Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:46 24.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Защо така, бе?нови [re: nesega2]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано23.08.06 16:22



Честно казано, стана ми доста неприятно като прочетох какво си написала... Хайде сега си представи, че някой възложител има нужда от преводач и реши да се обърне тук и види това, което сте написали на Станислав... Ми сигурно няма да си пусне офертата. А тя, повярвай ми, съвсем не е смешна. Работя с няколко пловдивски агенции ,та съм в час с цените на услугата в Пловдив. На мен никой не ми дава 7 лв/стр. Не че не съм искала - просто не ми дават поръчки като искам такава цена.
Не е редно така да се плюе и обижда. Като не ти харесва - подминаваш.
Иначе на теб специално съм ти благодарна, задето си се отзовавала на мои молби за помощ.
Просто си казвам как аз виждам нещата.



Тема Re: Защото....нови [re: Бepeзka!]  
Автор nesega2 (independant)
Публикувано23.08.06 16:26



ми щото и аз не съм агенция, а давам 7 и повече на преводачите, дръзнали да се прикетат на помощ.

И щото - директно - ами не ми кефи начинът му на комуникаци я и изобщо всичко това, което изрече из тази тема. Ясно?

Не се страхувай от съвършенството, никога няма да го достигнеш. С. Дали



Тема Re: Защото....нови [re: nesega2]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано23.08.06 16:31



Уважаема, защо не минеш на лични бележки?
Така задръжките ще паднат и ще си кажем каквото искаме.
Защото лично аз много рядко си позволявам да нагрубявам някого и да се държа по начина, по който ти се държиш.

Нали ти казвам.. Не ти отива на високоинтелектуалната професия






Тема Re: Защото....нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторnesega2 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 16:55



оффф и уффф - само това за нас и ... нищо друго, освен лишеното от смисъл!

Със здраве....



Тема Re: Защо така, бе?нови [re: Бepeзka!]  
Авторnesega2 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 17:04



дълго се чудех.. да подмина или не този твой пост...
и все пак не ме сдържа щото:
1 - не искам нищо да си представям - какво съм написала на Станислав - ами нищо друго освен самата истина, а тя може и да горчи, ама това съм му го спестила!

2 - ами като не иска да си пусне оферта, ми да иде самч да го офертират някъде (конкретни пояснения на ЛС)

ама до това да се изкажа така ме докарахте !!!

3 - Пловдив и цените там изобщо но са мой проблем и не искам да ги коментирам!

4- аз давам 7 и повече лв/стр. и не съм агенция, НО СЪМ ПРЕВОДАЧ И ЗНАМ КАКВО Е ТРУДЪТ НА ПРЕВОДАЧА. ок ? ако не е си ок, просто не ми отговаряй, що вземе да стане лошо и страшно !


5- Дали ми харесва или не - аз трябва да кажа нещо, ако се частвам засегната, иначе отминавам още повече, че не е език, който ме касае !

6 - моля, няма за какво, ако мога да помогна - ще бъда насреща...

Лека вечер и ... аман !



Тема Re: Семейство от преводачинови [re: Лopд]  
Авторrasheda (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 17:27



Ние сме такова семейство - от двама преводачи. Много е гот. Е, не винаги е било така при нас. Аз бях сестра по-рано (но той не беше полицай

).

Вече видимо застаряваме, но не страдаме от хемороиди. Сутрин скачаме рано (понякога мноого рано) и минаваме 10-на км пеша. Не винаги заедно - аз предпочитам да се изкачвам към телевизионната кула (във Варна), а той - да върви край морето. После се прибираме и сядаме да работим - всеки си има бюро и компютър. Работните ни места не са срещуположни, а на една стена, но не едно до друго, а през едно бюро разстояние. Третото бюро - което ни разделя - е отрупано с речници и папки. Така хем не си обръщаме гръб, хем не се завираме един в друг прекалено близко. Което е и формулата на успешния брак.




Тема Re: Семейство от преводачинови [re: rasheda]  
Авторnesega2 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 19:16



ахммм, та това е чудесно, rashedа, всъщност това, че сте двама с дъ сейм професия...

е, аз нямам тази практика, но съм сигурна че би било къде къде къде алееее къдеее по-добре от това, което е в момента при мин.

НО, той не владее в такава степен езици и ПАК не би ме разбрал, защо аз ставам като ужирена по средата на вечерята, защо аз навивам часовника в 3 часа посред нощ, защо аз сутрин съм с блуждаещ наркомански поглед и ръцете ми треперят докяато алчно гледам как се пълни кафеварката.... и още, и още, и още, ама не си струва да споделям, бре....



остави, това дето писал Лорд, ами ... доста тъжно бе, ... ами, Лорд, ние все още несме достигнали оназизаветва 50-.....- на, а пък се чувстваме млади, да знаеш, .... аз понякога, се шашкам на онези 20-30 г., които чувствам бушуващи мен, но винаги ме тласка напред мисълта, че не важно е на колко сиш, а на колко се чувстваш, а пък аз, хигюри ву, не съм / т.е. не се чувствяам на повече он 30, ппо дяловитеее.....)...
а пък другото - днам, всеки ще намери "средата", ама как ми се иска да съм отвъд нея, брееееее...





Тема Re: Абе. защо се нахвърлихте така върху човека...нови [re: Лopд]  
Авторcтaниcлaвka (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 19:35



Обаче Станиславчо ще иска и фактура за тези 6-7 лв. от преводача, нали?





Тема Re: Защо така, бе?нови [re: nesega2]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано23.08.06 19:45





nesega2-3-4... проба, проба, 1-2-3

ти когато отидеш на пазар и видиш едни и същи домати - първите 1.50, а вторите 1.20... от кои ще вземеш?

Що се правиш на "дръж ми шапката"? И престани да се правиш на засегната - работа получава този, който предложи:

1. Качество
2. Цена
3. Коректност

Такива устакярки като тебе са ми ясни.

Друго ще те питам: като не си агенция, а си преводач, колко данъци плащаш? Плащаш ли изобщо нещо? Защо се правиш на потърпевша? Такива се цените тук, в Пловдив. Толкова ще плащам. Да не са ме ебали лудите да давам по 15 лева, при положение, че нормалната тарифа е 7, дори 6 лева. Какво? Имаш проблеми с нервите ли?

Ееее Иначе уста за петима




Тема Re: Абе. защо се нахвърлихте така върху човека...нови [re: cтaниcлaвka]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано23.08.06 19:49



Е, левчетата няма да са 6-7, а ще са 20 пъти повече.
Фактурка ще искам, да. Няма да ти плащам данъците я



Тая страна ще се оправи когато хората се научат да си плащат за удоволствието да живеят в България.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.