Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 12.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: абе, хора...нови [re: nesega2]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано23.08.06 14:04



Отворко, плащам колкото ми искат.
А това, че нещо в мен не ти харесва е друг въпрос.
Запази мнението за себе си



Баси, писна ми от непочтеност. Кажеш им едно, те ти кажат сто.
Плямпалници почти като преводачите, което превеждат говедата от единия баир до другия

Оправих се. Намерих си преводач.




Тема Re: Имай предвид,нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторkaka oт Плoвдив (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 14:08



За интелектуалния труд ли става въпрос?
Преди няколко дни платих на един техник 25,00 БГН да ми обърне отварянето на вратата на нов хладилник, без да е вложил никакви части, само 40-45 мин. труд и без издаване на какъвто и да е документ. Когато, обаче, поисках от г-н чужденец 10,00 БГН на час да му превеждам в друг град и без да ми плаща времето за път, той просто повече не се обади! В Пловдив явно има много хора /от езиковите гимназия и паралелки/, които са съгласни на 2 лв/стр. Затова и колегата дава 7 лева. Как да държим достойни цени без изцяло да загубим клиентите си?



Тема Re: Имай предвид,нови [re: kaka oт Плoвдив]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано23.08.06 14:24





Аз плащах на 3 пъти монтаж на сателитни чинийки - между 50 и 70 лева всеки път. Идея си нямаш какъв фасул е работата, просто трябва да имаш едно просто оборудване и мозъкът ти да сече дребни неща като правене на заварки, пробиване на дупки, слагане на дюбли и пр.

Всичко това го мога, но нямам оборудването. Какво ми предлагаш в случая?

Пазарът диктува цената. Това, че на теб нещо не ти харесва далеч не значи, че някой те дискриминира. Ако искате да вдигнете цените на преводите - вземете напревете нещо.

И аз много неща не намирам за справедливи. Като това, че плащам 70 лева за час и половина работа.

А какво да кажа, че Енергоразпределение ми поиска 25.000 лв, само за да подаде захранване в построен от НАС трафопост?

Жестока реалност, какоооо




Тема Re: Имай предвид,нови [re: Лopд]  
Авторcathy (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 15:20



Мо'еш да копаш, мо'еш и да не копаш както е казала умната глава.



Тема Re: абе, хора...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторnesega2 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 15:41



аз съм отверкА, така е, обаче ти си никой и това е адски ЖАЛКО, ясно ?! и спри да спомиш с глупостите си тази тема и дир-а за преводачи, ок ?!?!??????

аре... чупката, че съм бясна!!!!! ок ?!!?????!!!!!!





Тема Re: абе, хора...нови [re: nesega2]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано23.08.06 15:53



Това ли е интелектуалното и културно ниво на хората, които претендират, че изпълняват ИНТЕЛЕКТУАЛЕН труд?

Жалко.

Иначе ще си присъствам където искам и колкото искам.
За други претенции - към администрацията или към арменския поп.




Тема Абе. защо се нахвърлихте така върху човека...нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторЛopд (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 16:01



всеки има право да търси по-изгодна оферта.
Жалкото, Станиславе, е, че от вия 14 кинта, дето ще дадеш, преводачът я вземе 6-7, я не. Затова по-добре търси някой да ти свърши работата без посредник и ДДС и ще си доволен.





Тема Слава богу,нови [re: Лopд]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано23.08.06 16:07



че се намери един по-спокоен човек.

Вижте, хора, не знам как е в София, но истината е, че в Пловдив оферта непосредствено към преводач за 7 лв/стр. си е доста добра.



Тема Re: Имай предвид,нови [re: Глaдeн пpocтak]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано23.08.06 16:11



Как да не се дели, бе!!! Какво говориш! Толкова често се налага в кратки срокове да се работи нещо обемно от няколко човека едновременно. В големите агенции имат редактори или координатори, които уточняват терминологията. А ние тук си работим като си поддържаме връзка помежду си чрез Кю или Скайп и се уточняваме за термините. Може и да не е идеалният вариант, но си е масова практика.



Тема Re: Слава богу,нови [re: Бepeзka!]  
Автор nesega2 (independant)
Публикувано23.08.06 16:12



ами то и аз нито знам как е в Пловдив, нито искам да го узнавам, обаче поддръжам болшинството от колегите, които са се се изказали или взели отношение по този въпрос, както и държа на това, което звучи като:

марш, Станиславе, там където ти е мястото, щото то НЕ Е ТУК !!!!

Не се страхувай от съвършенството, никога няма да го достигнеш. С. Дали




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.