Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 17.05.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: The strange idea that global warming has paused.нови [re: forestt]  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано25.07.15 22:38



180 ппм->400 ппм
И расте.
QED.
Инак виждам, че си писал доста, но...без връзка с темата. Инак, предполагам, лошите капиталисти са виновни за всичко, но....
Лека нощ

Сандокан, мале!! С двата ножа!


Тема Re: The strange idea that global warming has paused.нови [re: cyrus9358O]  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано25.07.15 22:41



Дай някаква теза, защото наистиня нямам нерви да се опитвам да ти разбера дълбоката мисъл.
Къде е фейкът?
ЦО2 Не расте?
Не е вярно, расте яко - на фона на геологичната скала.
ЦО2 не влияе на климата? Грешка, колега, заповядайте през септември.
Та - дай 1-2 изречения, къде според теб бъркат климатолозите. Или физиката. или и двете заедно ;)) А ти - не.

Сандокан, мале!! С двата ножа!


Тема Re: The strange idea that global warming has paused.нови [re: hladnika]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано28.07.15 03:30



aми ако....
да ама няма ами няма ако, температура се повишава което води и други явления


Била е твърде ниска, затова се повишава, доближава се към нормалните си нива.





Тема Re: The strange idea that global warming has paused.нови [re: cyrus9358O]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано28.07.15 03:52



180 ппм->400 ппм
И расте.
QED.
Инак виждам, че си писал доста, но...без връзка с темата. Инак, предполагам, лошите капиталисти са виновни за всичко, но....
Лека нощ


Да доста съм писал, не можа ли да изтраеш да го прочетеш всичкото, може да изглежда като заяждане на пръв поглед но не е.

Това ппм значи милионни части 180 ппм = 0,018% чудно ми е растенията как са успявали да извличат СО2 от въздуха. Колкото е по-малко толкова повече въздух трябва да мине през листата им и съответно съпроводено от по-голямо изпарение на вода, значи и обратното ако се увеличи, растенията ще изпаряват по-малко вода и ще виреят и при по-сух климат, пустините ще се раззеленят.
Сега е 400 ппм, значи 0,04%, ако СО2 стане 1% колко ще се увеличи температурата в сравнение със сегашната средна за Земята от 14 градуса?



Тема Re: The strange idea that global warming has paused.нови [re: cyrus9358O]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано28.07.15 04:25



Дай някаква теза, защото наистиня нямам нерви да се опитвам да ти разбера дълбоката мисъл.
Къде е фейкът?
ЦО2 Не расте?
Не е вярно, расте яко - на фона на геологичната скала.
ЦО2 не влияе на климата? Грешка, колега, заповядайте през септември.
Та - дай 1-2 изречения, къде според теб бъркат климатолозите. Или физиката. или и двете заедно ;)) А ти - не.


Не разбирам на мен ли пишеш, ако да, да отговоря.
Имам предвид, че когато се е родила Земята преди 4,5 милиарда години, в атмосферата е нямало кислород, а е имало много ЦО2 над 20% или 200000 ппм щом искаш така да го записваме, после растенията постепенно са го усвоили в продължение на милиарди години и той е намалявал, е на моменти в резултат на по-активна вулканична дейност да се е увеличавал, но общата тенденция е била надолу докато стигне 180 ппм. Сега последните 1-2 века в резултат на човешката дейност се увеличава, тоест връща се на миналите си нива. Хората са спасението за Земята, ако ги нямаше много бавно, но неизбежно щеше да изстине като Марс.

Климатолозите изследват климата отпреди малко повече от век, аз говоря за преди времето на динозаврите. Определено е имало много повече ЦО2 в атмосферата, но Земята не се е превърнала в огнен ад като Венера.

Редактирано от forestt на 28.07.15 04:27.



Тема Re: The strange idea that global warming has paused.нови [re: forestt]  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано31.07.15 23:06



Кои са "нормалните нива"?
Тези от Миоцена? Юра?
Риското заледяване?:)

Сандокан, мале!! С двата ножа!


Тема Re: The strange idea that global warming has paused.нови [re: forestt]  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано31.07.15 23:09



Няма да се увеличи с 14 градуса:) Удвояване на нивата на този газ спрямо предно начално ниво ще доведе с повишаване само с между 2 и 4 градуса(може и 5-6, но по-малковерояно. По-малко от 2 - съвсем невероятно.) спрямо тези при първоначалното такова.
Просто не си информиран. Чети.
За да не се излагаш.



Сандокан, мале!! С двата ножа!

Тема Re: The strange idea that global warming has paused.нови [re: forestt]  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано31.07.15 23:12



Ъъъххххх......
Добре, днес съм добър.
Знаеш ли каква е била светимостта на СЛънцето преди 4 млрд години?)
Аз знам.
А каква е била средната Т тогава?)) Аз не знам точно, но Мустафар е нещо като хладна алпийска хижа пред това)

А за Кислородна катастрофа чувал ли си?)
Пич, ЧЕТИ.
И заповядай по Коледа.
Евентуално)

Сандокан, мале!! С двата ножа!


Тема Re: The strange idea that global warming has paused.нови [re: cyrus9358O]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано03.08.15 12:38



Няма да се увеличи с 14 градуса:) Удвояване на нивата на този газ спрямо предно начално ниво ще доведе с повишаване само с между 2 и 4 градуса(може и 5-6, но по-малковерояно. По-малко от 2 - съвсем невероятно.) спрямо тези при първоначалното такова.
Просто не си информиран. Чети.
За да не се излагаш.


Не бе, аз споминах 14 градуса в смисъл, че такава е средната температура сега на

.
А питах не за удвояване, а за 25 кратно увеличение на СО2 от 400 ппм на 10 хиляди ппм, което всъщност е само 1%, в такъв случай О2 ще намалее от 21% на 20%. А, че с колко ще се повиши температурата при такова 25-кратно увеличение беше въпросът ми?

Редактирано от forestt на 03.08.15 12:40.



Тема Re: The strange idea that global warming has paused.нови [re: cyrus9358O]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано03.08.15 17:40



Ъъъххххх......
Добре, днес съм добър.
Знаеш ли каква е била светимостта на СЛънцето преди 4 млрд години?)
Аз знам.
А каква е била средната Т тогава?)) Аз не знам точно, но Мустафар е нещо като хладна алпийска хижа пред това)

А за Кислородна катастрофа чувал ли си?)
Пич, ЧЕТИ.
И заповядай по Коледа.
Евентуално)


Не! Мога само да предполагам и моето предположение е, че не е била много по-различна от сегашната. Сега всяка секунда преобразува 620 милиона тона водород в хелий, ако и преди е било със същото темпо, това прави за 4 млрд. години 7,82*10^28 кг, а това е по-малко от 4% от масата му, значи тогава в съставът му водорода е бил с 4% повече, а хелия съответно по-малко, казват, че с намаляването на водорода светимостта му ще нараства, но не мисля, че преди 4 млрд, г. и сега има някаква съществена разлика. Освен това Слънцето е загубило мъничко от масата си, от което следва, че Земята мъничко се е отдалечила, значи тогава е била по-близо.
А ти като знаеш защо не кажеш?

Ха, не знаеш каква е била средната Т тогава точно, а правиш сравнения с измислени планети от научнофантастични филми.
И аз не знам каква е била, но моето предположение е невъзможно повече от 40-50 градуса, защото в противен случай не би се появил живот на нея, освен това при мощен парников ефект разликата между максимална и минимална Т е много малка (справка Венера) и не би имало по-хладни оазиси. Ясно знам в океаните се е зародил живота, но океанът не трябва да ври, 50 гр. на екватора и 30 гр. на полюсите е една подходяща температура според мен за да се зароди живот, а това как си го представяш в атмосфера съставена от азот и въглероден диоксид, ако е вярно, че вторият е толкова мощен парников газ. А и забравяме регулиращата роля на водата, увеличаването на температурата само с няколко градуса увеличава драстично изпарението от океаните.

Какво ни бърка нас кислородната катастрофа, анаеробите са измрели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.