоя път е от координатата в неподвижната система в която светва светкавицата от края на пръчката до координатата на огледалото в неподвижната система в момента на отражение .. Това е пътят на светлината в неподвижната система .. Този път се изминава за точно интервал от време който e tA- tB ..



цитат:
"... Ето това е фундамента на който стъпвам ..Ако си в състояние да обориш този фундамент моля заповядай .. но недей така от тук от там да пробваш колко е дълбока водата .. Ще се удавиш брато ако се хванеш да оборваш грешката която съм посочил че е направил гуруто при определяне пътя в неподвижната система.. Ъхъ.. "

Явно фундаментът ти не е стабилен - най-честата елементарна грешка, която се допуска и си я допуснал: да не отчиташ Гледната Точка на наблюдателя: изключително важна е, защото, до наблюдателя достигат сигнали от събития СЪС ЗАКЪСНЕНИЕ от моментите им на случвания - поради граничната скорост на светлината. И е длъжен на база това знание (ако е Изследовател), да поразсъждава, да си направи ВЪЗМОЖНИТЕ измервания от наблюдаеми събития и да пресметне, ако е нужно, кога и къде са се случили: - та, затова са нужни и Лоренц-преобразуванията.
(Не отчитайки Гледна Точка на наблюдател, много хора се чудят: абе, защо?, при еднояйчни близнаци, уж се възпитават по един и същ начин, едно и също битие имат, едни и същи гени ги управляват, а са толкова различни по характер?.. Оставяме ги ... да се чудят!, щом не отчитат Гледна Точка.

край на цитата.


Наблюдателят не може да влияе по никакъв начин нито на събитието на излъчване на светкавицата .. нито па на момента на отражение на светлината в огледалото.. Тези две събития са обективни и си имат своите моменти на случване в хронологичната подредба на събитията във вселената .. Никакъв наблюдател не може да променя моментите на тези събития..



Тема ДО СЕГА АЙНЩАНИСТИТЕ НЕ МЕ ОБОРИХА!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано29.01.12 06:49



Колко време мина , а релативистите не ме обориха ! Това говори нещо..





Тема Re: ДО СЕГА АЙНЩАНИСТИТЕ НЕ МЕ ОБОРИХА!нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор zxcqwe (необхватен)
Публикувано29.01.12 20:40



В ГАВАНКАТА НА ЗОМБЯСАНИЯ ОБСЕБЕН ОТ МАНИЯ ЗА ВЕЛИЧИЕ РАЗГРАДСКИ СЕЛЯНДУР-ЧУКУНДУР И АВАНТАДЖИЯ КОМУНИСТ И РУСОФИЛ товарищ петков ЯВНО ИМА ДОСТА ВАКУМ.
ТОЗИ ВАКУМ МУ ПРЕЧИ ДА СХВАНЕ НЯКОИ ОСНОВНИ ПРИРОДНИ ЗАКОНИ И ВРЪЗКАТА НА СЪБИТИЯТА.

Напр.
1.Бог разкрива на своите деца-хората постепенно своите тайни, за да не ги претовари с информация.
2.Т.н. "научни открития" са нищо повече от откровенията на Бога които прави чрез свои избранници.
3.Технологиите са най-силно развити в нашия век. И тяхното развитие позволява да се коригират някои общоприети "научни открития" превърнали се в "закони" за хората.
4.Било е време, когато за твърдения, че земята е кръгла са изгаряли на клада...
5.Когато Айнщайн е създал своята "Теория на относителността" - нивото на интелекта и технологиите в света е било даста ниско. И неговата теоря е запълнила една празнота.
6.Днес съвременните технологии помагат да се направят корекции в "Теорията на относителноста" на Айнщайн.
И В ТОВА НЯМА НИЩО ФАТАЛНО ИЛИ КАТАСТРОФАЛНО !!!

Изкуфелника от разградските села П.Петков от месеци задръства този клуб с оплюванията си с/у Айнщайн ???? Все едно че от него зависи авантата която е получавал и получава като партиец от отвратната червена БКП/БСП партия.
Тоя охлюв безгръбначен и грандоман праща всички приели Айнщайн за гении..... на сапун.
НО БИ ТРЯБВАЛО КОМУНЯГИТЕ ДА ОТИДАТ НА САПУН ЗА ДА СЕ ОТЪРВЕ СВЕТА ОТ ТАЗИ ЕРЕСТ САТАНИНСКА !!!

АЙНЩАЙН Е АЙНЩАЙН И Е ВЛЯЗЪЛ В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ КАТО ГЕНИЙ!!!

др.петко петков от разградските селца е чукундур и психопат в критична възраст, който се прави на велик обсебвайки този клуб от месеци и години вече безнаказано.... защото е червена гнида продажна !!!


НЕ ПИШЕТЕ В НЕГОВИТЕ ТЕМИ - БЕЛКИМ СЕ СЪПИКАСЯ ТОВА ГОВЕДО ИЗКУФЯЛО!!!

- Какво се движи по-бързо от светлината?
- Човешката Глупост!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.